Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Milako tak jak mówią dziewczyny facet nie jest ciebie wart skoro teraz nie jest z Tobą, bo przynajmniej dzieckiem powinien się zainteresować a alimenty powinien płacic to jego obowiązek

Bisia super usłyszec takie wieści 🙂 a masz jakieś zdjęcia maluszka ?? chętnie sobie podejrzymy 🙂

Z tymi ruchami to nigdy nic nie wiadomo, w pierwszej ciąży poczułam pierwsze w 18 tygdoniu i 3 dniu:P pamiętam dokładnie-i od razu wiedziałam że to jest to, bo wiecie bulgotanie w brzuchu mam czesto ale to raczje przez moje wzdecia-borykam sie z nimi juz sporo czasu, juz długo przed ciążą, a to dziś to było tylko jakby hmm cięzko powiedzięc jakby bańka mydlana mi pękła ale od środka:P zobaczymy co będzie dalej, choć tak jak mówi Magdaluke nie możmey być do końca pewne do póki nie dostaniemy porzadnęgo kuksańca ale to dopiero okolo 20 tygodnia jak dzieci sa duze i maja siłe zbey nam dokopac:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
bisia suuuper, ciesze sie bardzo, ze wszystko ok!
milako spojrz na to z innej strony: chcialabys zeby zostal z Toba z listosci dla dziecka?! jeszcze gorzej bys sie w tym wszystkim czuła 😞 a tak jestes wolna (np. bez ślubu z przymusu) i co najwazniejsze sama bedziesz mogla o wszystkim decydowac to Ty bedziesz miala skarbeczka a on niech sie w nos pocaluje! sorry, ze to pisze ale to osioł jakiś no!
maiha a może to faktycznie to 🙂 super nowy okres sie zaczyna - wyczekiwanie ruchów! oj nie moge sie sama doczekac!

a co do ryby w mleku tez jak pierwszy raz o tym uslyszalam to pomyslalm jak to w ogole da sie zjesc 😉 ale to robi sie tak:
filety z morszczuka lub dorsza (wole dorsza) kroimy na kawalki, przyprawiamy sola i pieprzem, smazymy obtoczone w mące
usmazone kawalki wkladamy do rondelka
cebule kroimy w kostke i podmazamy na patelni z odrobina oleju, przekladamy do rondelka z ryba
zalewamy to mlekiem tylko aby pokryc calosc i zagotowac
podaje sie to z ziemniakami tluczonymi

to wersja podstawowa po paru probach doszlam do wniosku ze super smakuje jak dodam jeszcze koperku, kostke rosolowa i odrobine carry. gotuje troszke dluzej i robi sie suuuuper sos tylko trzeba uwazac zeby ryba sie nie rozpadla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki,
mam pytanie: jak Wasza cera?
Ja mam na całym dekolcie, piersiach, plecach i ramionach chrostki, takie małe, czerwonawe, czasem swędzą... ostatnio pojawiają się nawet na brzuchu... Nie wiem od czego mogą występować? Może od żelu pod prysznic (wypróbowałam 3 i bez zmian) lub od płynu do prania? Bo już nie mam pomysłu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka a moze jakas alergia pokarmowa? nie wiem a moze za malo wapnia przyjmujesz? jak mialam kiedys wysypke po proszku to oprocz antybiotyku (Ty oczywiscie teraz nie mozesz) lekarz kazal pic wapno musujace.
ja z cera na szczescie mam spokoj tzn czasem mi sie cos tam pojawi ale tak mialam i przed ciaza wiec zmian nie zauwazam
a co do wlosow to ja tez nie maluje 🙂 od dziecka mam ten sam kolor i mi sie podoba 😁 jak bede miala wiecej "platynowych pasemek" to zaczne farbowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak.jestem z Węgrowa.
wiem,że mój eks okazał się mega palentem.ale damy radę 🙂
brzuszek już jest widoczny i fajnie się czuję
cera mi się pogorszyła.czerwone,swędzące krostki wskoczyły mi na ciele.podejrzewam,że to wina hormonów.
a i zaczęłam się smarować fissanem.dostępny w każdej aptece.
co do smaczków to ostatnio naszło mnie na ostre kabanoski i oliwki zielone.normalnie mnie skręcało,ale się uspokoiło,jak zjadłam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny macie juz te brazowa linie negra czy jak tam sie ona nazywa od pepka w dół? u mnie jest ale nie taka mocno brazowa, jednak widoczna 😉 dopiero przebieralam sie z pizamki i zauwazylam lenistwo na maxa 😁 no ale kazali wypoczywac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
d-brycz wiesz, wlasnie pare dni temu sobie o tej lini przypomnialam i w sumie odrobinke widac, ale malo jeszcze. I tak z uwagi na to, zabralam sie za przeglad zdjec ( bo oczywiscie mam zdjecia brzuszka prawie tydz po tyg przez cala ciaze 😜 ) i sie dopatrzylam, ze ta linie to dobrze mi bylo widac dopiero gdzies w 5-6 mcu. I chyba nie ukazdego musi sie pojawic. A mnie to tak swedzi prawa piers( bardziej brodawka...), ze oszalec mozna, i to juz od jakiegos czasu, no nie wiem czemu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gołąbki mniam!!!
My dziś na obiad fasolkę po bretońsku...mniami 🙂

Co do cery - moja aktualnie to jakiś koszmar! Mada syfków i to takich ropnych 😞 Dekolt też nie powala...a całe ciało swędzi - jakaś alergia:/ A w ogóle to wysłali mnie do laryngologa z ciągłym katarem i stwierdziła nieżyt ciężarnych - katar z hormonów itp:/

Byłam dziś na wystawie kotów 🙂)) Ciężko było wrócić bez żadnego po pachą...ale 3 w domu wystarczą! :P
A w ogóle to kolejny kiepski, słabowity dzień:/Zasłabłam znów w sklepie:/Ale przemogłam się i pojechałam na wystawę, bo muszę się trochę ruszać!

Zaraz przychodzi rodzinka na obiad i będziemy się chwalić radosnymi wieściami 🙂 A narazie leze i dogorywam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
superbabeczko- jak ciało Cię swędzi to dwa razy dziennie nawilżaj je balsamem/ kremem. Zima na dworze, a w domu palimy, skóra nam się wysusza. Miałam ten sam problem, bałam się, że jakieś świństwo złapałam, ale zaczełam systematycznie się smarować i przeszło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dziś na kolację miałam najzwyklejszą zapiekankę z pieczarkami, serkiem i keczupem - już od dawna za mną chodziła. No i w końcu mogłam coś normalnie zjeść bo męcząca mnie od wczoraj migrena przeszła. Niestety przez ból głowy znowu przywitałam się z kibelkiem :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ALe smakołyki wcinacie, smacznego 😉

z tymi chrostkami to tak myślałam, że to od hormonów... kupiłam hipoalergiczny żel pod prysznic, nie leję płynu do kąpieli do wanny, zobaczymy czy będzie różnica 🙂

A tę brązową linię od pępka w dół już mam od jakiegoś czasu, śmiaszna taka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U superbabki chyba imprezka na calego 🙂
Dziewczynki nasza skora teraz jest bardzo wrazliwa 😞 najlepiej uzywac delikatnych preparatow. Ja np zmienilam krem do twarzy pare dni temu i zla jestem teraz bo juz widze ze mi nie sluzy, moglam to przewidziec eheh
Twarzy musimy poswiecic wiecej czasu tzn lekki piling raz w tyg, maseczki sciagajace i odzywcze.
Najlepiej byloby sie przejsc do kosmetyczki przynajmniej raz w miesiacu 🙂 ale wiem ze to dosc drogie imprezki, wiec ratujmy sie jak mozemy w domku 🙂
Pozdrowionka
Agadka gdzie ty sie podziewasz? Dostalas to L4 czy juz taka zapracowana jestes ze nie masz czasu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej moje drogie. ALe u nas mroz, taki jak u was od tygodni 😉
No wlasnie, ja mam tak strasznie przesuszona skore, tragedia. Ale ja mam tak zwykle w zimie. Tylko tym razem troche gorzej. Ja sie smaruje bezzapachowym super antyalergicznym balsamem corci, polecanym przez jej alergologa. WIec nie wiem co jeszcze robic, chyba czekac tylko na wiosne, bo wiem , ze mi sie od razu poprawi. Nogi mam podrapane do krwi normalnie bo sie przez sen potrafie drapac ..tragedia. A mam ogrzewanie w domu na nawiew cieplego ,wiec to na pewno mi nie sluzy.
Moj maz wstawil kapuste kiszona i sie dusi z wieprzowina....caly dom smierdzi, mi sie na wymioty zbiera od tego zapachu, ja na pewno nie zjem, bleee.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
E tam... Jakie ble? Mniam! :-P Przypomniałaś mi o żeberkach zapiekanych z kwaszoną kapustą... Mmmm... Muszę kiedyś zrobić. Też mam strasznie suchą skórę ale to jak każdej zimy. Wypryski też zawsze miałam więc u mnie żadnych nowości nie ma :-P No może oprócz brązowej ale jeszcze delikatnie widocznej kreski na brzuchu. No i jakoś mi brzuch okosmaciło... Taki się kudłaty z lekka zrobił :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aguska101 napisał(a):

Agadka gdzie ty sie podziewasz? Dostalas to L4 czy juz taka zapracowana jestes ze nie masz czasu?


aguska dziekuje ze o mnie tak pytasz 🙂 bardzo mile :*
mam l4 🙂 od dzis juz mi sie zaczyna nudzic 😞 pisalam wczesniej ze lece do polski od razu po kolejnym usg 28mego lutego

czytam was czytam ale nie pise bo nie bardzo mialam co uczulen nie mam skora ok wypryskow tez nie mam brazowej kreski na brzuszku tez nie ani tez zadnych smakow normalnie nic takze nie mialam sie czym dzielic
ps fajnie masz nowe zdjecie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Agadko super ż eudało ci sie z tym l4 🙂 teraz porządnie wypoczniesz 🙂

Ja lini na brzuchu nie mam ale z tego co pamiętam przy córci pojaiwła mi sie bardzo póxno i była bardzo dleikatna więc teraz pewnie bedzie podobnie

u mnie wymioty i mdłosci odchodza w niepamięc i zaczynam sie cieszyc ciazą 🙂 zauwazyłam ze od kilku dni mam juz spory brzuch kurcze wyskoczył nawet nie wiem kiedy, jest twardy wiec pewnie teraz tylko bede coraz wieksza ☺️

akinimod a jak przyhgotowania do ślubu?? a robisz wielkie weselicho czy raczej urozystość dla najblizszej rodziny??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...