Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mąż mnie wkurzył aż musiałam kompa odpalic 😠 ale Was poczytałam i mi ulżyło bo macie te same zmartwienia dylematy spostrzeżenia amój pan najwyraźniej mnie nie rozumie albo nie chce zrozumiec 🤢
ilonka i jozo cały dzień pod tytułem "mamo tu jestem zaopiekuj się mną" mąż wraca z pracy mówię że boli mnie brzuch że dostane okres żeby przejął małego bo cały dzień na rączkach i co on jest zmęczony 🤪 pojechalismy na chwilę do rodziców bo musiał coś załatwic i wracamy zjadł kolację wypił piwko wykąpał młodego i poszedł spac bez dobranoc a ja musiałam Adasia nakarmic i ponosic coby usnął.aaaaaaaaaaaaaa 😠 a na poprawę nastroju zadzwonił braciszek że już przyjechał a miał byc w piatek więc jutro się juz zobaczymy jupi 🤪
z nerwów zapomniałam co mam napisac bo czytam pisze i oglądam film na polsacie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mój cudowny maż pojechał do apteki wykupic mi receptę z tabsami i ją zgubił, geniuszek mój cudny

może faktycznie to bodxce ją rozpraszają, bo chociażby jak karmiłam ja w kościele to się nie dało, łebkiem kręciła na wszystkie strony i za dziecmi patrzyła 🙂
byłam u mojej siory, ubawiłysmy się po pachy, najpierw robiłyśmy pranie w nowej pralce z programem prania parowego- kurde brudne skarpy dzieci wyprało jak w reklamie z chajzerem 🙂 potem Majka dostała głupawki i tak się śmiała do swojego odbicia w lustrze że było całe zaplute, no a potem ta recepta i przeszukiwanie auta, meża, nawet ulicy 🙂

no własnie ja teżjestem zdania że pokarmu nie może zabraknąć, jedynie co to poprostu pokarm jest szybcej trawiony wchłaniany, dlatego cześciej karmimy, a do tego jeszcze te bodxce 🙂
a mamuski dokarmiaja bo wydaję im sie własnie że dzieciak sie nie najada, a jak raz spróbują i dziecko przspi cała noc to utwierdzaja sie jeszcze bardziej w tym pzekonaniu 🙂

ok wkręcam się dr hausa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój kochany mąż jak wrócił dziś z pracy to zajmował się młodym 🙂
mogłam odetchnąć 😆
ale i on czasami ma gorsze dni i widzę że stara się migać...
Asienka - głowa do góry, myślę że jutro mąż się zrehabilituje 😉

Gu śpi już pół godziny, więc raczej zasnął na dobre 😆
ja już też idę spać, coby się troszkę przed pierwszym karmieniem nocnym wyspać
dobrej nocki
😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iskra mój mąż jest moim rówieśnikiem czyli ma 25 lat uważam że jak na swój wiek jest bardzo dorosły i dojrzały ale wkurza mnie że jak ja mam zły dzień to i on nawala, mówili że po ciązy okres to pestka a we mnie rodzi się taka agresja i mam taki ból brzucha że zaraz ocipieje a jak dojdzie do tego krwawienie to chyba walne w kalendarz a do tego jeszcze chrzciny w niedziele więc ogarnia mnie juz nerwówka.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mała ogarnieta spi, wrocilam od gina tabletki anty przepisane tylko teraz czekac na okres i brac
zaswiadczenie do becikowego wziete wiec jutro do urzedu zlozyc papiery,
moja mala tez sie wygina przy cycku placze odwraca sie , juz probowalam wszystkiego przekladania na druga piers tulenia noszenia, i nic,,,to mowie odciagne i dam z butli swoje, a tam z dwoch piersi 10 ml 🤨 🤨, ale daje butle 60 ml czekam godzine i je cycka..., a czasami jak sie zassie to tylko dwa worki mi zostaja, nie wiem od czego to zalezy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj asienka współczuję 😘 ja czasem mam wrażenie, że faceci to dopiero zaczynają sami chcieć się dzieckiem zająć, jak już mogą piłkę pokopać, albo klockami się pobawić 😉

ja już na dzisiaj się odmeldowuję. spokojnej nocki matki polki i bobasy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na mojego meza nie moge narzekac, dzis go obudzilam o 7 zeby mlodemu pampera zmienil, wiec zmienil i sie nim zajmowal przez jakies 1.5 godziny a pozniej go uspil, wiec ja sobie pospalam ponad 2 godziny dluzej 😉

ale wychodze z zalozenia ze skoro z pracy nie wrocil a nie poszedl i mial cala noc na wyspanie to sie i tak lepiej wyspal ode mnie bo sie nie budzi w nocy a ja tak bo mlodego karmie,

co do dokarmiania- zgadzam sie ze sztunia- dokarmianie jest dla wygody zeby sobie pospac dluzej, ja swojego raz dokarmilam bo jakos pokarm mi nawalil, mlody ssal i nic nie lecialo i skonczylo sie to tym ze i tak zwymiotowal mleko sztuczne, bo nan nie tolerowal, wiec caly czas lecimy na moim mleczku i tak jeszcze z 3 miesiace zapewne bedzie, a pozniej bedziemy kombinowac, jak wroce do pracy, ale pewnie w nocy i nad ranem bedzie moje mleczko 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emilka myslę,że irysek nie miała nic złego na myśli,nie przejmuj się,nie jesteś wygodna.
Poza tym ty jesteś matką i ty wiesz co dla twojego dziecka najlpesze,skoro uwazasz ze musisz dokarmiac to dokarmiaj i tyle.
Dla mnie to nie ma nic wspólnwgo z wygodnością...
Ja miesiąc karmiłam i wcale nie czyje się ani wygodna ani wyrodna,ani zła,mam gdzies opinie,że matka MUSI karmic cycem!
nie musi wcale,nie jest to uwarunkowane z tym,że dziecko bedzie sie lepiej rozwijało,znam mase dzieci na cycu ktore chorują o wiele wiecej niz te butelkowe,kontakt wzrokowy ,dotykowy mam taki sam jak karmiłam cycem,niewiedzę zeby mojej pyzie czegoś brakowało.
Emila jesteś najlepsza matka dla Li PAMIETAJ!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojej nie obrazajcie sie zasugerowalam sie moja znajoma, ktora tak twierdzila i dokarmiala synka i miala spokoj przez cala noc, ja niestety stety jestem skazana na pobudki nocne i karmienie na szczescie przez sen mlodego jakies 2 -3 razy w ciagu nocy i niestety nie moge powiedziec ze sie wysypiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi jesteś de beściak i zapodawaj butlę kiedy masz ochotę 🙂
Zjadłam całą pakę jeżyków i cieszę się jak debil 😁
Mój mąż- hmm... Pierwsze dwa tygodnie rewela, bo ja dziecka na oczy widzieć nie chciałam. Teraz jest gościem od strzelania głupich min i od sporadycznej wymiany pampersa. Z naszego pokoju już się dawno wyniósł, no bo przecież trzeba się wyspać przed pierdzeniem w stołek w robocie 😁 Tak się kończy pragnienie posiadania dziecka- ma murzyna, to będzie robił 😉 Ogólnie nie jest źle, raz w tygodniu zasłużę sobie na to, że ugotuje mi zupę 🙂 Za to codziennie serwuje mi zdechłe skarpy pod łóżkiem.
Jak ja kocham tego swojego faceta 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witom witom 🙂
madzik a to Twoja córcia ma problemy ze skóra suchą? jeśli tak to Ci podpowiem bo ja byłam w piątek u alergologa z Adasiem, kąpiel w emolientach np emolium oilan oilatum do max 3-5 minu następnie po wyjęciu max w przeciągu 3 minut dziecko musi byc wysmarowane kremem także emoilentowym (ponoc ten czas zależy od zamykania się porów)nam dodatkowo przepisała maśc na bardzo suchą skórę mogę podac Ci skład to poprosisz tam u siebie może coś takiego zrobią 🤢 a jak nie to zapewne przepisze Ci gotowy specyfik równie skuteczny. my smarujemy ta maścią konsystencję ma jak smalec ale odpażenie na szyjce wyleczyła z dnia na dzień i suche rączki zaczynają przypominac pączusiowe łapki. skład dla Ciebie i może innej mamie też się przyda 😉
witamina a 0,8
witamna e 0,03
parafina 10,0
aq. dest. 20,0
euceryna ad 100,0
co do karmienia butlą myślę że opinie będą podzielone pomiędzy mamami butlowymi bądź cycowymi ja osobiście póki co nie wyobrażam sobie karmienia butlą bo zmyt emocjonalnie się zżyłam z małym i uwielbiam to bo to jest tylko nasze, jednakże wiem że przejście na butlę jest nieuniknione i jak już zakończę karmienie piersią to pewnie po jakimś czasie cycek wyda mi się śmieszny, po to są mieszanki i butelki ażeby z nich korzystac wiec nie potępiam ani mam cycowych ani mam butelkowych. w czasach gdzie każdy chodzi zestresoany zabiegany myśli o tym co za chwilę butla jest wygodniejsza bo niestety jak dla mnie to karmienie piersią to wyżeczenia kulinarne i myślenie czy mały się najadł czy zawoła pierś za godzinkę czy za 2 ale nie narzekam bom się już przyzwyczaiła 🙂 a i tak za 3 tyg jedziemy na wesele i małego zostawiam na weekend z butlą i to jeszcze nutramigenem który śmierdzi soją i jak ja to pije to mam gęsią skórke i chce mi się żygac wiec nie wiem jeszcze jak to będzie.
udanego dzionka i ide sie szykowac coby przed angolami jakos wygladac nie jak matka polka tylko matka europejka hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam mamusie porankową pora Arunia coś pokasłuje i ma katarek to pewnie przez ta zmianę pogody ubierałam go cieplej ale może gdzieś go zawiało jak się będzie pogarszało to wizyta u lekarza. W pracy mam zapierdziel jak nie wiem zostałam sama ze wszystkim bo reszta wybyła na urlop kiedy wracam o 16 do domu to padam a tu trzeba zrobić pranie ugotować jakiś obiadek na dzień następny i przede wszystkim pofiglować z Molkiem o 22 padam nawet nie wiem kiedy. Za tydzień w niedzielę mamy chrzciny więc też jest dodatkowa bieganina bo już w czwartek przyjeżdżają goście bo chcą troszkę z nami pobyć. Dzisiaj ogłosiłam powszechną mobilizację i malowanie kuchni ciekawe jak Piotrek się wywiąże pewnie jak wrócę to dostanę Arunia na spacer a on zacznie malować. W czwartek wracają też moje słoneczka nareszcie je przytulę tak się stęskniłam.
Życzę miłego dzionka może uda mi się jeszcze Was odwiedzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...