Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Suuperbaba a my do brzucha Fasolka mowimy. Tak jakos sie przyjelo od poczatku...Moja mama sie smieje, ze Fasolek a nie Fasolka, ale ja uparcie przy swoim obstaje 😉 Sukieneczek juz nakupowalam, a reszta spioszkow jest rozowa wiec jak bedzie Fasolek to troche smiesznie bedzie w rozowych spiochach wygladal 😉 Kolezanki sie smieja, ze bede przefarbowywac, a ja im wytlumaczylam, ze jakby cos to za ktoryms razem napewno nam sie dziewczynka trafi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala zdjęcie super 🙂

Co do czkawki to nie wiem jak inne mamusie bo na początku się podobała ale pod koniec ciąży nie lubiłam jak dziecko miało czkawke:P denerwowało mnie:P a trwało czasem nawet po 20 minut 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heh sosna nie przejmuj sie rózowym kolorem bo gdzies slyszłąm ze jakies regiony polski chlopcow ubieraja na rózowo bo jezus chodizł w różowych szatach a dziewczynki na niebiesko bo maryja chodziła ubrana na niebiesko 🙂 ale prawda jest taka ze takiemu we wszytskim ładnie 🙂 jak ja bede miec syna to tez bedzie chodzil w różowym bo przecie znie wyrzuce wszytskich spioszkow i kaftanikow rozowych:P w domu moze chodzic nawet w różu:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala 236g to juz naprawde sporo!!! Ale duza ta twoja Michasia!!! A ty tylko 2kg w gore...niezle, niezle
Mi jak narazie 3kg w gore poszlo. Ciekawe kiedy zacznie sie taki naprawde spory przyrost wagi???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miaha, fajne zdjecie i niunie swoja pokazalas! Urocza!
A wiecie, ja niezdecydowana znowu czy chce wiedziec, czy moze jednak znowu niespodzianke sobie zrobic? Bo tak fajnie nie wiedziec do konca....ale tez fajnie tym razem wiedziec bo ubranka itp.... 🤪 co tu zrobic????
Moja psiapsiolka tez w ciazy, tylko 14 tydz i ona taka, ze robi wszystko to samo co ja i mnie meczy zebym jej powiedziala, czy sie zdecyduje poznac plec czy nie. I w ogole o badaniach i o wszystkim. Najpierw bralam to na smiech ale ostatnio 😠. Jak sie zdecydowalam na te poczworne testy, to wyrzuty mi robila, bo mowilam najpierw ,ze chyba sie nie zdecyduje. Nie wiem do konca o co jej chodzi...taki pakt ciezarnych? No niewazne. Maz kupil takie buleczki co to prawie przypominaja takie polskie chrupiace. I z szynka i serkiem i rzodkiewka zjadlam i poczulam sie jak w domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke dziekuje 🙂 szkoda ze mieszkamy tak daleko od siebie bo nasze dzieciaczki pewnie by sie razem fajnie bawiły 🙂

a co do koleżanki to moż epo prostu nie ma własnego zdania albo nie chce być gorsza od Ciebie ale dosyć dziwna hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sosna - Ty już widzę niezłe zakupy zrobiłaś?!?! :P Ja jeszcze twardo nic...no, prawie nic bo jak się w 12 tyg okazało, że wszystko w porządku, to kupiliśmy trójpak bodziaków typu I Love mummy itp 🙂 Ale nic poza tym...zresztą moja gin taka twarda i powiedziała, że na zakupy to się jeszcze nie zgadza :P

Bisiaaaaa...gdzie jesteś?!?!?!

Magda - znów narobiłaś mi ochotę na jedzenie..a ja już 3 kanapkę zeżarłam:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
racja Maiha! Jakby cos to bede mowic, ze u nas jest taka tradycja i juz! Zreszta tu w Irlandii to wszystko pasuje.....
Magdaluke u ciebie dopiero zalazki zonkili a u mnie juz przekwitaja....teraz pomalu okres tulipanow nadchodzi...
mowie wam dziewczyny, ze ja teraz taka jakas wrazliwa na piekno jteraz estem....co i rusz swieze kwiaty kupuje i w wazonie wymieniam. Dlatego napewno bedzie dziewczynka!!!!! Kolezanka z pracy mi mowila, ze ona to tylko by mecze ogladala, piwo pila (bezalkoholowe oczywiscie) i jak bierze prysznic to uzywa tylko meza zelu pod prysznic a i najchetniej to by jego perfum tez uzyla, bo wszystko co babskie to ja mdli....i co.....i okazalo sie, ze chlopaczka bedzie miala 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha napisał(a):
Magdaluke dziekuje 🙂 szkoda ze mieszkamy tak daleko od siebie bo nasze dzieciaczki pewnie by sie razem fajnie bawiły 🙂

a co do koleżanki to moż epo prostu nie ma własnego zdania albo nie chce być gorsza od Ciebie ale dosyć dziwna hmm



No moze, ale to tez nie jej pierwsza ciaza, ma synka 4 mce mlodszego od Elli ( wiec juz sie razem ladnie zaczynaja bawic, chociaz on jeszcze na czworaka:-)). Mi sie wydaje, ze tak jej sie wymyslilo, ze fajnie by bylo wszystko razem, tylko zapomniala mnie o tym poinformowac. No i czuje sie czesto postawiona w krepujacej, powiedzmy ,sytuacji. Ale to nie koniec swiata.
No fajnie by sie nasze coreczki bawily, jestem pewna. Ale nie ma zmiluj sie, troche daleko mamy do siebie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tych przesądów to cała masa:P ...a wyjdzie w praniu!

Magda - co do tej koleżanki to też mam taką...mnie też to denerwowało swojego czasu 🙂 Taki typ człowieka...ale jakby się czepnęła, że zmieniłam decyzję co do badań to bym huknęła i opitoliła :P Każdy ma swoje życie i decyzje...no ale wiesz - ciąża i te sprawy...trzeba być pobłażliwym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eeeee, zaraz nakupowala.....wyprzedaze byly to szkoda bylo nie brac, bo prawie jak darmo...Suuperbaba mam swietny pomysl: narob sobie caaaaaly talerz tych kanapeczek to do kuchni co i rusz nie bedziesz musiala latac hihihihi Ja na poczatku ciazy tez mialam taka wielka ochote na kanapki z pomidorem i cebulka (gdzie ja normalnie wogole cebuli nie jem) i jadlam tak chyba z tydzien non stop! Na sniadanie, obiad i kolacje. A poza tym to pomidorki maja duzo potasu czy czegos tam wiec moze tego akurat dzidzia chce!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba napisał(a):
Tych przesądów to cała masa:P ...a wyjdzie w praniu!

Magda - co do tej koleżanki to też mam taką...mnie też to denerwowało swojego czasu 🙂 Taki typ człowieka...ale jakby się czepnęła, że zmieniłam decyzję co do badań to bym huknęła i opitoliła :P Każdy ma swoje życie i decyzje...no ale wiesz - ciąża i te sprawy...trzeba być pobłażliwym 🙂


Nie no, wiesz, powiedzialam jej, ze ja jej niczego nie obiecywalam i ze z plcia to zrobie tak, ze sie dowiemy, ale nikomu nie powiemy i teraz ma do myslenia bidna 😜. ALe my sie naprawde lubimy, wiec nie chce sie za mocno klocic, zwalam wine na to,ze ciezarna. Ona jest taka strasznie otyla i czasami mam wrazenie, ze nie dane jej przezywanie ciazy tak jak szczuplejszym dziewczynom i moze jakos to przez tak. No tak mnie temat troche gryzl, wiec sie wam wygadalam dziewczynki. Dzieki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke - wiesz...charakterologicznie to mam podobną przyjaciółkę 🙂 Taki typ i trzeba akceptować jaka jest! Grunt, że sprawdza się jako przyjaciel..

Sosna - ja to cebule też wcześniej rzadko jadłam, a teraz jakoś pomidory z nią mi smakują na maxa! Jedyny minus, że mi ta cebula na kanapkach śmierdzi :/ Ogólnie to ja dużo jakoś nie jem, ale wieczorami mnie napada :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sosna napisał(a):
Nirmala 236g to juz naprawde sporo!!! Ale duza ta twoja Michasia!!! A ty tylko 2kg w gore...niezle, niezle
Mi jak narazie 3kg w gore poszlo. Ciekawe kiedy zacznie sie taki naprawde spory przyrost wagi???


Ja pamietam, ze tak po polowie ciazy zaczelo sie tycie i co pare dni wiecej i wiecej na wadze bylo :-) Dlatego ja sie nie martwie, ze jeszcze mocno nie przytylam. WIem, ze nadrobie. No i mozecie poczytac co ile dokladnie wazy i w zwiazku z tym ile powinno sie przytyc. Chyba idealnie cos kolo 12 kg ale zalezy od wagi wyjsciowej, niektorym wskazane duzo wiecej, innym mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda - wspolczuje Ci tych migren:/

Dodi - mnie to ciagle cos w posladek wlazi i tak boli, ze ledwo chodze;( Ogolnie chyba mam jakis ucisk w kregoslupie ledzwiowym, bo boli tam okropnie i noga dretwieje i w ogole bleeee...

Gdzie jest Biiiisiaaa? Bo juz sie martwie;/

A ja dzis pol dnia lece na tym numerze i jakos mi tak skocznie sie zrobilo 🙂)) Polecam Babeczki:
http://www.youtube.com/watch?v=suRsxpoAc5w&feature=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...