Skocz do zawartości

lista koniecznych zakupów | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym dodała jeszcze:
kubek
sztućce-to zależy od szpitala
wodę mineralną
z dokumentów:
dowód osobisty, kartę ciąży i wyniki badań, dokument potwierdzający ubezpieczenie

czy coś Wam jeszcze przychodzi do głowy?
dodam jeszcze, że wcześniej nie potrzebowałam ubranek dla maleństwa (tyle co na wyjście), ale teraz będę rodziła w innym szpitalu i jeszcze nie wiem. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 263
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Znalazłam na kompie listę rzeczy do szpitala którą miałam naszykowaną w poprzedniej ciąży. Oto i ona:
Torba do szpitala:
Dokumenty do szpitala
:-
dowód
- ksiązeczka ubezpieczeniowa
- karta ciaży
- grupa krwi
- badania USG, HBS inne badania wazne dla ciązy i porodu
Rzeczy do porodu:
- koszulka T-shirt lub krótka koszula nocna (jesli nie chce się korzystać ze szpitalnej)
- szlafrok
- kapcie
- klapki pod prysznic
- skarpety
- gumka do włosów
- woda niegazowana
Połóg/pobyt w szpitalu:
- podpaski duże np bella
- przybory toaletowe, kosmetyki do podmywania krocza
- ręczniki duży i mały
- 3 koszule rozpinane do karmienia
- biustonosz do karmienia
- wkładki laktacyjne
- laktator
- majtki siateczkowe lub jednorazowe
- ręczniki papierowe
- chusteczki higieniczne do nosa
- sztućce, talerzyk, kubeczek
Ubranka i art. dla dziecka:
- pakiet do pierwszego ubrania: koszulka, kaftanik, spioszki, czapeczka, pampers, kocyk lub rożek, rękawiczki żeby dzidzia sie nie drapała)
- 3 koszulki lub body
- 3 kaftaniki i śpiochy lub pajacyki
- 2 czapeczki - cienka i grubsza w chłodniejszych miesiącach
- skarpetki
- rekawiczki niedrapki
- pieluchy jednorazowe, 1 pielucha flanelowa, 3 tetrowe lub mały ręcznik
- ubranko na wypis – cieplejsze
- chusteczki do pielęgnacji niemowląt
do podmywania krocza płyn Tantum Rosa
maść na popękane brodawki
komórkę i ładowarkę
szare mydlo
-papier toaletowy
płyn pod prysznic, szampon, szczoteczka i pasta do zębów, grzebień,
Do tego potem doszły jeszcze podkłady na łóżko o których nie miałam wcześniej pojęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i przypomniało mi się, iż mogę polecić do obejrzenia film "Co nieco o rozwoju dziecka". Jest to płyta dodawana do książki pod tym samym tytułem autorstwa Pawła Zawitkowskiego (fizjoterapeuty znanego z tvn). Książki nie czytałam, ale film można sobie znaleźć w sieci i ściągnąć. Mnóstwo praktycznych rad jak opiekować się niemowlęciem. Bardzo mi się podoba w pierwszej ciąży obejrzałam go kilkakrotnie. Pan Zawitkowski pomału i dokładnie pokazuje i opowiada między innymi o tym jak podnosić, ubierać, kąpać maluszka. Także polecam tym co się obawiały, że sobie nie poradzą z pielęgnacją maluszka, jak i wszystkim pozostałym mamusiom, które chcą odświeżyć swą wiedzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nikusia102 napisał(a):
na pewno muszę kupić:
wózek 3 w 1
łóżeczko lub kojec, materacyk, poszewki na pościel
wanienkę
z kosmetyków:
oliwkę, sudocrem, pampersy, chusteczki nawilżające, coś na pępek (kiedyś się w taki fiolet kupowało w aptece, ale teraz podobno już nie), mydełko dla niemowląt lub płyn do kąpieli z oliwką
nożyczki do paznokci, szczoteczka do włosów, gruszka do noska (frida czy jakoś tak)
pieluszki tetrowe ok 20szt ?
ubranka (ale muszę zobaczyć czego mi brakuje)
rożek- przy Kubie miałam biały i było od razu do chrztu
laktator, wkładki laktacyjne, podkłady do szpitala, koszule nocne do karmienia, biustonosze do karmienia, coś na popękane piersi,

i pewnie jeszcze masę innych rzeczy 😉
dopisujcie co wydaje Wam się niezbędne 😆

butelka ze smoczkiem
smoczek uspokajacz
sól fizjologiczna
przypomniało mi się jeszcze, że
kocyk,
poduszkę do wózka i poszewkę na nią
mała butelka spirytusu do przemywania pępka-sugestia Skoreczki
szczoteczka do włosów-sugestia Skoreczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka mi przesłała swoją listę:
wyprawka 56 body krotki rekaw 6 szt, pajacyki 6 szt czapeczki takie po kapieli 3 szt skarpetki 6 szt, pieluchy tetrowe 10 szt, posciel 1 szt przescieradelka 2 szt pokrowiec na przewijak 2 szt wanienka, szczoteczka do wlosow 1 szt smoczek uspokajacz 2 szt pampersy 2 op oliwka 1 szt mydlo 1 szt chusteczki nawilz 2 op sudocrem 1 szt butelka 1 mala 1 duza kocyk 2 szt
pielegnacja pepka 70% spirytus do przemywania jalowe gaziki 9x9 patyczki kosmetyczka, pielegnacja oczu, nosa, uszu sol fizjologiczna fiolki 10 szt
gruszka, nożyczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mra_ napisał(a):
Dodałabym do tego jeszcze śpiworek - wygląda na mega funkcjonalny.

Masz rację, jak woziłam syna w zimie to wiedziałam, że się nie rozkopie, lub gdzieś w wózku nie jest odkryty. Nawet jak był starszy to używałam, bo jak siedział to bardziej marznął. Tylko trzeba było częściej prać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia102 napisał(a):
Koleżanka mi przesłała swoją listę:
wyprawka 56 body krotki rekaw 6 szt, pajacyki 6 szt czapeczki takie po kapieli 3 szt skarpetki 6 szt, pieluchy tetrowe 10 szt, posciel 1 szt przescieradelka 2 szt pokrowiec na przewijak 2 szt wanienka, szczoteczka do wlosow 1 szt smoczek uspokajacz 2 szt pampersy 2 op oliwka 1 szt mydlo 1 szt chusteczki nawilz 2 op sudocrem 1 szt butelka 1 mala 1 duza kocyk 2 szt
pielegnacja pepka 70% spirytus do przemywania jalowe gaziki 9x9 patyczki kosmetyczka, pielegnacja oczu, nosa, uszu sol fizjologiczna fiolki 10 szt
gruszka, nożyczki

Ja miałam pieluch tetrowych 20 lub 30 i naprawdę się przydawały. Nie kupowałam pokrowców na przewijak, tylko pieluszkę tetrową rozkładałam. U mnie to się sprawdziło, bo często zdarzały nam się różne "wpadki" przy przewijaniu. Mnie w szpitalu np. nie kazali niczym pępka przemywać tzw. sucha pielęgnacja, czyli nie moczyć zbytnio i dokładnie wycierać po kąpieli. Pępuszek wygoił się ładnie i szybko, także uważam, że ze spirytusem można poczekać. Zamiast gruszki do noska polecam aspirator NoseFrida.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym też parę rzeczy zmieniła. Na liście są dwie oliwki, po co od razu dwie, jak uczulą to będzie problem. To sama z sudocremem. Zamiast tylu kocyków lepiej jeden a dodatkowo śpiworek. Itd
Jest pościel, ale nie ma poszewek. Brakuje wkładek laktacyjnych itd.

dostałam też od koleżanki listę rzeczy na wyprawkę z netu:
http://www.entliczek.pl/wyprawka
jak dla mnie to zupełnie nie trafiona lub nie w mojej kategorii cenowej 😁 😁 😁
poczytajcie sobie dla rozrywki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia zdecydowanie nie trafiona ta lista którą podesłałaś. Fotelik do kąpieli, pojemnik na zurzte pieluchy - z powodzeniem można się bez tego obejść. Kosmetyki też co jeden to innej firmy. Zdecydowanie lepiej się na jedną markę zdecydować. Poza tym i tak te wszystkie żele do kąpieli sa powyżej 1 miesiąca. Na początek najlepiej myć dzieciątko mydełkiem dla dzieci i balsamem smarować. Do tego krem do pupy i starczy. Im mniej tym lepiej. Co do muszli i wkładek laktacyjnych - z tym też nie trzeba się śpieszyć. Myślę, że jedna paczka wkładek wystarczy na początek. Ja kupiłam jedną i oddałam koleżance, bo mimo iż karmiłam młodego 10 miesięcy nigdy nic mi nie wyciekało 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kahira napisał(a):
Nikusia zdecydowanie nie trafiona ta lista którą podesłałaś. Fotelik do kąpieli, pojemnik na zurzte pieluchy - z powodzeniem można się bez tego obejść. Kosmetyki też co jeden to innej firmy. Zdecydowanie lepiej się na jedną markę zdecydować. Poza tym i tak te wszystkie żele do kąpieli sa powyżej 1 miesiąca. Na początek najlepiej myć dzieciątko mydełkiem dla dzieci i balsamem smarować. Do tego krem do pupy i starczy. Im mniej tym lepiej. Co do muszli i wkładek laktacyjnych - z tym też nie trzeba się śpieszyć. Myślę, że jedna paczka wkładek wystarczy na początek. Ja kupiłam jedną i oddałam koleżance, bo mimo iż karmiłam młodego 10 miesięcy nigdy nic mi nie wyciekało 😁


dlatego napisałam, że jest nietrafiona 😉. Aż się dziwię, że ludzie takie rzeczy kupują, gdzie w połowie można się bez tego obejść.

Jeśli chodzi o wkładki laktacyjne to używałam już z miesiąc przed porodem. Szczególnie jak spałam i przyciskałam pierś to pokarm wyciekał. Po porodzie nie miałam dużo pokarmu, ale bez wkładek ani ruch 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta wyprawka wydawała się sensowna, hahah. Tylko spirytusu bym nie kupiła do przemywania pępka 😉 A ta ze strony internetowej - łoooo matkoooo. Ale naciągają. Ciekawe ilu ludzi kupuje pełne proponowane zestawy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mra_ napisał(a):
Mnie ta wyprawka wydawała się sensowna, hahah. Tylko spirytusu bym nie kupiła do przemywania pępka 😉 A ta ze strony internetowej - łoooo matkoooo. Ale naciągają. Ciekawe ilu ludzi kupuje pełne proponowane zestawy 😁


Bo ta wyprawka od koleżanki jest ok, z małymi poprawkami. Nietrafiona jest ta z tego linka, ale koleżanka mi to przesłała w ramach żartu a ja Wam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanik ciążowy (mimo, że przeznaczony dla uprawiających sport) - bardzo, bardzo polecam. Super trzyma biust. Sprzedawca super.

http://allegro.pl/show_item.php?item=1716147502
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamy 🙂

Jeżeli jesteśmy przy temacie wyprawki dla mamy i dziecka, to chciałam się o coś zapytać.
Mianowice jaki jest średni koszt takiej wyprawki podstawowej?
Jak to u was wyglądało/wygląda?

Wyprawka podstawowa tzn. bez wózka, łóżeczka, fotelika...

Proszę o przybliżoną kwotę, byle nie z kosmosu 🙂

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmorka powiem Ci szczerze, że nie wiem. Cześć ubranek przeważnie się dostaję, ale są rzeczy które musisz kupić. I co osoba to jej lista koniecznych zakupów będzie inna.
A po drugie jakbyś zapytała nas jak maluszki będą na świecie to pewnie będziemy miały większą orientacją, ale teraz dopiero zaczynamy ją kompletować. 😉
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zmorka napisał(a):
Witam wszystkie mamy 🙂

Jeżeli jesteśmy przy temacie wyprawki dla mamy i dziecka, to chciałam się o coś zapytać.
Mianowice jaki jest średni koszt takiej wyprawki podstawowej?
Jak to u was wyglądało/wygląda?

Wyprawka podstawowa tzn. bez wózka, łóżeczka, fotelika...

Proszę o przybliżoną kwotę, byle nie z kosmosu 🙂

Pozdrawiam


Licz około 400 zł, mnie tyle wyszło. Nie kupowałam ciuszków, łóżeczka, wanienki oraz fotelika. Za to kupiłam kosmetyki, wózek, przewijak, butelki, pieluchy wraz z podkładami do przewijania no i dla siebie pare rzeczy do szpitala.
Lepiej jest co jakiś czas jakiś drobiazg kupic, wtedy nie odczuje się tak tego finansowo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na pewno tak zrobię. Wszystko po troszeczku 😉
Z lektury wątku i po waszych suwakach wnioskuj, że są na forum też mamy "weteranki". Stąd moje pytanie.
Ja jako nowicjuszka jestem po prostu ciekawa, jak i zarazem przerażona ogromem tego co się będzie działo w najbliższych miesiącach, a co dopiero już po narodzinach mojej fasolki 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmorka czy mogę dopisać Cię do naszej listy ciężarnych stycznóweczek?
Zapraszam do pozostałych wątków.
W wątku"z terminem na styczeń" dzielimy się swoimi obawami, radościami, przemyśleniami itd.Także tym co która kupuję, radami doświadczonych Mam itd. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba zadna nie wspomniala o pewnej rzeczy, ktora ma kazda gospodyni domowa a napewno powinna miec kazda mama otoz to MĄKA ZIEMNIACZANA. Dziewczyny polecam miec ja na wszelki wypadek w domu, moj maly mial skaze bialkowa i jego cialko reagowalo nawet jak ja zjadlam odrobine jogurtu czy serka, koszmar, lekarka wtedy poradzila mi kapac go w lekkim roztworze krochmalu i wiecie ze to pomagalo, potem to nawet jak z upalow dostawal potowek czy podraznien (urodzil sie 1 maja) fundowalam mu taka kapiel. Polecam nawet dla starszych dzieci, taki krochmal lagodzi podraznienia i swedzenia roznego rodzaju, a jak pogadacie ze swoimi mamami czy babciami to Wam powiedza ze kiedys maka pupcie sie dzieciaczka zasypywalo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia102 jasne, że tak! Bardzo chętnie. Wstępnie data porodu to 31.01.2012 😉
Zazdroszczę zdjęcia z pierwszego USG. Ja niestety nie dostałam, ale i tak to ogromna radocha zobaczyć swoje maleństwo. Mam nadzieje, że na następnym wydrukuje (i to z kilka). Chciałabym uzbierać jak najwięcej pamiątek do albumu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...