Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aguska byl glowka w dol ale byl plecami do moich plecow mozna tak rodzic (za drugim razem jest latwiej jakby teraz tez tak bylo :P) ale po godzinach partych doszli do wniosku ze jednak nie da rady bo mu cisnienie z kazdym skurczem spadalo wiec musieli mu pomoc ...i mnie przy okazji :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wam powiem, ze teraz bardziej się boję porodu chyba dlatego, ze wiem jak to wygląda. Za pierwszym razem to była wielka niewiadoma a teraz to już wiem co mniej więcej mnie czeka 😉 Mam nadzieję, że z maleństwem będzie wszystko dobrze bo tego jeszcze bardziej się boję niż porodu 🤨 Buziaki dla Was!!! dobrej nocy!!! uciekam bo już późno, ale sie rozpisałysmy na noc 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewczyny.
Nie wiem od czego zacząć 🤢 Może pobyt w szpitalu i poród zostawię na potem jak już będziemy w domku a teraz napisze że jestem dumna mama Ukochanego i przystojnego Milosza 🙂 Kompletnie nie umiem znaleźć słów...
Tak wogóle to bardzo ale to bardzo dziekuje za Wasze wsparcie bardzo mi to pomogło- a Ty Dorotko wcale mnie nie męczyłas 😘
Malutki musi być w inkubatorze by się dogrzac i podejść. a jak będzie na tyle silny to trafimy na to samo piętro razem by być. Bardz Boshe jakie on ma maleńkie paznokcie, ten nosem i oczka...o tego chce bo mieć Go pod serduszka a tak daleko od siebie to coś strasznego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przepraszam za bałagan ale pisze na telefonie i nie mogłam tego zedytowac 😞 Nie jestem w stanie nadrobić tych stu stron ale mniej więcej doczytalam . Strzauka współczuję tak zaawansowanej choroby dziadka 😞 dziewczyny trzymajcie się w szpitalach bo tylko tu jesteśmy bezpieczne. Dorotko nie stresuj się tak bo to złe wpłynie na Helence i mówię Ci to ją która tych stresów w ostatnim miesiącu miała aż za nadto 😘
Jeszcze raz dziekuje dziewczyny za wsparcie i osobny wątek 😘 i mojemu Kochanemu mężowi Loczkowi za informowanie Was 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kochane 🙂
Czarnyloczku: super ze mozesz juz do nas zagladac 🙂 Miłoszek przeprzekochany!! Trzymamy mocno kciuki zeby jak najszybciej byl przy Tobie 🙂 Pisz jak tylko mozesz:0 a na streszczenie wszytskich wydarezn tez czekamy 🙂 Do dzis nie moge uwierzyc ze ty juz po 🙂 A jak mezowi powiedzialam ze zaczelo sie juz rozpakowyanie to wzial urlop, rano zawiozl na badania zebym sama nei jezdzila i mam siedziec caly czas w domku i nie wychodzic 😮
babeczko: lepiej juz?
monia: mi tez puchna stopy. Pomaga tylko wykladanie ich do gory i ruszanie tak palcami i stopami ezby pobudzic krazenie. Nio i duzooooo pije 🙂
madzia: to moze synek sie urodzi i wtedy jak go tylko zobaczycie to juz bedziecie wiedziec jak ma miec na imie 🙂 Nio a z tym remontem to wspolczuje bo to przerabana sprawa 🥴 i te Wasze upaly kurcze ale Cie wymeczy..
agadka i aguska: dajcie choc troszku swojej pogody 🙂
U mnie dzis w plananch pakowanie torby i ksiegowanie zeby zaleglosci nie bylo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oooooooooo Czarnyloczek nareszcie tzn. fajnie ze sie odezwalas! 🙂 szybkiego powrotu razem do domku!!!!! 😘 😘 😘
Magdaluke i Aguska sliczne awatarki!
ha ha ale wam sie temat wczoraj rozwinal 😉 i same doswiadczone mamuski akurat! ale fajnie dobrze was poczytac i byc przygotowanym na rozne ewentualnosci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na sekundke tylko, bo nie chce Wam humorow psuc..starczy, ze ja mam dola i depresje:,( Jade na pobieranie krwi dzis zamiast jutra, bo akurat dermatolog sie zwolnil i zalatwie 2 w jednym..a cos mam na paluchu juz z 3 miechy..a moze jesli jest wenerologiem to od razu zerknie w cipke na to "cos":/ Chcialam sobie tez ktg w medicoverze zrobic..bo to chyba pokaze ew.kazdy skurcz jakby byl grozny? Niby moja ginka nie panikowala nic, ale wolalabym sprawdzic..tylko nie wiem czy sie da:/ Sprawdze..
Buzi dla wszystkich! Milego dnia..tu znow upal!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
babeczko: trzymaj sie mocno!! Wszystko przejdzie:* Ja mialam piewrszy raz robione ktg tydzien temu i podlaczyli pod dzieciaczka zeby sprawdzic tetno i pod miesien macicy. I wyjda skurcze ale chyba jak wtedy akurat beda ale specjalnie sie nei znam. Nio i mialam skurcz ale ten niegrozny wiec wszytsko widza 🙂 Daj znac jak wrocisz 🙂
A tak Ci powiem na pocieszenie, ze masz naprawde dobra opieke!! Moj gin juz sie wygrzewa chyba na jakis Kanarach i jestem osierocona 🥴 do czasu porodu!!! W razie "w" tylko szpital. Ale umowilam sie na prywatke w srode do kraka do lekarza z kliniki, moze akurat mnie przyjmie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Suuperbabo- oj biedna Ty życzę aby te ostatnie tygodnie były troszkę bardziej spokojne...i nie denerwuj się musi być dobrze pamiętaj 🙂
Czarnyloczku - miło że się odezwałaś 🙂 i znowu się wzruszyłam jak poczytałam o tych paznokciach i nosku...Trzymam kciuki aby szybko Was do domku wypuścili i aby rana po cc szybko się zagoiła 🙂
Magdag- z tym uchem to nie ciekawie ale chyba tak już jest w ciąży że szybciej coś się przyplątuje do nas...Dobrze że przynajmniej troszkę wypoczęłaś 🙂
Oj poczytałam Was trochę i się przeraziłam a co najgorsze przypomniało mi się cały poród i wiecie ja nie chcę rodzić....fakt że to się zapomina ale jednak coś zostaje w pamięci...życzę Wam i sobie bezbolesnych i szybkich porodów 🙂
A u mnie dalej pochmurno jak na razie na upały się nie zapowiada..a ja nie narzekam 🙂 Jak dla mnie akurat i aby się nie zmieniło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się i ja 🙂

Madziu u mnie ok 😘 Jakoś dużo spraw ostatnio, a wieczorami przesiaduję u rodziców lub chodzę z mamą na spacery, jak wracam to już nie mam siły zaglądać, nadrabiam rano. Mój gin też na urlopie, ale na szczęście wraca i 19.07 mam wizytę.

Czarnyloczku ja to nie mogę uwierzyć, że już masz Miłosza, pewnie przykro, że mały musi być w inkubatorze 😞 A wiadomo kiedy będziecie mogli być razem? Dzielna kobietka 😘

Ja tak jak Monia chciałabym do 37tc chociaż donosić, czyli równo do końca lipca, od sierpnia włączam stand-by, chociaż i tak nastawiam się na drugą połowę sierpnia. Nic nie wskazuje na wcześniejszy poród.

Dziś u mnie na śniadanie Prince Polo 😮 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂Ja od 8 na nogach 😉 Zaprowadziłam młodą na tańce i zaraz lecę po wynik GBS do szpitala. Troszeczkę chłodniej z rana więc muszę to wykorzystać. Czarnyloczku fajnie, że masz możliwość odezwania się do nas na forum. Odpoczywaj dużo i życzę Ci abyś jak najszybciej miała Miłoszka przy sobie!!! No i ukłony dla Twojego mężczyzny!!! 😉 Dzielnie nam tu zdał relację i jeszcze wstawił zdjęcia małego przystojniaczka 🙂 Mój to nawet nie wiedziałby na jakim forum miałby sie zalogować 😁 hehe, także ja jak urodzę to dopiero sama zdam relację po powrocie 😜
Buziaki dla Was!!! Miłego dzionka brzuchatki... i nie tylko 🙃 Czarnyloczku Ty juz bez brzuszka ale za to z synusiem 🙂 Och jak ja Ci zazdroszczę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki!

Czarnyloczku fajnie że możesz znów do nas zaglądać 🙂 Życzę szybkiego powrotu do formy i aby Miłoszek szybko był już przy Tobie cały czas.

Niestety trafiłyśmy z ciążą na czas urlopów i chyba prawie każdej gin miał urlop niedawno albo będzie miał w najbliższym czasie. Mojego gina od połowy lipca nie ma aż do połowy sierpnia więc teoretycznie przed moim porodem powinien już pracować ale nie wiadomo czy się coś nie przedłuży bo jego syn ma operację i nie wiadomo czy nie będą musieli być non stop przy nim i wtedy nie wróci do pracy tak prędko ale mówił mi na ostatniej wizycie żeby się nie martwić na zapas i jeśli zaistnieje taka sytuacja to w gabinecie będzie "z doskoku" przyjmował ale w szpitalu go nie będzie a wtedy mój poród odbierze ktoś inny. No nic ale przed jego urlopem mam jeszcze dwie wizyty: dziś i kolejną pewnie gdzieś 16 - bo potem go nie ma. No nic muszę się go dziś wszystko dokładnie wypytać m.in. o badania i poród bo jeśli go faktycznie nie będzie przy moim porodzie to nie będę rodzić w szpitalu w którym on pracuje tylko tu gdzie obecnie mieszkam bo ta porodówka jest polecana i na szkole rodzenia dziewczyny mówiły że ludzie z różnych stron przyjeżdżają tu rodzić.
Znów gorąco i zapowiada się niezły żar więc już tym razem nie jadę do gina sama tylko w towarzystwie cioci bo w taki upał to rożnie może ze mną być a to jest około 40 minut jazdy samochodem i ogólnie już nie czuję się zbyt pewnie za kierownicą więc ona poprowadzi 🙂
Ale się rozpisałam 🤔, pewnie Was zanudziłam tym postem - sorki.
Uważajcie na siebie w te upały. Przesyłam buziaki 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O kurcze, pół roku schodziłyście z wagi i to szybko 😮 ja myślalam, że z 2-3 miesiące to max... Ale o czym ja marzę jak tyle przytyłam...

aguśka ja też się nie mogę doczekać już aż będę mieć Damianka na rękach 🙂 chociaż sam poród zaczyna mnie coraz bardziej przerażać... A raczej najbardziej fakt, że to może się zdarzyć w każdej chwili, w końcu u mnie już 37tc...

Monia tak - ja mam mieć CC max w 39tc więc za jakieś 2 tygodnie mnie rozpakują i jak nie będzie żadnych niespodzianek to powinnam być następna po Loczku, chociaż w te upały to nic nie wiadomo 🙂

Matko jak tak Was poczytałam to mi się odechciewa tego porodu, bleeh... Cieszę się, że będę mieć cesarkę, przynajmniej kupę normalnie zrobię 😜

Czarnyloczku super, że już możesz się odezwać, oby jak najszybciej Miłoszek był cały czas przy Tobie a nie w inkubatorku 🙂

Suuperbabeczko nie stresuj się tak bo i tak Ci to nic nie da a może tylko zaszkodzić Helence, będzie dobrze 😘

W sumie to nie wiem kiedy moja ginka ma urlop, nic nie mówiła więc może w sierpniu jak już rozpakowana będę 🙂

Pielęgniarki jeszcze nie było, a miała być o 10... babcia mówi, żebym się nastawiła że ona to i po 12 może przyjść bo na pewno najpierw poleciała zastrzyki i takie rzeczy porobić a do mnie tylko na zapisanie to się nie musi spieszyć 😜

Ja chyba nie miałam jeszcze tych skurczy hixa sriksa i nawet bym nie rozpoznała... jedynie czasem brzuch mnie boli ogólnie albo tak jakby lewy jajnik...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaja - dobrze że sama nie jedziesz 🙂 Daj znać jak po wizycie 🙂
Strzauko - nie chcę Cię martwić ale po cesarce też robienie kupy to koszmar 🙂 No u Ciebie to już nie długo jak piszesz że za 2 tyg 🙂
Powoli zaczynam pakować torbę do szpitala i chyba muszę kupić jakąś większą a nawet i dwie bo druga dla dziecka staram się jak mogę zmniejszyć ilość rzeczy no ale się nie da..Jeszcze nie wiem jak ja pampersy wsadzę i tak się zastanawiam czy muszę całe opakowanie brać ? Wiem że tak głupio np pół paczki ze sobą zabrać tylko ale zawsze to sporo miejsca więcej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula ja bym brała pół, czemu głupio 🙂 sama biorę całą (23 sztuki) tylko dlatego, że po CC mam być w szpitalu 4 dni a dziecko ma "przydział" 5 pieluch dziennie (a że mu za cholerę nie przetłumaczysz, że ma więcej nie siusiać to trzeba mieć swoje 😉 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie z pakowaniem torby........ hmmmmmmm same podpaski tzn te wklady to prawie pol torby zajmuje 😮 a szlafrok to juz w ogole...
i doszlam do wniosku ze ja bede miala torbe oddzielna na Izy rzeczy taka mala co potem na spacery ja brac bede o taka kupilam http://allegro.pl/babyono-wielofunkcyjna-torba-spacerowa-hit-i2451179556.html i oczywiscie sie okazalo, ze przeplacilam bo sa i po 50zl http://allegro.pl/torba-wielofunkcyjna-do-wozka-babyono-torby-hit-i2452461388.html
(sie doczytalam ze ta tansza nie ma akcesori typu opakowanie termoizolacyjne ufff) 😉
i tam spakuje ubranka malej, smoczek, butelke, kocyk, pieluche tetrowa i flanelowa, jej recznik itp pampersow wezme tylko 10szt, misiek bedzie jezdzil pewnie codziennie a nawet kilka razy dziennie to dowiezie 😉
no a moja bedzie wieksza 🥴 bo i ubranie na wyjscie i przybory i recznik i masa innych rzeczy same wiecie!
Gaja swieta racja termin porodu na sierpien to nie jest najlepszy pomysl 🙃 ale u mnie to tak samo jakos wyszlo....
Strzauka 😁 no moze damy rade jakos z potrzebami fizjologicznymi 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula napisał(a):
Ja mam paczki po 78 sztuk i wydaje mi się troszkę za dużo...A ta paka sporo miejsca zajmuje. Teraz żałuje bo mogłam taką mniejszą też kupić akurat do szpitala aby była.

spakuj troche do zwyklej reklamowki i bedzie ok! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
d-brycz- Torba fajna wydaje się pojemna a jak w praktyce ? No będę musiała tak zrobić bo inaczej ciężko będzie się spakować 🙂 Ja to się zastanawiam nad 3 torbą aby przygotować rzeczy do wyjścia że szpitala dla mnie i małej bo mąż jak mi przyniesie ubrania to albo w nie nie wejdę, albo się utopie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...