Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
ja też polecam gryczano kokosowy 🙂
a łózeczka fajne, co do przewijaka to myślę że pasuje, raczej łózeczka maja standardowy wymiar, aczkolwiek spotkałam się z jakimiś większymi 🙂
ide usypiać dzidziorę, Michał kończy ją kapać


Tam gdzie dawałam linka jest akurat przewijak razem z łóżeczkiem. Znaczy taki normalny co można i osobno dokupić, ale akurat wliczony w cenę 🙂
Idę lulać. Dobranocka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
ewci@ napisał(a):
sztunia, nie wiesz ile razy moge sie pimafucortem smarowac?? bo ja juz wziełam 2 z 3 przepisanych globulek pimafucin i smaruje pimafucortem i nie widze jakiejs specjalnej róznicy. kurde... a moze z lekiem nie trafili, mzoe to jakies drozdze a nie grzyby. po swietach od słodyczy mi wyszly.

mulancik to dałas czadu z tymi kilogramami. a ile ty wazyłas przed ciaza??
ja poki co jestem niecałe 0,5 wiecej niz przed, ale schudłam 5kg. wiec w sumier przybrałam 5,5 kg prawie.



wiesz co mnie nie mówiła gina że mam jakieś ograniczenie, miałąm smarować aż zejdzie, fakt tylko że ja się prawie wcale nie smarowałam, ale mnie też coś swedziec zaczyna i smaruje pipe rano i wieczorem

kurde , ja smaruje, ale mi nic nie puszcza. zaraz ostatnia globulke zakłądam. jak nei pzrejdzie to nie wiem. z lekiem nie tarfili czy co. kremem tak ze 3-4 razy dziennie smaruje, ale to na chwilke pomaga, wiadomo zaraz siku sie chce i po smarowaniu. a nie bede za kazdym sikaniem smarowac. kurde... taka zła jestem... jak nie pomoze znó jade na izbe w czwartek albow sobote, teraz do tego drugiego spzitala, co niby chce rodzic i zuzie rodziłam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
To łóżeczko mi wpadło w oko:
http://allegro.pl/lozeczko-przewijak-materac-mis-venge-kurier-5-zl-i2008654329.html

Nie znam się zupełnie jaki materac najlepszy :/



hahahah...ja tez sie nad tym zastanawiam.Ale chyba bardziej mi pasuje białe,bo sypialnie mamy cala białą.Te jest sliczne 🙂materac mam gryczano -kokosowy jak dobrze pamietam.Odkupilam od kolezanki,bo ma nowy 😉


my tez mielismy dla zuzi gryczano kokosowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Dawno nie odwiedzałam forum, bo przez święta nie miałam czasu, po świętach nie miałam internetu, a w okolicy sylwestra z kolei mnie nie było - zaszyliśmy się ze znajomymi w górach 🙂

Widzę , że wszyscy ostro się biorą za kompletowanie wyprawki - mnie też to dopadlo, właśnie czekam na kuriera, który ma mi przywieźć łóżeczko turystyczne z materacykiem i parę innych drobiazgów. Zwykłe drewniane dostaliśmy od znajomych, a turystyczne będzie sobie stało u teściów, jak będą się małą opiekować. Jeszcze mamy kołyskę, też pożyczoną i chyba za dużo tego uzbieraliśmy, nie mam pomysłu gdzie ją dać 😁 No zobaczymy jeszcze jak to wszystko poustawiać, żebyśmy się zmieścili na tym naszym małym metrażu.

Zaczęłam od wczoraj chodzić na szkołę rodzenia - wczoraj były zajęcia organizacyjne, dziś mają być z pielęgnacji noworodka, ale niestety muszę je sobie odpuścić, bo na tą samą godzinę mam wizytę u gina 😞 Choć w sumie dobrze się składa, bo jak będę je odrabiać w lutym, to mąż będzie miał akurat wolne, więc go wyciągnę, niech też się doszkoli 😉 Także teraz dopiero w czwartek idę na ćwiczenia i naukę oddychania 🙂 Nakręciłam się strasznie, fajną mam grupę, prowadząca jest bardzo konkretna, więc powinno być spoko 🙂 Dostałam na wstępie dwie reklamówki gratisów - butelkę, pampersy, próbki kosmetyków, płyny i proszki do prania i in.

Mam pytanie do doświadczonych mam - jakich pieluszek używałyście? Bo jak robiłam wstępne rozeznanie, to znajome polecają albo firmowe Pampers, albo Dodo (chyba nie przekręciłam nazwy) z biedronki.

Kumpela moja dziś się kładzie do szpitala, bo się przeterminowała i już nie dostanie L4. Lekarz dał jej do wyboru: albo iść na patologię, albo zacząć urlop macierzyński - wybrała opcję nr 1. A ona jest strasznie delikatna i wrażliwa, jak sobie poogląda te wszystkie dziewczyny z problemami, które tam leża, to nie wiem jak ona tam wytrzyma. Ja to jakoś bardziej gruboskórna jestem. Chociaż ostatnio sama siebie zaskakuję - wczoraj robiłam porządek w ulotkach, które dostałam w szkole rodzenia i aż mi łezka poszła jak zobaczyłam zdjęcie z takim świeżutkim dzieciaczkiem ledwo co urodzonym, troszkę jeszcze zasiniałym i z lekko odkształconą główką... Jakies takie wzruszenie mnie ogarnęło ☺️

Ale sie rozpisałam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłam na suwaczku, że już nie mam nawet dwóch miesięcy do porodu i się postresowałam:/ Póki ta dwójka była z przodu, to się wcale a wcale nie przejmowałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobitki 😘 ja wracam z usg i z zakupow 🙂 Nie dostałam zdjęcia 😞 ale Filipka widziałam, piękną buźke widziałam 🤪 i waży ok. 1800 g 😁 strasznie urosł,a zawsze był w najniższej normie 😁
I jeszcze pani gin co robiła usg stwierdziła, że Filipek nie kryje się z męskością, jaja wywalał wciąż 😁
I co najważniejsze, jest już głowką w doł, i to dlatego tak atakuje moje żebra.

Leliva, a no Tobie jedynka została z przodu, nam w większości jeszcze dwojka. Co do wyprawki, to zazdroszczę, że już łożeczko będziesz miała 🤪

Nefre, życzymy Ci tego samego 🙂

Ja idę coś zjeść 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obdarzona, ja dzisiaj też zobaczę moje maleństwo i nie mogę się doczekać, a to dopiero o 19:00.
Co się zasapałam przy goleniu to masakra 🙃 już mogę isć spać z powrotem 😁

Słońce swieci na dworku, dawno go nie było widać 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra, hehe to dzisiaj będziesz miała miły wieczorek z coreczką 😁 co do golenia, to ja się goliłam przedwczoraj bo wczoraj miałam grzebanko, też się pozacinałam 😞 teraz to nie dość, że nie widać, to jeszcze dosięgnąć nijak 😁
też bym spać poszła, ale bałagan mam i muszę go sprzątnąć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo 😘 Nadrobiłam Was uff
Obdarzona Filipek to już niezły klocek 😉 Super, że z rodzinką M już coraz lepiej 🙂
Lady i Leliva u Was w tych szkoła rodzenia kobieta w jak najbardziej zaawansowanej ciąży jest? Jutro idę do ginki i jak mi zielone światełko na szkołę to chcielibyśmy pójść 🙂
Lady jak dojdzie to biurko to proszę zdaj relację 😉 Mój ma kompa na stole w aneksie kuchennym i po 3 miesiącach na nowym mieszkaniu jest to trochę uciążliwe 😜 King ma genialne książki 😜 Ja teraz wciągnęłam się w Przewrotny plan Kerra.
Astra mała może jeszcze się odwróci 😉 A jak nie to pomyśl, że nie będziesz cierpieć z powodu bólów porodowych 😜
Ja dzisiaj w nocy przebudziłam się z krzykiem, bo miałam straszny koszmar i już potem nie mogłam spać 😞 Emi coraz częściej czuję i moje ruchy straciły resztki jakiegokolwiek powabu
😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra mała może jeszcze się odwróci A jak nie to pomyśl, że nie będziesz cierpieć z powodu bólów porodowych

No dzisiaj zobaczę, jaką to sobie pozę moje dziecko przybrało. A co będzie, to będzie 🙂 przeżyłam poród rodem z rzeźni, to i cesarkę przeżyję. Powiem Wam,że zamiast bać się coraz bardziej, to ja się boję porodu coraz mniej. Najlepiej to żeby już był ten marzec 😁 I wszystko mi jedno, czy będę rodzić sn czy przez cc, byleby jak najszybciej i jak najlepiej dla małej poszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Kinga, to wydaje mi się,ze można go przedawkować, bo to tak cholernie wciąga,że ledwie zamknę jedną, to zaczynam czytać kolejną książkę. I robię tak: King-Masterton-Christie-inny autor 😁 żeby nie czytać stale jednego autora, bo pomieszania zmysłów można od tego dostać 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobitki 🙂
Astra, pomimo tego, że u mnie to pierwszy poród to jakoś się nie boję 🙂 na razie me dziecię jest ułożone pośladkowo, więc na dzień dzisiejszy cesareczka :/ oczywiście wolałabym rodzić naturalnie, ponieważ strasznie chciałabym, aby był ze mną Michał.
Obdarzona, to ten Twój Fifi to niezły klocuszek 🙂 my 17 stycznia idziemy na ostatnie obowiązkowe USG i zobaczymy ile przybrała nasza malutka milejdi 🙂 Marysia denerwuje się jak leżę na lewym boku 🙂 napierdziela mnie żebym się ułożyła w innej pozycji, ale ja jestem nieugięta i lubię czuć Jej nóżki i się z Nią drażnię i się nie przekładam :-)
Ale dzisiaj pięknie słoneczko świeci 🙂 aż żyć się chce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my od rana składamy to biurko :/ Teraz Łukasz pojechał na zakupy do Biedronki. Powiem tak gulek - nie polecam tego biurka. Wydaje mi się, że to takie gówienko patrz na mnie a nie rusz mnie :/ Zresztą pewnie warte swojej ceny. Metalowe elementy już się wyginają przy porządniejszym dokręceniu śrubki. Pozytywne jest to, że rzeczywiście mało miejsca zajmuje. No i mogłoby być trochę wyższe :/ Nie jestem zadowolona 😞 Na zdjęciach wygląda jakoś tak solidniej.
A jutro dojdzie nam łóżeczko z misiem. Mam nadzieję, że to lepszy zakup.

Ktoś się pytał o szkołę rodzenia. U mnie nie zaleca się w zaawansowanej ciąży, bo by się nie zdążyło wszystkie zajęcia zrobić. To są 33 godziny łącznie, 3 godz. raz w tygodniu, to trochę czasu na to trzeba. Ja zaczęłam w grudniu i przez to chodzę częściowo do starej grupy, częściowo do nowej, bo jakbym zaczęła z nową w styczniu to bym nie zdążyła przed porodem. Już połowę zajęć miałam.

Co do pieluszek leliva to właśnie gadałyśmy o tym w wątku gdzie pokazujemy nasze zakupy dla maluchów. Dziewczyny są w większości za Pampersami. W szkole rodzenia też chwalili te pieluszki z Biedronki. Będzie trzeba wypróbować. Ja na razie pokupowałam trochę Pampersów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lady w takim razie dzięki 😉 Będę dalej szukać biurka heh Ja pytałam o tą szkołę rodzenia, chciałam iść do grupy 3 tygodniowej, która kończy 8 lutego, czyli miesiąc przed moim terminem, więc już sama nie wiem, najwyżej zadzwonię do nich i się dopytam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Filipek klocuszek 🙂
Ggulek, to w sumie mimo że ciąża zaawansowana to na szkołę można zajrzeć i chociaż być na kilku zajęciach 🙂 co do koszmarow, też je miewam a potem analizuję i spać nie mogę 😠

Lady, uu to biurko bubelek, ale może akurat się spisze 🙂 ja się przekonałam, że na necie większość wygląda solidnie itd. Ty zamawiasz to łożeczko z tą taką ścianką jasną przy mniejszych bokach z obrazkiem? ja też je chciałam, ale w sklepie samo to łożeczko bez materacyka kosztowało 499 zł, a na allegro jest chyba tańsze 🙂

Kasia, Twoja Maryśka pewnie urosła sporo, będziesz w szoku tak jak ja dziś 🙂 i na pewno się obroci, zobaczysz 😁 Moj Fifi obrocił się niedawno , bo w 1 dzień świąt zaczęłam czuć jego girki w żebrach, a wcześniej przed świętami przez ok. ponad tydzień czułam go na stojąco, siedząco i leżąco, jak wypycha się po bokach, czułam go z jednego i z drugiego boku jednocześnie, a tzn że był w trakcie przewracania się 😁

Tak w ogole na usg była ze mną mama 😁 i patrzyła i była zachwycona buźką Fifiego, że ma twarz jak noworodek i że było widać oczka, nosek, dziurki w nosku, usteczka, i miny jak np. otwierał buzię 😁 Potem w domu taka podjarana mojemu tacie i mojemu M opowiadała , że jaki to cud że twarz widziała, że to już taki noworodek itd 😁

idę spać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heheh ja płyty z usg muszę kopiować całej rodzinie 😁

Z tym biurkiem to nie spodziewałam się cudów za tą cenę. Jak się rozwali to poszukamy coś innego :/ Za bardzo wyboru nie ma w tak małych biurkach. Żeby było solidne to musi to być kawał mebla, a nie mam gdzie postawić 😞 Jeszcze muszę parawan kupić do oddzielenia wnęki z łóżeczkiem.

Gulek są też jakieś przyspieszone kursy w szkołach rodzenia. Ja wzięłam taki możliwie najdłuższy, bo ciemna masa jestem ze wszystkim co z dziećmi związane 😉 Bardzo mi się te informacje przydają. I pomoc mamusiek na forum 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...