Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

No Izunia, ja też tak puchnę, masakra, bo budzę się w nocy i ryczę, czuję jak mi nabrzmiewają stopy i dłonie, nieprzyjemne uczucie, bo nie wiem co mam z nimi wtedy zrobić... Rano nóg w buty żadne nie mogę włożyć...Katastrofa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Astra napisał(a):
No Izunia, ja też tak puchnę, masakra, bo budzę się w nocy i ryczę, czuję jak mi nabrzmiewają stopy i dłonie, nieprzyjemne uczucie, bo nie wiem co mam z nimi wtedy zrobić... Rano nóg w buty żadne nie mogę włożyć...Katastrofa.



co jest najlepsze to ja nogi cala noc mam do gory,a rano wstac nie idzie.Ciekawe jak w szpitalu wytrzymam w nocy.Musze mojego rogala do spania zabrac,bo oszaleje bez niego 🙂
W niedziele na zakupy jak ja sie ciesze.Musze sobie cos kupic.....bedzi emi lepiej na duszy.Jedynie chyba majtasy XXXXL 🤪 🤪
Ide zobacyc co maz z mlodym w kuchni robia,bo chyba sie biora za rozwalanie parapetu w kuchni 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja posiedziałam z Dorotą. Zrobiłyśmy kilka zdjęć i stwierdziłyśmy, że tą moją cyfrówką nie ma co :/ W poniedziałek obiecała przywieźć lustrzankę.
Teraz sobie Californication z Łukaszem pooglądam 🙂

A tak poza tym to zaliczyłam dziś glebę... w domu. Słoń w składzie porcelany 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc laski. juz jestem. kurde ale tyle sie działo ze mam ponad 20 stron do nadrobienia, bo dzis jakos nie miałam was jak podczytac nawet na kom. ledwo sie dowiedziałam ze Sztunia urodziła 🙂 dzieki ze informowałyscie mnie. bez kompa jak bez reki jak to chyba Izunia wczoraj napisała. po krótce napisze co u mnie i zabieram sie za nadrabianie.

otóz 1 marca po bezsennej nocy (non stop wypatrywałam jakichs sygnałów zblizającego sie porodu), liczyłam tylko godziny az skonczy sie dyzur mojego gina w tym innym miescie i bedzie mogł byc w razie czego dla mnie 🙂 o 4 jeszcze Zuzia wstałą z bolem brzucha wiec potem jeszcez z nia walczyłam tzn z jej brzuszkiem. nio i poszłam do siebie o 6:15 a o 6:30 miałam budzik bo pzred meza praca mielismy jeszcze zrobic badania (krew i mocz) skoro poród zblizał sie wielkimi krokami. nio i wczoraj po badaniach padałam na ryj, bo wclae nie spałam. o 10 normalnie nie panowałam nad tym jak mi sie oczy na siedzaco czy stojąco zamykały. ale jakos dotrwałam do 12-13 zuzia zjadła kisielek (zamiast zupy) i odpłynełysmy obie. ona spała ponad 3h a ja ponad 2h. troche odespałam. nio a wieczorek był bez kompa, bo był w serwisie,podczytywałam was, a dzis noc chyba jeszcze duzo zmeczona spałam jak zabita. szok, mówie wam, chyba jak sie połozyłam tak wstałąm, ani na siku nie wstawałam ani nic. a dzis obudziłam sie jak nowo narodzona, brzuch opuszczony (dzis gin potwierdził), zadnego bolu, nawet tego na okres, szok. ale cały dzien była u mnie tesciowa, wiec nawet nie miałam jak was podczytac, nie bede sie gapiła w kom. teraz przyjechała moja mama na weekend. zlitowała sie nade mna jak sie tak źle czułam. o 17 byłam u gina i brzuszek opuszczony, miekki, ja spokojna, wszytsko ustalilismy. termin cc mam na 17 marca, a jak nie doczekam to wczesniej. ma wtedy spokojny dyzur bo to sobota, fajna ekipę wiec mnie pokroją, hehe smiesznie tak było, na luzaka. wyniki mi sie poprawiły, tzn białko w moczu mam a krew całkiem dobra jak na koneic, wiec naprawde jestem spokojniejsza. teraz jak wróciłam do domku to jakos z deka twardszy mi sie brzuch zrobił, ale jest ok. takze czekam na 17 marca 🙂 chciałąm 21 marca, bo pytał sie jaka date bysmy chcieli, ale ma znów dyzur, hehe mówił ze moge przyjechac tam (60km ) do szpitala gdzie sie mój maz rodził, tam nowa porodówka, cisza spokój. ale sobie daruje, hehe

a wiec chyba tyle u mnie, pozostało czekac na rozwój akcji. zabieram sie za czytanie bo narazie tylko widziałam fotke Polinki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
fikumiku napisał(a):
Hihi superancko 😁 sypiemy sie normalnie w tempie blyskawicznym! 😁 w polowoe marca nie bedzie juz marcowek, nawet Lady sie termin przyspiesza i zobaczymy co z Kika 🙂

No, chyba ze zostanie jedna Obdarzona z Fifolem i brzuchem jak pila do pilatesa :P 😉

Gratulejszyn Sztuniaaaaaaa! 😁



Jeszcze troche nas jest.Lepiej niech kazda rodzi przed albo w terminie.Przeterminowanie to jest cholerstwo.Widzialam babki jak sie meczyly na patologii.

Fiku jeszcze troche i wypisy beda.Jejku jak fajnie Ty juz masz za soba.A mnie to jeszcze czeka.Bylam wczoraj w szpitalu po wyniki n aHbs,bo mi zabrali ostatnio i nie wpisali do karty ciazy.
Ty mialam brany wymaz na Gbs?Jestem ciekawa jak to jest przy cc.Czy dziecko sie moze zarazic,bo ja mam te cholerstwo i to wynik jest napisany obfity 😠


izunia z tego cow iem przy cc jestes raczej bezpieczna, tzn dzidzia, bo one bytuja chyba w pochwie i odbycie. ale nie wiem ajk wtedy z gojeniem sie rany po cieciu. powinni cie leczyc, nie wiem czemu nic nie robia. antybiotyk jak nic powinni dac. tylko ze juz masz zaraz rodzic wiec mzoe jakby tzreba było 14 dni podawac, nio nie wiem, lekarzem nie jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
Kurde a tych aktywnych to zostało się tak:
Izunia ( ale Ty już znasz swoj los)
Lady
Astra(odstawi lada chwila fenoterol i sobie pojdzie)
Kika
Kasia
Ggulek
Nefre( ale może już urodziła, albo zaraz urodzi)
Ja 🤪
Nightmare
no ja pierdziele to jest dużo? posypią się zaraz szybko.
Może o kimś zapomniałam>?



hej jeszcze ja 🙂 nie wywołujcie mnie do porodu. ciezko mi juz jest ale moze poczekam zgodnie z planem do 17 marca. wszytsko by było na godzine, zaplanowane, sobota,z kim zuzie zostawic itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
obdarzona napisał(a):
Kurde a tych aktywnych to zostało się tak:
Izunia ( ale Ty już znasz swoj los)
Lady
Astra(odstawi lada chwila fenoterol i sobie pojdzie)
Kika
Kasia
Ggulek
Nefre( ale może już urodziła, albo zaraz urodzi)
Ja 🤪
Nightmare
no ja pierdziele to jest dużo? posypią się zaraz szybko.
Może o kimś zapomniałam>?



hej jeszcze ja 🙂 nie wywołujcie mnie do porodu. ciezko mi juz jest ale moze poczekam zgodnie z planem do 17 marca. wszytsko by było na godzine, zaplanowane, sobota,z kim zuzie zostawic itd.
a ja???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Wy to chociaż możecie sobie wyliczyć co ile są skurcze. a mnie ćmi brzuch jak na okres prawie przez cały czas 🤨


noo ja tez senie moge wyliczyc nic, mnie boli podbrzusze i krzyz ale zadnych wiekszych skurczy nie czuje zeby zobaczyc co ile i ile trwaja. w ogole nie wiem jak wyglądają te skurcze... fuck... moze te co licza co ile powiedza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
Kobiety mi tylko piszemy czy trby spakowane...a kto bedzie pamietac o aparacie? 🙂Ja wlasnie laduje baterie i daje aparat do auta 😉Niby tel.robi fajne foty,ale aparat to aparat 🙂



ja po odejsciu tego czopa nieszczesnego tez oprzytomniałam i od razu ładowałam baterie i juz jest w torbie aparacik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrociłam z urodzin, ale się tam spociłam. Skrzydła jak kaczka trzymałam razem i jakoś przesiedziałam 😁 była też moja koleżanka co jest w ciąży, ma termin na 29 marca. Ta to już rodzi codziennie 🙂 obżarłam się jak świnia w oborze, dobrze że mam na kompie filmy i seriale na ipli bo w nocy będzie taka zgaga że szok.

Ewcia, miałaś chyba taki kilkudniowy atak tych boli;/ nieźle napędziły Ci stracha. Niech Iga jeszcze posiedzi 😁

A teraz nudzimy się 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
Kasia, dawaj czopa mi 😁 no ja też bym biegła szybko pokupować te pierdoły 😁 noo ta tantum rosa to masakra. Ja też kupiłam sobie 4 saszetki, i zapłaciłam ciut taniej bo ponad 13 zł ale nawet jeśli to i tak sporo. Wyszło mi , że jedna saszetka ponad 4 zł;/

Ggulek, nie wiem co to oznacza:/ ja miałam jak czarno na białym przybitą pieczątkę: w posiewach brak paciorkowcow 😁 😁 chyba wiedzieli, że to taka Agatka odbierze wynik i tak przybili pieczątkę, żeby nie było wątpliwości.

jej ja muszę się ubierać i wychodzić ale strasznie mnie do kibla goni, boję się że jak tam będę to... hm będę miała nagłą potrzebę a to jeszcze w bloku, wiadomo wszystko słychać i widać 😁 idę ostatni raz do kibla. Już się wkurwiłam, ileż można 🥴 a potem niech się dzieje co chce, oby mi się tam nie chciało. Ale jak zjem torta, parowki w cieście francuskim to będzie bomba , ktora mam nadzieje wybuchnie w domu u mnie po powrocie a nie tam 🥴


ja kupiłam do zuzi całe opakowanie chyba 10szt. a i tak zuzyłam 2 szt. i teraz wziełam 4 szt. do szpitala a i tak po cc sie nie przydadza za bardzo. przetreminuja sie chyba, hehe

a co do paciorkowców to u mnie napisano nie wyhodowano paciorkowców typu czy grupy B, nie pamietam. kurde przynajmniej wiadomo,a to napisza tak ze niwiadomo co myslec. te labolatoria...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to jak Sztunia tak nagle zaczęła rodzić to uświadomiłam sobie, że to na serio jest prawda, że to tak dziecko nagle bez zapytania chce wyjść 😁

Moj M do mnie z tekstem, że chciałby żeby Filipek wylazł, a ja mu na to że może wyjdzie dziś albo jutro a może pojutrze ( w żartach) a on do mnie, że na pewno nie, że to nie możliwe bo nic mi się nie robi tam. A co on myśli, że dziecko mowi: uwaga zaraz porod się rozpocznie 😁 hehe 😁

Albo do mnie z tekstem w poczekalni u lekarza: ej ale co ja tam będę z Tobą robił tyle godzin jak będziesz rodziła ? a ja mu mowię, że mnie pocieszał, masował plecy. A on na to, Tyś chyba głupia! jak mam Ci przez te wszystkie godziny plecy masować jak Ty będziesz na tym fotelu ginekologicznym siedziała i rodziła. On myśli, że to te wszystkie godziny się leży na tym samolocie i się prze 🤢 filmow się naoglądał haha. Ale mu wytłumaczyłam że tak nie jest, że to to trwa najkrocej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia_sztuk napisał(a):
Ciekawe co z moim wynikiem hmmm, będzie dopiero w poniedziałek.
Kurde co Wy z tymi sraczkami? 🙂 może to pierwsze zwiastuny porodu 🙂 🙂
Nie ma co się obijać 🙂 wiosna idzie, trzeba dzidki powyrzucać z siebie 🙂 mam nadzieję, że Astra nie urodzi, niech Wikusia posiedzi sobie jeszcze z tydzień albo dwa, tak jak moja, niech też jeszcze siedzi, a nie wypycha główką czopa 🙂 🙂


ja jak mi odszedl czop to chyba ze strachu latałam z 10 razy, jeden po drugim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
No Izunia, ja też tak puchnę, masakra, bo budzę się w nocy i ryczę, czuję jak mi nabrzmiewają stopy i dłonie, nieprzyjemne uczucie, bo nie wiem co mam z nimi wtedy zrobić... Rano nóg w buty żadne nie mogę włożyć...Katastrofa.


wy po nocy tak puchniecie?? na noc to rozumiem ale rano po spaniu?? moze zatrucie jak nogi jak balony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
Astra napisał(a):
No Izunia, ja też tak puchnę, masakra, bo budzę się w nocy i ryczę, czuję jak mi nabrzmiewają stopy i dłonie, nieprzyjemne uczucie, bo nie wiem co mam z nimi wtedy zrobić... Rano nóg w buty żadne nie mogę włożyć...Katastrofa.


wy po nocy tak puchniecie?? na noc to rozumiem ale rano po spaniu?? moze zatrucie jak nogi jak balony.


ja 24/h mam jak balon.W poniedzialek juz bede w szpitalu to zobacze co mi powiedza.U mnie troche dziwnie,bo prawa strona jest bardziej spuchnieta.Nawet reke mam bardziej opuchnieta prawa niz lewa to samo nogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
Wrociłam z urodzin, ale się tam spociłam. Skrzydła jak kaczka trzymałam razem i jakoś przesiedziałam 😁 była też moja koleżanka co jest w ciąży, ma termin na 29 marca. Ta to już rodzi codziennie 🙂 obżarłam się jak świnia w oborze, dobrze że mam na kompie filmy i seriale na ipli bo w nocy będzie taka zgaga że szok.

Ewcia, miałaś chyba taki kilkudniowy atak tych boli;/ nieźle napędziły Ci stracha. Niech Iga jeszcze posiedzi 😁

A teraz nudzimy się 😁


nio miałam od soboty takie ostre bole jak na okres, ze az na te KTG pojechałam we wtorek,a tu sie okazało ze brak skurczy i tyle. dzis mnie odpusciło, ale teraz na noc znów czuje jak na okres takie. ale Iga tak buszuje ze szok. normalnie ona tam akrobacje wyczynia ze szok.a sie wydaje ze malutko miejsca.
niby chce zeby jeszcez posiedziała w brzuszku, ale juz bym sie, tak jak Sztunia, chciała cieszyc moja Królewna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia, a widziałaś ten swoj wydruk z KTG? jeśli tak to jaką miałaś tą linię skurczy? bo jest linia serduszka i linia skurczy. Miałaś całkowicie prostą tą linię czy pofałdowaną tak śmiesznie, oczywiście nie mocno bo jak mocno to skurcze są 😁
Ja też bym chciała tak jak Sztunia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koniec spania.................. 😠

Kurde od 5 lezalam w lozku i myslalam, co mam w nim robic.Stwierdzialam,ze ide przed tv i laptop.
Maly juz sprawdzil,ze mnie nie ma w sypialni i byl tu.Wygonilam go spac do meza.Plakal,bo on chce byc ze mna 🥴Jejku jak ja teraz znowu bez niego wytrzymam.

Sztunia juz z Polunia sie przytulaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry
Całą noc przespałam, skurczów brak 🙂
Nic mnie nie boli. Ale na razie się nie cieszę, żeby się czasem nie okazało,ze to cisza przed burzą.

Izunia, ja też się zastanawiam jak ja bez Bartka wytrzymam 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...