Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
dudasia napisał(a):
Emi, podgrzewacz? Nawet nie wiesz czy będziesz go potrzebowała.. Herbatki to pewnie Ci położna z głowy wybije jeżeli będziesz karmić piersią. Z resztą i tak na początku nie będziesz podawać, ewentualnie możesz dokupić. Co do osłonek na piersi t omam mieszane uczucia. Któraś z mam korzystała?? Nie wiem czy to zakup niezbędny na dzień dobry.



ale nie dla maluszka 🙂 Położne mówią, że tylko cyc, żadnego dopajania 🙂 Herbatkę laktacyjną mam na swojej liście 😉
mojej siostrze połozna środowiskowa zalecała herbatkę na laktację i bawarkę też miała sobie robić :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej
co do zakupów zrobiłyście mi ciśnienie no i kupiłam.... podpaski poporodowe! i tyle ! reszty nie kupuję bo nie potrzebuję
podgrzewacz - kupiłam przy pierwszym i to strata $$ prawie nie używałam a kosztował kilka stów
rożek - latem? hm.... raczej nie
sutki - nakładki do d... szkoda $$, maść bephanten
szczoteczki do włosów nigdy dla małej nie używałamm, niedrapek też nie
krem do pupy od lekarki dostałam więc bez ciśnienia z tymi zakupami dziewczyny! ja szalałam przy pierwszym i stwierdzam że połowa to zbędne zakupy - wszystkie potrzeby zweryfikuje życie już po porodzie!
aa i nawet przewijak/kompdę sprzedałam po ok 2 mieś bo wygodniej mi było na łóżku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mi się chyba udało nie kupić nic niepotrzebnego za pierwszym razem.. Jedyne co to najpierw kupiłam ręczny laktator ale zakwasów od tego można dostać i dokupiłam do niego silniczek.
niedrapki to żaden wydatek, jedne kupiłam, ze 2 pary dostałam (jedne wystarczą 🙂 ) Warto mieć bo maluchy często mają skłonności do samookaleczania. wiadomo, można zakładać skarpetki na ręce...
Moje 37 pozycji to same potrzebne drobiazgi ale takie, że kupię je za jedne zakupy w markecie i aptece.
Listę mam teraz bo tym razem chcę się wcześniej przygotować. W poprzedniej ciąży odkładałam pakowanie i jak miesiąc przed terminem dostałam skurczy i do szpitala musiałam jechać to oczywiście był stres, że nie mam spakowanej torby - szlafrok nieuprany, nie zdążyłam kupić klapek do szpitala.. Wolę tym razem sobie stresu zaoszczędzić 🙂 Do końca marca będzie wszystko gotowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do rożka to wydaje mi się, że na początku się przyda... Ja mam termin na początek maja a przecież rok temu spadł śnieg 😉 Na szczęście nie mam co się zastanawiać bo rożek mam po Bartku. Mam też otulaczek z flaneli jakby było faktycznie ciepło.
komodę z przewijakiem to ja zawsze odradzam młodym matkom 😉 Choć moja kumpela do tej pory używa przy 2-latku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
ktos sie pytał o maść na sutki, ja używałam Maltan ale szczerze to moje mleko tylko zdołało ukoić ból sutków


Ja też stosowałam Maltan, od razu jak zaczęłam karmić profilaktycznie stosowałam i nie miałam problemów większych później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej przewijak przy 2latku? nieźle! jak on się na nim mieści? hehehe

dziewczyny stosowałyście kiedyś leki homeopatyczne? bo lekarka zezwana do Domi zapisała mi cała masę jakiś dziwnych i właśnie spr że to homeopatyczne - dawać? czy to tylko jakaś magia i wróżenie z fusów? nigdy nie miałąm z tym kontaktu....?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusie!
Emi to normalne że przy pierwszym dziecku chce sie mieć wszystko ale naprawde niektore rzeczy to strata pieniędzy.
Co do rożku to sie też nie zgodze że nie potrzebny, bo na począku lepiej jest przystawiac dziecko w rożku do cycusia ( nie tylko młodym mamusią). Nie trzeba przecież dzidzusia ubierać odrazu w cos ciepłego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana napisał(a):
hej przewijak przy 2latku? nieźle! jak on się na nim mieści? hehehe

dziewczyny stosowałyście kiedyś leki homeopatyczne? bo lekarka zezwana do Domi zapisała mi cała masę jakiś dziwnych i właśnie spr że to homeopatyczne - dawać? czy to tylko jakaś magia i wróżenie z fusów? nigdy nie miałąm z tym kontaktu....?

Aaaana ja mam syrop dla Piotrsia homeopatyczny i o du.. go potłuc za przeproszeniem. Ale moze Domi pomogą, na pewno nie zaszkodzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dudasia napisał(a):

komodę z przewijakiem to ja zawsze odradzam młodym matkom 😉 Choć moja kumpela do tej pory używa przy 2-latku...

JA takie rzeczy tez zawsze odradzałam, nie dość ze strata pieniędzy to jeszcze miejsca. A co do kolezanki to az dziwne, 2- latek na przewijaku? Nie pamietam kiedy Piotruś lezał na przewijaku. Teraz go przeberam w biegu między pokojem a kuchnią 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wogóle nie chce przewijaka po co mi dzidzie przewinę na łózku albo w łozeczku dużo bezpieczniej 🙂 a rożek równiez mam jeden żółty jak kurczak a drugi fioletowy 😜 dokładnie Emi też bym poszalała przy pierwszym dzidziusiu ale siostra rok temu rodziła i mniej więcej rozeznanie mam a wyprawkę typu butelki smoczek szczotkę itp dostał mały od siory pod choinkę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emi-rose napisał(a):
Kochane na mojej liście może rzeczywiście jest kilka niepotrzebnych rzeczy, ale myślę że tak szaleję bo to mój pierwszy Dzidziuś:*


A szalej jak masz ochotę i kasę 🙂 To taki jedyny czas kiedy nie żałujemy kasy na naszego potomka 😉 To przede wszystkim radość dla matki więc spoko. My tylko radzimy co byś nie zagraciła sobie mieszkania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
ja wogóle nie chce przewijaka po co mi dzidzie przewinę na łózku albo w łozeczku dużo bezpieczniej 🙂 a rożek równiez mam jeden żółty jak kurczak a drugi fioletowy 😜 dokładnie Emi też bym poszalała przy pierwszym dzidziusiu ale siostra rok temu rodziła i mniej więcej rozeznanie mam a wyprawkę typu butelki smoczek szczotkę itp dostał mały od siory pod choinkę 😜


Tysia, Ty się nieźle ustawiłaś 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tysia rzeczywiście nie za dobrze Ci? 🙂
No ja trochę szaleję z tym kupowaniem ale co tam raz sie żyje 🙂
W planach mam jeszcze łóżeczko turystyczne, obowiązkowo też muszę zaopatrzyć się w nianię no i wpadła mi w oko taka huśtawka z fischer price, tylko będę polować na używaną na allegro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...