Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
madzik taki szczególik Ci się zapomniał 🙂:P super 🙂

anka gratuluje współnego papierka, i w sumie to dwa a może przyspożyć najpierw Wam a potem młodemu trochę kłopotów, ale decyzja do Was 🙂

pizza męzowa sie robi w piekarniku, mniam mniam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja też dziewczynki cieszę się z pozytywnych wieści gineksowych bo mimo lekkich zawirowań to żadnych ogromnych niebezpieczeństw nie ma 🙂 super.
Agatta,
- musiał być oryginał mojego aktu urodzenia tylko do wgladu bo pani sobie ksero walnęła i oddała
- zaświadczenie od gina o wyskości ciązy
- musicie być razem
- obydwoje z dowodami osobistymi
to wszystko.
całość trwa około pół godziny bo najpierw jakaś pani wypisuje wszystko i potem przechodzi sie do kierownika usc i przed nim zawiera ten akt, tzn. on czyta i pyta a my potwierdzamy, deklarujemy itp.
potem jest kilka informacji od niego takich wiecie, ze obowiązki wspólne na nas spoczywają tego i tego no i bardzo fajną rzecz nam babeczka powiedziała bo akurat na kobitkę trafiliśmy, że mozna maleństwu wyrobić po 2 miesiącach od urodzenia jego własny dowód osobisty, który umożliwi np. wyjazd z dzieckiem za granicę. inaczej dupa.
swoja drogą mozna też i paszport wyrobić odrazu.
acha i jeszcze moze nie wiecie, ze rejestracji dziecka dokonujemy w urzędzie, do którego należy szpital, w którym będzie poród.
nie zameldowanie matki czy ojca decyduje o tym tylko rejon szpitala.
także Agatto, w waszym przypadku będzie to urząd na woli na solidarności - ten zaraz obok szpitala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jakby co Agatta, to dam ci numer do urzędu i najpierw musisz zadzwonić i się umówić na to uznanie (ok. 2 tyg czekasz) więc to ostatni gwizdek.
z buta tego nie zrobicie.
jeśli rodzina już jakoś ci wysyła ten akt to najwyższa pora zeby zaklepać termin, no i zaświadczenie od jędrzeja weź przy najbliższej wizycie.
ja miałam z 2 lutego czyli ponad miesiąca i nie było problemu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja robiłam ten akt dla dziecka miesiąc temu i miałam babola- jak jest się rozwódką to trzeba dać akt małżentwa z wpisem o rozwodzie a nie akt urodzenia 😉
Czyli najbardziej aktualny akt - okazało się że w moim przypadku to małżenstwa/rozwodu a ja bidna ściągałam urodzenia z Lubina i płaviłam i czekałam a był zbędny.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NY tego to nie wiedziałam, no ale ja stara panna więc ... 😉
Agatta, ty chyba też?
zadzwoń i się dowiedz jeszcze co zabrać 🙂
tel. do urzędu na woli na solidarności, wiesz gdzie? na rogu z zelazną.
22 50 48 615, 22 50 48 617
dzwonisz i mówisz, ze chcielibyście umówić termin zeby dokonać rejestracji dziecka poczętego.
tylko, jak was juz umówią to musicie stanąć na głowie zeby dać radę bo potem to kolejny termin 2 tyg czekasz i oni się wkurzają, ble, ble, ble...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadzikM, dodaję twoję drzewkową stronę do ulubionych bo mi tu tak ładnie ptaszki ćwierkolą, ze nawet jak jestem na innych stronach to ściągam ją na pasek i słucham sobie w tle 🙂

nalwos - to dla wygody i bezpieczeństwa.
jeśli nie jest sie małżeństwem, to dobrze sporządzić taki akt bo (nie sądzę zeby czarny scenariusz się sprawdził) w przypadku smierci matki podczas porodu albo no nie wiem, jakieś ciezkiej choroby - np. śpiączka czy inna taka, twój facet - ojciec dziecka będzie miał ogromny problem zeby odebrać malucha ze szpitala.
najpierw będzie musiał udowodnić ojcostwo poprzez dna (koszty, czas), a do tej pory maleństwo moze trafić do jakieś "przechowalni".
nawet rodzice matki nie dostaną bo przecież ojciec ma pierwseństwo.
po to sie to robi - tak w skrócie.
dodatkowo jeszcze jedna zaleta posiadania tego dokumentu, ze normalnej rejestracji pourodzeniowej moze dokonać juz jeden rodzić z dowodami obojga no i tam z dokumentami, które jeszcze są potrzebne czyli tymi co daje szpital.

tylko dotyczy to par bez ślubu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje chrapanie zostało zarejestrowane na bartka telefonie zebym się nie wypierała 😉 :P
powiem wam, ze nieźle daję. mogłabym z niejednym facetem teraz stanąć w konkurencji :laugh: :laugh: :laugh:
mam nadzieję, ze to też przypadłość tylko ciążowa - kiedyś nie dawałam tak czadu w nocy :laugh: :laugh: ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...