Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny! 🙂

widze,ze piszecie o kwasie foliowym. Najpotrzebniejszy jest w 3 pierwszych miesiacach ciazy no i przed ciaza trzeba brac (ja o tym nie wiedzialam hmm... dowiedzialam sie dopiero bedac w ciazy).

Mi moja Pani doktor i wczesniejszy Pan doktor kazali nie przestawac brac kwasu foliowego.

Wiekszosc z was juz niebawem ma polmetek? 😉 ojjj czas leci niewiarygodnie szybko :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! 🙂

widze,ze piszecie o kwasie foliowym. Najpotrzebniejszy jest w 3 pierwszych miesiacach ciazy no i przed ciaza trzeba brac (ja o tym nie wiedzialam hmm... dowiedzialam sie dopiero bedac w ciazy).

Mi moja Pani doktor i wczesniejszy Pan doktor kazali nie przestawac brac kwasu foliowego.

Wiekszosc z was juz niebawem ma polmetek? 😉 ojjj czas leci niewiarygodnie szybko :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj lekarz na 2 wizycie w 11 tygodniu powiedzial zeby folik juz odstawic bo to co mial zrobic to juz dawno zrobil i teraz w zasadzie juz to nie ma znaczenia, natomiast dal mi probke elevit do wybrania - witaminy dosyc drogie bo niemieckie i bardzo duze objetosciowo, teraz jak bylam w 15 tygodniu to powiedzialam mu ze biore feminatal i powiedzial ze dobry wybor, badania wychodza dobrze wiec pozostaje poki co przy tych tabletkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie brzucholki 😉
bogusia, ja też mam niedobór zelaza czyli mało czerwonych krwinek i mój "g" powiedział, ze da mi żelazo ale jeszcze nie teraz bo na to mamy czas.
żelazo wzmaga podobno nudności i złe samopoczucie wiec stwierdził, że nie będzie minie jeszcze dobijał póki co i w swoim casie przepisze.
co do kwasu, to nadal kazał łykać i też nie ma przeciwskazań w późniejszej ciąży.
gdy zapytałam o witaminy powiedział,że narazie nie potrzebuję żadnych dodatkoych i kwas foliowy wystarczy.
myślę jednak, ze zapotrzebowanie każdej z nas na dodatkowe witaminy lekarz osądza na podstawie naszych wyników więc stąd może jedna ma brać a inna nie. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bogusia23 badania robi sie 3 razy na ciaze, podobnie jak jest wskazane usg. Chyba,ze cos sie dzieje to czesciej. Gdy nie ma wskazan do badan to po co szprycowac sobie zyly?? :P

ja za 2 tyg dostane 3 skierowanie na badania ogolne.

Bo bylam jeszcze dodatkowo badana na tarczyce ale musialam,bo wyniki mialam zle i potrzebne byly nowe do ustalenia leczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do badań ja też tak słyszałam, ale osobiście miałam robione tylko dwa razy w tym ten drugi na własne życzenie, bo też się przejęłam, że koleżanki miały na każdej wizycie ! I tak samo jak wy mam niedobór żelaza, myślałam, że to już anemia, bo z wyników był dość spory, ale okazało się na szczęście, że nie jest to anemia i nawet narazie żelaza nie dostałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak beda kuc to niech kuja byle ja była zdrowo i zabka moja tez, a co do witamin to napewno zalezy od lekarzy, ile ich tyle opinii. jeden kaze brac tak inny tak, jeden mowi ze usg szkodzi, drugi ze to bzdury, czasami tak kogos posluchac, to oszalec mozna, bo juz myslimy czy nasz lekarz naprawde jest dobry, czy dobrze mi radzi...?a ja swoje i tak wiem, slucham sie tylko mojego lekarza, on wie co robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tymi co miesiecznymi badaniami i wizytami to mam mieszane uczucia bo skoro nic zlego sie nie dzieje to to jest takie napedzanie sobie pieniedzy, nasze matki tak czesto nie lataly, ale wiadomo czasy inne wiec trzeba sie dostosowac, ja latam na badania dzien przed wizyta u gineksa, a do gineksa latam co 4 tygodnie, wiem ze kobitki do tego samego lekarza lataja nawet co 2 lub 3 tyg, ale to zalezy od ciazy jak przebiega,
etraz tez sie pozmeinaily przepisy becikowe, ze trzeba miec zaswiadczenia ze raz w danym trymestrze bylo sie u lekarza ale nas to nie oboaizuje idziemy jeszcze starymi przepisami bo 10 tydzien mialysmy po wejsciu zmian, tzn no ja tak to zrozumialam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja poprzedniemu lekarzowi tez ufalam ale tylko do...... czasu :/
zobaczyl wyniki badan i powiedzial,ze tak moze byc,ze to nie wielka zmiana.
Na nastepnej wizycie zobaczyl te wyniki i mnie opieprzyl,ze nie bylam z tym u specjalisty bo to trzeba leczyc :/

mowie mu,ze sie martwie ,ze cos moze byc nie tak z mala to nawet mi nie zrobi usg zeby sprawdzic :/ a wizyta byla "odbimbana" i zobaczylam to dopiero jak poszlam do mojej aktualnej Pani doktor ktora bardzo szczegolowo mnie bada,sprawdza co wizyte dzieciatko,jest delikatna, uprzejma,mila i czuje sie jakbym placila jej gruuuube pieniadze za taka opieke a chodze na kase chorych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no tak jezeli lekarz tez by mnie olewał to bym poszła do innego, ale jestem zadowolona i nie ma sensu zmieniac, mam usg na kazdej wizycie, lekarz dokładnie wszystko oglada, wypytuje mnie jak sie czuje czy cos sie dzialo niepokojacego od ostatniej wizyty, czy mnie cos boli. chodze co 4 tyg wiec uwazam ze to standart. i jest smieszny, zawsze stara sie mnie uspokoic bo wie ze ja sie strasznie wszystkim martwie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asienka te przepisy z becikowym sa troszke inne i wchodza od listopada.

Kobieta aby dostac becikowe musi miec zaswiadczenie od lekarza, ze najpozniej od 10tc ciazy byla pod jego opieka.

A jesli chodzi o wizyty to we wczesnej ciazy tzn do 13tc chodzi sie czesciej ze wzgledu,ze praktycznie kazda ciaza jest zagrozona. Pozniej wizyty nie sa tak czeste. Chyba ze cos sie dzieje. Ja chodzilam co 3 tyg pozniej co 2 tyg jak sie okazalo,ze mam rozwarcie i skrocona szyjke ( bylo to jakos poczatek 6 mies ) no i do tej pory chodze co 2-3 tyg ,zalezy jak mi doktorka zaleci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczka dzięki. Tyle wkoło sprzecznych informacji że głowa mała. Nawet jak mi każe powtórzyć to idę do innego laboratorium. A i jeszcze jedno pytanko. Z wyników wyszedł mi odczyn zasadowy moczu - miała tak z was któraś? Mam nadzieje że to nic złego nie oznacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi no tamten lekarz tez sie pytal czy nie dzialo sie nic od poprzedniej wizyty ale ja nie wiedzialam np ,ze moje poddenerwowanie, bole glowy, szybsze bicie serca sa jakies zle dla ciazy i ze wynika to z tarczycy. Dopiero moja gin mi tlumaczyla,ze moze mi byc ciezej oddychac,ze bole glowy moga byc,ze moge byc bardziej nerwowa itd. Dostalam tabletki i sie uspokoilo wszystko. I ona nie pyta sie czy nic sie nie dzialo tylko zadaje konkretne pytania czy byly skurcze,jesli tak to ile,czy brzuch twardnieje,czy boli, czy zauwazylam opuchniecie na nogach,ktora czesc kregoslupa mnie boli itd. Ta dwojka lekarzy to niebo a ziemia poprostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...