Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
OO Mamo 🙂

Dziewczyny a jak często chodzicie do gina i co ile robicie usg?

Ja na następnym usg będę miała przez brzuch, ale dopiero koło 18 tyg, bo kolejna wizyta jak dobrze pójdzie będzie bez usg. Jak dotąd miałam już za dużo przez tego krwiaczka, niestety musiałam go kontrolować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Dziewczyny 🙂

Ale się dzisiaj wyspałam 🙂 dopiero wyszłam z łóżka 🙂 Mąż pojechał w delegacje,cisza w domku nikt mi sie nie tłuk po kuchni wiec spałam i spałam. Przynajmniej odespałam te wstawanie w nocy do toalety brrr...jak ja tego nie lubię, ale wyczytałam że każda z was tak gania.

Joll moim zdaniem powinnaś zmienić lekarza, mój poprzedni nie chciał dać mi zwolnienia bo powiedział że kobiety w ciąży na Syberię chodziły więc poszłam do innego i od razu dał nawet powiedział że powinnam mieć zwolnienie przy takiej pracy i jeszcze tamto poronienie że nie ma co forsować organizmu...Powinien wypisać Ci leki bo to jest w jego obowiązku, trafiłaś poprostu na człowieka który ma gdzieś swój zawód a potem kobiety zrażają się do lekarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aqula - bardzo mi przykro. Nie umiem znaleść słów. Nie wiem co mam napisać. Jesteśmy z Tobą!!!!

Iwonka - fajny jest termin 1 kwietnia. Może jak się moja Fasola pośpieszy to przyjdzie na świat w Prima Aprylis 🙂

Zyzia - ja też rzuciłam fajki jak się tylko dowiedziałam że jestem w ciąży. Chociaż ja to byłam taki palacz towarzyski.

Joll- koniecznie napisz jak się wszystko skończyło trzymam kciuki za Was.

Amii - do gina co ok 1 miesiąc. Narazie 2 usg (jedno w szpitalu na izbie przyjęć bo plamiałam), drugie kontrolne.

Jutro idę na trzecie z przeziernością, trochę sie denerwuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki
Właśnie słyszałam że mierzy się kość karkową ale nie wiedziałam że to przezierność.

Ja właśnie się tym martwię czy będzie wszystko dobrze bo w mojej rodzinie urodził się chłopczyk z wodogłowiem i innymi schorzeniami, ale nie wiem czy to przez to że jego mamusia o ciążę nie dbała i szalało na prawo i lewo czy może dlatego że mamy jakieś wady genetyczne...Mam nadzieje że nie bo tak to wszyscy są zdrowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki) Amii

wystarczy mieć dłuższy cykl (tak jak ja-32 dni) do owulacji dochodzi 18-19go dnia i już maleństwo startuje później niż się zakłada

zabawne, że żaden z nich nie zapytał mnie o długość, czy regularność cyklu
????????????????????????????????????????
...w szpitalu dostałam receptę na duphaston, wyprosiłam usg, powtarzając słowa gina, (od którego dostałam skierowanie do szpitala -z diagnozą:-poronienie zagrażające)-że jego aparat jest zabytkowy i niewiele może zobaczyć. Szpitalny pan doktor stwierdził, iż w szpitalu lepszego nie mają, ale w końcu poświęcił swój czas i nadwerężony sprzęt...i tyle

wczoraj o 19ej wzięłam pierwszą pigułkę, dzisiaj o siódmej kolejną, krawienie nie ustało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przezierośc fałdu karkowego - mierzy się fałd na karku i norma to do 2, 5 mm. W drugim trymestrze fałd zanika. Jeśli wykracza ponad normę kierują cię na kolejne badnia, ponieważ przerost fałdu możeświadczyć o chorobach np. Down czy trisomie.

Jeśli lekarz nie zlecił ci tego badania to idź i go wymęcz to. Bo badanie można zrobic tylko między 11 a 14 tygodniem.


Oczywiście robimy to dla świętego spokoju bo wszystkie będziemy miały zdrowe Dzieci!!!!!!
I kropka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joll - duphaston powinien Ci pomóc i jak najwięcej leż ! Ja zażywam luteinę.

Ja miałam krwiaka, odpoczywałam dwa tygodnie i prawie cały się wchłonął, jeszcze troszkę zostało. A jaki poślizg wyszedł Ci z usg? Powiedzieli Ci ile dni? Albo określili wiek ciąży według wielkości zarodka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klapoucha napisał:
Przezierośc fałdu karkowego - mierzy się fałd na karku i norma to do 2, 5 mm. W drugim trymestrze fałd zanika. Jeśli wykracza ponad normę kierują cię na kolejne badnia, ponieważ przerost fałdu możeświadczyć o chorobach np. Down czy trisomie.

Jeśli lekarz nie zlecił ci tego badania to idź i go wymęcz to. Bo badanie można zrobic tylko między 11 a 14 tygodniem.


Oczywiście robimy to dla świętego spokoju bo wszystkie będziemy miały zdrowe Dzieci!!!!!!
I kropka.


DOKŁADNIE, O WSZYSTKO NALEŻY ZABIEGAĆ I PROSIĆ!!!
GDZIE CI LEKARZE?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzia84 ja siedzę już 5 tydzień 🙂 mój Mąż się śmieje że niedługo zetrę parkiet aż do betonu bo codziennie ślicznie zmywam podłogę 🙂 w domu jest tak sterylnie (oprócz kubków w zlewie bo nie znoszę zmywać) że można jeść z podłogi i stwierdził że mi odbiło...Oczywiście w południe spacer z moimi Psiakami ludzie patrzą na mnie jak na wariatkę bo latam z trzema 🙂 a potem mam czas na relaks i spanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joll - ale jakąś opinie po tym usg wydał?
Ja bym tego tak nie zostawiła. Bierz kase i leć do najlepszego lekarza jakiego masz w mieście.Ewentualnie idź na izbę przyjęc do szpitala gin- położ. Że masz krwawienie, że twojego lekarza nie ma itd.
Wiem, bo samam miałam poronienie zagrażające, że dają duphaston( mi jeszcze dali no -spe) i kazai spadć do domu. Z 5 tygodniowa ciążą nie wiele moga zrobić. Ale babka zrobiła mi usg i powiedziała że trofoblast się nie odrywa a serduszko bije. Co było bardzo dużym pocieszeiem dla mnie.

Trzymajcie się!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja po okanch nie skacze 🙂 istne szaleństwo z tym wolnym 🙂 nie będzie nam się chciało później wracać do pracy 🙂 cieszmy się tym wolnym póki możemy bo później przyjdzie nasze serduszko i koniec spania do południa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zyzia tylko ich nie wieszaj sama !!

joll - też na twoim miejscu natychmiast znalazła bym w necie prywatną Panią ginekolog w jakimś porządnym miejscu i udała się do niej. Ja tak zrobiła tego samego dnia, jak na pierwszej wizycie Stara babcia powiedziała mi że ona nie widzi ciąży czy jest czy nie, wogóle nie miała nawet przedpotopowego sprzętu, wydarła się na mnie, czemu w wieku 21 lat nie brałam antykoncepcji, że to za wcześnie! Bezczelna kobita. Popłakałam się przy niej a ona nic i musiałam jej jeszcze zapłacić za wizytę. Czym prędzej tego samego dnia poszłam do innej Pani i ukoiła moje nerwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...