Skocz do zawartości

Ruchy płodu | Forum o ciąży


KasiaKasia22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej!

Najważniejsze to to, że dzidzi serduszko bije prawie dwa razy szybciej niż nasze czyli ok 140-160 uderzeń na minutę, a nasze 80-90. Więc jest spora różnica. A co do wyczuwania ręką pulsu dziecka to raczej mało prawdopodobne nawet w późnej ciąży. Wody płodowe skutecznie amortyzują takie odgłosy. A co do stetoskopu to kiedyś naszym mamom badano tętno płodu trąbką! przez brzuch właśnie! hehe!

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 321
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny mam pytanko, czy w 24 tc prawidłowoscia są bardzo silne ruchy dziecka ? Brzuch praktycznie cały czas mi skacze od rana do nocy a chwile ciszy to zaledwie kilka minutek.....zaczynam się tym niepokoic i boje sie ze po porodzie dzidzia też bedzie tak szalała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tego co ostatnio czytałam, do 24 tyg rzadko obserwuje się brak aktywności płodu na okres dłuższy niż 6 min, więc myślę, że nie ma się co martwić. dopiero po 28 tyg 80% zdrowych dzieciaczków (więc też nie wszystkie), trochę zmniejsza swoją aktywność, więc trzeba jeszcze poczekać 🙂 moja dzidzia też szaleje, szczególnie wieczorem ostro kopie!

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie masz się czego martwić jak ono tak buszuje to nic sie nie dzieje 🙂 Najgorzej by było jak by przez 2 doby się nie odzywało hehe a tak pozatym nie jest źle 🙂 WEdług mnie małe się wyciszy jak będziesz na koncówce ciąży tak jak ja 🙂 Trzymaj się ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do tego "pulsu" to raczej czkawka... Ja też wyczuwałam i nie wiedziałam co to, dopiero ostatnio wszyscy mi potwierdzili 🙂
Ja właśnie zaczynam 28tc... nie chcę by moja niunia się uspokoiła! 😞 Lubię te uczucie jak cały brzuch skacze :laugh: A z tymi okresami aktywności jest różnie... Najbardziej jest odczuwalne jak już kompletnie nic nie robię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

84myszka już na ostatnich nogach 🙂 pewnie lada dzień będzies tulić swoje maleństwo:laugh: zazdroszcze
Mnie martwi dzisiaj ból pleców i takie ciągnięcie w podbrzuszu-myślę,że to od rozciągania ale za dużo chyba o porodzie przedwczesnym się naczytałam i już panika 😞 ale mały kopiew od rana:laugh:
Powiedzcie czy to normalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słoneczka ja jak byłam w ciaży z pierwszym dzieckiem to tak maluszek krecił się, ze praktycznie cały czas brzuch mi skakał aż do konca ciaży i po urodzeniu nie mogłam małego na chwilkę połozyc bo cały czas płakał - miał kolki i trzeba było do kilku m-c maluszka nosic wiec stad te moje niepokoje....mam nadzieje ze tym razem bedzie inaczej - znaczy lepiej 🙂 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z pierwszym dzieckiem miałam cesarkę - ułozenie pośladkowe, wiec sama nie wiem czy poznam kiedy akcja sie zacznie. Lekarz prowadzacy i tak mi mowi ze wysle mnie wczesniej do szpitala żeby akcja porodowa nie poszła zbyt szybko co stanowiłoby dla mnie neibezpieczenstwo (mogłabym popękać) .........brrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć! Fajne to uczucie jak zaczyna się Hania wiercić w brzuchu 🙂 ostatnio na USG też strasznie się krochmaliła. Na dodatek miała czkawkę, pokazała język i wsadziła palec do buzi. To jest niesamowite!!! Jestem bardzo zadowolona i mam nadzieję, że wszystko do konca ciąży będzie bez komplikacji. Jak do tej pory jest wszystko oki i nawet nie miałam mdłości na początku. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Weronika3046 napisał:
Iza, najlepiej wsłuchaj się, co się w Tobie dzieje 🙂 Ja tam właśnie wyczułam ruchy, takie delikatne gilgotanie 🤪 Dopiero później się mocniej uaktywniło 😉
Mnie już też cały brzuch skacze, jak się mała wierci, to aż miło patrzeć :P


Dzieki staram się 🙂 Jak narzie to nadal czekam ale mały jest zdrowy wiec sie nie martwie. Jeszcze da mi popalic bo na USG wierci sie bardzo:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Taaa, ja takie zaczełam odczuwać kilka dni temu- mnie kopie nisko pod pępkiem i zastanawiam się czasami czy moja macica nie jest przypadkiem za nisko bo chyba powinnam odczuwac kopniaki troche wyżej...
A te nieprzyjemne to tylko czasami się zdarzają- zazwyczaj sa jeszcze w miarę delikatne. Myślę że na te mocne to jeszcze trochę poczekamy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja od nie dawna pare razy czułam lekkie łaskotanie:P już sie zaczyna ...nie mogę sie doczekac kiedy brzusio zacznie falować i powiem wam dziewszyny ze nawet takie "nie przyjemne"sprawiające ból ruchy są czymś niesamowitym.szkoda że faceci tego nie czują 🙂jesteśmy szczęsciarami ze mozemy poczuc dzidzie od środka!!!na początku ruchy czuje sie właśnie pod pępkiem tak właśnie bardzo nisko.jestem juz podwójną mamą i wiem że ruchy mogą być naprawdę różne.moja córka w brzuszku była bardzo ruchliwa..co teraz wychodzi,ma duzoooo energi nigdy nie jest zmęczona itd. 🙂 synuś natomiast był spokojniejszy w brzusiu..co mnie dziwiło ale i po porodzie okazał sie grzeczniejszy:Pciekawe jakie bedzie miało temperament to maleństwo...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To prawda że jesteśmy szczęsciarami chociaż kiedyś płakałam że jestem dziewczyną i że czeka mnie bolesne rodzenie dzieci :P
W życiu bym nie oddała tych wszystkich dobrych i złych uczuć jakie już doświadczyłam nikomu- nawet męzowi chociaz czasami chciałabym z nim pogadac jak z kobietą że czuję to tak i tak. Jak mu mówię to przytakuje ale wiem że nie bardzo potrafi sobie to wyobrazić.
dzięki za wytłumaczenie milcia26- to znaczy że wszystko w porządku skoro Maleństwo kopie tak nisko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...