Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

justyna_malutka napisał(a):
czesc mamuśki! Ja tylko na chwilke bo moje dziecko jeszcze nie spi. Odezwe sie pozniej jak pojdzie spac.


Witaj Justynka 🙂 mam nadzieję że synuś szybko zaśnie i będziesz miec chwilkę wolnego! 😉
Ja mojej puściłam projektor na ścianę z kołysankami i na razie ogląda ale widzę że chyba niedługo zaśnie bo coś oczy przeciera i tuli się do pieluchy!!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu wyniki na bank beda dobre 😘 😘 😘 nie stresuj sie na zas 😘 😘 😘 oczywiscie kciuki beda 🙂

Sylwia dziekuje 😘 i dla Ciebie tez buziaczki 😘 😘 😘 o to jak malutka usnie to bedziesz miala chwilke dla siebie 🙂 🙂 🙂

Hej Justyna 😘 😘 😘 fajnie,ze jestes 🤪 oby maluch szybko usnal 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja smacznie chrapie 🤪 A ja czekam na mężusia, na szczęsście jutro ma wolne z czego się bardzo cieszę! Robimy sobie mały wypad do miasta pozałatwiac parę spraw urzędowych. Musimy podpisac umowę z energetyką, co by nam prąd podłączyli na działce! To będzie dopiero przeprawa z tymi wszystkimi formalnościami, aż nie chcę myślec. No i żeby to za darmo było 🤨 A tu tyle kasy za papierki 😠 😠
No i pewnie uderzymy znów na galerię, może sobie sprezentuję jakieś ubranko 🙃 😜 No i Małej coś kupię bo ja to już manię mam na punkcie kupowania dla niej rzeczy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie juz wszystkie spią. No nic to sobie tak popisze. Dziś miałam "przedsmak" dwójki maluszków. Koleżanka podrzuciła mi swoja córcie na 3 godzinki. Fajnie było bo Piotruś lubi koleżanke. Karmił ją parówką z ketchupem 🙂 Udało mi sie tez obydwoje polozyć spac ale jakoś nie moglam usnąć;/ Tak Wam szczerze powiem że dziewczynki są dużo spokojniejsze od chłopców. Mojego łobuza to na chwilke nie mozna było zostawić a Nadia przez 30 minut bawiłą sie jedna zabawka i tylko sobie gaworzyła. Ehhh mam nadzieje ze drugie tez bedzie takie spokojne 😉
A pozatym przyszły mi wyniki badań. Wszystko w porządku, tylko musze w necie posprawdzać co niektóre rzeczy znacza, bo nie pamiętam z poprzedniej ciąży ☺️
Uciekam smażyć mężowi placuszki na kolacje bo niedługo wróci głody. Pa mamusie do jutra i nie piszcie tyle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry kochane 😘 😘 😘 ale wczoraj padlam 😁 ale sie nie wyspalam 😉 moze popoludniu sie zdrzemne jeszcze 🙂

Sylwia no takie papierkowe sprawy sa najgorsze,ale mam nadzieje,ze uda wam sie szybko to zalatwic 😘 😘 😘 i bedziecie mieli z glowy 🙂

Justyna co do tego ze sa spokojniejsze to chyba nie ma reguly 😉 ja jak sie opiekowalam maluchami to mialam na odwrot dziewczynki male diabelki a chlopcy bardzo spokojni 😜 ale trzymam kciuki zeby to drugie bylo spokojniejsze 😁 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂
my już na nogach po śniadanku teraz popijam kawusie 🙂
Dudasia powodzenia na wizycie na pewno wszystko będzie oki 😘 😘 😘 co do związków to my jesteśmy ponad 3 lata małżeństwem a w sumie razem 7lat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 pozdrawiam z zaśnieżonego zakopanego 🙂
ale się rozpisałyście przez ten tydzień, chyba nie dam rady nadrobić... dostrzegłam ze dołączyły się nowe mamusie 🙂 fajnie że jest nas więcej!
Przez ostatnie dni miałam okropne poranne mdłości, dzisiaj ich nie ma, ale za to są okropne zakwasy! mąż zapewnia mi takie atrakcje (" koń by się uśmiał ") 🙂

a jak tam wasze samopoczucie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem.
Wyniki nie są niestety dobre. Chociaż jak się dowiedziałam o niczym jednak nie przesądzają. Ten test który robiłam wykazał, że przeciwciała moje są "młode" i nie ma pewności, czy nie zachorowałam będąc już w ciąży. Te moje wcześniejsze wyniki dawały małe szanse na to a test awidności tylko miał potwierdzić, że wszystko ok a tu dupa. Lekarz dumał nad moimi wynikami po czym zabrał je na oddział szpitalny żeby przedyskutować z innymi lekarzami (to był stres). Dostałam antybiotyk na kolejne 2 tygodnie a przed wizytą będę robić kolejne badania, które dadzą dodatkową informację o dynamice zmian w ilości przeciwciał. Jeżeli przeciwciała będą rosły tzn., że dobrze nie jest. Kolejny etap to amniopunkcja czego się bardzo obawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu trzymam kciuki,zeby ten antybiotyk pomogl....no nie ma innej opcji!musi pomoc!wierze ze ten antybiotyk da rade i przeciwciala juz nie beda rosly 😘 😘 😘 😘 😘 nie stresuj sie 😘 😘 😘choc wiem,ze latwo powiedziec a gorzej zrobic 😘

no juz wczesniej myslelismy o slubie 🙂 chcielismy kase odlozyc na koscielny ale poki co to wolimy cywilny a kase przeznaczyc na dzidzie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki!
Dudasia nie stresuj sie. Wszystko będzie dobrze zobaczysz!
Widze że sluby na tapecie. My jesteśmy 3 lata po ślubie, a razem już 10. Masakra jak to zleciało. Jeszcze człowiek sie starzeje;/
Moje dziecko śpi a mi sie troche nudzi. No nic bedzie co robić jak wstanie. Do pozniej mamuśki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w sumie to ten antybiotyk to nie ma pomóc na przeciwciała. One i tak będą rosły jeżeli zakażenie było wczesne. Antybiotyk tylko ma chronić dziecko o ile nie jest już za późno.
Nie no, teraz już wpływu nie mam żadnego na to co się dzieje we mnie. Mogę tylko czekać. Ale tak obiektywnie to małe są szanse uszkodzenia płodu na tym etapie ciąży czego się trzymam. Już łatwiej o poronienie ponoć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie, kota nie mam. Już Wam wcześniej pisałam uświadamiającego posta o źródłach zakażeń 🙂 Od kotów to tylko 20% infekcji a reszta to z warzyw, mięsa, mleka...
Więc jeszcze raz - jak któraś nie ma przeciwciał Toxo IgG dodatnich to niech się ma na baczności - licho nie śpi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bartulex Dudisia ma racje, koty to jeden z nosicieli. Ważne jest zeby myć warzywa i owoce. Deske do krojenia po przyrządzeniu surowego mięsa, dokładnie myć ręce po styczności z surowym mięsem. Ja coś wiem na ten temat bo w pierwszej ciąży nie miałam przeciwciał, teraz zresztą też nie mam;/ NO nic trzeba uważać i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamuśki 🙂 😘 Nie wpadłam rano bo miałam trochę robotki i nawet nie było kiedy a później już pojechaliśmy i tyle co wróciłam 🙂 Sprawy na ten etap załatwione, trzeba 2 tyg czekac na umowę teraz i znów jechac - brrrrrr biurokracja 😠 No ale później połaziliśmy po sklepach i kupiłam sobie płaszczyk i buciki Patrycji 😉 Tak że zakupy udane 😉

Asiu nie przejmuj się wynikami, na pewno wszystko się ułoży zobaczysz, ważne że to tak wcześnie wykryliście i już działacie!!!! A z dzidzią na pewno wszystko będzie dobrze! 😘 😘 😘

Ja na razie lecę do Małej bo się obudziła, później bede 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o widzisz Justyna, dobrze, że masz świadomość
ja w pierwszej ciąży nie miałam przeciwciał ale poza unikaniem kontaktów z kotami to zbytnio się nie przejmowałam (tzn. nie byłam świadoma, że tak stosunkowo łątwo można się zarazić). Bo generalnie mięso kroję na jednej desce i tylko jednego noża do tego używam, warzywa na innym... Warzywa myję choć może nie tak strasznie dokładnie. Z wiedzą, którą mam to radziłąbym Ci Justyna warzywa wyparzać no i grilla unikać. No i sama bym chyba nie jadła w jadłodajniach żadnej surowizny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...