Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny współczuje wymiotów.. mnie się od początku ciązy nie przytrafiły wcale.
kurcze, te nasze dzieciaczki to chyba teraz dopiero zaczną ostro przybierać na wadze...nie?
ale ponad kilogram.. to już sporo 😉)

jeju u was też tak goraco??? cięzko w tym upale wytrzymać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gaja ja czekałam dwa dni.
Nirmala jaki klocuszek!!! 🤪
Superbaba 🤨 😞 pewnie ta pogoda dodatkowo Cię wykańcza 😞 😘

Ja po trzech godzinach dopiero wróciłam z działki 🙃 Latałam w staniku stroju i spodenkach i nawet się opaliłam 🙂
Teraz biorę się za obiad-żeberka z kopytkami 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja jakas rozdrazniona i wszystko mnie nerwi..tata dodatkowo wyprowadza z rownowagi..trafi mnie cos! A jeszcze mama tez ogladala ten program o uduszeniu dzis i tez mi tu panikuje..to jak w koncu?! Ten oslaniacz na szczebelki to chcialam kupic..a tak to tylko przescieradlo i w spiworku by spala. A teraz mama mi drze ze tamto tez nie..i ja juz zglupialam:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaja ja miałam wyniki po 2-3 godzinach. Chyba zależy od laboratorium.
Na dworze w cieniu to jeszcze da się żyć bo taki wiaterek wieje, ale u mnie w kawalerce na ostatnim piętrze to masakra jakaś... Duchota niesamowita, a jeszcze obiad gotuję to juz w ogóle nie ma czym oddychać... W głowie mi się kręci i słabo mi się robi co chwilę :/
Michaśce się przytyło od ostatniego razu 😉 Mamusi zresztą też :P Kolejny kilogram na plusie - razem już 6 :P No, ale my już niezły bagaż w sobie nosimy, jakby tak zliczyć wagę płodu, łożyska, wód itd. - ach jakie my dzielne jesteśmy :P Normalnie popadłam w samozachwyt :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki wspolczuje wam tych upalow-trzymajcie sie i uwazajcie na siebie.
U nas dzisiaj pierwszy dzien jjest bardzo cieplo bo 20st i slonce-tylko ze tutaj 20st to tak jak u was 30st inny klimat-ale masakra to cieplo w ciazy dletego was podziwiem wy to macie na codzien.
Superbabeczko niewiem co ci napisac- musisz byc dzielna nerwica to jest straszna rzecz, wiem bo dluuugo chorowalam i wiadomo to sie ma do konca zycia 😞 raz jest gorzej raz lepiej, ja mysle ze te ostatnie stresy daly ci popalic i znowu ta jędza sie odezwala ale po zlych dniach zawsze przychodza te dobre wiec trzymaj sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki!!! Ja leżę i zdycham 😞 Męczy mnie ta duchota 🥴 i do tego cała zasmarkana i gardło nawaliło 😞 Kurcze, taka pogoda a ja nie do życia 😞
Nirmalka super, że wszystko dobrze z Tobą i maleństwem!!! No i wagę ma sporą już!!! 😆
aguśka witaj w klubie 😉 ja już też 11 kg na plusie 😮
Suuperbabo bidulko Ty nasza, musisz sobie jakoś radzić!!! Jeszcze troszeczkę!!!
Czarnyloczku Ty taka nasza kuchareczka jesteś 🙃 Same pyszności ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Superbaba,naprawde sie o Ciebie martwie. Nie zalamuj sie kompletnie, Helenka bedzie, to powod do radosci. Dasz rade. Jakos, ale dasz. Chociazby dlatego, ze nie masz wyjscia. 😘
Nirmala, duza Michaska, No juz takie "wielkoludki" nosimy, fajnie co! Ja tez lubie greckie zarcie, mniam!
Gaja, a co z Toba? Czemu tak zle? Uwazaj na siebie kochana, bo Ty tez samotnie... 😞
Magdad, dzieki za info, tez tak wykumalam, ze to pewno od tego wahania cukru mialam te trzesawki. I czasami sie budze w nocy i sie musze napic soku czy cos. Ciekawe,czy to tez to.
I wypoczywaj! Tylko koniecznie tego kocura wyczochraj 🙃
A z tymi upalami to mozna pasc. U nas wiatraki chodza i chlodza, ale juz czas wstawic klime do okna, bo ja wczoraj myslama, ze umre...
A dziewczyny, z tymi wymiotami, to porazka, ajjjjj 😞
Dodi i Superbaba, no ja juz tu duzo pisalam na temat tego bezpiecznego spania, ale tylko was zdenerwowalam..., a wiadomo, kazdy robi jak chce. Ja jedyne co mialam, to te obijacze, ale nie na kazdej stronie i wahalam sie strasznie, czy je zakladac, czy nie....i wiem, ze ich nie powinno byc. Mozna kupic takie, przez ktore, w razie co, dziecko moze oddychac, sa robione ze specjalnych materialow. Wazny jest bardzo, zeby byl dopasowany odpowiednio materac, zeby sie dzidzia nie mogla zakleszczyc...no i nic luznego, typu koce, podusie ani nawet miski itp. Ja mialam powieszone lusterko i czasami misia dzwiekowego wieszalam. Dodam wam dwa zdjecia, mniej wiecej jak wygladaly moje dwa lozeczka dla malej Elli, to biale , to na noc u nas w sypialni, to ciemne to u niej w pokoju i tak na dzienne drzemki albo zabawy. Monitor oddechu sluzyl mi na oba, bo mialam dwa "wklady " w lozeczko i przenoszony ten aparacik.
ABC...alone back crib
Ale nie dajcie sie zwariowac, aczkolwiek, bedziecie sie budzic w nocy i sprawdzac czy dzidzia dycha...tak juz mamy maja 😉
[IMG]http://i50.tinypic.com/jtp36u.jpg[/IMG] tak Ella spalanp. na noc

[IMG]http://i50.tinypic.com/ipxh8o.jpg[/IMG] a tak bardziej na zabawy, to musialo byc juz kolo miesiaca albo i wiecej, bo karuzela wisi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie glupieje z tym oslaniaczem;/ Wydawalo mi sie, ze to bezpieczne...a tu juz nie wiem 🙂 Musze napewno kupic spiworek do spania i przescieradla...posciel caa jedna kupie na pozniej, no i myslalam o tej oslonce...mozna dostac pierdolca!
A ten monitor oddechu to musi miec jakis specjalny materac do tego czy ten gryka-pianka-kokos jest ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke ale slodka ta twoja Ella 🙂 Ja tez nie moge sie zdecydowac czy kupic te ochranicze czy nie 🥴 Posciel kupilam, ale i tak ja odloze na pozniej.
Dziwczyny wspolczuje wam tych upalow, bo u nas tak jak Aguska pisala dopiero dzisiaj nam slonko wyszlo i raptem ponad 20 stopni. Nawet opalic sie nie ma kiedy I chodze blada jak sciana 😞
Z tymi kilogramami to u mnie duzo wiecej na plusie, wiec sie nie bede przyznawac ☺️ Brzucha nie mam az takiego duzego, wiec wszystko chyba poszlo w pupe i uda 😞 Po porodzie trzeba sie bedzie zabrac za siebie, bo teraz to nie chce mi sie 😜


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke ja myślę że przez duchotę na dworze tak źle się czuję. W ogóle jakoś tak mi słabo i miałam iść na miasto ale się wystraszyłam bo mało co w domu nie zemdlałam więc zostałam w mieszkanku a jutro z rana może nie będzie tak gorąco to pójdę załatwić te sprawy które miałam pozałatwiać dzisiaj. Z tego wszystkiego to wyć mi się chce bo ja w tygodniu sama jestem i muszę dawać sobie rade a ostatnio co raz gorzej się czuję i czasem już nie mam siły i samotność co raz gorzej na mnie wpływa. Przeprasza za to moje marudzenie, już przestaję.
A i dzięki za rady z tymi ochraniaczami. Śliczne fotki malutkiej Elli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mi sie zrbilo niedobrze i kicham, a ja kicham jak mnie mdli. Tak mam, nie wiem czemu, no ale gorzej, bo u mnie mdlosci to rzadkosc...bleeeee
Superbaba, sa specyfikacje na monitorkach, wiec poczytaj, glownie chodzi o grubosc materaca. No i pewno zalezy jaka firma.
Ja tak troche chyba mialam te ochraniacze dla slicznosci, bo wiecie, dzieci , takie niunki malutkie, to sie nie bardzo same ruszaja na poczatku, leza sobie jak je polozymy, wiec i sie obijac nie beda. A wersja- obic sie ciut czy przydusic...brrrr, wychodzi proste rownanie. Ale bardziej nam naciskali na posciel i luzne rzeczy w lozeczku niz na te obijacze.
A u synka chyba sobie daruje te obijacze-ochranicze i bedzie gole lozeczko.
Ja do spania ma takie spiworki jak na zdjeciu z otwartym dolem, to ona sa chyba do 9 mca zycia i te zapinane tez jakos tak, wiec rozmairowo, to jeden rozmiar 0-9 ale nie wiem jak u was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda my też chyba zrezygnujemy z ochraniaczy, po tym programie dzisiaj doszłam do wniosku, że lepszy mały guz niż uduszenie 🤢 A pościel może kiedyś się przyda, kupiliśmy w promocji cały zestaw, więc na razie niech sobie leży, założę tylko prześcieradło i śpiworek i żadnych innych bzdetów.

U nas taki upał, że się odechciewa wszystkiego, już 3 razy brałam prysznic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widze ze wszystkich ten program wystraszyl:/ Ja kupie jeden komplet - bedzie na pozniej..az ochroniaczami to jeszcze podumam 🙂 Mam na oku pare spiworkow i nie wiem, ktory bedzie najlrpszy:/

Caly dzien dzis jem...brzuch ledwo oddycha, a ja ciagle glodna:/ Leze z wiatrakami, dzien koszmarny...rozmawialam ze swoja psycholog/psychiatra przed chwila by tel - ona na maciezynskim, ale zdzwonilam sie z nia 🙂 No wiec moge porbac ciutke tej hydroksiziny., a zjazd taki mega teraz mam po sterydach...tak myslalam, bo one zle na psyche dzialaja:/ No nic...jakos musze trwac! Jutro samiutka w domu..bleee..

Gaja - bardzo dobrze zrobilas, ze zostalas w domku!!!! Bo martwilam sie o Ciebie z rana, ze slaba a chcesz gdzies leciec! Madra Mamusia...uwazaj na siebie, bo my coraz slabsze a te pogody tylko dobijaja..nie ma co ryzykowac! Niestety jutro ma byc tez upal...dopiero w czw ma odpucic!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No mnie tak wystraszyli na szkole rodzenia z Ella, ale i dobrze. Odkad tak ucza i uswiadamiaja rodzicow to, wg statystyk, dramatycznie spadla umieralnosc niemowlat na SIDS. I ciezko sie o tym mowi i nie chce sie myslec, ale przeciez to dla dobra naszych maluszkow. No i tyle.
U nas dzis pochmurno i parno, bedzie lac jak z cebra. Boli mnie znowu w boku, cholera Cie wie od czego, znowu tak jak woreczek, ktorego nie ma. Tesciowa mowi, ze to "ghost pains" ale cos mi sie nie wydaje. W ogole humor mi padl, sily zyciowe tez. SMierdzi mi w domu czosnkiem bo nataralam schab do pieczenia i juz mam dosc tego smrodku. Dodi, 3 razy prysznic? No to musi byc naprawde upal na calego.
Superbaba, mam nadzieje, ze rozmowa z lekarka cos pomogla...
Gaja, no racja, dobrze, ze przesiedzialas w domu, tym bardziej, ze chwilowo sama, w razie jakby co....odpukac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja rano lepiej, bo chyba brzuch sie luzuje po nocy, a po pol dnia robi sie tak napiety i uciskajacy ze nie moge stac ani chodzic ani oddychac..czy to znaczy ze rosnie?!?!?!Ledwo dycham...

Kochane - mowilyscie a ja zapomnialam...ta poduszka do snu dla ciezarowek..taki rogal..to co powinna miec w srodku by byc mieciutka i wygodna? Bo musze cos kupic, ale nie moze byc grube i twarde..DZIEKI!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbabo ja jak Olkę urodziłam 7 lat temu to nikt nie mówił aby nie kłaść pod kołderką czy kocykiem bo się udusi. Mała miała cały komplet poscieli wraz z bokami na łóżeczko i baldachimem, mój chrześniak też tak śpi od urodzenia więc nie wiem 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...