Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
może w nocy szaleje 🙂 a jesli tak mam nadzieje ze po urodzeniu jej tak nie zostanie 🙂 wolałabym zeby sobie w nocy pospała 🙂 ilonkab wiesz co tak sobie przypomniałam jak byłam na usg 5 grudnia to lekarz powiedział ze łożysko jest na przedniej scianie brzucha wiec moze dlatego 🙂ale zeby za kazdym razem lezala sobie w te samej pozycji 🙂 ciesze sie ze u Ciebie mocne ruchy maleństwo prezentuje 🙂 moja szwagierka juz rodzi 27 grudnia i mały spac jej nie daje, co przewaznie w tym okresie powinno juz być mało ruchów 🙂 smiejemy sie ze będzie miała spokoj jak urodzi bo mały wkoncu bedzie odpoczywał 🙂 a słyszałyscie czy ilość wód płodowych wpływa jakos na ruchy dziecka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalwos co do ruchów dziecka to na tym etapie ciąży nie masz się co martwić,faktycznie może łożysko wygłusza ruchy,możesz ich nie wyczuwać w nocy,lub w dzień kiedy jesteś aktywna.Miałam podobnie też mam łożysko na ścianie przedniej,poza tym lekarz powiedział,że troszkę też zależy od budowy ciała kobiety.Po 27tyg.ciąży należy liczyć ruchy dziecka,najlepiej jak się rusza po jedzeniu kiedy glukoza jest wyższa do 2h po posiłku min.6 ruchów.Ruchy dziecka pod koniec ciąży nie są mniejsze one są inne!nie są tak gwałtowne,dziecko się bardziej pręży,brzuch ma różne kształty,tu nóżka,tam dupka,ale są i kopniaczki.To wszystko wynika z tego,że ma mało miejsca już.

Pozdrawiam kwietnióweczki i służę pomocą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalwos napisał:
agatta znajomej tez mówili ze jest ok i tez miała mało wód płodowych i jej córcia urodziłą sie z zamartwicą w 8 miesiącu...takie cóś daje do myślenia...


Masz rację,dlatego należy po 27tyg.liczyć ruchy i gdy się ich nie wyczuwa jechać na ktg.do szpitala. Najlepiej jak powiedziałam obserwować i wsłuchać się w brzuszek po jedzeniu,poszturchać brzuszkiem troszkę,popukać do dziecka,napić się wody,zmienić pozycję ciała.Jeśli to zawiedzie wtedy ktg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki mycloud troche sie uspokoiłam 🙂 🙂 a nie długo przyjdzi epora na kopniaka wiec idem sie położyć . Mała juz ma chyba wyczucie czasu bo zawsze rano kolo 7 i woeczorkiem koło 18 🙂 🙂 wiec pora na wieczorny kopniaczek 🙂 aa musze wam cos opowidziec. byłm dzis w szpitalu na usg i akurat przyjeli dziewczyne którek wody odeszły. co prawda termin miała dopiero na 20 stycznia ale spodziewała sie blizniaków wiec lekarka stwierdziła ze trzeba ciąć 🙂 bidny chłopak który z nia przyszedl jak tylko usłyszał ze w ciagu godziny przyjda na swiat jego córka i synus tak zbldł i sie wystraszyl ze oj. moj maz jak go zbaczyl to az wstal i zapytal czy chce usiasc. ale gdybyscie widziały jego minę 🙂 juz nie moge sie doczeac az zobacze mine mojego meza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NALWOS troszke za wczesnie na zmartwienia,masz opinie 2 lekarzy,po prostu trzymaj rekena pulsie i nie miej oporow,kiedy masz chwile niepewnosci dzwonic do lekarza!

A dzidziusie najbardziej aktywne sa w nocy,moze przesypiasz czesc charcow dzidziusia 🙂

Moja corcia w pierwszej ciazy ulozyla sie posladkowo w 23 tyg. i tak juz zostala do konca wiec nie martw sie,ze nie zmienia pozycji.
W pierwszej ciazy dzidziusie maja mniej miejsca bo brzuszki sa ciasne przez miesnie ktore nie byly wczesniej rozciagniete 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez nie czuje bardzo mocno ruchow ale ciagle sa a to dlatego ze moja jest mniej ruchliwa mam troszke tluszczyku na brzuchu lozysko na przedniej scianie i wod plodowych tez malo lekarz powiedzial ze nie mam sie czym martwic wszystko jest w najlepszym porzadku wiec nie slucham innych tylko lekarza ma byc wszystko dobrze i nie mysle inaczej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki są z silniejszych plemników, a chłopcy z szybszych - tak mówią naukowcy...a przyroda swoje 😉

Basik gratuluję królewny! najważniejsze, żeby była zdrowa 🙂

dotis jak cudownie!!!!! świetna wiadomość 😘

Iskra ściśniemy mocno kciuki, może jednak będzie ok 🙂

nalwos
moja córa też od początku leży w podobnej pozycji na każdym USG i nie jest jakaś obłąkańczo ruchliwa...i ja też mam łożysko na przedniej ścianie. a lekarze mówią, że rozwija się prawidłowo i wszystko ma w normie...ja to bym się cieszyła, jakby leżała głową w dół...moje leży beztrosko na boku, jak na plaży 😉 i kopie w nocy, i to ostro bo mi sie śni, że mi jej nogi bokiem wychodzą 🤪

mój mąż dzisiaj dostał kopa w ucho 🙃 ale się ucieszył 😁
położna mnie pomacała i mówi, że macica jak w 25 tygodniu duża...nie wiem, czy to dobrze, czy źle... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siemka dziewczynki!
ja dzis mialam wizytę....i kurde,wszystko ok..prawie ok...
pytal jak sie czuje i czy cos dzieje...dla mnie wszystko ok,ale pytal czy macica nie twardnieje...no a przeciez zdarza sie jej ..twardnieć i akurat kiedy siedzialam u niego na fotelu to...brzuch byl twardy,ja myslalam ze tylko dziecko tak sie wypycha,a to są skurcze!!!
Tylko ze mnie przy tym nie boli,ale mimo to to skurcze...i dał leki,i jeszcze wiecej kazal wypoczywać!
przeciez na porod to jeszcze stanowczo zawczesnie!!! 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ramka ja miałam to samo 🙂 myślałam, że to Bobik się wypycha a to skurcze były...tyle, że mój lekarz kazał się nie martwić, bo raz na jakiś czas to macica sobie ćwiczy i takie bezbolesne skurcze to nic złego...ważne, żeby to się za często nie działo i żeby skurcze nie były regularne. nic się nie martw, będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzik dzieki za zaproszenie
nalwos witaj, moja Emilka duza panna juz bo wazyła w 23tyg 715 gram a ruchy tez różne,raz się rozciąga raz kopie ciągle,innym razem pojedyncze ruchy czuje tylko,kontroluj po prostu ale bez paniki póki co.
U mnie czasem też macica twardnieje ale nie boli mnie to,sutków nie molestuje 😁
jeszcze sex wzmaga stawianie się maciy.



Nic jeszcze nie wiadomo w związku z moją formułową koleżanka,wiem,ze nie miała z kim zostawić dziecka,lekarz mówił,ze ma sie stawić dopiero jutro ale my jej napisałyśmy,że ma jechać natychmiast dzis na IP nawet z dzieckiem!!!!

mam nadzieje,że bedzie ok!
ona walczy o tę ciąże ,walczy o każdy dzien....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ramka ja też dostałam tabletki - duphaston (później luteinę) i nakaz odpoczywania (u mnie twardnienie to był efekt nadmiernego i szybkiego chodzenia), ale mnie nikt nie straszył, że to coś bardzo niedobrego...hmm 🤔
a co myślicie o tej macicy, która jest wg położnej większa o dwa tygodnie? mam się tym martwić? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...