Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kobitki, a dopadła was może zgaga? Ja to dziś jeszcze odpukać nie mam, ale ostatni tydzień to było coś okropnego, takie straszne palenie głównie w żołądku i trochę w mostku. Dodam, że nigdy wcześniej nie miałam zgagi. Budziłam się nawet w nocy, a na początku to się zastanawiałam co to jest, że może coś z żołądkiem nie tak.

Ponoć dziecku włosy rosną, jak zgaga pali :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja również nic nie kupiłam. Wogóle z maleńkimi ubrankami szaleć nie będę bo dostałam od siostry 4 torby ubrań dla malucha. Także dopiero jak będziemy znali płeć dokupi się pare lumpków bo nie ma co szaleć z takimi małymi ciuszkami bo nasze maleństwa wyrosną z nich raz dwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jak się dowiem płci, to pójdę do sklepu i kupię coś typowo dla dziewczynki lub chłopaczka 🙂

Mi właśnie siostra dała taką krówkę z H&M ( ale są one jeszcze w sklepach) po swoim synku, taki dresik polarowy brązowo biały, ale w sumie pasuje i na chłopca i na dziewczynkę.

Ale jest prze słodki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jak sie urodzilam mialam 56cm i wazylam 2800, teraz mam 180cm wzrostu a moj Piotrek 195cm wiec wogole nie bede kupowac ciuszkow na rozmiary mniejsze niz 58cm (rada mojej mamy) 😉

ta bezowa "krowka" z cubusa tez nadaje sie na chlopca i dziewczynke, w sumie niebieska tez... gorzej z rozowa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie wiem, jak to jest z tą średnią jeśli pracuje się krócej.
pisałam o przypadku umowy o prace na czas nieokreślony no i pacy dłużej niż rok. jestem taka mądra - bo to mój przypadek 😉.
o innych sie nie wypowiadam bo nie chcę złej teorii wprowadzić.
co do zgagi, to chyba zaczynam miewać ale tak delikatnie bardzo - lekkie uczucie palenia w mostku - ogólnie niefajne uczucie. jak się wzomrzy to będzie maskara ;(
Jeśli chodzi o ciuszki to mój Bart kupowałby tylko moro 😉
Wyobrażacie sobie noworodka w niedrapkach moro ? :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czołem 🙂

leżałam wczoraj nieruchomo z godzinę i nic. nie chce się ruszać, albo leży tyłem, jak widzieliśmy na usg i kopie mamę w nerki... 😉 na razie nie czuję i się oczywiście trochę martwię, że coś jest nie tak.

ubranek nie kupuję jeszcze, bo też nie wiem, co mam w brzuszku. a poza tym sporo dostanę od koleżanki, która urodziła we wrześniu i jej dziewuszka już z nich wyrasta 🙂 śmiałam się, żeby mi na razie takie unisex spakowała...a poza tym i tak nie lubię różowego 😉

u nas dzisiaj piękna pogoda więc wysyłam kilka promyków do tych, u których pada deszcz 🙂

i znowu napisałam długiego posta 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania78, czym się martwisz? Nie masz powodów 😉
Podobno w 15 tyg. poczuć maleństwo to niemożliwe 😉
Pewnie zdarza się, ze kobieta już wtedy czuje ale jest to b. rzadkie.
Ja sama się cały czas zastanawiam czy to na pewno to.
To jest tak delikatne, ze można przegapić, ale z kolei tak inne od tego co się zna, ze daje nadzieję, że to właśnie te pierwsze ruchy.
Sztunia, jaką plastikową kartę masz na myśli? ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karta jest koloru niebieskiego z chipem, jak chodziłam czasem do lekarza do przychodni to im ją dawałam oni nawet przez to drukowali mi recepty. To Śląska Regionalna Kasa Chorych mi ją wydała... ale teraz chyba zaczynam kumać, u nas są karty a u Was chyba te książeczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz co Sztunia, ja w ogóle sie nie orientuję jak to jest w takich przychodniach bo firma mi fundowała MEDICOVER i z ich usług korzystałam już od 4 lat, a i nie należę do chorowitków więc rzadko korzystam z jakiejkolwiek służby zdrowia.
No ale chyba idąc rodzić do szpitala państwowego to muszę się poorientować w temacie bo firma mi nie zafundowała prywatnego porodu 😉
Może i są u nas też i karty a moze poprostu książeczki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc mamuski u mnie pochmurno, ale dentysta z rana zaliczony. zabki wszystkie zdrowe tylko jeden do usuniecie ale to dopiero na 1 grudnia i kamien ale to po porodzie. co do zgagi to miewam czasami tak straszna ze mam wrazenie ze przecodze zawal serca, tak mnie to pali posrodku...jesli chodzi o ubezpieczenie to ja mam rente rodzina wiec dostalam karte rencisty i ja podaje u lekarza. starlight masz racje jak same sobie nie poszukamy co nam sie nalezy to nikt nam nie podpowie, wlasnie doczytałam w internecie,ze mezowi po porodzie moze byc dane zwolnienie lekarskie 14 dni na opieke nad zona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...