Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Jestem po wizycie 🙂 Wszystko ok, mała ładnie główką w dół ułożona, szyjka zamknięta, L4 wypisane. Tylko zaznaczył mi, że muszę leżeć i teraz się będę stresować możliwą kontrolą 😞 Bo szkoły rodzenia przecież nie opuszczę i jeszcze parę innych rzeczy poza domem też muszę pozałatwiać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady, ja do pieczenia rogalików daję twardą marmoladę, bo dżem niestety właśnie wycieka, staje się zbyt płynny jak się go podgrzeje.
Dobra, nadrabiam dalej zaległości w czytaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leliva napisał(a):
Jestem po wizycie 🙂 Wszystko ok, mała ładnie główką w dół ułożona, szyjka zamknięta, L4 wypisane. Tylko zaznaczył mi, że muszę leżeć i teraz się będę stresować możliwą kontrolą 😞 Bo szkoły rodzenia przecież nie opuszczę i jeszcze parę innych rzeczy poza domem też muszę pozałatwiać 😞


A czemu musisz leżeć jak jest wszystko w porządku i szyjka zamknięta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lady_m4ryjane napisał(a):
leliva napisał(a):
Jestem po wizycie 🙂 Wszystko ok, mała ładnie główką w dół ułożona, szyjka zamknięta, L4 wypisane. Tylko zaznaczył mi, że muszę leżeć i teraz się będę stresować możliwą kontrolą 😞 Bo szkoły rodzenia przecież nie opuszczę i jeszcze parę innych rzeczy poza domem też muszę pozałatwiać 😞


A czemu musisz leżeć jak jest wszystko w porządku i szyjka zamknięta?


A żebym ja to wiedziała, nic mi nie powiedział, tylko tak mi wypisał. Kurczę, on stwarza problemy zawsze ponoć przy wypisywaniu chorobowego, dziś też mu musiałam sporo namarudzić, żeby mi je wystawił, a jak już wystawił, no to takie że nosa za drzwi nie mogę wyściubić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Kasia zrobiłam rogaliki z ciasta francuskiego z nutellą i dżemem i mi nadzienie wypłynęło 😞 Coś tam zostało w środku ale większość wypłynęła 😞 Masz jakąś metodę na to? Z jakich kształtów lepisz rogaliki, bo ja z trójkątów.


Kochana nie mam żadnej metody, też robię z trójkątów, tylko końce zlepiam ze sobą, ale to wypływanie i tak jest raczej nieuniknione :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lecimy męża na autobus odstawić.......a za miesiąc dstanie autko już-heheh.Musze sie zabezpieczyc w razie wu.


wiecie co ja chyba przez to,ze on jedzie dostalam bólu podbrzusza tak jak wlasnie na okres i brzuch sie czesto stawia.Jejku.....ale mam stresa.Mam nadzieje,ze przejdzie 🥴

Prosze mi tu malo pisac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leliva jakiś dziwny ten twój lekarz
przecież ciąża to nie choroba i w domu zamknieta siedziec nie musisz
jest milion powodów dla których mozesz byc na L4 chociazby ciagłe zmeczenie i bol kregosłupa a to np. niewyklucza spacerów 🙂
nie wiem czy na L4 zaznaczasz ciążę czy zaznaczasz stan pacjenta, moze chodzić nie moze sprawdź sobie, a jak nie to ja jak nie zapomne dopytam w czwartek bo troche to bez sensu żebys się jakimiś kontrolami przejmowała
a z tego co gadałam z moja połozną to jak robia kontrolę to raczej lekarzom, bo ciezarnym nie bo przeciez raczej nie symulują ciąży, a innych dolegliwości cieżko stwierdzić czasem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, wypoczęta i wyspana 😁

Kasia, ja wiem jak to się liczy, tylko nie wiedziałam jak się liczy termin porodu według pierwszych ruchow, ale niektorzy piszą, że to nie istotne, a inni że istotne 😁
Brzuchola masz wielkiego! 😁 czemu pisałaś, że mały? jak to takie wielkie już 😁 Marysia ma ładniutki domuś 🙂

Lady, Dorotka w desperacji zje nawet takie wycieknięte, ja np. bym takie zjadła i to nie z litości 😁

Leliva, no co za lekarz:/ no wiadomo oszczędzać się trzeba, ale pokręcić się po chałupie czy po dworze chyba możesz 😁 Ale ja też miałam problem z wypisaniem L4, moj nie chętnie wypisuje a chyba widzi że się toczę 😁

reszty nie pamiętam, gdyż reszta za dużo odzywała się:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ha! Dżem zawsze wypływa, nie ma rady. Chyba że da się go mniej i dobrze zlepi 🙂 Ja robię z kwadratów. Wrzucam nadzienie, na pół i widelcem zgniatam po boczkach. Ostatnio sukces - wypłynęło tylko z trzech na 12 ciastek, ale za to się trochę spaliły i nie były tak smaczne 🙃 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kur.....jak bym miala malo dzisiaj nerwoe 😠 😠
Baba mi przywalia w auto.Najpierw wyjechala facetowi on jej trabil,a ta wstaeczny i w nasze auto.Dobrze,ze maz byl jeszcze obok.Jaki mnie skurcz zlapal z nerwow.Dobrze,ze nikomu sie nic nie stalo i Audi twarde auto 😉ANi rysy.Jedno szczescie,ze ta haka nie miala.Bo tak to ojjj....biedny zderzak.Mam nadzieje,ze na dzisiaj koniec nerwow i atrakcji.

Mąż już w drodze 😞Ja przed tv z miska mandarynek i herbatka.Jakas malinowa Lipton.Nawet dobra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leliva w ciąży na L4 nie trzeba leżeć, więc się żadnymi kontrolami nie przejmuj. Głupi, wredny lekarz. O ile się nie mylę to na zwolnieniu wpisują tylko kod choroby, a ciąża to po prostu ciąża. Jeśli nic się nie dzieje to przecież wskazane są spacery, a nawet ćwiczenia, na które się chodzi np. do fitness clubu. Możesz też być w szkole rodzenia. To nie jest jak na zwolnieniu przy zaziębieniu gdzie trzeba w domu siedzieć i jak kontrole naślą to masz problem.

A rogaliki mimo, że wypłynęły wyszły przepyszne. Nutella nie wypłynęła wcale, a dżemu trochę zostało. Chyba rzeczywiście następnym razem użyję marmoladę. Znowu sobie Seks w wielkim mieście pooglądałyśmy i pogadałyśmy, a w sobotę idziemy do Manekina na naleśniki. Mam ochotę na jakieś na słodko i z bitą śmietaną 😁

Jutro będę ciuszki dla małej u siostry kolegi z pracy oglądać. Nie mogę się doczekać. Ciekawe z jakimi zdobyczami wrócę. A kolega tak przy okazji to właśnie z tych co to trzeba w pracy pilnować i szpadlem najlepiej do głowy wbijać żeby się wziął do roboty 😉 Ale zachował się teraz bardzo ładnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obdarzona przez te pysznośi, które dziś zrobiłam zdycham na ból kręgosłupa, nie mogę się nawet przekręcać z boku na bok :/ chyba Michała zmolestuję żeby mnie pomasował.
Leliva, a to wredny lekarz, olać go i nie przejmować się tym co gada.
Lady, takie oglądanie ciuszków jest mega super, ja też ostatnio 2 wielkie torby przyniosłam od znajomej mamy Michała :-)
Izunia, to miałaś przygodę, jakaś głupia, ślepa baba, teraz już jesteś pewnie w domku, w którym nic Ci nie grozi 🙂
Idę zjeść kawałeczek upieczonego przeze mnie pierniczka z orzeszkami włoskimi i czekoladką mmmnnniiiaaaammmm 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia_sztuk napisał(a):
Obdarzona przez te pysznośi, które dziś zrobiłam zdycham na ból kręgosłupa, nie mogę się nawet przekręcać z boku na bok :/ chyba Michała zmolestuję żeby mnie pomasował.
Leliva, a to wredny lekarz, olać go i nie przejmować się tym co gada.
Lady, takie oglądanie ciuszków jest mega super, ja też ostatnio 2 wielkie torby przyniosłam od znajomej mamy Michała :-)
Izunia, to miałaś przygodę, jakaś głupia, ślepa baba, teraz już jesteś pewnie w domku, w którym nic Ci nie grozi 🙂
Idę zjeść kawałeczek upieczonego przeze mnie pierniczka z orzeszkami włoskimi i czekoladką mmmnnniiiaaaammmm 🙂 🙂


dawaj mi ciacho moze poprawi mi humor 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mulant napisał(a):
więc tak badania krwi dobrze tylko lekka anemia,
szyjka macicy skrócona mam leżeć jak kłoda bo jak nie to w każdej chwili mogę zacząc rodzić Hubert bardzo nisko ułożony główką
serduszko dobrze waga 1800gram
następna wizyta 26 stycznia.



to super...maly rosnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mulant napisał(a):
więc tak badania krwi dobrze tylko lekka anemia,
szyjka macicy skrócona mam leżeć jak kłoda bo jak nie to w każdej chwili mogę zacząc rodzić Hubert bardzo nisko ułożony główką
serduszko dobrze waga 1800gram
następna wizyta 26 stycznia.


To leż grzecznie kochana.
A czujesz jego ruchy jakos bardzo nisko? Bo mnie martwi, że od wczoraj czuję smyranie nad wzgórkiem łonowym i ogólnie się jakoś tak mało niunia rusza 😞 I te plecy mnie ciągle bolą coraz mocniej, a czasem plecy bolą od skurczów macicy. Nie wiem w końcu czy to ułożenie można jakoś wyczuć poprzez miejsca gdzie odczuwa się ruchy dziecka czy to nie ma nic do rzeczy. Dziś od pleców tak mi jakiś ból wszedł w lewą nogę na pare minut, że chodzic prawie nie mogłam 😞 Może jakiś nerw mi uciska dzidziuś, a może coś się dzieje. Wizytę mam w przyszły czwartek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...