Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
fikumiku napisał(a):
To teraz pstrykać i pokazywać proszę 😁

Dziewczęce ubranka są rozkoszne. Ja dostałam od siostry całą pake ubrań po Jej córeczce i z ciężkim sercem odrzucałam te różowe i kieckowate. Na szczęście większość była unisex 🙂

W ogóle coraz częściej myślę jak to będzie jak pierwszy raz poczuję swoje dziecko w dłoniach. Zobaczę, przytulę, ukocham. Wiem, że po czasie będę się zastanawiała jak wepchnąć z powrotem do brzucha, ale to uczucie musi być niesamowite 😁


Trochę mi się nie chce, ale postaram się chociaż te sukieneczki pocykać. Bo body i śpioszki to jak body i śpioszki 😉 Ale to jutro, bo dziś mąż wolne ma, więc zaraz mu potruję by się mną zaopiekował, a nie ja przy jednym kompie, a on przy drugim 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
NO WIDZE ze lady cały czas walczy gdzie rodzić, mysle ze ta kartka moze byc dobrym rozwiazaniem 🙂
umalowana 🙂

obdarzona a to by był peszek


No naprawdę to trudna decyzja i każdy ze szpitali ma swoje plusy i minusy.

Teraz akcja w Łodzi trwa i w radio bębnią i na facebooku już widziałam, że ludzie sobie przekazują: potrzebna krew AB Rh- lub 0 RH- dla dwudniowej dziewczynki, która urodziła się w MP. W ogóle w Łodzi nie ma zapasów tej krwi 😞 Ja mam B RH+ i mój Łukasz też. To chyba najczęstsza grupa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No pech prześladuje mnie, a księdza w tym roku przyjęłam. To był chyba szatan w sutannie 😁

Oj biedna dziewczynka co jej krwi potrzebują a nie ma, i jej rodzice 😞

Moja mama też będzie mi jakąś położną załatwiała, ale sama jej nie zna, tylko jej koleżanka co jej corka w grudniu rodziła ją zna. Hm... zawsze warto sprobować 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Sztunia napisał(a):
NO WIDZE ze lady cały czas walczy gdzie rodzić, mysle ze ta kartka moze byc dobrym rozwiazaniem 🙂
umalowana 🙂

obdarzona a to by był peszek


No naprawdę to trudna decyzja i każdy ze szpitali ma swoje plusy i minusy.

Teraz akcja w Łodzi trwa i w radio bębnią i na facebooku już widziałam, że ludzie sobie przekazują: potrzebna krew AB Rh- lub 0 RH- dla dwudniowej dziewczynki, która urodziła się w MP. W ogóle w Łodzi nie ma zapasów tej krwi 😞 Ja mam B RH+ i mój Łukasz też. To chyba najczęstsza grupa.

Dziwne, że potrzebują AB rh-, przecież AB to uniwersalny biorca czyli wystarczyłaby Arh- lub Brh-.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ggulekk napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
Sztunia napisał(a):
NO WIDZE ze lady cały czas walczy gdzie rodzić, mysle ze ta kartka moze byc dobrym rozwiazaniem 🙂
umalowana 🙂

obdarzona a to by był peszek


No naprawdę to trudna decyzja i każdy ze szpitali ma swoje plusy i minusy.

Teraz akcja w Łodzi trwa i w radio bębnią i na facebooku już widziałam, że ludzie sobie przekazują: potrzebna krew AB Rh- lub 0 RH- dla dwudniowej dziewczynki, która urodziła się w MP. W ogóle w Łodzi nie ma zapasów tej krwi 😞 Ja mam B RH+ i mój Łukasz też. To chyba najczęstsza grupa.

Dziwne, że potrzebują AB rh-, przecież AB to uniwersalny biorca czyli wystarczyłaby Arh- lub Brh-.


Też mi się tak zawsze wydawało. Ale może dziecko ma zerówkę i do tego może być albo zerówka albo AB? Nie wiem nie znam się na tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lady_m4ryjane napisał(a):

Teraz akcja w Łodzi trwa i w radio bębnią i na facebooku już widziałam, że ludzie sobie przekazują: potrzebna krew AB Rh- lub 0 RH- dla dwudniowej dziewczynki, która urodziła się w MP. W ogóle w Łodzi nie ma zapasów tej krwi 😞 Ja mam B RH+ i mój Łukasz też. To chyba najczęstsza grupa.

Mój Bartek ma też AB Rh -
bardzo to rzadka grupa, mam nadzieję,ze nigdy jemu krew potrzebna nie będzie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Ja dziś byłam siuśki oddać i zrobić morfologię. Plecy mi trochę odpuściły to od razu lepszy humor. Po badaniach pojechałam do pracy w celach towarzyskich 😉 Dostanę kontakt do dwóch sprawdzonych położnych w Rydygierze od szefa, jedna przyjmowała poród jego żony i teraz też będą u niej rodzić (też w kwietniu). Z tym odwiedzaniem to tam prawdopodobnie jest tak, że goście do pokojów nie mogą wchodzić tylko na korytarzu. Z jednej strony to jest fajne, bo ma się trochę spokoju i nie trzeba się krępować cudzych mężów. Podpowiedział mi żebym po prostu pojechała tam sobie na porodówkę i zwiedziła z którąś z tych położnych i żebym też pojechała do Matki Polki i sobie porównała. Dla przeciwwagi mam tez w pracy laskę, która rodziła w Matce Polce i z samego porodu nie była zadowolona, ale z opieki później bardzo. Musimy sobie wycieczkę z Łukaszem urządzić. I jeszcze dowiem się czy jakby co ten Kaczmarek szepnie słówko o mnie, bo jego pacjentki traktują w MP priorytetowo. Cały czas ogromnym plusem dla MP jest też to, że mogę tam dotrzeć w 15-20 minut, a do Rydygiera muszę jechać przez całe miasto i przez centrum. Chyba sobie zrobię plusy i minusy na kartce obu szpitali 😜


a Lady u Was nie am jakichs dyzurów szpitali?? macie mzo;liwosc jazdy do obu w danym dniu?? nie maja dyzurów na zmiane czy cos?? tylko oba naraz przyjmuja pacjetnki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Sztunia napisał(a):
NO WIDZE ze lady cały czas walczy gdzie rodzić, mysle ze ta kartka moze byc dobrym rozwiazaniem 🙂
umalowana 🙂

obdarzona a to by był peszek


No naprawdę to trudna decyzja i każdy ze szpitali ma swoje plusy i minusy.

Teraz akcja w Łodzi trwa i w radio bębnią i na facebooku już widziałam, że ludzie sobie przekazują: potrzebna krew AB Rh- lub 0 RH- dla dwudniowej dziewczynki, która urodziła się w MP. W ogóle w Łodzi nie ma zapasów tej krwi 😞 Ja mam B RH+ i mój Łukasz też. To chyba najczęstsza grupa.


B RH plus?? my mamy Arhplus oboje, i moi rodzice tez oboje, i siostra, z B nie znam nikogo akurat hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej Lady, właśnie, ostatnio tak sobie czytałam opinie o łódzkich szpitalach i Madurowicz też pozytywy zbiera.
Co do porodówki w Matce Polce to przygotuj się na PRL-owski obraz wstrętnych płytek, ciemnych korytarzy i w ogóle brr...chyba,że coś się zmieniło przez te 4 lata... mhrok 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeju, ale Wy się macie z tymi szpitalami 😞 ja już mam wybrany, najlepszy w okolicy Szczecina, jest oddalony o jakieś 10 km ale to nie tak strasznie daleko. Pracuje w nim mój lekarz prowadzàcy, a poza tym rodziło tam w przeciàgu dwóch lat kilka moich znajomych i wszystkie sà zachwycone, z resztà ja też leżałam tam na patologii i warunki sà po prostu rewelacyjne, lekarze i położne również. 🙂 także nic, tylko rodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na mężusia, bo ma mi przywieźć jakiegoś fast fooda. Zjadłam całą czekoladę mleczna i dostałam uczulenia 😮 a wapna przy isoptinie nie wolno brać. Masaaaaakraa!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Ja czekam na mężusia, bo ma mi przywieźć jakiegoś fast fooda. Zjadłam całą czekoladę mleczna i dostałam uczulenia 😮 a wapna przy isoptinie nie wolno brać. Masaaaaakraa!!!


O matko 🤢 biedaczko 😞 też bym zjadła jakiegoś fast fooda tylko nie wiem sama co 🙂 daj znać co Ci mężuś przywiezie to pójdę za ciosem i zmolestuje Michałka żeby mi kupił :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Podczytuję was 🙂
Jak dobrze, że mieszkam na zadupiu i nie muszę szpitala wybierać tylko mam jeden i tyle 😁

Sztunia, oczywiście,że sex 🙂 odkurzacz mnie już nie ciągnie.

Poleżałam chwilę i z taką zgagą wstałam,że chyba kostki lodu zacznę połykać 🥴 poki co podrażniam ją jeszcze bardziej zupą ogorkową 😎

ja też bym fast fooda wciągnęła, ale to w lutym będę miała okazję. Mam ochotę na MC donaldsa, mianowicie na zwykłego tego małego hamburgera, szejka, ciastko, i jeszcze te takie no, no zapomniałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Ej Lady, właśnie, ostatnio tak sobie czytałam opinie o łódzkich szpitalach i Madurowicz też pozytywy zbiera.
Co do porodówki w Matce Polce to przygotuj się na PRL-owski obraz wstrętnych płytek, ciemnych korytarzy i w ogóle brr...chyba,że coś się zmieniło przez te 4 lata... mhrok 😁


U mnie w szkole rodzenia mówią, że MP i Madurowicz są na chwilę obecną najlepsze. Ale np. wiem, że w Madurowiczu kibelki są na korytarzu i niektórzy mają z pokoju daleko i łóżka typu hamak (strasznie zapadnięte, że po cesarce czy porodzie ciężko się w nich przekręcić z boku na bok, a co do tego podnieść). Czasem lepiej niektórych rzeczy nie wiedzieć 😉 O PRLowskich wnętrzach w MP słyszałam. Rydygier jest odnowiony dopiero co.

ewci@ nie słyszałam by szpitale miały dyżury. Mogą co najwyżej nie przyjąć gdy miejsca nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...