Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nie byliśmy nad jeziorkiem bo mąż wrócił mega zmęczony i mówił, że strasznie duszno na dworze i lepiej żebym nie wychodziła (zwłaszcza, że wie jak mnie kusi żeby popływać - kocham to)

no ale poleżałam sobie, pooglądałam tv i o dziwo nadal nieźle się czuję 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej kobitki
byłam dziś u gin, szyjka już lekko skrócona, ale nie przerażająco. Po konsultacji z ortopedą i usg biodra lekarze doszli do wniosku, że dają mi tydzień spokoju, a za tydz znów to samo czyli- mam jechać już z torbą do porodu, bo mogą mi z miejsca robić cc ( i weź tu nie zwariuj z nerwów, co tydzień szykuje się na swój "wyrok" a potem wracam).. Więc do porodu mam co tydzień jeżdzić na wizyty i na ktg.
Aha mam zakaz ruszania się z łóżka, tylko na siku mogę wyjśc.
A to że mnie widzicie na forum , to jest moje nieposłuszeństwo 😞 idę zaraz
aha jak dziś byłam w szpitalu to i u nas mówią że jest wysyp porodów lipcowo/sierpniowych
a co do straszenia o porodach- niektóre baby są wredne, same rodziły bały się i teraz chcą byśmy same się bały. Ja zawsze wtedy mówię "no tak po tobie zawsze można było się spodziewać braku wyczucia i chyba dramatyzowania, inne opisują lżej swój poród, tylko ty miałaś pewnie taki cięzki poród, że ci dupe rozerwało" a co?jak ma w intencji mnie straszyć to tak jej mówię, baby bez sumienia! :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia najlepiej jak sie nastawisz ze jeszcze przynajmniej do 37 tyg cie beda odsylac do domku 🙂 nie wybieraj sie tam za szybko, moze jak bedziesz lezala to wszystko bedzie ok i donosisz bez problemu dzidzie.
A co do porodow to wiadomo o co chodzi to jest jednak porod musi troche bolec,ale bez przesady.
Jestesmy tak stworzone zeby to przetrzymac- ja to wam powiem ze moja siostra to miala ze mnie ubaw jak rodzilam amlke bo przy skurczu wiadomo bolalo ale w przerwach miedzy skurczami to tak sie smialam bo smieszne to dla mnie bylo ze nic nie boli i tak jakbym wogole nie rodzila.
Dziewczynki damy rade nie jest to az takie straszne, a glupich bab nie ma co sluchac co strasza.
Magdaluke odpoczywaj jak najwiecej teraz to wskazane 🙂 jeszcze przy tych upalach
Agadka no ja kupilam sobie lewatywe w polsce,tak dla swojego komfortu 🙂 zeby sie nie stresowac glupia kupa 😜
To teraz bedziesz czesciej na brzuszku jak mezulek pojechal i tam nie waz sie jeszcze rodzic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wredne baby znajda sie wszedzie!:/
Jak mnie ta cipka szczypie, piecze, boli, jest wielka..ogolnie jakies sajko co tam n dole mam...jakas jedna wielka wara!!! 😞 Ledwo chodze, bobrzuvh twardy..boli mnie wszystko a psychika chyba najbardziej! A szpitalem sie martwie...bo ciekawe jakiego lekarza prowadzacego na patologii dostane..nic nigdy nie wiadomo 😞 A moja ginka na innym pddziale i tez na wakacje jedzie! Wraca 23.07 😞 Ja juz codziennie mam zjazd i ryk przed cc i tym wszystkim co sie bedzie dzialo! Jak sobie radzic Kobietki?! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke ja mam tylko poobijane pod prawą piersią bo tam ciągle Damianek wali główką, strasznie boli, ale co zrobić..

bisiu hehe dobrze gadasz, po co straszą niepotrzebnie, jakbyśmy i tak już się wystarczająco nie bały 😉 a co do szpitala... no to może i dobrze, że masz tydzień spokoju, im dłużej Franek w mamusi tym lepiej 🙂

Dziewczyny kupujecie leżaczki-bujaczki? Może coś polecicie bo chciałabym dla Damianka i Oliwierka mojej siostry kupić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie,
Jesscze was nie nadrobilam po wczorajszych I dzisiejszych wpisach, ale przyszlam sie przywitac 🙂
Po dzisiejszym dniu naprawde wspolczuje wam tych upalow. U nas niby 22 stopnie I troche slonce wyszlo, a ja ledwo zyje. Generalnie to stwierdzilam, ze dluzsze wyjscia z domu to juz nie dla mnie. Spotkalam sie na chwilke z kolezanka I troche zakupow zrobilam, a teraz leze I zdycham, a plecy to mnie bola, ze porazka 😞 Dobrze, ze troche synkowi ciuchow dokupilam, bo jak was wczoraj poczytalam to sie przerazilam, ze mi nic nie wystarczy, ale teraz moge spac spokojnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agusia w sobote dopiero jedzie a ja i take z nim mmalo gadam haha wiec siesiedze na brzuszku cczesto :p

Magdaluke az siniak :o ojaaa

Bisia laptop by ci sie przydal bo sie nudzisz ppewnie

Strzauka jak dla mnie najlepszy jest bright stars jest dosc drogi ale super bezpieczny nie tak jak te inne
http://www.calineczka.pl/sklep/bright-starts-lezaczek-bujaczek-hybrydowy-slimaczek-p-12601.html
Jest niebieski rozowy i kremowy chyba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agusia w sobote dopiero jedzie a ja i take z nim mmalo gadam haha wiec siesiedze na brzuszku cczesto :p

Magdaluke az siniak :o ojaaa

Bisia laptop by ci sie przydal bo sie nudzisz ppewnie

Strzauka najlepszy jest bright stars jest dosc drogi ale super bezpieczny nie tak jak te inne
http://www.calineczka.pl/sklep/bright-starts-lezaczek-bujaczek-hybrydowy-slimaczek-p-12601.html
Jest niebieski rozowy i kremowy chyba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka - fajny bujaczek! Ja dostane po kolezance albo Tiny Pon albo Fisher Price...wiec darowanemu koniowi nie bede zagladac w zeby:P
Anyaz - a bo tu babki poszalaly z zakupami 🙂

Mi przyszla paczka z pajacykami...tylko cholera kupowalam na taka malutka, a okazuje sie, ze to raczej na 2-3 mies beda:/ Nie zmarnuja sie, ale znow na malutka brak...hehe. Leze juz wykapana i staram sie zjesc kolacje, bo po lekach ciezko idzie:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny sorry ze take beznadziejnie pisze czasem sie sama nie rozumie ale na tym nowym tablecie nie umiem jeszcze pisac wkurza mnie na maksa ale nie jest przynajmniej taki ciezki jak llaptop wiec lzej i wiecej miejsca w lozku hhaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbabeczko postaraj sie nie myslec o szpitalu i cc bo to i tak nieuniknione a za to mysl caly czas jak bedziesz miec Helenke juz w ramionach, mi to pomaga, nie mysle o tych gorszych rzeczach-przynajmniej staram sie 🤨
Pomysl jak bedziesz z Helenka na spacerki chodzila,tulila ja i juz samo patrzenie na nia wywola usmiech na twojej twarzy 😉 wszytsko bedzie dobrze, juz niedlugo zostalo 🙂
A ta twoja pipka to serio nie zazdroszcze musi swedziec mam nadzieje ze ci sie polepszy szybko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anyaz mi to sie wydaje ze tutaj inny klimat i jak jest 22 st to chocby 30 s polsce ja przynajmniej tak odczuwam a ostatnimi czasy to jakos duszno tu strasznie sie zrobilo, wiec wcale ci sie nie dziwie ze po zakupach zaleglas na lozku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my juz w domku 🙃 fajnie nad jeziorem 🙂 mamy taka miejscowke, ze na brzegu jest cien i moglam sobie spokojnie lezakowac jak maz plywal, woda super az moze nawet za ciepla bo slabo chlodzi 🙃
i moglabym tam caly czas lezec ale trzeba wracac bo robactwo nie daje 😞 potem jeszcze jakies zakupy i teraz ledwie dysze bo duchota! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze...Ola chyba ma ospę 😮 Wczoraj miała parę krostek a teraz juz wysypana na maxa 😲 Poczytałam i wszystko wskazuje, ze to ospa. najpierw takie krostki z wodą a potem pękaja i robią się strupki no i ma we włosach, na twarzy i reszta ciałka, jutro zaraz muszę do lekarza i dzwoniłam do pani z przedszkola i mówiła, że w przedszkolu panowała ospa więc wszystko pasuje bo to po jakiś dwóch tygodniach wysypuje. Mam nadzieję, ze jak ja miałam ospę to nic mi nie grozi 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dopiero dochodzę do siebie, bo migrena całodniowa pogodowa 🤢 Na wieczór chłodniej się zrobiło, to i mi lepiej.

Magdaluke superniania dotarła hihi 🙃

Carolla oklask za podejście do porodu, ja też się nastawiam pozytywnie 🙂 Ale zgadzam się też z Magdą - że poród jest na pewno cudownym przeżyciem, ale wprost obrzydliwym 😜

Suczka moich rodziców ma jutro sterylkę, strasznie się martwię 😞 A za to moja jest w samym apogeum rui i już nie gwałci marchewki tylko moje stopy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agadka napisał(a):
Agusia w sobote dopiero jedzie a ja i take z nim mmalo gadam haha wiec siesiedze na brzuszku cczesto :p

Magdaluke az siniak :o ojaaa

Bisia laptop by ci sie przydal bo sie nudzisz ppewnie

Strzauka jak dla mnie najlepszy jest bright stars jest dosc drogi ale super bezpieczny nie tak jak te inne
http://www.calineczka.pl/sklep/bright-starts-lezaczek-bujaczek-hybrydowy-slimaczek-p-12601.html
Jest niebieski rozowy i kremowy chyba


Agadka, mam identyczny bujaczek jak ze zdjecia. Jest naprawde sliczny i taki mieciutki. Tylko ELka nie bardzo w ogole za bujaczkiem byla. ALe mialam tez hustawke, moze dlatego. ALe jest naprawde fajny ten bujaczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguska - dzieki za dobre rady...moze tak wlasnie bede robic! I tak nie raz jeszcze spanikuje i bede plakac, ale bede myslec o milym 😉 Narazie oby do czasu szpitala wytrwac, bo jak tam twardo i boli i skurcz i cipka...to ciezko na maxa! A z ta pogoda to w ogole jakies szopki, bo nawet jak temp nizsza to mega duchota wszedzie! Jutro u nas 34 w cieniu...help!
Agadka - ja tam Cie rozumiem:P Mi tez by sie przydal taki netbook albo ipad, bo teraz dzialam na iphonie:/ I tak go kocham! A lapa mam super, ale nie jak w ciazy i w lozku, bo gigant 17cali:/
Bryczus - aaaaleeee zazdroooszczs 🙂 Pieknie!
Moni - cholera ze akurat teraz! Jak przechodzilas i nie jestes teraz jakos oslabiona to na luzie nic nie grozi! Bo jakbys byla jak ja po antybiotyku to bym sie martwila o polasca, bi to atakuje jak oslabiony organizm:/ Wiec spokojnie...no ale Olki szkoda, bo na tance nie pochodzi i w domi 2 tygodnie trzeba siedziec 😞
Gaja - gdzie jestes po ginie?:/ Chyba do niej napisze smska, bo zaczynam sie martwic:/
Magdaluke - no brawo za pranie ciuszkow! A do sierpnia w dwupaku mysle, ze spokojnie dotrwsz...zwlaszcza ze all u Ciebie spokojnie i zdrowo!
Strzauko - jutro takiego samego dobrego dnia Ci zycze:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny tabelke uzupełniłam, weszłam an chwilke b dzis tez cały dzien zalatana i do tego ten upał mnie pokonał

ale mam pytanie do superbaby bo mówisz o tej opryszce i sie przestraszyłam bo ja tez zauważyłam kilka dni temu krostki "tam na dole" ale jakos się nimi nie przejmowąłam a teraz wpadłam w panikę 🥴wizyte mam dopiero we wtorek wczesniej nie d arady i nie wiem co ammz robić, powiedz mi jak to u Ciebie wyglada?? boli piecze albo co?? ja mam 3 krosty ale sa to takie jakby grudki podskórne nie sa ropne ani nie bola ani nie pieką jakiegoś dyskomfortu nie czuje n troche tam jestem opuchnieta jakby ale myslalam z eto przez ciaze a teraz spac nie bede mogla matko odpisz szybko ajk to u ciebie jest??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi, padlam ze smiechu z Twojej suczki...no Tobie pewno wcale latwo nie jest, hehe.
Monia, no lipa, az no, ospa....Mam nadzieje, ze Ola lekko przejdzie a Ty sie nie zarazisz....ale to glownie rozyczka, ktorej nalezy sie obawiac, racja dziewczyny?
No niby ospa kiepsko ( bo poczytalam) ale w pierwszym trymestrze....wiec uff. A poza tym to moze przechodzilas i nie pamietasz, bo mialas np 5 lat 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia to niefajnie z ta ospa u was, ale jesli przechodzilas wczesniej i masz przeciwko ala to wszystko powinno byc chyba OK.
Aguska z ta pogoda angielska to troche klimat, a troche tez czlowiek sie przyzwyczaja I po pewnym czasie to nawet 20 stopni I jest goraco. Ja jak tu przyjechalam to sie dziwilam, ze jesienia ludzie w odkrytych butach chodza, a dzieciaciaczki czesto zima bez czapek simigaja 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka da sie przyzwyczaic do Ipada mnie tylko denerwuje, ze jakies dziwne slows ze slownika mi sie pojawiaja. Ja tak juz sie do swojego przyzwyczailam, ze juz chyba od disk mii sie na brzuchu zrobil 😉
Maiha dzieki za uzupelniene tabelki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z ta opryszczka to macie nie zbyt przyjemnosci sprawa, tez myslam, ze cos mi nie dawno wyskoczylo, ale lekarz powiedziala, ze swedzialo, bo drozdzaki zwykle mi sie przyplataly i I cos tam spuchlo, a w ciazy to sie niestety zdarza 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...