Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Megi23 napisał(a):
Mam pytanie zna ktoras jakes proste i dobre przepisy które można jeść w diecie wątrobowej bo ją szukam po necie i mię mogę znaleźć.

glownie to smazonego nie mozesz 😞 ale np. jakies ryby na parze albo nie tluste zupki tzn nie takie bardzo zawiesiste, rosolek to tez raczej delikatniutki taki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Megi cos takiego znalazlam:
http://zdrowieiuroda.blox.pl/2009/03/Jak-zyc-i-funkcjonowac-z-choroba-watroby.html
http://www.smaczneizdrowe.eu/2010/08/09/chora-watroba/
http://www.obcasy.pl/dieta/Dieta_w_przewleklych_chorobach_watroby.,1,426,479.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anyaz a ty masz termin na 13tego czyli dwa dni przedemna to czemu ci sie wyswietla 34tc dzis? chyba masz juz 34+2

megi nie mam zielonego pojecia o tym co wolno przy chorej watrobie

brycz no pewnie jakos niecale 2kg moja ma wiec superbabo twoja pewnie juz tez

a kto ma wymiary dzidziuska z ok 32tc bo tak bylam na usg nie mam wagi ale mam obwod glowki brzuszka i ilosc plynow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry brzuchatki
U nas dzis Dzien Niepodleglosci....moja siostra mnie ostrzegala przed atakiem kosmitow , hehe. No ale, Luke w domu, wic ok, tyle tylko, ze od wczoraj sie klocimy i nie moge z nim normalnie, tak mnie wkurza....
Tornada sobie poszly papa i jest spokoj. No ale jest masakryczny upal.Mielismy gdzies pojechac, cos porobic...ale w taki gorac? Byla mysl zoo, ale chyba nie damy rady. Pomyslimy jeszcze. Ja 3cia pralke zaladowalam ciuszkami newborn i 0-3 wiec u mnie tak jak u Agadki. Albo i gorzej....ale ja mam po corci, sisi dala , od kolezanki troche ostatnio dostalam i sama nakupowalam, bo chcialam. Mam za duzo i zdaje sobie z tego sprawe....no nic, ja pamietam, ze Elle czasami non stop przebieralam, bo sie jej ulewalo a miala wrazliwa skore i nie moglo byc kontaktu absolutnie mokrego ze skora, wiec wszystko sie przydalo. Ja mam czapeczek sporo, takich bawelnianych, jedna mam od sisi, polska, to taka fajowa, z daszkiem 😉. No i wczoraj suszylam na reczniku czapeczki i buciki robione na drutach przez babcie Lukea, ktora juznie doczekala maluszka. WIec mi sie zrobilo tak smutno ale i fajnie, ze mamy to po niej.
Dziewczynki poczytalam was, ale jakas ja dzis nie bardzo, juz sama niewiem co kto pisal...
A czy ktoras wyslala Magdzied smsa o Czarnymloczku? Jak nie, to ja wysle, pewno by chciala wiedziec 🙂
Uciekam na razie, buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke - dobrze, ze sie odezwalas bo juz panikowalam przez te tornada u Was! A z tymi ciuszkami to coz..ja chyba mam max po 8-10 pajacow i body..i tyle! Najwieksze to na 68 i tez malo..ale kasy brak, wiec kupie later 🙂 A Magdad chyba miala dzis juz wrocic z dzialki..moge jej wyslac smsa co by bylo taniek 🙂
Anyaz - wg mnie starczy Ci spokojnie 🙂
Bryczus - no tez mi sie wydaje, ze klusek moze miec juz 2kg 😜 Fajowo..tylko i ja tyje!
Megi - chodzi glownie o to bys nie jadla surowego ani smazonego! Warzywka gotowane ok, z owocow to banan, a mieska tylko duszone lub gotowane a do tego ryz, kasza lub ziemniaki..wiecej moze Magdaluke podpowie, bo tak jadla 🙂
Agadka - ja mam wymiary z 31tc, ale mowil ze sa troszke jak na 32tc..ale chyba sprawdzalysmy i byly podobne co?

Wlasnie zjadlam ryzanke i znow dogorywam w lozku! Amelka sie odezwala - ma krotka szyjke bo ok 1,5 cm pewnie..ma magnez w kroplowce i luteinke no i lezy 🙂 A Julas tydzien temu wazyl ok 2600, wiec juz zdrowy chlop! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megi23 napisał(a):
To znaczy mam taka dietę przez ten kamień na woreczku i żeby nie dostać znowu kolki.


Ja na moj woreczek nie mailam takiej diety, ze tak powiem , rozpisanej, unikalam tlustych i smazonych przede wszystkim. Jadlam duzo owocow i warzyw, gotowanego miesa. ALe chyba nie mozna jesc grejpfrutow z tego co pamietam. No ale odpadala np. czekolada bo ni dosc, ze tlusta to podrazniala, sery serki itp tez nie. Jadlam odtluszczone jogurty z nabialu.....i gdzies wynalazlam odtluszczony ser chyba...Kawa odpadla. Ogolnie to jest na tyle dobrze, ze mozesz sie zajadac pysznymi owockami , dasz rade!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka - ja mam z 32,5 ale u mnie dzidzia troszkę mniejsza 🙂
Megi- musisz zobaczyć co Ci szkodzi bo czasem nawet produkty z diety potrafią szkodzić tak jak np ryż .
Az poszłam ciuszki liczyć 🙂 i troszkę tego mam 🙂 Ale i tak się zastanawiam czy starczy 😜
2 pary rękawiczek niedrapek , 8 par skarpetek , 4 x rajstopy , 3 x sweterki , 4 sukienki, 14 czapeczek, 4x pół śpiochy, 8 x kaftaniki / bluzki na krótki rękaw , 14 x kaftaniki bluzki na długi rękaw, 6 x spodni , 5x bluza , 8 x body bez rekawa, 31x spiochy na ramiączkach , 15 x śpiochy na długi rękaw, 8x body bez rękawa, 26 x body na krótki rękaw i 13 na długi ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O tak Megi - zadnych serow zoltych ani topionych..a biale odtluszczone to chyba mozesz! Moja mama dla odmiany tez po operacji byla i jej zabtonili surowizne, wiec zadnych sliwek, truskawek, jablek (chyba ze duszone) czy pomaranczy..wiec pewnie zalezy od lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megi - pierogiw ruskich bym nie ryzykowala, bo to z cebulka i ser..a ona srednio na woreczek:/ Makaron mozesz spokojnie...
4nula - duzo ciuszkow! Ja w ogole nie mam kaftanikow, bo jakos wydaje mi sie ze nie wiem na co je zakladac! Spiochow na ramiaczka mam moze 3:/ A te polspiochy to tylko 2 pary na 62..jakos skupilam sie na body i pajacykach zapinanych od gory do dolu i z dlugim rekawem:/ Kurde..moze tego dokupic? To chyba poprosze juz mame lub tesciowa..
Bryczus - ladna waga! Ja mam nadzieje, ze sie dzis znow nie zalamie:/ ostatnio tylam 1kg na tydzien i wazylam54 kg - 7kg na plusie..dzis sie zwaze!:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No patrz Dorotka, ja sie tu zajadalam surowymi ale mi nic po tym nie bylo, wrecz na tym sie opierala moja dieta. No ale co wazniejsze bylo, to "wyczuc" co podraznia a co nie. Ale jezeli pisza, ze gotowac a nie jesc surowych, to juz sama nie wiem.
Dorotka, to jak chcesz, to jej wyslij kochana.
A co do ciuszkow...przy drugim dziecku bedzie wiecej. Ja z Ella tez zaczynalam skromnie, ale szybkooooo, nie iadomo kiedy sie uzbieralo. Jak sie urodzila, to kazdy cos przyniosl, a to babcia kupila a to i my zaczelismy dokupowac i tak raz dwa poszlo.
No a ja poza tym, jesli jest plamka czy cos, to nie wyrzucam 😉 Potraktowalam odplamiaczem takim specjalnym dla niemowlakow i tyle. ALe wiadomo, nie wszystko zeszlo. tyle, ze to po moim dziecku, wiec nie mam problemu. Jakbym miala kazde z plamka wyrzucic, to bym polowy nie miala.
Dorotka, i jak klima?
u nas na maxa chodzi i upal.....Luke mowi, ze tez jest gorecej niz co roku, mi ciezko powiedziec, bo w ciazy to goraco tak czy siak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak jakoś wyszło tylko ta rozmiarów-ka mnie martwi bo na większości jest od 0-3 na części 62 a się boje że nie mam takich malutkich ;/ ale te od 0-3 to jedne są mniejsze a drugie większe więc mam nadzieje że będą ok 🙂 bo już nie chcę małych dokupować tylko wole większe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia - wyslalam smska do Magdad ale nie odpisala jeszcze! A najlepiej napisalas..ze pewnie warto sprawdzic, co by szkodzilo a co nie! Ale sa rzeczy, o ktorych pisalam gdzie absolutnie unikac Megi!!! Bryczus Ci wyslala jakies dietki z netu..musisz poczytac 🙂 A klima fajnie, ale wyrabia tylko na 1 pokoj mimo gabarytow! Co jakis czas musze wylaczyc, bo to zre prad jak cholera a i wody zbiera:/ Jak tylko zrobie off to temperatura rosnie z 27 stopni na 29-30!:/ Wczoraj bylo 33 minimum w domu, a powoetrze nizem mozna bylo kroic..naprawde ciesze sie, ze przezylam wczorajszy dzien!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula, jak malenstwo sie urodz mniejsze niz 62i, to meza wyslesz, tak jak Czarnyloczek i tyle. Jak sie nam dziewczynka urodzila ( a pamietacie, my nie znalismy plci), to Luke pojechal kupic jej pare sukeineczke 🙂 I bylo to tak slodkie i kochane,z e mi sie ryczec chce na samo wspomnienie.
Justynka, ja nie stawalam na wage od prau dni, ale zmierzylam obwod i jest 106 cmmmm 🤪 niedawno bylo 101.
Megi, daruj sobie ruskie pierogi. Makarony pewno ok, tyle, ze bez masla czy smietany raczej. No i pamietaj, diete tez musisz zbalansowac, bo wazne jednak co jesz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do diety to ja też jadłam owoce i one mi nic nie podrażniały z tym że po zabiegu lekarz mi powiedział abym bananów nie jadła bo mogą podrażnić 🙂 A tak to chyba wszystkie owoce i warzywa jadłam 🙂 omijałam smażone, jajka w każdej postaci mi szkodziły , kawa, czekolada, ryż , majonez, niektóre sosy, chipsy, piwo a reszty już nie pamiętam to były straszne czasy 🙂 Dlatego współczuje Megi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anyaz napisał(a):
Nie termin mam na 15tego, a 13tego to mialam na poczatku tylko tabelce niezmienione. Wiec mamy ten sam termin 🙂


no to masz odemnie oklaska za 34 tc 🙂

superbaba wlasnie nie wiem bo mnie ten zab wtedy bolal wiec chyba nie pisalam wymiarow tylko ogolnie ze bylo ok na usg :P

anula to napisz jak pamietasz u mnie tez dzidzia mniejsza zaraz zobacze dokladnie chyba tez bylo w 32+5 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula nasze dzieciaki sa takie same hihi moja minimalnie mniejsza

ja mam 32+5
obwod glowki 290.0
obwod brzuszka 265.0
aminotic fluid 18.0

🙂 i co mowili tylko ze troszke mniejsza i juz ze bedzie mala jak sie urodzi bo mnie tak powiedzieli 🙂

a powiedzieli ci jaka waga dziecka?? bo tez pewnie mam podobna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...