Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ania ja niestety mam taka przypadlosc ze mimo takich skurczy i bolu to ani mi sie szyjka nie skraca ani nie robi mi sie rozwarcie dlatego bede miala cc. Czuje sie ogolnie super gdyby nie te nerwy. Tesciowa dzwoni tylko do meza na komorkle zebym przypadkiem nie odebrala domowego 😁 😁 😁 😁 jutro ja niestety bede musiala ogladac bo Majke jej podrzucamy i szczerze mowiec nie wiem jak mam sie zachowac 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no widzisz,ja mam niby ten kanał otwarty i bóle,a też stoję w miejscu 😮
a może mąż sam ją podrzuci a Ty ochłoniesz jeszcze trochę a po porodzie wszyscy zapomną,bo zajmą się dzidziusiem 🙂 i rozejdzie się po kościach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokladnie... 🙂 Moj maz wlasnie zawiozl Nadie do tesciowej, wiec wieczorek dzisiaj mamy dla siebie samych 🙂)

Ale troche zalatwiania, bo jedziemy odebrac wozek itp itd 🙂)

Bylam w pracy, ale szefowa powiedziala, zebym olala powrot, tak wiec nie wraam 😉) A ze zawsze w razie nudy moge wpadac do niej na kawunie 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NIe ma takej opcji bo co niedziele jedziemy do nich na obiad 🤢 i tego sie ominac nijak nie da, tym bardziej ze moj maz uwaza ze zaczelam przesadzac bo skoro tesciowa dzwoni to chyba chce zeby bylo wszystko ok. A co mnie to kurwa obchodzi, nie przeprosila mnie, nie mam zamiaru sie odzywac a juz wogole ogladac ale niestety nie mam wyjscia i na sama mysl mam nerwa 😠 chyba bede udawac ze jej nie widze i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wruciłam z miasta, zaszłam jeszcze do kolezanki na kawke, obiadzik sie juz gotuje, jeszcze chce dzis lodówke rozmrozic takze wzieły mnie pożadki na całego.

Czarna: jhttp://brzuszek.net/a od mamy mam naprawdę duzo pomocy i normalnej i finasowej tez no ale kotka mozna zagłaskać czasem, ja tak samo Maju jak ty rodzice mają tylko mnie i to bedzie ich pierwszy wnusio w dodatku dosc blisko sibie mieszkamy wiec nie wiem jak to zniose, tym bardziej ze moja mama nie rozumie słowa nie

Sandra siedz w domu, zobaczysz ze z czasem ci minie nawet chec chodzenia do pracy na kawke, miałam tak samo jak ty 😁 😁 😁

Wiola może jutro siedz w aucie nie wychodz niech mąż zaprowadzi Maje i jedźcie do gina 🙂

Kozinka ty już w sumie bezpieczna miałaś dotrwać do 20 a to już za 4 dni 🙂

Anetka fajna praca 🙂 tez bym taka chciała, nawet sprzatanie jakies moglo by byc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emi ja mam brać do piątku fenoterol 🙂 i odstawić 🙂 w sumie w tym tygodniu jakbym urodziła to tez byłoby ok już,ale jednak wolałabym po poniedziałku,bo wtedy zaczynam 38 tydzień,chociaż gdybym nawet urodzila w tym tygodniu to o te kilka dni mi się czepiać nie będą chyba 🙂 bo gdyby było coś nie tak to leżałabym w szpitalu a lekarz na wizycie mówił,że mam być czujna a w razie jakiś wątpliwości zawsze mogę jechać na izbę się (tylko) zbadać,ale że już mnie nie będą trzymać w szpitalu bo już zaraz rodzę,więc nie będą mi zatrzymywać na siłę 🙂
ale ja to czarno widzę 😜 bo u mnie powolutku to idzie,więc kto wie czy ze 2-3 tygodnie nie będe czekać jak tak dalej pójdzie 😁
Wiola jak mus to mus 😠 ja na Twoim miejscu udawałabym,że jej nie widzę i pokazałabym tym samym,że mimo upływu kilku dni dalej pamiętam i dalej boli...napewno nie byłoby tak,że bym się uśmiechała na siłę z wypisanym na czole "nic się nie stało" 🥴 a może teściowa zdobędzie się na gest i przeprosi Cię osobiście 🙂 w końcu nie przeprosiła Cię do teraz bo jak piszesz-nie odbierasz telefonów,więc po prostu może kobieta nie ma możliwości 😁
ale według mnie w takiej sprawie telefoniczne przeprosiny też nie są na miejscu,więc po prostu weź się w garść,jedź i zobacz co będzie 🙂 może wszystko się uda fajnie i bez większych emocji a jak nie to powiedz jej prosto z mostu jak się poczułaś i że więcej sobie czegoś takiego nie życzysz 🙂
powodzenia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny i odzywam sie i ja 🙂 Musialam nadrobic co napisalyscie:
Kocik, Sandra ja tez mam czasami wrazenie jakbym dupe zawracala bo odpowiedzi czy zwrocenia uwagi na moje posty nie dostrzegam ale nie zrazam sie tym i pisze dalej o dupie maryny 🙂

Bylam dzis na badaniach morfologia, mocz, przeciwciala i kila potem poszlam kolezanke odwiedzic (dzis juz dobrze sie czuje tylko kaszel mam jeszcze, katar mniejszy) i dostalam dwie reklamowy ciuszkow kurcze niedlugo nie bede miala gdzie je pochowac. Teraz dostalam kilka takich wiekszych rozmiarow. Jeszcze ich nie przejzalam do konca najpierw musialam was poczytac.
Rosol sie gotuje i mysle ze zaraz bede jesc bo juz glodek sie pojawil i Ania mi sie tak wypina ze brzuch mnie boli.

Co do mam to moja niby sie nie wtraca ale ona teraz daleko ode mnie mieszka wiec jestesmy tylko na tel. Ale tez mnie wkurzaja glupie rady szwagierki co i jak? Wiem jak obchodzic sie niemowletami a jak czegos nie bede wiedziec to spytam sie poloznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu dobrze ze juz lepiej sie czujesz 🙂
Kozinka ja mysle że wszystko dobrze sie skończy i donosisz małą prawie do samego konca 🙂

Lodóweczka już sie rozmraża teraz porządki w szafi z kurtkami bo wisza jeszcze zimowe, trzeba je wyniesc w koncu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja popastowałam podłogę w drugim pokoju 🙂 byłam u mamy na kawce i teraz wrociłam.
Nie chce mi się gotować, więc kupiłam sobie zapiekankę w biedronce 😁

Wiolka teściowa powinna Cie przeprosić,nie pobłażaj jej .
Ciekawe na kiedy wyznaczą Ci cc 🙂 czy bedziesz musiała czekać na bóle??
Moja kolezanka ma dziecko ułożone miednicowo i nie dostała zadnego skierowania na cesarkę. Ma czekać na skurcze.
Aniu a czy ten incydent który stał się wczoraj - chodzi mi o odebranie mowy nie jest czasem skutkiem ubocznym brania fenoterolu?? moze poczytaj ulotkę ?? bo troche już ten lek bierzesz więc byłoby to możliwe 🤨
Kasiu - dobrze ze juz z Toba lepiej, bo strasznie jakaś taka zamulona byłaś 🤢 rosołek postawi Cię na nogi 😎

Ciekawa jestem co będzie ze mną jutro. Czy lekarz mi już da skierowanie na cc, czy też umówi mnie na jeszcze jedna wizytę 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu raczej nie 🙂 może po prostu gdzieś coś mi uciskało w jakiegoś nerwa albo coś 😉
to było tylko jednorazowe,nic więcej się nie działo ani nie dzieje,więc się tym nie przejmuję 🙂 jak się powtórzy to zadzwonię do lekarza albo przejdę się do rodzinnego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laseczki,

No i tak to jest z naszymi mamami. Niby chca dobrze, sa dla nas wazne bo jedyne i kochane, ale przez te wszytskie rady daja nam poczucie, ze jestesmy jakimis zyciowymi niezdarami - ja tak przynjmniej sie czuje, a dodam ze jestem srednio od Was 10 lat starsza, od ok 10 lat mieszkam sama, sama podejmuje wszystkie decyzje, te male jak i te zyciowe i nigdy nikogo nie prosilam o zadna pomoc - ani finansowa, ani o wsparcie psychiczne... I jak tu sie nie wkurzyc jak ktos Ci traktuje jak dziecko 🥴 🥴 🥴 Eee... zreszta nie wazne...

NIc z tego nie rozumiem - jestem juz w bardziej zaawansowanej ciazy niz niektore z Was, a u mnie kurcze nie za duzo tych objawow zblizajacego sie porodu - zlapie mnie czasem jakis nieprzyjemny skurcz, cos pociagnie, cos zaboli i to wszytsko. Czy to znaczy ze musze siedziec i czekac az do konca... 😮 😮 😮 To nie fair... 😠 😠 😠 Rozmowy z synkiem tez nie pomagaja... 😉 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota w pierwszej ciąży miałam tak,że nie miałam żadnych objawów aż po prostu wody ze mnie zeszły w momencie bez wcześniejszych objawów i to w 39 tyg czyli nie po terminie 🙂 dlatego ciesz się że nic Ci nie dokucza,bo to żadna przyjemność i czekaj na zaskoczenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada napisał(a):
Hej laseczki,

No i tak to jest z naszymi mamami. Niby chca dobrze, sa dla nas wazne bo jedyne i kochane, ale przez te wszytskie rady daja nam poczucie, ze jestesmy jakimis zyciowymi niezdarami - ja tak przynjmniej sie czuje, a dodam ze jestem srednio od Was 10 lat starsza, od ok 10 lat mieszkam sama, sama podejmuje wszystkie decyzje, te male jak i te zyciowe i nigdy nikogo nie prosilam o zadna pomoc - ani finansowa, ani o wsparcie psychiczne... I jak tu sie nie wkurzyc jak ktos Ci traktuje jak dziecko 🥴 🥴 🥴 Eee... zreszta nie wazne...

NIc z tego nie rozumiem - jestem juz w bardziej zaawansowanej ciazy niz niektore z Was, a u mnie kurcze nie za duzo tych objawow zblizajacego sie porodu - zlapie mnie czasem jakis nieprzyjemny skurcz, cos pociagnie, cos zaboli i to wszytsko. Czy to znaczy ze musze siedziec i czekac az do konca... 😮 😮 😮 To nie fair... 😠 😠 😠 Rozmowy z synkiem tez nie pomagaja... 😉 😜



Dorota
no Ty to na serio jesteś już stara 😁 😁 😁 a ja co mam powiedzieć ??
a jeśli chodzi o poród to spokojnie 🙂 na każda z Nas przyjdzie odpowiednia pora :O)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna_Mamba napisał(a):
midorada napisał(a):
Czarna ja nie jestem taka stara - tylko Wy jestscie takie mlode - hihi 😜 😜


no ja mam 28lat , wiec nie wiele nas dzieli hahahahahaha


No tylko 6 lat 😉 Ale nie o to chodzi. Chodzi o to jak takie glupie sytuacje potrafia nam obnizyc poczucie wlasnej wartosci... Ja rozumiem, ze wiele sposrod nas ma ciagly kontakt z rodzicami, chodza na rodzinne niedzielne obiady, czy mieszkaja z rodzicami, przyjmuja prezenty i kazdy rodzaj wsparcia przez rodzicow oferowany. Nie mam nic przeciw temu i uwazam, ze to jest piekne i ze rodzice chca i sa w stanie pomoc. Ja nie mam rodziny pod nosem i wszytsko co mam osiagnelam dzieki swojej pracy i czesto ryzyku jakie tez sama pedejmowalam. Moja mama duzo dla mnie znaczy, ale nie jest mi przyjemnie kiedy traktuje mnie jak nastolatke, ktora "wpadla" i nie ma pojecia o zyciu i swiecie. A niestety tak sie wczoraj czulam... 😞 😞 😞 Ale moze jestem przez te ciaze przewrazliwiona... Musze troche wyluzowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj maz zdal wszystkie egzaminy!!! Juhuuuuu!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪

Czarna poblazac to ja jej na bank nie bede, po prostu przegiela baba pale i nie ma co. Czekam na przeprosiny. Nie bede czekac na bole porodowe tylko bee miala wyznaczona cc, tydzien przed ternminem, zalezy kiedy lekarz bedzie na dyzurze, najpozniej 01.06. Z tym ulozeniem miednicowo to jeszcze inna bajka.

Midorada mama zawsze Cie bedzie traktowac jak dziecko, niezaleznie od tego ile masz lat czy jak dlugo mieszkasz sama. Mama to mama 🙂 Co do objawow porodu to ja w pierwszej ciazy nie mialam ani jednego, ani skurczy, ani stawiania sie brzucha, ani odejscia czopa no kompletnie nic, nawet brzuch mi nie opadl. Urodzisz tak czy siak 😁

Nie przesadzajcie z ta staroscia, bo ja sie wcale stara nie czuje a mam 27 😜


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz po rosolku nie wiem jaki wyszedl bo nie czulam smaku! Jeszcze trzyma przeziebienie i dlatego ale maz mowi ze dobry. Rany jak ta moja dzis sie wypina brzuch mi tak naciaga po lewej str ze ciagle boli.
Zrobilam porzadek w ciuszkach co dostalam a i mam juz bryke dla malej w domu! Maz dzis przywiozl tylko spacerowka zostala u tesciow bo u nas nie mialabym gdzie schowac. Ale wazne ze juz cos widac na przygotowania dla Ani 🙂 i do porodu.
Lece sobie jeszcze rosolu nalac i polozyc sie oraz zobaczyc co w tv ciekawego.

Aha Wiola gratki dla meza 🙂
Wy tu o wieku jakie stare jestescie gadacie ech ja w tym roku 27 lat kiedy to zlecialo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka napisał(a):
Moj maz zdal wszystkie egzaminy!!! Juhuuuuu!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪

Czarna poblazac to ja jej na bank nie bede, po prostu przegiela baba pale i nie ma co. Czekam na przeprosiny. Nie bede czekac na bole porodowe tylko bee miala wyznaczona cc, tydzien przed ternminem, zalezy kiedy lekarz bedzie na dyzurze, najpozniej 01.06. Z tym ulozeniem miednicowo to jeszcze inna bajka.


Midorada mama zawsze Cie bedzie traktowac jak dziecko, niezaleznie od tego ile masz lat czy jak dlugo mieszkasz sama. Mama to mama 🙂 Co do objawow porodu to ja w pierwszej ciazy nie mialam ani jednego, ani skurczy, ani stawiania sie brzucha, ani odejscia czopa no kompletnie nic, nawet brzuch mi nie opadl. Urodzisz tak czy siak 😁

Nie przesadzajcie z ta staroscia, bo ja sie wcale stara nie czuje a mam 27 😜





no to ja tydzien po Tobie bede miala CC 🙂 Gratulejszyns dla Mężula 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada napisał(a):
Wiolka graulacje dla meza... 🙂

No masz racje - nawet jesli zostalybysmy prezydentem, to zawsze w oczach rozicow bedziemy ich malymi coreczkami... 😉


Dorotka nie przejmuj się , Mame masz daleko więc gicior . Nawet jak przyjedzie to na pare dni więc bedziesz musiala to wytrzymać 😉
Ja tez do wszystkiego doszłam sama bez niczyjej pomocy. Ale nikt mi się nie wtrąca , Jedynie Teściu ale zlewam go z góry na dół, zreszta mój Mąż zaraz go prostuje ,ze to nie jego zycie więc niech sobie nie rządzi. Ale taka juz niestety jego natura 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam takie intymne pytanie ☺️
jak często golicie okolice intymne teraz na końcówce? ☺️
bo nie powiem,że łatwe to teraz nie jest,a trzeba być przygotowanym ☺️ 🙂 widomo,że super gładko nie musi być,żeby między skurczami się golić,ale znowu nie chcę żeby mnie na izbie golili bo stwierdzą,że za dużo tam mam ☺️
czy raz w tygodniu wystarczy? ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...