Skocz do zawartości

Co bierzecie do szpitala ??????? | Forum o ciąży


novaM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
felunia napisał(a):
Wydaje mi się, że mozna uzywać też płyn lub zel do hig intymnej, ten który się uzywało juz wczesniej.
Ale chyba to Tantum ma wlasciwosci lecznicze i nie słuzy tylko do higieny.

Jakos tą krew z krocza trzeba bedzie zmys (uzywając płynu do hig int) a potem na czyą skóre polewać sie tantum. Lub też uzywać Tantum do jednego i drugiego... ale ja mam rózne dziwne pomysły np spryskiwacz do kwiatków... wiec moze ktos z doswiadczeniem sie wypowie 🙂

mozna sobie rozpuscic w szklance wody jednorazowa dawke i tym podmywac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NovaM

pół oddziału ubierzesz w te ubranka... 🙂 ale ja Cie rozumiem, tez mam kilka kompletów dobranych do temperatury, pory dnia, pod kolor i osób odwiedzających 🙂 Oczywiscie czapeczki, skarpetki i niedrapki tez odpowiednio dobrane 🙂

A tak na powaznie - to chyba polowa tych ubran ci starczy na 2-3 dni. Ale...jesli masz miejsce torbie 🙂 🙂....to co sie ma marnowac i pustką zionąc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh no niby trochę tego jest ale dlatego osobną torbę na małego rzeczy biorę 🤪
A z resztą to nie wiem właśnie jak będzie w tym szpitalu, tzn. jaka temp. będzie... 🤨
Może być też tak, że mały w samym bodziaku przez cały czas będzie i w rożku hehe no ale...nigdy nic nie wiadomo 😉
Aaa no i jak ostatnio dwudniową bratanicę przebierałam to za jednym razem takie "siknięcie" miała, że trzy razy body jej musiałam zmieniać 😜
A chłopcy i ich antenki hihih same rozumiecie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katja26 napisał(a):
Novam biorę bo boję się nawału pokarmu


A ja biorę bo pamiętam, że Olki nie mogłam od cycka oderwać przez 12 godzin i o dziwo ona non stop piła 😮
No i pamiętam, że kazali mi mi pokarm ściągnąć bo nawet do kibla nie mogłam pójść...no bo jak z nią na rękach 😉 Ale ten szpitalny był elektryczny no i średnio miło go wspominam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
felunia napisał(a):
NovaM

pół oddziału ubierzesz w te ubranka... 🙂 ale ja Cie rozumiem, tez mam kilka kompletów dobranych do temperatury, pory dnia, pod kolor i osób odwiedzających 🙂 Oczywiscie czapeczki, skarpetki i niedrapki tez odpowiednio dobrane 🙂

A tak na powaznie - to chyba polowa tych ubran ci starczy na 2-3 dni. Ale...jesli masz miejsce torbie 🙂 🙂....to co sie ma marnowac i pustką zionąc 🙂

u nas nie mozna miec swoich ubranek takze jak w wiezieniu wszystkie dzieci... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
Chloe a ja tam nawet bym wolała żeby tutaj nie wymagali 🤢
Nie musiałabym się martwić czy czegoś nie zapomnę czy coś się nie upłynni ... bo ludzie są różni 🤨

w sumie tak, ale przynajmniej Kajtek bedzie mial swoje wlasne pachnace ciuszki.
ale trzeba pilnowac masz racje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie w szpitalu dla dzidziusia potrzebne mi są tylko pampersy, chusteczki nawilżone i sudocrem 🙂 ciuszków ani nic innego nie potrzebuję 🙂

a ja jutro jadę na wizytę, i mam zamiar kupić sobie torbę przy okazji. bo już wszystko mam, i chciałam się wczoraj pakować. i doszłam do wniosku, że nie mam w co. zostały mi w domu tylko walizki, albo małe torby albo wielgaśna... bo 3 torby mój mąż ma w Niemczech. więc jutro sobie zakupię to, czego mi brakuje czyli torbę i nowe kapcie, żeby do szpitala były 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tantum rosa zakupiłam ale zastanawiałam się jak w szpitalu tego użyć ☺️ mówisz Nova irygator?? pierwsze słysze,ze coś takiego jest....po julce samą wodą się podmywałam na początku,żeby niczym rany nie zapaskudzić.teraz mam tantum rosa ale chyba jak dziewczyny mówiły- w kubeczku sobie rozpuszczę i tyle.a tych ciuchów napakowałaś mnóstwo całe! aczkolwiek antenka to zło wcielone... 🤪 jeszcze laktator i mam zagwozdkę...ciągle się nie mogę zdecydować czy go kupić...a i o smoku mi przypomniałaś!! zakupić trzeba bo maluchy czasami tak po prostu drą japki w niebogłosy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja polecam ciepłe skarpetki,mi zaraz po porodzie było tak okropnie zimno,że nie wiem co,ubrałam takie cieplutkie skarpetki i troszkę pomogło 🙂 nie są ciężkie a przydatne 🙂 polecam też starą koszulkę po mężu bo czasem po porodzie do niczego się nie nadają już,no chyba,że ktoś woli nową żeby zostawić sobie na pamiątkę 🙂 no i polecam też podkłady higieniczne i dużo podpasek poporodowych,bo np.ja dużo krwawiłam i musiałam co chwilę i to i to zmieniać, a podkłady jak zostaną to można wykorzystać przy przewijaniu maluszka 🙂
powodzenia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Po dzisiejszej wizycie na IP zaczynam pakować siebie 🙂
Jako pierwsze na liście są wyniki i mega ważne oznaczenie grupy krwi ale w oryginale, w sensie wynik z lab. a nie przepisany do karty ciąży, chyba, że któraś z Was ma na pamiątkę stary dowód i tam ma wbitą grupę to może być - ja na szczęście mam i właśnie do mojej torby ląduje 🙂
No i rzecz niby nie ważna ale jednak 😮 sztućce i kubek/szklanka/filiżanka jak kto lubi 😉
Też już od jakiegoś czasu mam w torbie ale Guga mi dzisiaj przypomniała o tym żeby Wam napisać bo ona niby miała przygotowane ale niespakowane no i kupić chyba musiała ... nie pamiętam 😜
Jak pełną listę będę miała to wydziaram ją w następnym poście 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
Po dzisiejszej wizycie na IP zaczynam pakować siebie 🙂
Jako pierwsze na liście są wyniki i mega ważne oznaczenie grupy krwi ale w oryginale, w sensie wynik z lab. a nie przepisany do karty ciąży, chyba, że któraś z Was ma na pamiątkę stary dowód i tam ma wbitą grupę to może być - ja na szczęście mam i właśnie do mojej torby ląduje 🙂
No i rzecz niby nie ważna ale jednak 😮 sztućce i kubek/szklanka/filiżanka jak kto lubi 😉
Też już od jakiegoś czasu mam w torbie ale Guga mi dzisiaj przypomniała o tym żeby Wam napisać bo ona niby miała przygotowane ale niespakowane no i kupić chyba musiała ... nie pamiętam 😜
Jak pełną listę będę miała to wydziaram ją w następnym poście 😎


co do oryginalnego wyniku badania grupy krwi to racja, to musi być!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
novaM napisał(a):
Po dzisiejszej wizycie na IP zaczynam pakować siebie 🙂
Jako pierwsze na liście są wyniki i mega ważne oznaczenie grupy krwi ale w oryginale, w sensie wynik z lab. a nie przepisany do karty ciąży, chyba, że któraś z Was ma na pamiątkę stary dowód i tam ma wbitą grupę to może być - ja na szczęście mam i właśnie do mojej torby ląduje 🙂
No i rzecz niby nie ważna ale jednak 😮 sztućce i kubek/szklanka/filiżanka jak kto lubi 😉
Też już od jakiegoś czasu mam w torbie ale Guga mi dzisiaj przypomniała o tym żeby Wam napisać bo ona niby miała przygotowane ale niespakowane no i kupić chyba musiała ... nie pamiętam 😜
Jak pełną listę będę miała to wydziaram ją w następnym poście 😎


co do oryginalnego wyniku badania grupy krwi to racja, to musi być!!!

a ja sie zastanawiam, jak nie ma to co??? nie przyjma mnie i urodze na progu??? wcielo mi gdzies ta kartke kurde... a nie , wlasnie znalazlam !! 🙂 no ale jak ktos nie ma ktoregos z badan to co??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
novaM napisał(a):
Po dzisiejszej wizycie na IP zaczynam pakować siebie 🙂
Jako pierwsze na liście są wyniki i mega ważne oznaczenie grupy krwi ale w oryginale, w sensie wynik z lab. a nie przepisany do karty ciąży, chyba, że któraś z Was ma na pamiątkę stary dowód i tam ma wbitą grupę to może być - ja na szczęście mam i właśnie do mojej torby ląduje 🙂
No i rzecz niby nie ważna ale jednak 😮 sztućce i kubek/szklanka/filiżanka jak kto lubi 😉
Też już od jakiegoś czasu mam w torbie ale Guga mi dzisiaj przypomniała o tym żeby Wam napisać bo ona niby miała przygotowane ale niespakowane no i kupić chyba musiała ... nie pamiętam 😜
Jak pełną listę będę miała to wydziaram ją w następnym poście 😎


co do oryginalnego wyniku badania grupy krwi to racja, to musi być!!!

a ja sie zastanawiam, jak nie ma to co??? nie przyjma mnie i urodze na progu??? wcielo mi gdzies ta kartke kurde...

To wtedy muszą zrobić ale to dla nich i dla nas czas...a wiadomo, że czasu w niektórych przypadkach po prostu nie ma 🤨
Ja mam nawet grupę podaną na wypisie ze szpitala z Olą no i wyobraźcie sobie, że dla nich to nie jest żadne potwierdzenie bo to jest "przepisany" wynik z jakiegoś oryginału...a musi być oryginał z pieczątką lub podpisem laboranta czy kogoś tam 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
novaM napisał(a):
Po dzisiejszej wizycie na IP zaczynam pakować siebie 🙂
Jako pierwsze na liście są wyniki i mega ważne oznaczenie grupy krwi ale w oryginale, w sensie wynik z lab. a nie przepisany do karty ciąży, chyba, że któraś z Was ma na pamiątkę stary dowód i tam ma wbitą grupę to może być - ja na szczęście mam i właśnie do mojej torby ląduje 🙂
No i rzecz niby nie ważna ale jednak 😮 sztućce i kubek/szklanka/filiżanka jak kto lubi 😉
Też już od jakiegoś czasu mam w torbie ale Guga mi dzisiaj przypomniała o tym żeby Wam napisać bo ona niby miała przygotowane ale niespakowane no i kupić chyba musiała ... nie pamiętam 😜
Jak pełną listę będę miała to wydziaram ją w następnym poście 😎


co do oryginalnego wyniku badania grupy krwi to racja, to musi być!!!

a ja sie zastanawiam, jak nie ma to co??? nie przyjma mnie i urodze na progu??? wcielo mi gdzies ta kartke kurde... a nie , wlasnie znalazlam !! 🙂 no ale jak ktos nie ma ktoregos z badan to co??

przyjma cie... tylko podczas krwawienia mozesz sie wykrwawic.. bo oni pobieraja krew na okreslenie grupy i czekaja na wynik... bez tego nikt ci krwi w szpitalu nie poda nie zrobi transuzji itd...wiec jak przyjdziesz wczesniej bez zrobionej grupoy tak jak lezaly ze mna laski na patologi to im szpital okreslil grupe krwi.... tzn zrobil badanie.... i juz znaja... ale jak trafisz z lotu to beda w locie to robic... a wiadomo kazda minuta cenna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lista z mojego szpitala:

10 rzeczy, które powinnaś zabrać do szpitala.

Wyprawka już skompletowana, a Ty nie jesteś pewna co powinnaś ze sobą zabrać do szpitala, a co może poczekać w domu. Aby ułatwić Ci wybór i pomóc w w podjęciu decyzji przedstawiamy listę 10 rzeczy, które na pewno przydadzą się w pierwszych dniach po porodzie. Warto zakupić je wcześniej, spakować i odłożyć aby spokojnie czekały razem z Tobą na rozwiązanie.

Gwarantujemy, że się przydadzą.

Majtki jednorazowe
Podkład higieniczny
Szare mydło
Wkładki laktacyjne
Torebka do dezynfekcji
Płyn do mycia butelek, smoczków i części laktatorów
Biustonosz do karmienia
Krem przeciw odparzeniom
Chusteczki nawilżane
Herbatka bocianek

co do dokumentów:
karta ciąży + dowód

Prosimy o zabranie z sobą wyników badań koniecznych do porodu:

grupa krwi (oryginalny dokument)
posiew w kierunku paciorkowców grupy B (tzw. GBS)
WR (lub jego odpowiednik)
HBs-Ag
morfologia krwi
APTT, PT(INR), Fibrynogen - tylko pacjentki do znieczulenia zewnątrzoponowego


ciuchy dla maleństwa tylko na wyjście (no i rzeczy dla mamusi wg uznania)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Taka mnie naszła mysl...że dobrze by bylo zabrac jakis kombinezon dla dziecka, nawet gdyby miał byc za duzy. Mysle, że to najlepszy sposob zeby ubrac dziecko cieplo i móc bez problemu zapiac go w fotelik samochodowy. Oczywsiecie pozniej przykryc malenstwo kocem.

Co o tym myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh felunia ja na wyjście małego mam w domu przygotowane rzeczy bo już nic mi się nie zmieści więc rodzice przywiozą mi fotelik, śpiworek do fotelika kombinezonik i czapunię 🙂
I to by było na tyle bo przecież ciuszki będę miała już ze sobą 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
felunia napisał(a):
Taka mnie naszła mysl...że dobrze by bylo zabrac jakis kombinezon dla dziecka, nawet gdyby miał byc za duzy. Mysle, że to najlepszy sposob zeby ubrac dziecko cieplo i móc bez problemu zapiac go w fotelik samochodowy. Oczywsiecie pozniej przykryc malenstwo kocem.

Co o tym myslicie?


Bez dwoch zdan Felunia.
Ja mam jeden gruby drugi bardziej jesienno-wiosenny. wiec maz przy odbiorze bedzie decydowal jaki wziac z domu, bo tu bywa cieplo w niektore dni zimowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale my wszystkie mądre jesteśmy 🙂

I znów mnie naszła myśl....moze zrobimy akcje podsylania linków do stron z probkami art dla dzieci.
Ja napisalam do Johsona i Bebilonu. Co prawda do Bebilonu juz spory czas temu i nadal nic nie dostalam (miała byc ksiązeczka o zajmowaniu się dzieckiem i miś maskotka dla dziecka), a u Johsona probki kremów.
AAAAA zapominialabym, Bebiko podsyła probki mleka (planuje karmic piersią, wiec taka probka byla by w domu na wszelki wypadek) 🙂

Co wy na to? Moze macie jakies firmy oferujące wysylke probek swoich produktów?

Moze wyczaiłyscie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...