Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Lady, noo ja też nie wiem co będę jadła bo wszędzie grzyby, a karpiem siłą rzeczy najeść się nie da 😞
ale mi mama też zrobi ruskie, ale myślę, że jak zjesz z 5 pierogow z grzybami to nic nie będzie, czy zupę grzybową to też tym bardziej, Ale te potrawy gdzie ten grzyb jest mielony tak jak pierożki to za dużo nie można, ale czytałam że wcale to nie robi tragedii ale nie jest wskazane 😜

Co do cycka małego no to Lady witaj w klubie. Ja mam małe B ale ja mam taki kształt piersi że wygląda na A i też noszę cały czas staniki sprzed ciąży i są one właśnie bardziej wypełnione.
Niby nie ma znaczenia wielkość do karmienia, ale takim małym kunusem też głupio karmić, ja tam się wstydzę swoich;/ choć zaczęły mi właśniew rosnąć od 2 tyg gdzieś też 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Moja znajoma z pracy była taką szczęściarą, że jej urosły z A do D, a po ciąży pozostało spore B. Też bym tak chciała :>
Zupę grzybową ostatni raz jadłam na weselu kuzyna w sierpniu. Myślałam, że będę fruwać z balonami pod sufitem po tym. Rodzinka komentowała, że już widać brzuszek, choć to niemożliwe na tym etapie :p A to brzuch jak balon nadmuchany był. Także mimo, że uwielbiam chyba se odpuszczę na Wigilię zupkę grzybową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lady, to tak jak mojej przyjaciołce 😠 też urosły, po karmieniu coś tam zmalały ale i tak większe jak z przed ciąży.
No grzybowa wzdyma, no ale na wigilii to jest ten plus, że jesteś wśrod bliskich, u siebie w domu lub gdzieś u rodzinki, jeśli jakiś problem to łazienka blisko albo iść gdzieś i się walnąć na kanapie na chwilę, miętki się napić i zawsze lepiej choć troszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umieram... 😞
moja głowa... 😞 normalnie mam migrenę, z godzinę ryczałam...od światła oczy mnie bolą, najchętniej to bym poszła spać, ale nie mogę, bo Bartek na chodzie 🙃 chyba to kurwa przez tą glukozę :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
Kasia, noo wredna ta macica tylko straszy nas niepotrzebnie i robi jakieś wielkie haloo 😜

Co do grzybow to w tamtym roku było ich w pizdu ( moja mama zapalona grzybiarka) ale my zawsze zjemy wszystkie grzyby bo je lubimy 🙂
i na wigilię też grzybowa, kapusta z grzybami, karp z grzybami, pierogi z grzybami, pierogi z kapustą i grzybami, uszka z grzybami,krokiety z grzybami i kapustą, i jeszcze doszła nowa potrawa w tamtym roku; gołąbki z kaszą i grzybami w sosie grzybowym owijane kapustą ale taką inną nie wiem czy nie pekińską mniam 😜 a na 1 dzień świąt i w gościnie to wiadomo- grzybki w occie 😜 Ogrzybieć można:P Najukochańsze są pierogi z grzybami 🙂 czekam na nie cały rok.
Ale Kasiu w tym roku może lepiej odmowmy sobie grzybow, tzn ograniczmy 😜 bo może być lipa, niestrawność, rzyganko i sranko 😞


Nio, trzeba bedzie ograniczyc, ale i tak sie nie opre zeby cos z grzybami opierdaczyc. To widze ze u Ciebie grzybowa wigilia bedzie hahaha. A do tego sranka i rzyganka to jeszcze trza dolaczyc to ze te cholerne toksyny w grzybach moga zaszkodzic naszym maluszkom, a tego nie chcemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Oj tam obdarzona, raz na ruski rok krokiecika z kapustka i grzybkami mozna wtrzàchnać. A co co tego napinania sie brzucha to nie moze wiecej niz 10x w ciagu godziny. Ja mialam 5 razy w ciagu godziny i dlatego trafilam do szpitala, a i nie moga trwac dluzej niz minute. Tragiczne jest to napinanie sie brzuszka, az oddychac nie mozna 😞 a co to dopiero bedzie przy porodzie łooo matko lepiej nie mysle 🙂
Jakos mi sie dzisiaj nic nie chce, nawet telewizorni ogladac, to chyba przez ta zakichana pogode, do dupy jest niepodobna, zimno jak skurwensyn i ciemno jaknw murzynskim dupsku 🤪



kasia 10 razy na dobe, na godzinę to byś miała co 6 minut skurcz, a nawet czesciej wiec to prawie poród 🙂


Kuzwa to ja mam ponad 10 na dobe, ale niby wszystko jest okej. Mi sie zdawalo ze lekarka mowila o 10 w ciagu godziny. Ujj wie, kuzwa nie moge lazic, tak mnie ciagnie wszystko. Moze to dlatego ze chuda bylam jak wieszak, a teraz szybko tyje i sie powiekszam, moze to tez dlatego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obdarzona napisał(a):
Astra jesteśmy z Tobą w cierpieniu 😞 szkoda,że Bartek jeszcze taki mały to byś się położyła pod kołdry i poduchy 😞

Mogłabym się położyć, ale się boję,że zasnę jak kamień. On jest na tyle mądry,że nic by pewnie nie odwalił, ale przy dzieciach to lepiej dmuchać na zimne. Nie jestem tylko w stanie dzisiaj go wykąpać, brudem nie zarośnie jak go raz nie wymoczę co prawda, ale czuję się, jak zwłoki... 🤨 jeszcze trochę i go namówię,żeby się ze mną położył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia_sztuk napisał(a):

Kuzwa to ja mam ponad 10 na dobe, ale niby wszystko jest okej. Mi sie zdawalo ze lekarka mowila o 10 w ciagu godziny. Ujj wie, kuzwa nie moge lazic, tak mnie ciagnie wszystko. Moze to dlatego ze chuda bylam jak wieszak, a teraz szybko tyje i sie powiekszam, moze to tez dlatego.

A mówiłaś Kasia lekarzom o ilości skurczów i o tym ciągnięciu? Bo jak ciągnie to niedobrze, nie powinno tak być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia_sztuk napisał(a):
Sztunia napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Oj tam obdarzona, raz na ruski rok krokiecika z kapustka i grzybkami mozna wtrzàchnać. A co co tego napinania sie brzucha to nie moze wiecej niz 10x w ciagu godziny. Ja mialam 5 razy w ciagu godziny i dlatego trafilam do szpitala, a i nie moga trwac dluzej niz minute. Tragiczne jest to napinanie sie brzuszka, az oddychac nie mozna 😞 a co to dopiero bedzie przy porodzie łooo matko lepiej nie mysle 🙂
Jakos mi sie dzisiaj nic nie chce, nawet telewizorni ogladac, to chyćba przez ta zakichana pogode, do dupy jest niepodobna, zimno jak skurwensyn i ciemno jaknw murzynskim dupsku 🤪



kasia 10 razy na dobe, na godzinę to byś miała co 6 minut skurcz,a a nawet czesciej wiec to prawie poród 🙂


Kuzwa to ja mam ponad 10 na dobe, ale niby wszystko jest okej. Mi sie zdawalo ze lekarka mowila o 10 w ciagu godziny. Ujj wie, kuzwa nie moge lazic, tak mnie ciagnie wszystko. Moze to dlatego ze chuda bylam jak wieszak, a teraz szybko tyje i sie powiekszam, moze to tez dlatego.


w zpitalu u mnie była dziewczyna co ja tez bardzo olał brzuch i stwierdzili że to wszytsko rośnie i dlatego ją tak ciagnie. dlatego jak są skurcze czesciej to trzeba brać w cholere magnezu zeby to wszystko wstrzymać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego jak są skurcze czesciej to trzeba brać w cholere magnezu zeby to wszystko wstrzymać

To prawda, ja teraz nie mam skurczów, które czuję, a jednak są i biorę magnez 3 razy dziennie. A jak w pierwszej ciąży leżałam w szpitalu to miałam na dobę 3 kroplówki z magnezem, żeby jak najdłużej wytrzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
dlatego jak są skurcze czesciej to trzeba brać w cholere magnezu zeby to wszystko wstrzymać

To prawda, ja teraz nie mam skurczów, które czuję, a jednak są i biorę magnez 3 razy dziennie. A jak w pierwszej ciąży leżałam w szpitalu to miałam na dobę 3 kroplówki z magnezem, żeby jak najdłużej wytrzymać.


no ja po tych wizytach w szpitalach moge zostac ginekologiem 🙂 ehhehehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odkryłam, że grawitacja działa na mnie dużo silniej niż dotychczas 🙂 Potrzebowałam się szybko w pracy przemieścić piętro wyżej i odruchowo pobiegłam po schodach po dwa stopnie na raz... Jak słonica normalnie, po dwóch krokach musiałam dać sobie spokój. Zwinność i gracja ruchów już nie ta ☺️ Nie mowiąc juz o tym, że ciągle zapominam o odstającym brzuchu i wszędzie nim przyhaczam - jakoś nie umiem przywyknąć do nowych kształtów 🙂

Co do skurczów, to mi się zaczęły w 21-22 tyg, teraz już nie pamiętam dokładnie. Staram się je liczyć i nie wychodzi mi powyżej 10 na dobę, dziś miałam 6 przez cały dzień. Ale mam wrażenie, że teraz są już trochę silniejsze niż były na samym początku. Jutro mam wizytę, to zdam lekarzowi relację ze wszystkiego.

Astra, strasznie kiepsko zareagowalaś na tą glukozę 😞 Kładź się z małym, wypocznij, jeśli tylko możesz, nie ma co się męczyć, może po drzemce Ci to minie.

Obdarzona, na Wigilię to grzybów chyba tylko do deserów nie dajecie 🙂 U mnie z grzybami jest tylko kapusta, bo kapustę z grochem jest jeszcze gorzej strawić. A tak to barszczyk z uszkami, karp, kartofelki, no i obowiązkowo makówki i moczka 🙂 Czasami się jeszcze porwiemy na zupę rybną i kompot z suszu, ale to jak są jacyś dodatkowi goście, dla nas wystarczy zestaw podstawowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Weóciłam 🙂
Padnieta,ale szczesliwa.......Alanek sie do ammusi usmiechał.Skarbeczek nasz mały.Tzn.maly to on nie jest wazy juz 1150g 🤪Lekarz powiedzial,ze rosnie chyba duzy chlopak.Niech rosnie byle zdrowy.Kurcze pepowinke ma wkolo szyji,ale lekarz powiedzial narazie nic groznego bo luzna jest.NA fotce widac.Zaraz postaram sie dadac zdjecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Za tydzien bede u gina to sie go zapytam czy moglby mi przepisac ten magnez, bo pierdolca idzie dostac, mam uczucie jakby biodra mi z zawiasow wyskakiwaly, rozrastaja sie w pizdu, moj Michal mi powiedzial ze chce miec dzieci rok po roku, ja w to nie wchodze, niech sobie poszuka drugiej ktora zapyli 🙂 🙂 ja chce przerwe conajmniej 3-4 lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia_sztuk napisał(a):
Za tydzien bede u gina to sie go zapytam czy moglby mi przepisac ten magnez, bo pierdolca idzie dostac, mam uczucie jakby biodra mi z zawiasow wyskakiwaly, rozrastaja sie w pizdu, moj Michal mi powiedzial ze chce miec dzieci rok po roku, ja w to nie wchodze, niech sobie poszuka drugiej ktora zapyli 🙂 🙂 ja chce przerwe conajmniej 3-4 lata.

na to chyba magnez nie pomoze ja biore 3 razy dziennie i jak bolaly tak bola i nie pociesze cie ze bedzie lzej z tyg na tydz jest coraz gorzej mi teraz czasami maz w nocy musi pomoc wstac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...