Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

monika102 napisał(a):
cześć dziewczynki 🙂 ja też mam termin na maj i mam pytanie na początek... czy słyszałyście już bicie serduszka swojego dzidziusia? bo ja dzisiaj byłam na usg ale jakoś lekarz miał problem ze zlokalizowaniem dzidzi bo sie schowała i trudno było ją podejrzeć 😞

Witaj Monika 🙂 u mnie raz udało się uchwycic bicie serduszka ale jak później chciał mi jeszcze raz pokazac to już się nie udało obejrzec. Nic się nie martw na następnym USG na pewno usłyszysz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia99 napisał(a):
Witam wszystkie 🙂 Jak tam po nocy? My ok 🙂 Eliza no to Cię ładnie wzięło ale pocieszające jest to że mdłości są mniej więcej do 12 tygodnia więc zostały Ci co najwyżej dwa tygodnie męczarni 😉

Oj Niunia taka pewna z tymi mdłościami bym nie była. Moja kuzynka miała mdłości do 6 miesiąca. Choć mam nadzieje że Ciebie Eliza to ominie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem Justyna że niektóre kobiety trzymają mdłości dłużej 🙂 Ale mam nadzieję że Elizie szybko przejdzie! Moja znajoma też miała gdzieś do 5-6 miesiąca, ale to są wyjątki i miejmy nadzieję że my do nich nie należymy 😉 A męża to Ci możemy pozazdrościc 🙂 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie oto chodzi że gdyby było coś nie tak to usunęła bym!!!! po pierwsze u mnie w szpitalu wymagają do porodu właśnie tego usg z 12 tygodnia ciąży a po za tym jeśli coś wyjdzie nie tak to zawsze można już zacząć leczyć takie maleństwo w brzuszku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas badania kolejno dokonujemy:

oceny macicy
oceny płodu: głowy, tułowia, kończyn
oceny ruchów płodu
pomiaru odległości głowowo-siedzeniowej i dwuciemieniowej
ocena akcji serca z wyliczeniem ilości uderzeń na minutę
pomiaru przezierności karku – na tym etapie dokonujemy już szacunków co do ryzyka wystąpienia zespołu Downa
oceny obecności kości nosowych - drugi marker uwzględniany do obliczenia ryzyka zespołu Downa
ocena spektrum przepływu w przewodzie żylnym - badanie dopplerowskie – ok. 80% dzieci z zespołem Downa ma nieprawidłowy przepływ w przewodzie żylnym
ocena zastawki trójdzielnej w Dopplerze spektralnym – ok. 50% płodów z zespołem Downa ma wady serca, jest to trzeci marker służący do ich wczesnego uchwycenia
pomiar długości pęcherza moczowego
pomiar długości kości szczękowej
lokalizacja kosmówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...