Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
ewci@ napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
ewci@ napisał(a):
a dziewczyny podczytytwałam was na tel i tak mi sie teraz przypomniało,a propos materacyka i podkładania czegos. jak Ty obdarzona masz zamiar zobaczyc ze Twojemu dziecieciu jest źle czy dobzre an tym materacyku?? dopóki nie powie to nie bedziesz wiedziałą ze to akurat materacyk mu nie pasuje, i ze za twaerdo czy za miekko. a do mówienia to duzo czasu minie jeszcze. ja tak jak psiałam nic nie podkąłdam, tylko tak jak przy Zuzi bede pilnwoac zeby nie lezało na wznak, albo na jednej stronie. tak jak karmiłam z lewej czy prawej piersi tak zmieniałam rulonik z reczniczka na druga strone, zeby lezała tak czy tak. i łózeczko tez miałam pod katek,a propos ulewania, tzn miałąm pod materacyk podłozone ksiazki tu gdzie dzidzia była, zeby w razie czego, i ajkso pomagało. niewiele ulewała. ale pod główka tez była pieluszka, tzn była od jednego boku do drugiego połozna pod główka, rozciagnieta, tak jak podusia np.
i jeszcze chyab Lady miałąm napisac, nei wiem czy juz kiedys nie mówiłam, zeby se racej próbki odpusciła bo jak popróbuje wszytskiego i na cos bedzie uczulone dziecko, zareaguje to nei ebdzie wiadomo na co. ja tez dostałąm mnóstwo próbek i mam je do dzis, moge wyrzucic bo sie pzreterminowały. u ans w szkole mówili zeby sie lepiej skupic na jednej marce, w zaleznosci an co kogo stac, ale wybrac jedna. bo jak masz na pólce kazdy pies z innej budy to uczulenie murowane. my uzywalismy tylko emolientów (wsyztsko z Oillana, jest tanszy niz Oilatum, a równie dobry) i nic sie zuzi nigdy nei działo, ani nei była odparzona ani nie miała wyprysków skórnych. do zimy jak zaczeły grzac grzejniki 🙂


Ja z tym materacykiem mam rozkminę, bo jest twardy jak chuj (w pewnych okolicznościach 🙃 ) I już nie wiem czy wyścielić łóżeczko miękkim kocem, czy dać cienką poduszkę pod główkę żeby się nie odkształciła. Próbuję się dowiedzieć jakie rozwiązanie jest najlepsze 😜
A próbki mam tylko z Hipp i Johnson\'s Baby ale one takie konkretne są, w całkiem sporych buteleczkach. Chciałam Johnsona najpierw wypróbować. I oczywiście stosować kosmetyki jednej marki na raz.


nio nie wiem jak z tym materacykiem. ten gryczano kokosowy tez jest twardy, ale wtedy co ja byłamw ciazy z ZUzia to takie były najlepsze, polecali. innych tez nie brałam pod uwage bo za bardzow yboru nie było. była sama gabka, ale kto cos wie na temat gabki odkształcen (nie głowki, tylko materaca) to napewno na gabke by sie nie zdecydował.
a co do pórbek to ja mam głównie hippa rózne własnie do smarowania, ale jak uzywasz emolientów to tylko jak widac ze skórka sucha to smarowałam balsamem z Oillana dodoatkowo.a tak to miałam sudocrem do pupy tylko, ale stosowałam jak duzo kupek robiła na poczatku, zeby sie nie odparzyła pupka. a tak to zadnych kosmetyków. ojejków i innych co sa wtych próbkach.
a jonson to pewnie do kapieli masz, bo ja tez dostałam, ale ja jakos do jonsona w ogole nie mam zaufania i nie wypróbowałam. dziecko ma nie byc królikiem doswiadczalnym. a mi sie wydaje ze jak korzystasz z tych próbek to wiele nie zaoszczedzisz, a po emolientach po prostu nie ma uczulenia, wiec po co próbowac na dziecku.a potem sie wystraszysz ze cos sie dzieje i bedziesz po alergologach latac, nie daj boze prywatnie i bedzie Cie to wiecej kosztowac i kasy i zdrowia niz wydasz teraz na emulsje do kapieli dla małego dzidzia. to naprawde kilka kropel wlewasz na kapiel i na długo starcza. ale jak kto chce... ja w nic innego nie wchodze tylko Oillan, zreszta mam w domku cały czas bo raz na jakis czas i zuze kapiemy jeszcze. i mydełko teraz pod prysznic jak mam to Oillan dla niech, choc juz od jakiegos czasu myjemy ja nawet innymi, jakimis zapachowymi i kolorowymi płynami.


Ja mam materac kokosowo-gryczano-piankowy.
A z tymi kosmetykami to mówili by kosmetyki ograniczyć do minimum, ale żadnych marek nie było podanych. Dla noworodka płyn do kąpieli do całego ciała, oliwka i krem przeciw odparzeniom. Ewentualnie coś na buzię na mróz. Sudocrem to dopiero jak już są odparzenia. Na kosmetykach na pewno nie mam zamiaru oszczędzać, sama używam drogie. Astra Hipp z kolei kiedyś zachwalała. Poczytam o tych emolientach. Nie wiem czemu na początku myślałam, że to tylko przy jakiś problemach skórnych się używa, przy tym atopowym zapaleniu skóry np,


mnie i wtedy przy zuzi tak uczyli ze sie kapie w emolientach i teraz tez mówili ze rewelacja. ja sie pzrekonałam na własnej skórze, tzn na Zuzi i na swojej tez, bo u nas wtedy w szkole rodzenia rozdawali mnóstwo próbek oillatum i producent zachecał zeby zrobic sobie z tego kapiel. rzeczywiscie fajnie, wiec postanowilismy naszej upragnionej dzidzi taki luksus zafundowac. super sa

i ja nie zaryzykuje czyms innym myc. bo przy tym trzeba sie ostro postarac zeby dziecko miało uczulenie, nawet podawali przykład jakis ale nie pamietam ze ktos z Oillatum pzresadził. aaaaa chyba polał na dziecko a to jest do rozcienczania ta emulsja, kilka kropelek na wanienke dosłownie. ekonomiczne bardzo... i fajne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
ewcia ja długo na jedynkach leciałam pampersach, wiec zobacyzmy jak tera bedzie 🙂

lady ja też myslałam że to musi być choroba skóry żeby używać, a to jednak ta skórka jest tak delikatna że to już wystarczy,


a ile sie Maja urodziła?? jaka waga?? my jakos niedługo, zaraz prawie na 2 pzreszlismy, jakos róznica w wielkosci dla nas była w rozmiarówka jakas dziwna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Oilatum ma normalnie serię dla niemowląt? Właśnie przeglądam i sporo jest kosmetyków tej firmy.


nio głownie polacaja dla dzieci. chyba ze ktos dorosły ma problemy skórne. ale jest od 1 dnia zycia i góównie dla noworodków i niemowlat. az dziwne ze nie słyszałas do tej pory. tylko jest drogie, ale tansza wersja to Oillan , tak samo działa.

PS> Lady a Ty cos wspomniałąs ze płącisz za szkole rodzenia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kiedyś matki używały bambino oliwkę i mydełko, nic dzieciom nie było 😜 Takie przesadne dbanie o dziecko nie zapobiega alergii, wręcz może ją potem nasilić. Ile matek tyle różnych opinii. Ja kupiłam płyn do kąpieli i oliwkę z johnsona, bo lubię tą firmę, sama używałam z niej oliwkę i krem. 😜 Jak mała dostanie alergii to będę potem kombinować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia, ja nie mam pojęcia nawet jak ten materac jest twardy, Muszę go dotknąć, czy jest twardy jak moje biurko czy jak moja twarda kanapa. Jesli już bym mu podkładała kocyk to ten polarowy cienki bardzo, a nie ten gruby. Bo wszyscy piszą, że ten materac twardy strasznie więc tak pomyślałam o tym kocu 😁

a co do kosmetykow ja od razu zainwestuje w emolienty skoro tak wszyscy chwalą 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
Maja miała 3500g i 55 cm wiec nie jakis mikrus 🙂
a dwójki to mega mega długo u nas były 🙂


nio 2 długo potem tez pamietam, ale 1 były najpierw duze duze na te moje 3 kg całego dziecka, ale jakos szybko wygladały małe. kazdy sie przekona sam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ggulekk napisał(a):
Kiedyś matki używały bambino oliwkę i mydełko, nic dzieciom nie było 😜 Takie przesadne dbanie o dziecko nie zapobiega alergii, wręcz może ją potem nasilić. Ile matek tyle różnych opinii. Ja kupiłam płyn do kąpieli i oliwkę z johnsona, bo lubię tą firmę, sama używałam z niej oliwkę i krem. 😜 Jak mała dostanie alergii to będę potem kombinować.


Też tak zamierzam zrobić, choć jeszcze nie wiem jaką markę wybiorę na początek. Nie znam Oilatum, bo większość życia męczę się ze zbyt tłustą cerą. Ale dobrze wiedzieć jakby co, jak pojawi się problem. Cena wcale nie jest taka zaporowa.
Z Jelpem tak samo podjęłam decyzję. Będzie problem z alergią skórną to się kupi, a na razie mam Białego Jelenia 🙂 Alergia to jest tak względne pojęcie i z własnego doświadczenia wiem, że leczona tylko lubi się nasilać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ggulek, no właśnie 😁 sama pamiętam zapach u ciotek i starszych kuzynek co mają dzieci jak się do domu ich wchodziło i był mały dzidziuś to zawsze bambino pachniało. W ogole uwielbiam zapach małych dzieci i domu gdzie są jego rzeczy.. zapach niesamowity 😁 też myślę, że przesadne dbanie to jest przesada. A najbardziej wkurza mnie opinia niektorych lasek,( nie mowię o was) co najchętniej by dzieci dały pod klosz, kupiły wszystko najdroższe, najlepsze, zero zwierząt, zero telewizora, zero bajek ze złymi epizodami, i tylko wpajają im jaki świat jest piękny, a potem takie dorośnie i się posra ze strachu przy błahej rzeczy.
Chociaż dawanie dziecka ( mowię tu o starszych typu rok, dwa itd) przed telewizor nie jest przecież niczym złym. Wystarczy 40 min dziennie i na jakąś bajkę , i niech uczy się z bajek o dobrych ale też o złych rzeczach i ludziach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Widzę tylko to, a to nie jest dla noworodków 🤨
http://www.ceneo.pl/766667s


poszukaj stronki Oillatum, napewno tam cała seria jest. i wiem ze od 1 dnia zycia jest. a szamponu sie od razu nie uzywa, tylko myje sie w emulsji całe ciałko i włoski tez. chyba ze dzidzia ma mega długie włoski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no , no właśnie
😁 trzeba pilnować.

Moja mama ma troszkę głowę krzywą bo jak była mała leżała przez prawie cały czas na plecach:/ rodzeństwo ją pilnowało, mama tak średnio bo nie miała czasu bo pracowała itd i oni chyba nie wiedzieli, że trzeba przewracać dziecko co jakiś czas i teraz mama ma głowę al'a żelazko, ale znam dużo gorsze przypadki. Ale jak sobie zrobi fryzurę to nie widać, a ona codziennie tapiruje itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ggulekk napisał(a):
A jeśli chodzi o materacyk to też jakieś schizy... Odkształcenie bierze się od leżenia cały czas w jednej pozycji, po prostu trzeba zmieniać położenie główki raz na prawej raz na lewej stronie i pilnować czy uszka się nie odgięły...


Mnie pilnowali, bo mama, jej siostra i babcia mają odstające uszy i ni hu, hu nic to nie dało 😜 Ja też mam odstające 😜 Niby każde dziecko rodzi się z przyległymi, bo by się przecież przy porodzie pourywały, ale potem wyglądają tak jak genetycznie je odziedziczysz i już 😜 Nie wierzę, że można temu jakoś zapobiec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
ggulekk napisał(a):
Lady moja mama poprała w dzidziusiu część rzeczy, a ja resztę w Loveli także też zobaczymy 😉 Ja mam paczkę i huggiesów i pampersów bo chcę porównać 😉


Ja mam Pampersy na razie, ale na pewno wypróbuję też Dadę z Biedrony 😁


O dadzie nie myślę, bo mamy za daleko biedronkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...