Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
o widze, ze pierwsza fala szczepien sie szykuje 🙂
my juz szczepionki wybrane mamy - i czekamy na swoja kolej ...

Iskierka mowisz ?
czyli bedzie trzeba sobie niebawem 2 strzelic 😁 😉

Tatus zabral mi Mala na spacer
ide sie ogarnac i lece do nich !

aha ! jeszcze tylko sie pochwale, ze zademonstrowalam krocze przed Mezem 😎
( znowu ) ☺️
no jak tak zostanie to naprawde za nastolatke moge robic ...
takie jakies wszystko ladne 🤪
zadnej blizny nie ma, zadnego sladu, nie do rozpoznania, ze rodzilam sn ...
zaskoczona jestem ... oczywiscie pozytywnie 🤪

... ciekawe tylko co tam w srodku ...
tego sie bardziej obawiam 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatta napisał(a):
oIskierka mowisz ?
czyli bedzie trzeba sobie niebawem 2 strzelic 😁 😉



Remik mi tak dużo nie płakał jak ona,ona to jakaś masakra.... 😁
ale fakt,że 2 dziecko i pewnie każde kolejne wychowuję się przede wszytski spokojniej i na pewne rzeczy patrzy się z przymróżeniem oka.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny pisze do was po prosbie. sytuacja jest taka: nie karmie juz piersia bo mi sie pokarm skonczyl... Mała karmilismy bebilonem 1 ale nie przybierała na wadze, wogóle. lekarz przepisał jej bebilon pepti i zaczely sie schody- płytki sen, prężenia i takie sensacje jak płacz znikąd i nie wiem dlaczego. brzusio nie jest twardy i je ładnie. miala ktoras z was podobna sytuację?? ile razy kupke dziecko powinno robic?? i jaka powinna być?? plase help 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalwos moja też ma takie napady a karmie piersia...lekarz powiedział że to normalne u maluszków bo mają niedojrzały układ trawienny a Ty jeszcze mleczko zmieniłaś to może trzeba poczekać az sie brzusio przyzwyczai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ilonka dzięki 🙂 ja nie moge jej odłożyc na łóżko ani do łóżeczka bo za 15 min spania budzi sie z krzykiem lub takimn jekiem. wczesniej spała tak ze dwie godzinki tak twardo ze mogłam wszystko koło niej robic a teraz mam zwiazane rece 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iskierka wiem, ze jestem przewrazliwiona, przeginam bo powinnam miec wiekszy dystans do tego jej placzu ... a do tego panikara ze mnie ... no ale coz poradzic ☺️
... moja to nawet duzo nie ryczy, ale jak juz ryczy to osiaga taki poziom dzwieku, ze po prostu chyba na calym osiedlu ja slychac ☺️
zreszta juz w szpitalu mowili, ze temperamencik to ona ma ...

aaa no i jade z Toba do NEW na tego grilla ...
zaproszona - nie zaproszona - na grilla wszedzie trafie 🤪

nalwos u nas bebilon 1 - super sie spisuje - ale ogolnie przy kazdej mieszance - trzeba odpowiednio i bardzo dokladnie dobrac proporcje i wtedy jest ok ... kupa ( raz - dwa razy dziennie ) zolta, musztardowa, twarozkowa 🙂 zgadzam sie z ilonka - przy zmianie mleka moga pojawic sie chwilowo klopoty z brzucholem ... czasami tez dzidzia prezy sie i wygina, poplakuje bo z bakami lub kupa walczy - to znaczy zeby ja w ogole zrobic ... dla takiego Malucha zrobienie normalnej kupki - nawet rzadkiej - to wysilek 🙂 ... nie to co dla doroslego 😉

poza tym nalwos Twoja Mala rosnie ...
w 3 tyg dzieci mniej spia a wiecej swiat ogladaja niz wczesniej 🙂
w zwiazku z tym wiecej sie tez preza, grymasza, wyginaja, przytulac, miziac sie chca 🙂 po prostu wiecej "uczestnicza w zyciu" niz wczesniej ...
po prostu bardziej kontaktowe i ciekawe swiata sie robia ...
moja tez na poczatku wiekszosc czasu spala
to sie ciagle zmienia

dobra lece do tego parku !
zakladeczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
poszla 😉
chcialam tyle napisac i juz nic nie pamietam 😞
mamusie spacerowe pieknie wygladacie 🙂
anka nasz xlander ez sztywny jak cholera malego trzesie ale ponoc dzieci tak lubia
maz stwierdzil ze to nowoczesny wozek i trzeba go prowadzic po nowych chodnikach - kostce brukowe wtedy jest rewelacja 🙂
ja wczoraj osiagnelam wage wyjsciawa minus 2 kg 🤪 maz na mnie wola szkapa 🤢 i wez dogodz facetowi jak nie miszelin to szkapa 😉 tak zle i tak niedobrze 😜
na miszanach mlekowych sie nie znaam ale ponoc podobnie jak ze smoczkami trzeba dobrac to odpowiednie dla dziecka metoda prob i bledow 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki agatta czyli poprostu czeka mnie trudny okres 😞 moja na bebilonie robila kupke po kazdym karmieniu i byla bardzo zraca bo malej az pupke odpazylo 😞 ładna pogoda sie rob wiec wyprowadze moja mała marude na spacer 🙂 buziole io dziekuje za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas szczepionki i platne i panstwowe sa w przychodni i w zaleznosci od decyzji rodzicow sa na miejscu.
my sie klojemy w piatek masci nie kupuje ale zakupie nurofen gdyby wyskoczyla goraczka niech maly sie hartuje na samca musi to zniesc to zalozenie zobaczymy jak z praktyka wyjdzie
lece na spacer 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agatta ja tez panikara ale juz przy niej mniejsza,z remikiem mega panikowala i szło to w złym bardzo kierunku....przesadzałam bardzo,aż w bezsenność wpadłam,masakra!teraz tego nie powtórze,bo cierpiałam ja,cierpiało dziecko.


Kupa u nas podobnie jak u agatty,jak mała miewała zaparcia i męczyła się z kupą to delikatnie uciskałam odbycik chusteczką i oho oho jaka kupa szła 😁może drastycznie ale skutecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj mam dzień świstaka, non stop ktoś przychodzi bez zapowiedzi, jak nie położna to właściciel mieszkania 🤢 🤢 🤢 A ja wyglądam jak siedem nieszczęść, dobrze, że chociaż mieszkanie błyszczy, bo było sprzątane na wczorajszą wizytę moich rodziców 🙂 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamki. Wróciliśmy.Nie doczytam już Was.
Wczoraj nas wypisali i próbujemy dojść do siebie.
Jak to jest z tą położną? Ja muszę gdzieś zgłaszać małego czy ona sama przychodzi? No i jak szybko muszę zgłosić młodego do pediatry? Ja nie dam rady chodzić bo rana po cc daje popalić a mąż dzisiaj nie może. Jak to zrobimy to jutro to będzie dobrze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny nawet nie wiecie jaką byście mi przyjemność zrobiły wizytą i wspólnym grillem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
trzymam za słowo i czekam - lato podobno ma być ciepłe i niedługo się zacząć - powoli w to wątpie 🤨
Jeszcze mam 1 dzień na przemyślenia co do szczepień - chyba wezmę skojarzone żeby nie było tylu ukłuć a dodatkowe - nie . moja Wiki szczepiona była państwowymi 11 lat temu 😉 i jest okazem zdrowia - do dziś dnia parerazy była przeziębiona i miała ospę - odpukać....aaaa i jest dzieckiem typowo butekowym od 2 tyg. życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, to ja .
była połozna i mimo, ze lekko dziwna była jakaś to uspokoiła mnie trochę.
podobno tak jest z ta laktacją, ze unormowała się i uspokoiła i moze tam ciut mało byc ale walczyć trzeba i się nie poddawać no i przede wszystkim pić, pić, pić i zero stresu również bo stres wrogiem laktacji.
zaraz doczytam was choć w sumie to nie wiem czy zdąze bo musze cycusia serwować częściej niz to ustawa przewiduje.
fajne jest to, ze zostaliśmy wygonienia na godzinny dziś spacer bo podobno ładna pogoda.
zatem czekam na przebudzenie, nakarmię, przewinę, szybko ubiorę i w teren.
coś jednak sie zanosi na deszcz wiec mam nadzieję, że zdążę 🤪

miłego dzionka laski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...