Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ania ja psikam prosto na pepola ...
ale nie na ta zeschnieta koncowke tylko zaraz przy skórze
juz odchodzi nam pepek, ale jeszcze sie trzyma 🤢

Dziewczyny czy Wasze Dzieciaczki mialy takie male czerwone krostki na tyleczku, i w sumie kolo cipki tez ? Oliwka nie ma ich wiele, ale ja juz oczywiscie panikuje ☺️
z gory dzieki za jakas rade !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zaklepuje arana dla majki 🙂 jest odlotowy
lenka drapaczek miodzio

czyli tej herbatki koprkowej to raczej nie pic?moja dzidzia jest taka napieta ze hoho, tylko w gwoli scisłości wy pijecie t herbatke co niby jest dla dzieci w granulkach czy jakas inną, dajcie zbnac!!!

a te krostki czerwone to nie potówki, mnie polozna owiedziala ze potowki pierwsze wyskakuja wlasnie na pupci pachwinach duzo drobnych czerwonych
Mjka ma za to duzo cos na buzce plamek krostkowych,, sora mnie uspokaja i mowi ze to normalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatta moja tez miała ale schodza po takiej masci tóra dostałam na recepte. ale kąpiele w nadmanganianie potasu pomagaja. proste tanie i skuteczne 🙂 a wogóle to witam po dłuższej przerwie 🙂 moja miunka miała pleśniawke ale juz sie z nią uporaliśmy i nareszcie moja królewna spi tak jak na 2 tyg noworodka przystało 🙂 prawie cały czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
thx nalwos
wlasnie musze ten nadmanganian kupic ...
polozna odzdzwonila i powiedziala, ze to potowki ...
zaserwowalismy Malej wietrzenie tyleczka ( byla cala szczesliwa 🙂 ) a pozniej masaz -
od razu zasnela 🤪

a tak w ogole nalwos to jaka 2 tyg Niunia ? 😉
przeciez Ty jeszcze w ciazy jestes wg suwaczka 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anka73 - ja też psikam octaniseptem bezpośrednio na skórę, do środka pępka. Na poczatku wymywałam gazikiem jałowym, teraz za namową położnej - patyczkiem do uszu; i wsadzam go naprawdę głęboko - tak trzeba.
A zapach - mówili nam, że ma nie śmierdzieć (pachnieć jakoś szczegółniie) Ja swojego nie wąchałam, przy najbliższej zmianie pieluchy powącham. Ale jak faktycznie czujesz jaiś silny niefajny zapach - lepiej pokazać małego lekarzowi
Aron - super przystojniak!!! 🤪 🤪 🤪 🤪

A tak przy okazji - jak już wyczyścicie pępola to potem na koniec jeszcze raz psikacie (tak mi kazali w szpitalu) czy zostawiacie sucho?

Agatta
- a nie zmieniłaś pieluch?
My tak mieliśmy dwukrotnie zaraz po zmianie pieluch na inne, jak tylko wróciliśmy do pampersiaków szybko przeszło.

Ilonka - bardzo urocza panienka z twojej Lenki 🤪 🤪 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja obsikałam Maje mlekiem, popłakałam sie przy tym ze smiechu 🙂 owszem zdarzała mi się że z cycka jak mała wyplula mleko kapało i to bardzo, ale nie żeby sikało jak z psikawki, całą buźkę jej zalałam w oko nos, takim cieniuteńkim strumieniem ale sikało moim zdaniem spokojnie na 0,5m 🙂

ilonko a jak tam z Twoimi cyszkami, karmisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiem, ze jest późno ale przymierzamy sie do pierwszej kąpieli.
nie ukrywam, ze podchodze do tego jak pies do jeża.
boję sie jak cholera no ale trzeba go umyć bo szczochem zalatuje 😉
czyli:
ciepło w pomieszczeniu
woda 37 stopni, nalana płyciutko tak na jakieś 5 cm
do tego kilka kropli parafinki ciekłej (sucha bardzo skórka)
pieluszka na dno, wkładamy dupalka podtrzymując resztę i polewamy go delikatnie masując?
na końcu główka zeby sie nie denerwował czy jak?
a i pytanie :KĄPIEL PRZED CZY PO JEDZENIU? PRÓBOWAĆ OMIJAĆ PĘPOLA CZY JAK SIE CHLAPNIE TO NIC SIĘ NIE STANIE?
Aronek jest spokojny po jedzeniu więc mozna z nim wywijać i sie nie denerwuje ale jak jest głodny to awantura gotowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej my już w domku!
było masakrycznie nieco, rodziłam w sumie 35 godzin i dalej chciałam SN, ale młodej głowa się mieściła w kanale...no i niestety skończyło się CC 😞 ale w sumie to czułam, jak ją wyciągali i wiedziałam już, że długa jak cholera 😉 i tylko czekaliśmy z małżem na ten pierwszy krzyk...uuu, jak ją było słychać 😁 🤪 śpiewać to ona umie 😉 😮 😁 😁 zaraz wrzucę Wam fotkę naszej Matyldy...

a w ogóle to się stęskniłam za Wami 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania78 GRATULACJE dziela Kobieto 😆
tyle godzin - bidulka !
a Mala - Lalunia 😎

Ania73 kilka kropel nic sie nie stanie, ale trzeba starac sie omijac kikuta ...
u nas kapiel jest PRZED jedzeniem
coby na sam koniec najlepszejsze zostawic 🙂

JoZo ja robie tak jak pokazywala mi polozna
psikam i patyczkiem przecieram nadmiar ...
nie dopsikuje juz ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a Dziewczyny jeszcze mam pytanie ...
myjecie jakos szczegolnie cipki swoich coreczek ?
czy wargi sromowe tez myjecie ?
bo jak tak zagladam to Mala ma tam biala wydzieline i nie wiem juz czy myc czy nie myc 🤔
slyszalam, ze nie myc, ale cholera wie ...
u siebie to bym juz myla 😜 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u chłopców trzeba napletek odciąać - tak mówiła położna i wymywać sama wodą.
cipkę pewnie też można tylko sama wodą. mi to się wydaję, ze nawet i trzeba zmyć ten pyszny serek 😉
kurcze, jakies to dziwne, ze noworodek tylko budzi się na jedzenie - przynajmniej mój.
śpi, zaczyna sie przebudzać, kręci się, w końcu pojawia się grmas na twarzy i w końcu płacz.
wtedy daję mu cycusia i jak sie juz oddessie sam, korzystam z jego błogostanu i sobie go przewijam i ewentualnie przebieram na spokojnie bo wtedy jest taki rozanielony i luźny.
pomasuję delikatnie, pocałuję tu i tam i układam do snu na nowo.
co do gazów - to mieliśmy 2 koszmarne noce w szpitalu z odgazowaniem i "wyciskaniem" kupki bo jelitka się zawieszały i trzeba było im pomóc.
teraz jest okej i ja profilaktycznie raz dziennie masuję brzuszek na dwa sposoby i jakoś narazie nie zapeszając jest okej.
kupki są po każdym karmieniu czyli cholernie często 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my staramy sie kapać przed jedzeniem 🙂
co do pipki to polozna nam powiedziała żeby tylko lekko tam zajechać wacikiem zwilżonym wodą ewentualnie chusteczką, ale nie wymywać nic, bo na początku młodej duzo takiego sluzu wychodziło. Ale najwazniejsze zeby kupę dobrze zetrzeć jak do piposzki się dostanie 🙂 ale teraz niedawno trochę pipola wyczyściłam sama wodą, natomiast moja siora jak połozna do niej przychodziła mówiła żeby wszystko wyczyścic więc rózne są szkoły

ania ty siłaczko,a dzidzia piekna i jaki pucuszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Agatta, to ja też tak spróbuje. Podobno to nic nadzwyczajnego,że miesięczne dziecko ma jeszcze kikuta, ale bez przesady, mógłby już mu odpaść...

Ja kąpię przed jedzeniem, bo tak polecali na SR. Ale nie jak jest bardzo głodny (tak się staram karmić 0,5-1 godziny wcześniej.
Na początku też malutko wody w wanience, teraz już spokojniej i lejemy więcej 🙂 Główka na końcu, bo to jedyny moment kąpieli kiedy mały zaczyna płakać. Jak kikut się zmoczy - trudno.

Ania78
- Matylda - pyzate piękności 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Imię piękne, mam do niego sentyment 🙂

Zakładka do kolejnego karmienia.
Teraz mam nadzieję na sen 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki Babeczki 🙂
myje od cipeczki do tyleczka
ale ta wydzielina mnie meczy ... chociaz tez slyszalam, ze nie dotykac
no nic - narazie nie ruszam ...

dzisiaj moje Sloneczko pierwszy raz zasnelo samo 🤪
lezala sobie na kanapie i sama zasnela ...
do tej pory bylo bujanie, kolysanie, tulenie po jedzonku ...
slyszalam, ze jak dziecko potrafi sie same soba zajac chociaz chwile lub wlasnie zasnac to znaczy, ze bardzo dobrze sobie juz radzi ze swoim zyciem psychicznym ...
jestem happy, ze Maluszek czuje sie juz z nami na tyle bezpiecznie zeby zasnac lub lezec sobie po przebudzeniu i nie plakac ! 🤪

aaa ja kapie PRZED jedzeniem bo moja Mala plywaczka bardzo lubi sie kapac i nie placze ...
plakala tylko za 1 razem ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo
my znow caly dzien na dworzu na szczescie popoludniu sie wypogodzilo 🙂
my kapiemy przed jedzeniem i odkad odpadl pepek i na dobre sie wygoil to lejemy duuuuuuzo wody i malemu bardzo to pasuje 🙂
dzieciaczki wasze przeurcze 😘
padam spacery 4 godzinne mnie wykanczaja 🤢
do jutra 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to jeszcze powiem, jak kąpiel nam poszła.
woda wydawała mi zbyt ciepła zeby taką dupinę wsadzić i zastosowałam leżaczek do wanienki i poszło zajeb...e 🤪
położyłam na nim mokrą pieluszkę i Aronka i zaczełam go polewać i...... podobało mu się 🙂
tak go sobie plewając pomasowałam w zakamarkach, łepek też i udało mi sie nawet tego pępola ominąć.
sukces jest bo po kąpieli nie walił szczoszkiem 😉 🙂
potem juz wytartego posmarowałam parafinką, zrobiłam toaletkę pępola sprajem - tylko mi ten zapach coś nie pasi, no!!
wygląda ładnie - moze to tak ma być i już.
kąpałam go jakąś godzinkę po jedzeniu i pewnie dlatego był taki spokojniutki.
po kąpieli jeszcze nie jadł i bartek sie nim zajął bo ja niestety upocona z wrażenia jak mops musiałam zaczerpnać powietrza i przeszłam sie z suczką.
do tej pory kima i zamierzam go obudzić bo mi cyc eksploduje a i nie chcę żeby spał na głodnego po tej kąpieli bo się moze wychłodzić przez tą swoją mokrą bujną czuprynę 😉 😁

ale nam sie udały te nasze kwietniowe bulbaski - wszystkie są takie słodaśnie i ślicznaśne, ze hej 😎 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...