Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Magdaluke chyba ze spaceru nawet nici bo jutro brzydka pogoda ma tam być - ok. 12 stopni i deszcz, ale tak mnie do morza ciągnie, zresztą jak co roku :P Poza tym w Gdyni ma swoją siedzibę sklep, z którego chcemy wózek zamówić więc chcieliśmy się przejechać przy okazji. No ale to mąż przy okazji wjedzie, zobaczy, popyta i zda mi relację 😉
Fajna fotka 🙂 A Ella jaka uradowana 😁 Słodka jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
amelia11111 napisał(a):
Dziewczyny ja to z wami zwariuje ! 😁 lody śmietankowe, miętowa czekolada.. czereśnie.. i wszystko to czytam i wszystko to jem 😉 a tu zostały jeszcze dwa miesiące !! a juz z 10 kg jestem na plusie...


Haha, no to Ci zazdroszcze, ze to wszystko masz 😉 Spokojnie, dasz rade. Przeciez nie 25 kg a 10 kg 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke - fajowe foty, a Ella jak zwykle słodka 🙂 Wesoło było napewno! A 4nuli kotek wróci!!!
Amelia - 10 kg to nie tak zle...jedz na zdrowko 🙂 Ja bym dla odmainy teraz takiej czekolady mietowej zjadla :P
Nirmalka - tez bym sobie chyba darowala tyle czasu w aucie..to jednak wytrzesie jak cholerka! A ze jeszcze pogoda brzydka...

Zezarlam lody i jeszcze mi sie chce:P No ale chyba poczekam juz na kolacje od meza 🙂 A w ogole to wlasnie kupuje te ochraniacze na szczebelki i nie ogarniam o co kamon! Sa 2 rodzaje - HELP! Jeden ma 30x170 cm a drugi ma 70x140 cm. Który lepszy? Bo na fotkach pokazują ten sam, wiec sie nie zorientuje:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rany dziewczyny co się u mnie w życiu dzieje, to po prostu meksyk... Wszystko co najgorsze na nas spada, dziś cały dzień opiekowałam się chorą babcią i już mi plecy siadły i brzuch strasznie boli 😞 Pocieszam się tylko, że może druga połowa roku będzie bardziej szczęśliwa...

Magda, mąż jest zawsze 2 mce na statku i 2 mce w domu i nie ma innych urlopów. Więc albo się trafia albo nie. Jedyne, co można zrobić to spróbować ułożyć planning z chłopakiem, który go zmienia, ale ten też nie zawsze na wszystko chce się zgodzić. Raczej zasada jest taka, że starają się sobie pomagać, np. teraz mąż szybciej pojechał na statek, bo tamtemu teść zachorował. Ustalone, że mąż wraca pod koniec lipca i będzie w domu 2 mce, więc wszystko zależy od tego, kiedy urodzę - jak na początku sierpnia to będzie prawie całe 2 mce ze mną i dzieckiem, ale jak pod koniec, to tyko miesiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi- współczuje .. domyślam się że Ci ciężko bo też mam chorą babcię i jak tam jestem to muszę dużo latać, a to przynieść coś a to zanieść.. a to podać.. i wracam umordowana.. Nie nadwyrężaj się zbytnio, żeby maluszkowi nie zaszkodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Ale miałam nadrabiania chyba zawsze jak mnie nie ma to największy ruch tutaj 🙂 ja dziś gorzej troszkę sie czuje pogoda taka albo dorada mnie wirus ;/
magdaluke - tak mój kot sie znalazł i teraz go już pilnuje 🙂
suuperbabo- no trochę poszalałysmy z tymi smsami...no i rachunek nie mały ;p ale nasz oszczędny plan cos nie do końca dograny jest 🙂
Dodi - najlepiej odpoczywaj i uważaj na siebie.
I więcej nie pamiętam 😞 ale ostatnio te forum zamiast ciążowe zrobiło sie bardziej kulinarne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie! 🙂

Wczoraj późno wróciłam od lekarza, gdyż byłam jeszcze odwiedzić rodzinkę, i poczytałam Was trochę ale nie miałam siły pisać a dziś nie pamiętam co chciałam Wam naskrobać 🤔
Witam Agatkę po długiej przerwie!
Magdaluke super tam macie atrakcje, a Ella śliczna!

Gin mi wczoraj nie robił dokładnego usg tylko pokazał bijące serduszko i sprawdził ułożenie, no i nadal jest miednicowe - główka u góry po lewej stronie pępka - gin stwierdził że mały uparciuch nie chce się odwrócić, ale ma jeszcze około 10 tyg żeby zmienić zdanie 🙂 a tak ogólnie to jest ok.
A ten wirus co mnie dopadł to jakiś dziwny bo wciągu dnia nawet dobrze się czuję ale rano i wieczorem to masakra gardło drapie, katar i duszący kaszel, gin powiedział że muszę to wyleżeć a gardło pukać wodą z solą.

Miłego dnia Brzuszki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, ja dzis od 6:30 na nogach, a w nocy prawie nie spalam wiec dosc padnieta jestem... Damianek nie przestaje sie poruszac, a wczoraj dostal od cioci mini adidaski, hehe. Tatus nie moze sie doczekac kiedy zobaczy synka po drugiej stronie, ja powoli tez 🙂

Za tydzien we wtorek wizyta, zobaczymy czy podczas tych swoich brzuszkowych wariactw maly sie obrocil 🙂 watpie, sadzac po tym jak go czuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂
Dziś widziałam synka mojej koleżanki, ona przez cała ciążę miała mini mini brzuszek, ledwo widoczny naprawdę. Zastanawiałam się jakie maleństwo urodzi. A jej dzidzia jaka wielka!!!! To naprawdę nie ma reguły, że duży brzuch to dziecko też duże. Może się okazać , że z tych maleńkich brzuszków wydostana się duzie ananaski 🙂 Wiem, że wciąż się mówi, że nie ma reguły jaki brzuch a jakie dziecko, ale na naprawdę dziś na własne oczy widziałam ten cud z mini brzuszka DUŻE dziecko.
Gaja cieszę się, że wszystko dobrze, a z ułożeniem hym....mały uparciuch 🙂
strzauka- i ja dziś zapragnełam aby był przynajmniej 38 tyg, zmęczył mnie mój synek tymi szaleństwami w brzuchu, po za tym co raz większy czuje nacisk na biodro:/ każdego dnia ból narasta i pojawia się częściej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Dziś rozmawiałam z dawna koleżanka która też niedawno urodziła a jej mama jest położna tzn była bo 2 lata temu odeszła na emeryturę 🙂 ale i tak sie jej trochę podpytałam no i sama nie wiem co mam myśleć bo każdy mówi co innego.
Np dowiedziałam sie ze te ochraniacze na łóżeczko nie sa po to aby dziecko sie obijalo bo przecież takie malenstwo nie jest aż tak aktywne tylko służą po to aby dziecku nie wialo szczególnie jak dziecko ma łóżeczko przy oknie lub drzwiach... A np baldachim za to ma nie tylko funkcje ozdobna lecz zagłuszajaca...
Aby dziecko nie dostało ciemieniuchy trzeba dobrze myć główkę i smarowac codziennie oliwka...
A to jest najciekawsze : ten płyn Olilanum (czy jakos tak i ten drugi zamiennik ) sa dobre ale nie zabardzo polecane od pierwszych dni życia najlepszy jest płyn Nivea a te z Olilaun polecane jedynie wtedy gdy wszystkie inne powodują uczulenie na inne płyny gdyż one sa głównie lecznicze i mimo tego ze nie jest to nigdzie napisane mogą powodować to ze w przyszłości nasze dzieci nie będą mogły stosowac normalnego szamponu , mydła , żelu pod prysznic gdyż jego skora bd przyzwyczajona do tego tego typu specyfików. Dlatego ponoć coraz więcej dzieci ma problemy skórne a przecież nasze mamy nie używały takich specyfików. A w szkołach rodzenia ponoć sa one proponowane gdyż firma farmaceutyczna posiada bd dobra kapanie promocyjna. A do nawilżania ciała dziecka najlepsz jest zwykły krem bambino 🙂
tyle sie dowiedziałam i teraz chce poznać Wasze zdanie na ten temat bo ja już nie wiem co jest dobre a co zle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula- ja spotkałam się z wieloma opiniami, że właśnie to co tak reklamują najwięcej, to nie koniecznie jest dobre. Siła jest w reklamie, ale niekoniecznie my musimy się temu poddawać. Nivea dla dzieci podobno bardzo dobre.
A jeśli chodzi o Olilanum- powiem tak, jak na wiosnę zaczeło mnie wszystko uczulać i miałam suchą skórę to lekarz mi to zalecił. Ale jak mi przejdzie to mam odstawić. To jest dziwne ale ten preparat jak się dłużej stosuje to po odstawieniu go skóra robi się jeszcze bardziej sucha. Ja miałam takie doświadczenia z tym kosmetykiem Też mi się wydaje bardziej leczniczy niż taki "normalny"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka,

Przyszła dziś pocztą moja praca z poprawkami promotora i siedzę próbując wykminić o co chodzi panu 😮 Poprawki są gorsze od pisania samej pracy 🤢

Ja jeszcze nie interesowałam się kosmetykami, ale też planowałam kupić Nivea. 4nula takie wskazówki od doświadczonych osób bardzo przydatne - najlepiej od położnych i innych mam.
Coś mnie brzuch od rana kuje, ale to chyba teraz tak będzie, ciągle coś pobolewa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂
Z tymi kosmetykami to klops, bo ja np.pd malego uczulona na wszystkie zwykle typu Nivea, J&J itp..dlatego uzywam aptecznych..i tak wzzyscy moi znajomi. Wiec ja mimo to kupilam Oilatum...boje sie Nivea itp:/ No ale to kazdy ma inaczej i pewnie trzeba na dzieciach probowac 🙂

Ja mialam mega kiepska noc..usnelam o 24 na godzinke, a potem do 6 nie spalam 😞 Potem przysnelam do 11:/Jesten okropnie obolala na dole..wczoraj Helenka bolesnie uciskala i sie ruszala..a do tego jakas slaba i serce dokucza 😞 Kiepski dzis dzien naprawde..az spadek humoru z tym wszystkom przywedrowal 😞 Mam nadzieje ze u Was lepiej! Ja dzis na 19.15 na kontrole do gina..tak standardowo tylko...ale chce ja wypytac o to, co moge jak wstane i czego absolutnie unikac przy tym lozysku! No i wstepnie moze spytam o termin cc..aczkolwiek ja wyliczylam na ok 1-2.08.
Nie psuje Wam humorku i ide sie podlamywac sama..ide kupic cholernego rozka, bo sie jeszcze nie zebralam! W koncu wybieramy jednokolorowy fioletowy, a nie w paski! A poza tym to Wam powiem, ze jakos nie mam juz silyi rzygam na zakupy! A pieluchy i chusteczki kupujemy w Rossmanie, bo ma ocalkiem dobra cene!

Amelka - daj znac po lekarzu:***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 🙂 podczytałm trochę ale tylko ogólnie bo od rana piore sprzatam itd. wczoraj córcia tak się zakaszlała przed snem ze az zwymiotowala i o godz 23 mąż ją drugi raz kąpała a ja robiłam porzadek z łózkiem, bo mała przyszła do naszego łózka a trzeba bylo gdzies spac dzis pranie tego ;/

Dodi dasz rade z ta pracą choc nie zazdroszzce ci bo teraz nie ejst najlepszy czas na stres ale dasz rade jestem tego pewna

4nula ja jestem tego zdania co ta połonza o ktorej pisalas, ochraniacz i baldachim nie sa od ozdoby tylko wiec ja napewno bede miala 🙂 a co do kremów czy płynów ja kupie w markecie nivee albo bambino tak jak przy córce robiłąm i nigdy nic jej nie uczuliło więc po co przepłacac skoro tańsze tez dobre

co do tej wagi dziecka to mój Adas sie meisci w normach wiec sie nie martwie ale z tym szacowaniem agi to jest i tak nie dokładne, przy córci dzień przed porodem w szpitalu lekarz powiedzaił ze dziecko przy porodzie nie bedzie miało nawet 2,5 kg a Nadia miał 2830 wiecznaczna róznica a gdyby urodziła sie o czasie 2 tygodnie póxniej to penwie by miała nawet ponad 3 kg 🙂 wiec dziewczyny dzieci maja czas zeby jescze dobic do 3 kg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co, a ja dzisiaj chyba zwariowałam...płakałam mężowi sama nie wiem o co - potem śmiałam się, a potem znowu płakałam...
ehhh kurcze teraz mi przeszło, mąż pojechał do pracy - ale psyche mam do wymiany chyba - muszę się postarać i się ogarnąć, bo nie chcę wychodzić na świruskę...
Ciąża działa na Was tak samo??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dominika, ja też tak mam, że raz mu płacze, później się z niego śmieje a później znowu ryk 🤢

U mnie czereśnie 38zł/kg pojebało ich .. aż mi się odechciało 🤔
Nadrobiłam truskawkami chociaż ..

To do tego wirusa mojego Kamila teraz dopadł 🤢 aż mi go szkoda bo nie dość, że ma alergie i chodzi jak zombi to jeszcze ta choroba 🤢 fatalnie ..

A do to płynów i kremów ja chyba też zacznę od nivea bo każdy chwali .. Zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akinimod- nie martw się,, ja też wczoraj swojemu marudziłam.. ogólnie o egzystencjalny ból istnienia 😉. Do końca nie wiadomo o co mi chodzi.. Dziś może i mam lepszy humor, za to robie coś bardzo dziwnego. Pije maślanke czekoladową, przegryzam czekoladą i truskawkami;/ obok stoją tez czereśnie..ale mam nadzieje, że zabiore się za nie jak już mi się w brzuchu troche poukłąda bo będzie masakra;/
Byłam u lekarza, 11 kg na plusie. A tak to wszystko dobrze, szyjka sie nie skraca, jest zamknęta na szczęście. Jutro idziemy na szkołe rodzenia a potem na usg 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia cieszę się że z Tobą i małym wszystko dobrze 🙂

A z tymi kosmetykami to ja też chcę kupić na początek te z nivea, a nad Oilatum też się zastanawiam ale jeszcze nie wiem czy będę to kupować, bo w sumie mam oliwkę z bambino.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...