Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mulant napisał(a):
mam doła dziewczyny cały dzień mi się chce płakac i nie wiem dlaczego


troche chyba za wczesnie, bo wiem ze to normalne w ciazy, a zwłaszca po 30tc. ja pamietam jak miałam doła i ryczec mis eic hciało, ale to jzu podswiadomie matka sie martwi o dziecko, o poród, czyw szytsko bedzie dobrze itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przejrzałam na szybko co naskrobałyście dzisiaj, i tak:

Te co mają ciśnienie 100/60 - jeśli się nie czujecie osłabione, to nie ma się co przejmować, taką macie normę. I dobrze, że za każdym razem wychodzi tak samo, to znaczy, że jest stabilne. Gorzej jak jest powyżej 140/90 - to jest granica od której zaczyna się nadciśnienie.

Astra, szybciutko zaczęłaś produkcję 🙂 U mnie suchutko, ja to się w ogóle boję, że mogę mieć problemy z karmieniem, tak jak moja mama. No ale liczę na to, że może nie miał się nią kto wtedy zająć i pokazać co i jak, a teraz jednak w każdym szpitalu jest poradnia laktacyjna, Liczę że u mnie będzie inaczej, ale mimo wszystko jestem pełna obaw.

Obdarzona, ja Cię nie będę karcić za sprzątanie, bo sama też nie usiedzę na tyłku jak się dobrze czuję i jest kupa roboty wokoło. Dziś też się wzięłam za mycie okien, bo już nic nie było przez nie widać, a mąż jak wychodzi do pracy przed 8, tak wraca styrany nie wcześniej niż o 17, więc mnie nie wyręczy. Ale jak już masz przykaz od lekarza, żeby odpocząć, no to leż z czystym sumieniem! A kotka na pewno wróci, te stworzenia tak mają, że chodzą własnymi ścieżkami 🙂

Ciekawy przepis z tym łososiem, tylko nie mogę go u mnie nigdzie w kawałku dostać, jedynie pokrojony na plasterki jest - za mała wiocha na takie specjały. A podejrzewam, że z dorszem to by już nie było to. Ja zaraz się biorę za gotowanie bulionu, a jutro będzie z tego pomidorowa na obiad 🙂

Znalazłam w internecie, że moja Uleńka powinna już ważyć około 1,5kg! Muszę się zapisać na przyszły rok na usg do szpitala, żeby zobaczyć czy faktycznie już taki grubas z niej 😁

Wklejam tą siatkę centylową wagi płodu, żebyście sobie też mogły sobie zobaczyć:
22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl)
23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl)
24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl)
25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl)
26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl)
27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl)
28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl)
29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl)
30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl)
31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl)
32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl)
33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl)
34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl)
35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl)
36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl)
37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl)
38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl)
39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl)
40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leliva napisał(a):


Ciekawy przepis z tym łososiem, tylko nie mogę go u mnie nigdzie w kawałku dostać, jedynie pokrojony na plasterki jest - za mała wiocha na takie specjały. A podejrzewam, że z dorszem to by już nie było to. Ja zaraz się biorę za gotowanie bulionu, a jutro będzie z tego pomidorowa na obiad 🙂


To musi być filet surowy normalnie, a w plasterkach to są wędzone. Ja mam taki super rybny sklep na osiedlu to mi się udało dostać. Może być też sola zamiast łososia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leliva napisał(a):
Taaaa, ja przyszłam, to wszystkie sie rozeszły oglądać seriale... Zmierzam do kuchni zatem, porcja rosołowa czeka!


Ja nie oglądam seriali polskich ani w ogóle telewizji 🙂 Nie lubię w ogóle. U nas w domu tv się nie włącza miesiącami. Się ostatnio zastanawialiśmy czy go nie wynieść do piwnicy 😁 Oglądamy z Łukaszem seriale typu Dexter, Bones, Damages, ale to na kompie. Czasem by się przydało jakieś wiadomości obejrzeć, bo czytając tylko w internecie nie raz może coś umknąć ważnego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izunia, wyślę Ci na wynos 😉

Lady, my też raczej na internecie oglądamy seriale: House, chirurdzy, mentalista, no i ja prosto w serce czasami. Dextera obejrzałam dwie pierwsze serie, potem dałam sobie z nim spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My właśnie Housa nie przetrawiliśmy. Tylko 2 pierwsze sezony. Wiem, że ludzie uwielbiają, ale mi czegoś brakowało w tym serialu. Zresztą Dexter też jest wśród najlepszych seriali, ale nie każdemu musi się podobać. Może się jeszcze skusisz na 4 sezon, bo w moim odczuciu był chyba najlepszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj maz własnie House katuje. aj to nie moge tego słuchac jak oni non stop o jakis penisach i całys erial chyba z takimi podtestami a w miedzyczasie jakies tam przypadki rozwiazuja.

a wiecie co sie dzis dowiedziałam. kolezanka była u mojej ginki, i podobno dzis sie lekarka dowiedziała ze nie bedzie miała od nowego roku kontraktu z NFZ, niby ma przyjmowac prywtanie, ale cały dzien zachodze w głowe, bo ona w zadnym szpitalu u nas nie przyjmuje wiec nie zagwarantuje ze sie bedzie rodzic w tym cos ie chce,a jak sie bedzie płacic to mzoe juz płącic komus kto przyjmuje na oddziale w tym szpitalu cos ie chce. kurdee..... ale lipa. jzu niewiele zostało, teraznowego lekarza szukac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ ja też nie będę rodzić u swojego lekarza, bo on już nie pracuje w żadnym szpitalu. Zresztą to i tak mało prawdopodobne by akurat trafić na dyżur danego lekarza.

Czekam i czekam na Łukasza, bo już mam ostatni odcinek 6 sezonu Dextera i się nie mogę doczekać aż obejrzymy. Z trudem się powstrzymałam by nie zajrzeć co tam się wydarzy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
Sztunia napisał(a):
hejo
z rana skocxylismy po hoinke i mam piekniusią, czeka na oprawienie, dzis ja wstawimy zeby się pzryzwyczaiła do naszego domu 🙂
Majka ma spać ale pta z łózeczka zamknieta w pokoju słysze odgłosy ale w dupie mam nie wchodze bedzie co bedzie
izunia wysokie masz to cisnienie i tetno, ja wiem że jak jest pierwsze powyzej 140 to xle i to zawsze połozna mi mowiła ale ja raczej z tych co 110 120 mają więc normalne 🙂
u mnie dzis schabowy 🙂


uuu to zapas gotówki jest?My chyba w piątek pojedziemy jak mąż będzie 🙂Wczoraj był w Belgii po sklepach polatac,ale nic nie kupil.Mial kupic dla siebie plaszczyk i buty wlwganckie,ale ocieplane.I dupa.Ale ja juz go zmobilizuje w piatek ....mysle,ze wszystko bedzie kupione 🙂Bo ostatnio nic nie bylo w sklepach.

Idziemy ubierac od NIko choinke....mega wypasiona-biedna ma anoreksje 🙂



izunia jest jest 🙂 mam dwie wypłaty, bo jak lezałam przez miesiac to nic nie wydałam, dziś kasę od tesciowej dostałam i rozbiłam Majki skarbonke, jestem RICH hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
ewci@ ja też nie będę rodzić u swojego lekarza, bo on już nie pracuje w żadnym szpitalu. Zresztą to i tak mało prawdopodobne by akurat trafić na dyżur danego lekarza.

Czekam i czekam na Łukasza, bo już mam ostatni odcinek 6 sezonu Dextera i się nie mogę doczekać aż obejrzymy. Z trudem się powstrzymałam by nie zajrzeć co tam się wydarzy 😁


ja jak chodziłąm w poparezdniej ciazy to zadzwoniłam w poparezdniej ciazy i dla mnei specjalnie szpital ten otworzyliw nocy, mimo ze dyzur miał inny. a potem kroił mnie moj lekarz. teraz juz mi nei chodzi o lekarza tylko zeby tam włąs nie trafic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
a mnie cholernie bolą plecy, mam takie strzały normalnie jakby sztyletem ból nie do okiełznania az zdarza mi sie wrzasnąć


mnie od wczoraj tez cholernie boli kregosłup. wczoraj wlazłam do goracej wanny ale srednio pomogło. czekam na te kamienie choc gdzies wyczytałam ze nie mozna ichw ciazy. zapytam ginke. ciekawe co powie. ale mi nic nie pomaga wiec chyba sie skusze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😘
Mulant nie przejmuj się, uszy do góry 😘
Ja jestem za to mega wkurzona i jest mi przykro bo zrobiłam listę z rzeczami, które trzeba kupić dla małej i mój potrafi tylko narzekać, że za dużo tego. A wypisałam i tak rzeczy najważniejsze, bardzo okrojone. Niech sie pocałuje w dupe, ja sie staram a jego to gówno obchodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale se pospałam 😁 m jak miłość obejrzałam 😁 ej kurde dziś wstrząsnęła mną wiadomość, że nie żyje ten Koreański przywodca, ukochany koreańczykow Kim dzong ill, ja pierdziele obejrzałam już chyba w tym roku wszystkie dokumenty nt Korei płn. I tak mnie ten kraj wstrząsnął i wiem, że kamera nie dotarła wszędzie i nie dotrze, że życie tam bez tętna takiego i w biedzie... i wszyscy tak kochają tego wodza i tak ryczą za nim i większość nie czai że to kawał chuja z niego i że 3.4 narodu cierpi przez niego. Takie to tajemnicze dla mnie zawsze było dla mnie... tylko żeby bomby jakiejś nie odpalili:/

Co za głupi kot! no jakie to głupie no 😞 wołałam po całym domu - nie ma, szukałam- nie ma. Potem otworzyłam drzwi na dwor i dre ryja 'Figa' a ona za mną stoi i ziewa. Spała w sypialni mamy, tylko nie wiem gdzie 😎

Leliva, powiem Ci że lekarz mi napędził stracha, a też sprzątałam normalnie wszytko i nie raz jak sobie podsumuję to miałam kilka takich sytuacji że ze sprzątaniem przeginałam pałę. I mimo,że Mulant, Astra,Ggulek, Sztunia, Kasia miały problemy z szyjkami, brzuchami itd to ja dalej swoje. A jak już lekarz powiedział to koniec już przestaję i mama też powiedziała że mam tylko leżeć przez kilka dni.
Dlatego radzę Ci, może lepiej nie myj tych okien? mi też mowili tu na forum, sama pamiętam a i tak swoje robiłam. Bo u mnie i dziewczyn to się pozytywnie skończyło 🙂
A co do siatki centylowej to zajebiście że ją wstawiłaś 🤪 🤪 wg tej siatki, moj Filipek jest odpowiedni a nie za mały. Bo gin powiedział , że jest o tydzień młodszy. Bo byłam w 26 tyg i ważył w tedy 850 gram.. a gin powiedział że to wielkość odpowiednia do 25 tygodnia. a tu wynika że jest po prostu średni 🙂

Ggulek, no co za głupol! nie przejmuj się. Ja też kilka takich tekstow usłyszałam 🙂 po prostu nie słuchaj go i kupuj, nawet kupuj ile Ci się podoba 🙂
ja dziś skarpetusie kupiłam 2 pary, takie malusie 🙂 te jedne zwłaszcza takie słodziusie 🙂 od stycznia zaczynam powoli kupować 😁 Ty pewnie też 🙂

Sztunia, no zapach pomarańczy i mandarynek to zapach świąt 😁 w sumie pomarańcze nie, ale mandarynkę bym wsunęła taką słodką.

Izunia, Ty to chyba lubisz Anię Muchę, nie?
też ją lubiłam, do momentu You can dance. A teraz urodziła coreczkę 😁

a słyszałyście o tym, że imie coreczki Alikia Ilia Kasi Skrzyneckiej nie istnieje? wymyśliła se. Ponoć niby greckie imie a wcale go nie ma. A zresztą co to kogo..tak sobie czytałam z nudy wczoraj 😉

Kłade się na pierwszą miłość a potem raczej spać. dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gugulek nie martw sie, moj Michal tez nie ma zajawki na ciuszki czy jakies inne gadzety dla malej, dzisiaj kupilam czapeczke i niedrapki i rajtuzki takie tyci tyci, spojrzal tylko, usmiechnal sie i powiedzial ze fajne 🙂 faceci nie wczuwaja sie tak jak my 🙂 dopiero jak sie urodzi to wszystko sie zmieni, sam bedzie kupowal wszystko dla coreczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...