Skocz do zawartości

Ruchy płodu | Forum o ciąży


KasiaKasia22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Angelika jedz jak najwiecej tego potrzebuje dzidzia i duzo witamin oczywiscie a jesli chodzi o przytycie to jak masz przytyc to i tak przytyjesz nic na to nieporadzisz znam dziewczyny ktore ograniczaly sie w jedzeniu a przytyly duzo a te co szamaly wszystko malo przybraly to zalezy wszystko od naszego organizmu i od naszego malenstwa pozddrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 321
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dokładnie zgadzam się z aniaweis 🙂 Ja sama na początku jadłam dużo później z większą ciążą jadłam mniej 🙂 także to też zależy później od potrzeb ile potrzebujesz tego pokarmu 🙂 No a jak już jestem prawie przy koncowej fazie to bardzo mało jem może i czasem mam jakieś zachcianki ale jest tego mniej 🙂 Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, mam pytanko: czuje juz normalnie mojego dzidziusia, na ostatnim usg było ułozone główka do góry, a teraz podobno sie obróciło, bo serduszko jest bardzo nisko, jak lekarz badał tetno płodu. Ale problem jest inny... kłuje mnie czesto, osttanie kilka dni prawie bez przerwy z prawej strony w okolicach zeber-tak wysoko, pod piersiami az prawie, myslałam ze to jakis ucisk główki, ale skoro lekarz mówi ze sie obróciło dziciatko to moze to nózki 🙂 Tylko ze kopnięcia czuje intensywnie w dole brzuszka, bardzo nisko, a na górze zadnych kopniec nie tylko non stop ten ucisk po prawej stronie, zwłaszcza jak siedze w pracy przy komputerze 🙂 podpowiedzcie co to mzoe byc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia biegne na ratunek. Boli Ci zebro poniewaz brzuszek sie powieksza i uciska.Mam ten sam bol, mija mi dopiero jak sie rozciagne w lozku.
Ale nie martw sie, dzidzius sie bedzie obracal jeszcze( mowie na swoim przykladzie)i jak juz ulozy sie na dobre glowka w dol, to kopniecia bedziesz w zebach czula 😞 :P
A i mi od czasu do czasu dochodzi bol z drugiej strony, ale jeszcze 5 niecalych tygodni 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha, nio moze i tak, bo tak czuje własnie jakby zebro było,a tu na zebrze była taka fałdka z brzuszka, jak siedze, i wtedy kłuje. Mnie własnie tez w ogole przestaje albo boli minimalnie jak sie rozciągne na łóżeczku. NIo to widocznie tak musi byc, i nie ma co sie martwic 🙂 dzieki za pomoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a u mnie jest roznie z tymi ruchami 😞i oczywiscie robie panike czy wszystko ok.otorz raz jest intensywny synuś i kopie mame a teraz od dwoch dni echo jakies minimalne "musniecia"nie wiem czy tylko ja tak mam?czy jak juz maluch zacznie kopac to ciagle tak samo czy mozna nie czuc go dzień dwa??? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja od wczoraj mam takie słabie kopnaczki, że też się już martwię... Niby są, ale nie takie mocne jak wcześniej. Może rzeczywiście zależy od nastroju naszych dzieci. Ja mówię, że to przez pogodę 🙂 Bo wieje, pada i jest do d....
No i też odczuwam ponieżej pępka, a najwięcej w dolnej części.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny nie martwcie sie o to że mniej kopie maluch, tak jak już kiedyś ktoś napisał że maluszek też czasem ma zły dzień tak jak my i pewnie raz kopie więcej raz mniej 🙂 Ale nie ma powodu do niepokoju 🙂 Ja tylko czytałam że jak maluch nie kopie wcale przez 2 doby to wtedy trzeb by sie zgłosić do lekarza. Ale zobaczycie że pozniej bedziecie miały dośc jak kopie pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiem moze my mamusie troszke panikujemy jedne dzieciaczki sa bardziej aktywne drugie mniej.przy pierwszej ciazy nie wiedzialam co moze sie wydarzyc podczes noszenia dzidziusia w brzuszku nie wiedzialam ze mozna urodzic wczesniej ze dzidziusiowi moze serducho przestac bic w drugiej jest chyba inaczej:P mam nadzieje ze bedzie do konca dobrze musze jakos rozruszac mego malucha tylko jak? 🙂 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha i tez jak juz pojawi sie ten kopniak to w dole brzuch.jak ja bym chciala dostac od mojego syna porzadnego kopa:laugh: byla bym szczesliwa jak nie wiem co to bym sie uspokoila.ale moze ze duzo chodze jestem aktywna to tez mniej wyczuwam te ruchy??? 😮 zwarjuje.juz chce 39 tydz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratajewska nie przejmuj sie jeszcze zobaczysz dostaniesz takiego kopniaka od malucha ze bedziesz miala dość, u mnie jak zacza kopac duzo to za pierwszym razem dostalam takiego kopa ze az lezki sie w oczach pokazaly 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według literatury fachowej można wysłuchać serduszka po ok. 22-25 tc, ale raczej, jeśli nie jesteś lekarzem i nie masz do czynienia z osłuchiwaniem pacjentów na co dzień, to bardzo prawdopodobne, że wysłuchasz sobie w tym miejscu jedynie tętnienie swojej aorty brzusznej ( tak często myli się dużo kobiet, a myślą, że wysłuchały malucha). Ja jestem w końcu 21tc, jestem lekarzem i mam profesjonalny stetoskop i jeszcze nie jestem w stanie wysłuchać tętna swojej malizny. Lepsze dla laika są aparaciki typu doppler, tam można wysłuchać tętno wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja tez sie troche zmartwiłam, bo w piatek moj maluszek dawał jak szalony, kopał w lewo i prawo, az odkryłam brzuszek i obserrowałam, pierwszy raz było widac. A w sobote na wieczór strasznie mnie bolało w dole brzucha po prawej stronie i az całą noge tak ciągnęło,rwało, az sie bałam ze cos sie dzieje, bo maluszek jakos nie dawał znaków zycia, wziełam nospe i potem z raz cos tam było czuc. wczoraj tez nie był za bardzo aktywny ale juz czułam kilka ruszków, ale nie jakies tam kopniaki. Jednak juz sie troszke uspokoiłam, bo jzu myslałam po tej sobocie ze cos jest nie tak 😞 pozdrawiam was dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...