Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No nie można wymuszać żadnej pozycji przedwcześnie. Ani stania, ani siadania. Dziecko powinno z pozycji na brzuszku zacząć podnosić główkę, potem podpierać się na rączkach, potem raczkowanie, z raczkowania siadanie, z siadania wstawanie przy szczebelkach łóżeczka, stanie i chodzenie na boki przy szczebelkach i wtedy też już jest gotowe do chodzenia 🙂
Myślę jak z taką chustą podoła mój biedny kręgosłup. Ale w sumie to samo zmartwienie mam z noszeniem dziecka na rękach i w ogóle podnoszeniem 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Lady, to wyobraź sobie, co czuła moja teściowa, jak myślała do roku czasu,że ma zdrowe dziecko, nie chciała nic na siłę przyśpieszać, bo lekarze uważali,że każdy dzieciak potrzebuje innego czasu na naukę siadania i chodzenia, a okazało się,ze dziecko roczne posadzone na wersalce, podparte poduszkami z boku, leci do przodu... Dopiero wtedy profesorowie z dupy doznali olśnienia,że ma porażenie mózgowe. Nie wiem dokładnie jak to się wszystko rozkładało w czasie, ale po długiej rehabilitacji zrobili mu "operację" - wzięli kasę za podcięcie ścięgien! Czyli pozbawili go szansy na chodzenie, nogi się podkurczyły...szkoda gadać. Taki Polski ciemnogród 25 lat temu. Dzisiaj to na szczęście chyba nie do pomyslenia. A wtedy mimo konsultacji, jeżdżenia po kraju, wywalania wielkiej kasy jedyne co potrafili zrobić dziecku to zajebista krzywda, za którą nikt nie odpowiedział. Straszne. Dziękuję Bogu,że żyję w czasach, gdzie i matki są bardziej świadome, i lekarze milion razy lepiej wykształceni i z lepszym podejsciem, bo boją się choćby nagonki medialnej i tego,że coś zniszczy im karierę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja mama też już zaczynała tracić nerwy, bo miałam roczek i jeszcze nie chodziłam. Ale raczkowałam, siedziałam sama, więc wszystko było w porządku. Już się zapisała ze mną na jakąś rehabilitację i zanim zdążyłyśmy na nią pójść ja wstałam i zaczęłam chodzić 😉 Byłam z tych co to więcej czasu potrzebują. Ale przy porażeniu mózgowym na pewno były też inne objawy, które durni lekarze powinni już dużo wcześniej stwierdzić 🤨 Przecież bada się reakcje niemowlęcia. Niestety o błędach i zaniedbaniach lekarzy można by kronikę wielotomową napisać 😞

A tak co do nagonki na lekarzy i ich obawy przed nagłośnieniem spraw w mediach to rozwaliło mnie jak czytałam bardzo obszerny wątek na wizażu o najlepszych i najgorszych ginekologach. Laski podają kogo polecają, a kogo nie w danych miastach, oczywiście z własnego doświadczenia. Przytaczane historie są przeróżne, często niezbyt chlubne dla lekarzy. No i już się zdarzyło, że czasami sami lekarze albo ich znajomi się bulwersują i próbują bronić, strasząc różnymi paragrafami prawnymi 🤢 Póki co nie mają wpływu na to co ludzie piszą, choć niestety i to może się wkrótce zmienić. W każdym razie takie informacje są nieraz dla pacjentek bardzo pomocne, ale dla lekarzy już nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest prawda z tym wypisywaniem, ja na temat mojej lekarki też się naczytałam opowieści z krypty,ale w nie nie wierzę, bo ją dość dobrze i długo znam. Choć fakt - nie wiem, jaka jest na NFZ, dla mnie prywatnie jest świetna. Ale ludzie nie zdają sobie sprawy,ze w necie kazdy po sobie zostawia ślad i w razie czego bardzo łatwo można go znaleźć. 😁

I widzisz Lady, chodzili z nim przecież na szczepienia, na kontrole i nic nikt nie zauważył. Teściowa mówiła,że płakał tak straszliwie,dnie i noce, też była z tego względu u kilku lekarzy - nic. Dopiero jak to olśnienie dostali, to stwierdzili,że płakał, bo takie dzieci okropnie boli głowa. Ja bym własnoręcznie tych wszystkich lekarzy w pień wyrżnęła. On się urodził pod koniec 6 miesiąca i już to powinno ich czujność wzbudzić. A tak to po dwóch miesiącach w szpitalu wypisali jako zdrowe dziecko i z głowy. Grrr 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
No to jest prawda z tym wypisywaniem, ja na temat mojej lekarki też się naczytałam opowieści z krypty,ale w nie nie wierzę, bo ją dość dobrze i długo znam. Choć fakt - nie wiem, jaka jest na NFZ, dla mnie prywatnie jest świetna. Ale ludzie nie zdają sobie sprawy,ze w necie kazdy po sobie zostawia ślad i w razie czego bardzo łatwo można go znaleźć. 😁

I widzisz Lady, chodzili z nim przecież na szczepienia, na kontrole i nic nikt nie zauważył. Teściowa mówiła,że płakał tak straszliwie,dnie i noce, też była z tego względu u kilku lekarzy - nic. Dopiero jak to olśnienie dostali, to stwierdzili,że płakał, bo takie dzieci okropnie boli głowa. Ja bym własnoręcznie tych wszystkich lekarzy w pień wyrżnęła. On się urodził pod koniec 6 miesiąca i już to powinno ich czujność wzbudzić. A tak to po dwóch miesiącach w szpitalu wypisali jako zdrowe dziecko i z głowy. Grrr 😠


Ginekolog ma bardzo trudne zadanie, bo niestety kobiety zazwyczaj uważają, że to jego wina jeśli poronią. A takie sytuacje bardzo często są nie do uniknięcia, lekarz też nie jest Bogiem. Zaniedbania, zaniedbaniem, ale czasem po prostu nie da się nic zrobić. Mój lekarz też jakiegoś negatywa zgarnął na znanylekarz.pl, bo jakaś dziewczyna poroniła na samym początku. Ja wiem, że on nie spieszy się z potwierdzeniem ciąży u osób zdrowych (które nie miały problemów z poronieniami do tej pory), bo jednak często w tym pierwszym stadium ciąża nie chce się utrzymać i on nie jest za jej podtrzymywaniem za wszelką cenę. Ja oczywiście dostałam Luteinę gdy miałam plamienie na początku, a Luteina ułatwia prawidłowe zaszczepienie się zapłodnionej komórki w macicy, ale też na początku podchodził bardzo ostrożnie do słowa ciąża zaznaczając, że sobie potwierdzimy przy kolejnej wizycie. Komuś innemu się takie podejście bardzo nie spodobało i nasmarowała o nim elaborat, że przez takie podejście poroniła.
Chociaż czasami te historie z wizażu były naprawdę przerażające.

A co do Twojej rodziny to pewnie w Łodzi leczyli tego chłopca???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobitki nadrobiam chzba ze 40stron
Obdarzona fajny wozek ja tez juz kupilam
co do szkol rodzenia to co szkola to inne glupotz gadaja dlatego ja sie nie zapisalam,korzstam z rad poloznej ktora bedzie odbierala moj porod
ktoras z was pisaa ze sie przejmuje malzm brzuchem, ja jestem w 35t i mam w brzuchu 96 takze tez nie za duzo, bylo 106 ale schudlam zszedl tluszczk z plecow i obwod sie zmniejszyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ranne ptaszki 😁 nadrobiłam 🙂

Nefre, hehe fajnie jest mieć wozek , ja się na swoj nie mogę napatrzeć 😁
jak to schudłaś? to coś się stało?

Wszystko miesza mi się w głowie coście napisały.
Moja siostra bez chodzika chodzi na palcach całe życie hehe i nikt nie wie dlaczego 🙂 ja miałam wypasiony chodaczek z Niemiec, bo mi tata przywiozł i ponoć popierdzielałam kilometry, nie chodzę na szczęście na palcach, ale za to pierwsze chodzenie bez pomocy zaliczyłam w 14 miesiącu:/ mama mowi,że to przez chodak tak poźno.

Co do lekarzy też tak uważam że nie raz pacjentki piszą takie brednie, że szok. Oczywiście nie zawsze, ale zdarza się. I rzeczywiście często obwiniają ginekologa o poronienie itd a przeważnie ginek nie ma nic do tego 🙂

Wy korzystacie z rad szkoł rodzenia i położnych, a ja z niczyjej. Czytam tylko was, i często opowiadam mamie i ona wiele rzeczy zaprzecza albo mowi,że to prawda.
Ja jak urodzę to do mnie będzie przychodziła położna z NFZ taka fajna 😁 znam ją i lubię, ale to chyba do każdej przychodzi położna przez jakiś czas 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jest bardziej puchata, ale też brzucho jej urósł 😉 Ona po prostu jest altruistką i współodczuwa moją ciążę 😉
Heheh, a tak naprawdę to mało je, ale od czasu sterylizacji niestety brzusio jej rośnie 😞 Rusza się trochę i ma swoje napady świrowania, ale w domu to wiadomo nie to samo co na dworze gdy sobie kotek może na ptaszki popolować, na drzewka powchodzić itd. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lady śliczne zdjęcie 😉
Ale naskrobałyście od rana 😜 Jeśli chodzi o chodzenie, ja zaczęłam bardzo późno bo miałam dysplazję biodrową 😜 Na szczęście babcia zauważyła szybko, że trzymam krzywo nóżkę i leczyli mnie. W tedy to była nowość, a teraz podobno częściej to się zdarza u dziewczynek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lady, tak na allegro 😁
moja po sterylizacji też mało jadła 😞 chyba taka ich natura że na zimę robią się puchate, a na lato chude, tzn. Moja Figa latem to wygląda jak anorektyczka.
hehe moja chyba altruistką nie jest, ale wszyscy mowią, że rozumie że mam w brzuchu dziecko, choćby ddlatego że sama już nie wskakuje mi na brzuch, tylko albo na pipie mi leży albo na klatce piersiowej i bardzo nie lubi jak ja głaszczę się po brzuchu, kuli uszy i jest wkurwiona 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obdarzona dobrze, bo mogłabym mieć problemy w późniejszych latach a tak to męczyłam się jako niemowlę i nie pamiętam tego. Teraz chyba lekarze wykrywają to w szpitalu, ale sama do końca nie wiem. 😜 A jeśli chodzi o wózek my mamy cały czas dylemat czy zamawiać przez neta, najpierw podjedziemy do kilku hurtowni w Krk i zobaczymy 😉 Zjadłabym coś słodkiego, ale nie chce mi się do sklepu iść 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
Kurde Lady, ja nie czaję. Rzeczywiście ktoś Ci cały czas zabiera oklaski. Wczoraj Ci dałam bo miałaś 12, więc miałaś 13 a dziś masz 11. WTF?


A tam to nieważne. Kobiety w ciąży wrażliwe są i skoro komuś to pomaga to na zdrowie 😉 Można sobie wyłączyć tą funkcję przecież, ale po co mi to? Choć na pewno fajniej jest jak ktoś pisze swoje opinie i czemu się z jakimś zdaniem nie zgadza, po to chyba forum nazywa się forum dyskusyjnym 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lady masz rację olej i tyle, różni są ludzie 😜 Ja znowu czułam się fatalnie po sobotniej imprezie, gdzie dziewczyny kolegów mojego skończyły medycynę czy prawo i planują ślub, a ja na dziekance w ciąży i w ogóle jak hippo 😜 Doła miałam, ale już mi przeszło 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie mi doszła ładniusia koszula do karmienia 🙂 Jeszcze czekam na sporą pakę pierdółek do szpitala, ale coś się Ci sprzedający nie spieszą z wysyłką :/ Dziś też Łukasz odbierze szafkę do łazienki, którą zamówiłam. Jak to Sztunia ładnie nazwała wicie gniazda w pełnej krasie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...