Skocz do zawartości

Mamy ze Szczecina! | Forum o ciąży


amfisbena

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gosia, niech jeszcze posiedzi w brzuszku 🙂 tak od 38 tc możesz namawiać go na wyjście z brzuszka , wtedy już będzie najbezpieczniej 🙂

Od niedawna Grzesiu zaczyna sam sie podnosić 🙂 jak go chwytaj za rączki, to sam ciągnie główkę i siedzi z moją pomocą. Kurcze, z dnia na dzień się zmienia, coraz bardziej jest silny, roześmiany.. heh , i ma już 7 kg 🤪 [img size=349]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie164-40ee56c9ecb8a4578a8460c028bf1009.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamuski!
Przede wszystkim wielkie calusy dla rosnącego Grzesia-fajny chlopak.
A u mnie co no wiec juz koniec 18 tyg ruchow jak nie czulam tak nadal nie czuje,czasami jakies wiercenie sie ale niewiem czy to moj zoladek czy dziecko.Nie odczuwam jeszcze konkretnych ruchow.Jak sie stroilam tak nadal sie stroje w miniowki itd.Bo nadal wygladam jak bym sie najadla ludzie obcy nie wiedza ze jestem w ciazy.Za to 2 listopada ide na wiyte do lekarza no i wrescie bede miala wyczekane usg a dalej za tym idzie plec dziecka...juz nie moge sie doczekac.
Najgorzej to wkurzaja mnie te poglady innych rodziny znajomych,ze bedzie chlopak a to dziewczynka i tak w kolko.To jest bardzo wkurzajace czy was tez to wkurza?........
Albo rady ze to trzebatak z dzieckiem a nie inaczej kazda matka wie jak ma z dzidzia postepowac bo intuicja i instynkt podpowiada te rady sa okropne.Albo najgorsze sa te co rodzily 20 lub 30 lat temu to one juz w oggole najlepiej wiedza,medycyna i wychowanie sie zmienilo,ale one nadal sie uwazaja ze ich czasy i porod byl najlepsze.
Fajnie uslyszec ze tam i tam sa fajne wozki czy dla dzieci odpowiednie przydatne rzeczy,ale nie cholerne gderanie i straszenie ze dziecko placze ze bedzie ciezko itd.
Kazdy o tym wie i zdaje sobie sprawe i kazdy przez to przechodzi boze moj co w tym strasznego...jakie macie odczucia do "przychylnych" wam ludzi i kolezanek?


no i moja fotka w 18 tyg,pozdrawiam wszystkie kobity [img size=450]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/brzuch-8fbc996e5738520caaf1c0dd7e67ab4a.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny chyba jakiś zbieg okoliczności z wypadkami samochodymi jest u nas na forum. Mianowicie dziś nasz samochód poszedł do kasacji 😞(((((

Zaparowałam na Powstańców Wlkp. na chodniku i facet pędził po ulicy tak, że nie wyrobił na zakręcie i wjechał w nasz tył samochodu oraz 2 inne i jeszcze w blok mieszkalny.

Miałam bardzo dużo szczęścia chyba moja córka jest moim aniołem stróżem - gdybym chodziła szybciej to bym siedziała już w moim samochodzie. naszczęscie dochodziłam dopiero do autka - nogi mi sie ugieły i o mało co nie zemdlałam. Zaraz inni właściciele wyskoczyli ze sklepów i o mało nie zlinczowali tego kierowcy (był trzeźwy, na jego obronę tylko tyle.

W każdym razie pożegnałam się z moim Nissanem Primerą bo samochód nawet na lawetę było trudno wsadzić bo tak był wciśniety i wykrzywiony.

Mąż mnie pociesza, że mogę sobie wybrać nowy ale nie wiem czy teraz chce mi się jeździć autkiem.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny chyba jakiś zbieg okoliczności z wypadkami samochodymi jest u nas na forum. Mianowicie dziś nasz samochód poszedł do kasacji 😞(((((

Zaparowałam na Powstańców Wlkp. na chodniku i facet pędził po ulicy tak, że nie wyrobił na zakręcie i wjechał w nasz tył samochodu oraz 2 inne i jeszcze w blok mieszkalny.

Miałam bardzo dużo szczęścia chyba moja córka jest moim aniołem stróżem - gdybym chodziła szybciej to bym siedziała już w moim samochodzie. naszczęscie dochodziłam dopiero do autka - nogi mi sie ugieły i o mało co nie zemdlałam. Zaraz inni właściciele wyskoczyli ze sklepów i o mało nie zlinczowali tego kierowcy (był trzeźwy, na jego obronę tylko tyle.

W każdym razie pożegnałam się z moim Nissanem Primerą bo samochód nawet na lawetę było trudno wsadzić bo tak był wciśniety i wykrzywiony.

Mąż mnie pociesza, że mogę sobie wybrać nowy ale nie wiem czy teraz chce mi się jeździć autkiem.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O kurcze, Montusia.. 😲 dobrze, że nic się Tobie i dziecku nie stało. Samochód to rzecz nabyta, choć go na pewno szkoda, to ważne, że ten na górze czuwał nad Wami..
a Powstańców Wlkp w którym miejscu to było? Mieszkałam 22 lata Powstańców..

Madziorka - ciąża Ci służy! Bardzo ładnie wyglądasz, i na tej fotce na prawdę gdybym nie wiedziała, to bym nie powiedziała, że jesteś w ciąży 🙂
Co do rad, to każda z nas wie jak najlepiej się zając maluchem. Mamy instynkt, i na pewno nie damy zrobić krzywdy dzieciaczkom 🙂Ja w czasie ciąży z wielu stron słyszałam: rób to, rób tamto, jedz to, a poród będzie taki i owaki.. Słuchałam, wybierałam to co uważałam za słuszne, resztę uwag wypuszczała uchem 😉
mówi się, że jeśli kobieta zbrzydnie w czasie ciąży, to będzie dziewczynka, a jak ładnie wygląda na twarzy, to chłopak. Hmm.. nie wierzę w te przesądy, ale u nie znajomi mówili, że wyładniałam - no i facet się urodził 😉

eh, teściowa ( pediatra ) mnie wkurzyła dzisiaj - mówi, że Grzesiek gruby jest. Fakt, ma 7 kg, ale urodził się 58 cm i u niego tej wagi nie widać. A to, ze na buzi jest okrągły to nic na to nie poradzę, ja też byłam pyzata na twarzy , a to w końcu mój synek :P

no, to kończę pisac moje wywody i mykam lulu. Jutro rano jadę z małym na Pomorzany do rodziców.

Trzymajcie się 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuski 🙂

Montusia miałaś szczęcie co za debil prowadził tamten samochód.


Madziorka ciesz sie ze mozesz sie stroic bo ja juz przy trzecim miesiacu nie mogłam spodniczek krotkich nosic bo mnie w brzuszek cisły; a co do ruchów to spokojnie tak blizej 20 mozesz cos poczuc takie babelki 🙂
Mnie osobiscie denerwuje jak niektórzy mi gadaja ze powinno byc tak czy tak, czy ze np juz nie powinnam jezdzic samochodem bo ciaza i wogole, wiesz powiem Ci ze przez swoja ciotke zrezygnowałam z innego imienia dla mojego synka bo tak zaczeła gadac ze Michas(bo miał sie tak nazywac) taki słodki taki cos tam cos tam ze szybko mi to imie obrzydziła.
U mnie tez wszyscy mówili ze chlopak bedzie bo ciąza mi słuzy i łądnie wyglądam heh no i jest chłopak.
Ale te przesady to tylko przesady 🙂
Nasza NIna bedzie miała dziewczynke a świetnie wygląda wiec jej tez ciąza słuzy 🙂


a własnie dawno jej nie było mam nadzieje ze nic sie nie stało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

Kasia mój samochód stał przed bibliotekom PAM-u tam koło bloków na tym odcinku bliżej Mieszka I.
Poszłam dziś do lekarza, żeby sprawdzić czy wszystko jest wporządku z moja malutką Niunią po tych wczorajszych nerwach.
Wszystko jest w jak najlepszym stanie 🙂

Gosiaczek przepięknie wyglądasz na tym nowym zdjęciu 🙂 Mój brzuszek powiększa się z dnia na dzięń tak mi się przynajmniej zdaje 🙂 jestem dumna z moje brzuszka jak nigdy wcześniej 🙂

Pasuje mi ciąża chyba będę miała gromadkę dziecki 😁 hihihi

Kasia Twój synek nie jest gruby jest słodki - a Twoja teściowa niech w domu będzie babcią a nie lekarzem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, sprostowanie 🙂 mały waży 6700g, a w domu cos źle waga chyba wskazywała, bo w przychodni ważyłam go aż 2 razy 🙂
Byłam dziś z nim na szczepieniu, kurcze płakał biedny 😞 w domu był marudny, ciągle chciał się tulić do cyca, ogólnie żal mi dzieciaczka 😞 mam nadzieję, że jutro będzie wszystko ok.

Gosia - super brzuszek 🙂 A jak masz zamiar dać na imię synkowi? Mój mąż prawie całą ciążę przekomarzał się, że Grzesiek ma być Teodorem :P ( Teo, Teoś.. bleh :P )
Na wieczorze panieńskim robiłam z koleżankami wróżby i wyszło, że będzie chłopak o imieniu.. BAZYL :P - i na uczelni dziewczyny ciągle pytały się: jak tam Bazylek? :P

A co do teściowej - to niestety, ma już skrzywienie zawodowe i na każdego wnuka patrzy okiem pediatry :P ale nie jest źle, nie muszę po przychodniach się tułać z Grzesiem jak mu cos dolega.

No, to mój niedoszły Teodor 😉 [img size=384]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie173-5aabf0ef7efedea08fd340a9210cb688.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hah 😆 nie jestem już blondynką. Wkurzały mnie moje ciągłe odrosty i pożółkły kolor przy czubku głowy 😠 więc kupiłam sobie tą nową farbę essentials z liczi i białą herbatą, kolor 220.
http://www.henkel.at/atd/content_images/EssentialColor_220Dunkelblond_pboxx-pixelboxx-112550_300dpi_1772H_1772W.jpg
I dokładnie taki sam mi wyszedł jak na zdjęciu 🙂 Niby to ciemny blond, ale dla mnie to już pod szatynkę podchodzi :P
Przynajmniej nie będę musiała walczyć z odrostami, bo wyszedł prawie mój naturalny kolor 🙂
Najważniejsze, że Grzesiu matkę poznał z ciemnych włosach 😆

a co tam u Was ? Jutro Wszystkich Świętych.. ja się z domu nie ruszam - kocioł na mieście, samochodów pełno; zamierzam odwiedzić groby w środku tygodnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak byłam mała to dzień Wszystkich Świętych kojarzył mi się właśnie z tłumem, deszczem i błotem :P
Teraz nawet tłum mi nie przeszkadza, natomiast bardzo lubię ten wystrój cmentarza, kwiaty na każdym grobie, zapach zniczy w powietrzu.. Wtedy tylko usiąść przy grobie bliskiego i się na chwilę zatrzymać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pobudka Leniuszki! 😘 ja tu na nogach o 6.00 a Wy śpicie :P
Byłam z rana w Urzędzie Miasta autko zarejestrować, za2 tygodnie mam odbiór stałego dowodu rejestracyjnego .
Ale mnie Grzesiek w nocy wymęczył 😲 co 1,5 h budził się na cyca - na noc nie dałam mu butli i w nocy był niespokojny, nie najada się już moim cycem.. bu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...