Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Co do materaców to mówili żeby po prostu macać i wybierać te bardziej miękkie. Jeśli chodzi o to z czego są wykonane to niby te naturalne mają lepszą przepuszczalność powietrza, ale też łatwiej może się w nich coś zalęgnąć. A nie raz czy dwa może się zdarzyć, że dzidziusiowi coś przesiąknie. Tak też jeśli chodzi o higienę to najłatwiej jest utrzymać przy lateksowym i gąbkowym. Najbardziej polecali gąbkowe. Te gryczano-kokosowe trzeba po prostu dobrze zabezpieczyć, żeby nie zostały zasiusiane. No i właśnie podkładać coś by takie twarde nie były.

Strasznie dużo jak zawsze dziś znów było. Z ciekawszych rzeczy jeszcze mi się przypomina by takiemu noworodkowi żadnej karuzeli nad łóżeczkiem nie wieszać. To prawdopodobnie sprzyja ADHD i późniejszym problemom ze skupieniem uwagi na jednej rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie dla nas karuzelka była najlepszym usypiaczem wiec już zgłupiałam 🙂
tylko że my ją puszczalismy zawsze przy kąpieli-muzyczkę, i całe ubieranie karmienie i jak szła spać to gasiliśmy świtało a ta karuzelka miała takie światłka na sufit i ona coś tam wyświetlała, Maja bardziej chyba do tej muzyki sięprzyzwyczaiła niż do kręcenia, bo potem faktycznie ona była przesunieta w koniec łózeczka, a jak już stała w łózeczku to szarpała za tą karuzelę wiec się z nia pozegnalismy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo, my po wizycie/obiadku u babci. tak sie objadłam ze jeszcze mi niedobrez, ale wylezałam sie w wannie, zrelaksowałam to mzoe bedzie dobrze.
co do karuzeli to zalecaja ale pózniej jak dziecko sie juz rozglada, reaguje na kolory itp. od jakiegos 4 miecha, od poczatku to bez sensu bo dzidzia nawet nas nie widzi, widzi plamy.
ad fotelika samochodowego to tez tak mysle ze fotelik najlepszy, najpewniejszy,wiec czeka nas kupno czy pozyczenie od kogos, tamten co mielismy przy Zuzi pozyczony jest chyab zajety. ale cos sie wykombinuje. mzoe nie bede ryzykowac z tym nosidełkiem. u nas było na kartce do szpitala napsiane fotelik/nosidełko. ale to moze taks ie mówi na fotelik do samochodu tez, ale dla mnie nosidełko to taka jakby gondolka z raczkami to mozna pzreniesc. nio ale sparawa jasna, a zapytam jeszcze przy okazji cwiczen w szkole rodzenia. oczywscie fotelik nas nie ominie. tylko jak ja pamietam jak zuzia była w tym foteliku przy powrocie ze szpitala, paranoja. tez mielismy od 0-13 kg, i z wkłądka dla malucha, ale wiecie jak dziecko jest skulone, nogi podkurczone i w ogole. oteleputane, to nie jest tak jak powinno, a one nie sa w sumie lezace tylko takie troche półsiedzace jakby.

co do staników do karmienia, to ja sobie nie wyobrazam w ogole bez, jaks ie leje z piersi to nie wiem do czego wkłądki przymocowac jak bez stanika wcale albo w jakims innym. albo karmic dziecko w normalnym staniku, jak to piers wyjac, chyab ze zdjac cały, bo tu odchylasz, piers wylatuje i karmisz, dzidzia głaszcze raczkami jeszcze cycuszek, a jak zagniesz do góry stanik taki albo jakos do dołu, nie wiem, ja sobie nie wyobrazam. i u nas ucza ze sie nie zostawia samopas piersi, i w nocy w staniku, bo przygnieciesz troche i wypływa pokarm... i w ogole. takze dla mnie ewidentnie musi byc stanik do karmienia i to kilka na zmiane, jak sie zaleje,a to raczej w pierwszych dniach nieuniknione. a wy jak chcecie, ja do niczego nei pzrekonuje. moze ktos wypróbuje bez i uzna ze sie bez nie da i tyle. kazdy ma swoje sposoby, jak uwazasz ze musi byc i tyle...
nie wiem co tam jeszcze było ciekawego poruszane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja bym chyba własnie swojego cycka tak nie wyciagneła, mnie by wtedy bardziej uwierał cały stanik co miałąbym go teoretycznie pod biustem i nie mogłabym czerpac radosci z karmienia małej. nio mzoe zalezy od wielkosci... a miałas nawał mleczny Sztunia czy Cię ominał?? bo to nic miłego, jak nijak nie mozna sobie ulzyc, ale wtedy stanik niezastapiony... ja miałam pzred Zuzia juz miseczke C, a po porodzie to nie wiem, ale stanik miałam rosnacy ciazowy do karmienia wiec było super, powiekszył sie tyle ile tzreba nigdzie nie uwierał itp. super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
miałam w pierwszą noc jak wrócilismy do domu ale jakoś tragicznie tego nie wspominam, wiem że się obudziłam z cyckami twradymi jak kamień, a Maja nie umiała chwycić a piersi bolały i były gorace, to odciągnełam do uczucia ulgi laktatorem, tak chyba zrobiłam jeszcze z dwa razy, w miedzyczasie starałam sie karmić tylko jak to poczatki trudne były bo Maja za bardzo nie umiała chwycić, ale omineły mnie jakieś mega akcje z cyckami, typu zpalenia przeziebienia, pekające brodawki
a z racji małego cycka jakos mnie zbytnio nie uwierało, hehe ja ogólnie jak potem Maja już się nauczyła, to np. karmiłam ją i gotowałam zupę w jednej rece dziecko a w drugiej łyzka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też mam małe to mi stanik do karmienia nie potrzebny prawdopodobnie 🙂

Info od Izuni:Dziś był u niej Niko z mężem, zjadła pyszne naleśniki. Była zestresowana, ponieważ stawiał jej się brzuch i miała KTG ktore wykazało 3 skurcze czyli chyba w miarę? Miała też badanie ginekologiczne, rozwarcie nie powiększyło się, nadal 2 cm. Może chodzić tylko do kibelka. A i jeszcze dziś po południu bolał ją brzuch 😞 Trochę się boi, że rozwiązanie przyjdzie szybciej 😞

No coż, to się porobiło 🥴 biedna nasza Izunia 😞 ja jednak wierzę, że na pewno wszystko będzie w porządku i że urodzi w marcu 🙂 W ogole dobrze, że ją skierowali do tego szpitala bo niby serce, niby to ale nikt nawet się chyba nie spodziewał rozwarcia, miękkiej szyjki itp 🥴 Ale te kilka tygodni da radę, w końcu to 8 miesiąc 🙂
No to nam się Iza wyleży jak nigdy 😁 zbierze siły na wychowanie drugiego synka 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zmęczona się robię, ale chcę poczytać jeszcze. Dziś dzień babci jutro dzień dziadka 😁 a za rok już będę musiała coś wymyślić jednym dziadkom i drugim i pradziadkom jednym i drugim w imieniu Filipka hehe 🙂 ja nie wiem jak to jest i nigdy nie wiedziałam. Miałam tylko dziadka , ale to jak miałam 4 latka umarł także nawet go nie pamiętam. Takto jak byłam w brzuchu mamy babcia umarła, no i w ogole wszyscy poumierali 🥴 niech chociaż Filipek będzie wiedział jak to jest mieć dziadkow, pradziadkow 😁

Nic, idę 🙂 dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobietki, a czy ten Eucerin jest lepszy niż Mustela? Ja już dostaję szału macicy przez te rozstępy na cycach 😞 😞 doła mam przez to i ryczę 😞 i jeszcze mam doła bo mam najmniejszy brzuch z Was wszystkich 😞 a to przez to, że ja byłam zawsze chuda jak wieszak i mojà talię Michał prawie obejmował jednà rękà 🙂 w ogóle mam jakiegoś doła, wszystko mnie wyprowadza z równowagi :/ chyba hormony zaczynaj szaleć :/
Jutro jadę do babci zawieźć kwiatek.

Obdarzona, super zdjęcie 🙂

Idę się dołować w zacisznym kàcie mojego łóżka.

Bobranoc. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja Musteli nie używałam to nie powiem. No i na piersi to w ogóle nic nie używam, bo mi się tylko zaokrągliły, a nie urosły. Nie robią się na nich rozstępy dzięki temu. A na brzuch bardziej Eucerin olejek mi pasuje od kremów, bo łatwiej go rozsmarować nie masując tak intensywnie brzucha, co jest w ciąży niewskazane.

Trzymaj się Izunia 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
ja bym chyba własnie swojego cycka tak nie wyciagneła, mnie by wtedy bardziej uwierał cały stanik co miałąbym go teoretycznie pod biustem i nie mogłabym czerpac radosci z karmienia małej. nio mzoe zalezy od wielkosci... a miałas nawał mleczny Sztunia czy Cię ominał?? bo to nic miłego, jak nijak nie mozna sobie ulzyc, ale wtedy stanik niezastapiony... ja miałam pzred Zuzia juz miseczke C, a po porodzie to nie wiem, ale stanik miałam rosnacy ciazowy do karmienia wiec było super, powiekszył sie tyle ile tzreba nigdzie nie uwierał itp. super.


Uwierać absolutnie nie może, bo wtedy można sobie zrobić krzywdę. Cała pierś musi być wyciągnięta, a nie robi to różnicy czy jest to stanik do karmienia, czy zwykły miękki, czy taki odpinany z przodu. Jak komu wygodniej. Ja też mogę swobodnie całą pierś wydobyć z normalnego stanika.
No i mówili też, że stanik jest potrzebny do utrzymania wkładek laktacyjnych, ale to też można sobie poradzić ze zwykłym trochę większym 🙂 Jeszcze jakieś inne dziwactwa na cyce pokazywali. Jakieś nakładki jak zderzaki 🙃 Nawet jak się tam mleko uleje to można je wykorzystać 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kobitki 🙂 Któraś z Was, tak mi się przynajmniej wydaje kupowała tą pościel: http://allegro.pl/baby-raj-urocza-6el-posciel-haftowana-120x90-i2046050570.html
Chciałam się dowiedzieć czy warto ją kupić, jaka jest jej jakość? Bo jest tania w porównaniu z innymi, a ma bardzo ładne wzorki i zastanawiam się właśnie nad sprawieniem małej takiego kompletu 🙂

Idę na śniadanie, a potem będę Was doczytywać, bo mam spore zaleglości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A z tą karuzelą sprawdziłam w notatkach i faktycznie jest dla starszych dzieci, a nie że w ogóle nie można używać. Noworodek nie umie jeszcze skupić uwagi na jednym przedmiocie za bardzo, więc taka karuzela tylko zrobiłaby mu krzywdę. Można dla odmiany powiesić jakąś jedną zabawkę, która się nie będzie ruszać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leliva napisał(a):
Hej kobitki 🙂 Któraś z Was, tak mi się przynajmniej wydaje kupowała tą pościel: http://allegro.pl/baby-raj-urocza-6el-posciel-haftowana-120x90-i2046050570.html
Chciałam się dowiedzieć czy warto ją kupić, jaka jest jej jakość? Bo jest tania w porównaniu z innymi, a ma bardzo ładne wzorki i zastanawiam się właśnie nad sprawieniem małej takiego kompletu 🙂

Idę na śniadanie, a potem będę Was doczytywać, bo mam spore zaleglości 🙂


Ale prześliczna 🙂 Pasowałaby do mojego łóżeczka z misiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...