Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
d-brycz napisał(a):
faktycznie 10 to chyba za rano na nas 😉 ja wlasnie ostatnio o takiej porze codziennie wstaje a czesto potem jeszcze nawet do 12 potrafie przelezec przed telewizorem 😉 oj korzystam korzystam poki moge!!! 😁
co do podjadania to ja doslownie jem oczami 🙂 zobacze cos i od razu mam na to ochote no ale zjem tyle tylko aby poczuc smak i wystarczy. nie pamietam juz kiedy do konca cos zjadlam nawet serek danio jest dla mnie za duzy 🙂 nie mowiac o calym obiedzie! doslownie jem na raty
za to pije duzo sokow marchwiowo-owocowych, syrop zurawinowy rozcienczany woda i srednio raz na 3 dni puszke coca coli - nałóg 😁
czesto gotuje sobie rosolki z duuuuuuuuuuuza iloscia marchewki i dodatkiem czosnku a i ryba w mleku z ziemniakami moglaby byc o kazdej porze dni i nocy 😁



Ryba w mleku??? O wow...ja nie wiem co to i chyba nie chce wiedziec... No ale na pewno musi byc dobre, skoro tak lubisz 😜 Co ciaza, to smak!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczynki. Bisia nie stresuj sie. Cwicz wdechy wydechy , wiesz, ze bedzie ok!!!!
A skoro mowa o farbowaniu, to ja wlasnie pofarbowalam w zeszla niedziele. Juz nie moglam po prostu na siebie patrzec. Tez czekalam az ten pierwszy semestr bedzie ku koncowi. Jak sie radzilam lekarza, to mi powiedzial, ze wazne, zeby w dobrze przewietrzonym pomieszczeniu, coby sie oparami nie podtruc 😉 i wiadomo, jakiejs strasznej farby nie uzywac. No a potem jeszcze wloski obcielam wiec zadowolona jestem ogolnie nawet z mojego odbicia .
Akinimod, kurka, zle, ze zab sie ukruszyl ale dobrze , ze glowa juz nie boli!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do brzusia, to jak wspomnialam pare dni temu, zaczal rosnac. ALe tak rosnie "od gory" wiec spoko sie dopinam we wszystkie spodnie biodrowki ( a chyba innych nie mam) i dobrze. W pierwszej ciazy dlugo wlasnie moglam nosic normalne spodnie i spodnice bo sie zapinalam pod brzusiem. I dodatkow, nie moglam zniesc ubran z panelem na brzusiu, raz, ze mi przeszkadzalo, dwa, ze w lecie za goraco mi bylo. Tak wiec wszystkie moje ciazowe ubranka to taki zapinane pod brzuch. I jeszcze mi sisi z Polski przyslala taki pas do samochodu, co sie na nim siada (jak na podusi) i przeciaga przez to pas i nie uciska tak mocno na brzuch, super sprawa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajny taki pas..nie widziałam nigdzie:/
No wyglądać w ciąży też jakoś trzeba, więc nie ma co przesadzać...ja jeszcze chwilkę odczekam 🙂 Powysypywało mi twarz jakimiś ropniakami...boli i wygląda okropnie:/
A McDonald jednak był ble:/

Wróciłam i zagłam, bo zero sił i brzuch/krzyż jakoś ćmi 😞 Nie wiem jakbym miała teraz pracować skoro po zaledwie 3h poza domem - padam na pysk:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Ja też będe farbowac włosy ale jeszcze nie wiem kiedy, bo w sumie farbuje włosy na podobny odcień do mojego naturalnego więc odrostów prawie nie widać, może pofarbuję się dopiero w maju ale na jakiś odwazniejszy kolor :P

magdaluke ja tez miałam w poprzedniej ciąży tylko jedne ciążowe spodnie ale teraz juz nie bede w nich chodzic bo sa mocno zniszczone bo to takie spodnie "pozyczane" dużo kolezanek miało pożyczonych i są już w fatalnym stanie ale tak jak ty w poprzedniej ciaży miałam dużo szwykłych spodni ale np. miały gumkę w tali ja chodziłam w ciaży od lutego do listopada więc dużo spodnich miałam lnianych czy jakiś takich spódniczek sportowych wiążanych w tali teraz troche musz epokąbinowac z garderobą:P chyba kupie jedne jeansy ciażowe i obchodze w nich całą ciazę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbaba mam ten sam problem mam taką okropną twarz -że patrzec nie mogę w lustro ;/ całą mnie wysypało jakimiś krostami, w domu tylko krmeuje się zwykłą nivea żbey nie pogorszyć sprawy ale jak wychodze to musze nieźle się namęczyć żeby podkładme zakryć to paskudztwo 🤨

co do ryby w mleku hmm tez chyba nie dla mnie 😜 choć założę się że każda ma swoje jakieś nie zwykłe specjały które mogą inne odrzucać:P ja np lubie i mogłabym pić litrami ale wiem ż enie wolno więc pozwalm sobie raz na długi czas pić mleko z odrobiną octu soli i pieprzu:P czyli kwasny smak:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mleko z octem i sola. To mnie dobilas Maiha.... 🤪 Ja w ogole nie lubie mleka i pije maslanke i platki tez z maslanka. A poza tym to jem te grejpfruty i na tym sie moje ekscesy koncza. Ogorkow kiszonych wcale mi sie nie chce 🙂 a wam?
No wlasnie, w letniej ciazy to mozna duzo z ubrankami pokombinowac. Ja w ogole mialam tylko jedne spodnie dzinsowe dlugie takie ciazowe i moze dwa razy je mialam na sobie...bo za goraco. ALe za to spodniczki i szorty i letnie sukienki. To co lubie :-). I tak kazdy musi zobaczyc co dla niego i w czym najwygodniej. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeszcze taki pas mi siostra kupila, tez fajna sprawa http://allegro.pl/pas-ciazowy-anatomiczny-s-m-wiskoza-brazowy-i2058823581.html
i taki mniej wiecej ten pas do smaochodu , nazywaja to adapter do pasow bezpieczenstwa dla kobiet w ciazy http://allegro.pl/adapter-do-pasow-bezpieczenstwa-dla-kobiet-w-ciazy-i2092884482.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co wydaje mi sie że poczułam pierwszego kopniaka ale nie jestem pewna:P bo pierwszy kopniak to takie raczej musniecie ale hmm pewna nie jestem zobaczymy, chyba za wczesnie na kopniaki sama nie wiem może jakies moje jelito to było albo coś hmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha ja czasem czuję takie łaskotanie 🙂 nie wiem czy to jelito, czy dzidzi - ale nie miałam takiego czegoś przed ciążą 🙂
Ufffff 1 dzień z 3 na uczelni przede mną 🙂 i to zakończony pozytywnie - teraz czeka nauka na egzamin, więc trzymajcie kciuki, żebym nie zasnęła nad książką 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej.długiej nieobecności się pojawiam.pierwsze ruchy poczujemy jako delikatne muśnięcia.prawdziwe kopniaki są troszkę później 🙂
ech a ja nadal mam kłopot z moim eks.nie ma chęci mnie widzieć.nie interesuje się dzieckiem.przykro mi jest z tego powodu, no ale cóż nic na to nie poradzę.
jeszcze jutro szkoła :/ boję się,że wszystkie egzaminy zawalę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem!!!!!! wszystko ok przy.karkowa 1,7 mm. Rączki dwie, stopy dwie, żołądek, pęcherz widoczny. Ale się dzidzi wierciła ! Co lekarz mocnej docisnął to zmieniało pozycję o 90 stopni. Tak więc i boki z noskiem widziałam i pupe nam pokazało ( badanie było przez brzuch, jakby dopochwowo to by powiedział nawet juz płeć bo mówił lekarz , że idealne się wypieło) no i pokazało też czubek głowy z półkulami mózgowymi.
Ale ulga!!!!!!!!!
Aha rośnie jak na drożdzach ma 69 mm. Potwierdza się data porodu na 16 sierpień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Milako, przykra sprawa z Twoim eks.... Dasz rade, wszystko sie jakos ulozy, tak czy inaczej dzidzi bedzie miala Ciebie!
Z tymi ruchami to ,u mam , ktore juz rodzily, niby wlasnie mozna poczuc nawet kolo 15 tyg ( tak jak Maiha juz jest). Zobaczymy. Ja tez czasami przysiac moge, ze cos czuje, ale wiem, ze to za wczesnie. I nie tak latwo chyba na pewno okreslic co jest co. Z Ella to dostalam normalnego kopniaczka i pamietam bardzo dokladnie. To mi daje do myslenia, ze pewno te "laskotki i motylki" to byly wczesniej, ale ja nie wiedzialam co to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
takie motylki i łaskotanie w środku tez mam.czasami nie wiem jak się zachować,bo mnie brzuchol załaskocze i chce mi się śmiać.
Dzięki Magdalunke 🙂 niestety sytuacja jest coraz gorsza.przez te prawie 4 miesiące nie zapytał się mnie jak się czuję.trochę głupio,kiedy było się z człowiekiem 2 lata,a później koniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki, ryba w mleku, ocet, pieprz, dziewczyny Wy chyba w ciąży jesteście n 😜 ale i ja też pewnie coś jem co by Was zadziwiło.
magdaluke- to ja mam odwrotnie z brzucholkiem, urósł mi od dołu.
Dziś na kolację kluski ze śmietaną i truskawkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O klusczki ze smietana i truskawkami to dobre i by sie zjadlo, mniam! A z tym brzuchem to tak samo w pierwszej ciazy bylo, tak jakby sie wszystko najpierw "podnioslo" i dlatego tak od gory jakby rosnie, nie wiem jak to wytlumaczyc 😉 a potem sie ladnie wyrownalo i ogolnie to taka fajna ciaze mialam, wiecie, jakby pilke do kosza wlozyc pod bluzke 😜.
Milako, bidna. Widac nie dorosl do Ciebie ten Twoj eks...ani do odpowiedzialnosci. Ciezko tak, mysli czlowiek ze kogos zna i w ogole...echhh. Szkoda gadac. Mozesz sie zalic ile chcesz, my posluchamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mają rację, czasem żyjeswz z drugim człowiekiem latami i nic o nim nie wiesz. Może teraz nie przekona Cię to co powiem -ale Ty będziesz miała tą małą istotkę. Dla niej będziesz silna i dzielna. A ten tchórz niech spada na drzewo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Milako - dobrze dziewczyny gadają "niech spada na drzewo"! To niestety smutny fakt, że często okazuje się że człowieka bliskiego nie znamy 😞 I tak walcz o uznanie ojcostwa..nie chce znać - niech żałuje, ale niech płaci...bo to o komfort życiowy Twój i dziecka chodzi!

Bisia - kamień z serca 🙂 Super, że rozwija się prawidłowo!!!! No to zdrowe bobasy mamy 🙂

Mi brzuszek malutki wyrzuciło, ale naprawdę tyci 🙂 Jutro impreza rodzinna pod ściemą Walentynek, ba której ogłosimy nowinę 🙂 Już widzę, jak dziadki moje płaczą 🙂)))

Co do zastrzyków ro właśnie na noc biorę...zwijam się na boku w łóżku, a mąż się znęca 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Milako moze facet nie byl poprostu Was obojga wart i lepiej sobie nim nie zawracac glowy. Tylko szkoda, ze sie dowiedzialas tego po takim czasie, ale moze lepiej pozno niz wcale 😞
Bisia fajnie, ze Maluszek jest zdrowy i rosnie jak na drozdzach 🙂
U mnie tez brzuch tez jakos powoli w gore idzie i od kilku dni czuje jak mi sie chyba maluch rozpycha, bo mnie rozpiera tuz pod zebrami. Zreszta brzuszek to mam wielgasny i wyglada jak na moja ocene na 5 miesiac 😉
Co do jedzeniowych zachcianek to my wcinamy ostatnio kisiel truskawkowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...