Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 Super, ze wszystkie jeszcze w dwupaczkach 😉 Ja znów nie spałam prawie całą noc za to rano nadrobiłam. Strzauka mi to Twoje staniki to się nawet w nocy śniły 😜 Jaja sobie robi ten sprzedający. Carolla ja byłam na usg tydzień temu więc był 35+6 i moje dziecko też ważyło 2500 więc się nie martw, mi moja gin powiedziała, ze waga do końca powinna być około 3200. Moja córka tez ponoć miała być mała i ważyć jakieś 2800 a okazało się, ze ważyła 3700 więc na ta wagę z usg trzeba brać trochę poprawkę. Dodi zazdroszczę Ci tych rozmiarów ubrań,ja to ciężko wchodzę w rozm. 38 😮 Amelia Ty to chyba miałaś odpoczywać a nie sprzątać!!! i to tak, ze masz zakwasy 😮 przystopuj troszkę!!! Magdaluke nie zazdroszczę Ci remontów, my jakieś 3 m-ce temu odświeżaliśmy tylko mieszkanie i juz miałam dosyć 🤢 A Ella to tak jak moja Olka jak była mała 😁 tez próbowała siusiac na stojąco, jeszcze czeka Cię wkładanie podpasek i zakładanie staników i butów na obcasie 😉 Moja Olka jak włozyła sobie podpaskę to chodziła z nią pół dnia i nic nie powiedziała 😉 Dopiero po paru godzinach mówi: "wiesz mamusiu musiałam dziś założyć sobie podkładkę" 😁 A ja nie wiedziałam jaką podkładkę 😁
Jezeli chodzi o zwiedzanie porodówki to ja też mam taką możliwość i zrobię to jak 26 pojadę na ktg.
Juz nie wiem co miałam pisać 🤢 Siedzę sama bo Olka pojechała do babci na parę dni a mąż w pracy. I chodzę jeszcze w szlafroku i mam strasznego lenia 😉
Buziaki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadko dieta ztym wczorajszym bólem niema nic wspólnego. Zadzwoniłam do doktora powiedziałam mu co mnie boli mnie to kazał wziąć buscopan. Powiedział że teraz takie bóle do porodu będą się zdarzały a po porodzie przejdą. Mówił że ten ból to kurcz mięśni żołądka i woreczka a dziecko jeszcze zwiększa nacisk na narządy. Jeżeli nie chce mieć tych boli to.muszę cały czas leżeć a wstać tylko i wyłącznie za potrzebą czyli do wc.
Skoro kazał wziąć buscopan to wzięłam 21,40 ale wcześniej mąż był po niego w aptece. Po zażyciu lezalam i czekałam aż mi przejdzie. O 23 bolało dalej więc myślałam że nic nie pomogło i o 23,30 chcialam dzwonić ale ból ustępował i o północy tak jakby przeszło więc zasnelam. Obudzilalam się po 5 na siku i poszłam dalej spać. Wstalam o 10 już mnie nie boli ale jak wstaje siadam i chodze to pobolewa więc zjadlam śniadanie i cały czas leze.

Teściowa zaczyna mnie wkurzac bo zaczyna się zadzic. Wczoraj mąż zaczął robić koncik dlamalego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No więc zaczął robić koncik dla malego a ona że to po co mały będzie spał we wózku a nie w lozeczku. Bo że dzieci jej brata spały wszystkie we wózku to i nasze moze. No kurcze to jest moje dziecko i mam prawo zrobić mu koncik i wstawić lozeczko. Jestem normalnie wsciekla. Ona mówi że to dla mnie będzie lepiej bo wózek postawie sobie koło łóżka moze i tak ale to będę wstawac w nocy a nie ona więc niech pozwoli że to ja zadecyduje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja to już wymiękam normalnie... tez macie takie wahania nastrojów? Jak wstałam było dobrze a teraz ryczę jak wół 😞 włączyłam sobie muzyczkę LOVELY BABY i chciałam wziąć się za sprzątanie i zaczęłam rozmyślać i same łzy z oczu lecą.... jak ja bym chciała wiedzieć czy wszystko będzie dobrze, to wszystko mnie przerasta im bliżej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia fajnie masz ze mozesz pobyc chwilke sama 🙂 ja marze zeby sie polozyc i nic nie robic choc jeden dzien , w sumie ajko tako nie robie az tyle w ciagu dnai ale chciałabym poprostu jeden dzien poleniuchowac i przelezec cały na kanapie

ja w nocy nie moge spac a w dzien chodze jak zombie;/

strzauka te staniki sie trche naciągna więc może go wykorzystasz

d-brycz ja tez mam wesele znajomych we wrzesniu ale nie zamierzam go sobie odpuszzcac 🙂 juz załatwiłam noclegi moim dzieicom 🙂 bo to 2-dniowe wesele)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megi niesttey tesciowa i mama lubią czasem się wtracic a nauczyłam się już że trezba wysłchac a i tak zrobić po sowjemu przynjamniej bez kłótni sie to odbywa

a co do bóli to ja sie czuje coraz gorzej nic mni nie boli ale ciągle mam zawroty głowy i strasznie ciężko mi sie oddycha ach dobrze ze w pon juz do szpitala bo padam ze zmęczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megi ja być może też kilka dni będę trzymać malucha w gondoli przy łóżku, bo po cesarce będzie mi lżej nie wstawać, ale to nie znaczy, że łóżeczko nie może już stać - przecież w nim będzie maluchowi znacznie wygodniej niż w gondoli 🙂 z resztą sam widok takiego kącika dla malucha jest super i macie racje, że teraz to urządzacie - bo kiedy, po porodzie? Nie przejmuj się, teściowa pogada a Wy i tak zrobicie po swojemu 😉

Monia w sumie też tak mam... w dzień staram się ciągle oglądać tv lub siedzieć na necie, zeby nie mieć czasu mysleć (bo jak tylko zaczynam to zaraz ryczeć mi się chce, boję się jutrzejszego szpitala, porodu i bólu po cesarce...), ale jak mąż wróci z pracy i przytulam się do niego to zaraz zaczynam beczeć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Cieszę się że wszystkie jeszcze 2w1!! 😉
Junior ze swoją wagą w porównaniu do Lili to piórko 🤔 Ależ już ciężary macie w brzuszkach 🙃
Megi ważne że ból przeszedł, a do porodu coraz bliżej więc dasz radę 😉 A teściową się nie stresuj- większość ma za zadanie wtrącać nosa w synka życie
Magdaluke nie zazdroszczę remontu na chwilę obecną 🥴
Monia to odpoczywaj i leń się ile się da, bo Twe dni są policzone 🙂
Bisia i Superbaba trzymajcie się dziewczyny!! Dla Heli i Franka 😘
Strzauka z moimi stanikami też były przeboje a w efekcie nie chciało mi się ich odsyłać 🤨
Daj negatywa jak uważasz i już. I gratuluję!! Za dwa dni będzie Damianek 🙃
Dodi masakrycznie szybko zleciał czas od wyjazdu Twojego męża 😲 Ale zakupy z mamą napewno przyśpieszą oczekiwanie na powrót 😉
Hmmm nie wiem co miałam jeszcze napisać 🥴
Czytam Was na bierząco a jak chce odpisać to mały "woła"-zalety karmienia na rządanie 😜
Dzisiaj mamy pierwszą wizytę u rodzinnego u pediatry, aż boję się ważenia 😞 W szpitalu przybierał bo widziałam ile je, a z cyca nie widzę więc mam stresa- bo podobno dzieci wolniej przybierają na wadzę na cycu 😞
Poza tym jedziemy sami autem-bo mąż w pracy, a to dodatkowy stres 🤔
Rano jestem jak zombi, ale po prysznicu już zwarta i gotowa do kolejnego dnia 🙃
A tu moja kruszynka po jedzonku 😉

[IMG]http://i45.tinypic.com/hsmbs2.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha a wiesz kiedy dokładnie masz cesarkę po przyjęciu do szpitala? Jak we wtorek to będziesz dokładnie w tym samym tygodniu (38+4) co ja 🙂

Czarnyloczku Miłoszek jest przecudny!! A jaki spokojniutki 🙂 wagą się nie przejmuj - na pewno rośnie we właściwym dla siebie tempie 🙂
a powiedz mi czy rana po cesarce bardzo bolała zaraz po zabiegu przez pierwsze dni? przeraża mnie najbardziej ten ból, bo wyobrażam go sobie tak, ze nie będę mogła w ogóle się ruszyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megi nie przejmuj się teściową, szkoda nerwów, pogada i przestanie. Ja mam super teściową, złego słowa nie mogę powiedzieć a najlepsze jest to, że co by się nie działo to zawsze trzyma moją stronę a nie mojego męża 😉 A Ty mieszkasz razem z teściową? Bo jak tak to przerąbane 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to też faktycznie mam teściów w porządku .. szybciej mnie by przyjęli pod swój dach niż Kamila 😁 no ale nie ma co się nimi przejmować tak naprawdę .. czasami po prostu trzeba zagryźć wargi i przemilczeć .. a swoje oczywiście zrobić 🙂

A co do staników do karmienia to nie mam ani jednego .. tak generalnie to nie wiem na co ja czekam 🤔 aż chyba same się zamówią albo same ze sklepu do mnie przyjdą 😁

A co do Miłosza cudeńko !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnyloczku Miłoszek słodko wygląda 🙂 Nic tylko tulić takiego szkraba!

Megi teściową się nie przejmuj niech sobie pogada a Wy zróbcie tak jak uważacie przecież to Wasze dziecko a nie jej.

Carolla ta lekarka Cię tylko niepotzrebnie zestresowała, mój mały miał podobne wymiary w skończonym 32 tyg. i gin mówił że jest większy i mu to wygląda na skończony 34 tydz. a to są te wymiary z 32tyg.:
BPD (wymiar dwuciemieniowy) - 82mm
HC (obwód głowy) - 303mm
AC (obwód brzucha) - 296mm
FL (długość kości udowej) - 68mm
waga: 2100g - 2200g
Maluchy teraz rosną w swoim indywidualnym tempie i jedne będą większe a inne mniejsze więc nie ma co się zamartwiać tym bardziej że piszesz że w Twojej rodzinie rodzą się małe dzieciaczki.
Mój synuś możliwe że będzie większy bo jak potem rozmawiałam z rodzicami to mówili że ja miałam ok. 3300g przy urodzeniu a moi bracia wszyscy mieli po 2900g (śmiali się że okrąglutka byłam 😁). A mama męża mówiła że on ważył 3500g i miał 59cm jak się urodził (miała przez to ciężki poród) więc jak Antoś pójdzie po rodzicach to malutki nie będzie i już się boję porodu z tą moją ścieśnioną miednicą 😞

Monia póki masz okazję to odpoczywaj.

Magdaluke uśmiałam się jak sobie wyobraziłam sikającą jak chłopak Elle 😁. Czego te dzieciaczki nie wymyślą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carolla napisał(a):
To są wymiary z tego USG:

BPD - 85mm, wymiar dwuciemieniowy główki
HC - 304 mm, obwód główki
AC - 303 mm, obwód brzuszka
FL - 63 mm, długość kości udowej

Pani "DOKTOR" stwierdziła, że to 33 t i 6 dzień ciąży. Na każdym zdjęciu USG odnośnie poszczególnego wymiaru jest napisany szacowany wiec ciąży +/- 21 dni...


carolla toz masz wieksze dziecko od mojego a prawie tydzien roznicy miedzy mimi bo ja 36tc mnie obwody glowkii brzuszka nie przekraczaja 30cm! wiec niepotrzebnie cie nastraszyla chyba....
u mnie dzieci tez male sie rodza wiec po prostu bedziemy mialy male dzieci
a co do tej hipotrofi to ja to mialam dlatego mama musiala uwazac a szkobko po porodzie nadgonilam 😁

anyaz dziekuje za oklaska i maszodemnie tez juz 36 tc mamy juuupuiii 🙂

suoerbaba dobrze ze sie odezwalas odrazu lpiej

bisia ty tez sie wchcesz w kolejke wcisnac :P swoja droga dobrze ze ich nie czujesz moze i porod bylby lagodniejszy ale ty chyba masz cc??

megi obys sie dzis lepiej czula i odpoczela troszke

czarnyloczek ale masz przystojnego mezczyzne powodzenia na badaniach napisz jak ci karmienie idzie i dieta

ja dopiero co sie pochwalilam sie wspaniale czuje i dobrze spie a dzis musialam sie przekrecic z boku na bok ze 100 razy jezu ale cwicznia gimnastyczne uffff jakos mnie glowa bolala cala noc ze nie moglam sobie miejsca znalesc za to spalam az do teraz...11:30 😁 haha jeszcze jakis czas i mi sie to ukroci 😁 malenka nie da mamusi pospac napewno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnyloczku fajnie że się odezwałaś a Miłoszek jest taki cudny!!!
Megii nie przejmuj się gadanie teściowej, ja na ten temat coś wiem bo mój mąż to jej oczko w głowie było i zawsze uważała mnie za swoja "konkurencję" o jego względy i sama się boję co to będzie jak nam dzidzia się urodzi ale jak Maiha napisała trzeba wysłuchać a i tak zrobić swoje to bez kłótni się obejdzie
Strzauka ty to masz pecha z tymi stanikami słowo daję- negatyw jak nic się im należy!
Ja kupiłam 2 staniki jeden w Smyku a drugi w Rossmannie wybrałam troszkę większy rozmiar bo pewnie mleko dojdzie to zrobią się większe piersi.
Od wczoraj strasznie mnie swędzi brzuch i boję się że to zapowiedź powstających rozstępów 😞 smaruję się non stop ale dalej swędzi aż mam ochotę się zadrapać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carolla nie martw się rozmiarami dzidzi bo niektóre dzieci są kruszynkami jak się urodzą a później nadrabiają, ja sama urodziłam się mając 2500g a byłam przenoszonym dzieckiem o 10 dni. Ja to znów się boję bo moja Hania strasznie duża jest jak na 36t i 4d aż boję sie pomyśleć co będzie jak urodzę w terminie bo główka już mierzy 32 cm a brzuszek 33cm i boje się że nie dam rady jej urodzić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karioka glowka juz pewnie nie urosnie moze z 2-3cm max tylko teraz bedzie cialka nabierac a jak glowka przejdzie to cala przejdzie D lekarz widzial jaka byla jej masa wiec pewnie beda to kontrolowac przed porodem czy nie bedzie ponad 4kg bo wtdey chyba w polsce sie nie rodzi naturalnie?!

ty mi lepiej powiedz czym ja karmisz ze taka duza ci rosnie haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaja wczoraj wieczorem rozmawiałam z mamą i jednak dopiero dziś dziadek ma mieć operację... nie wiem czemu tak codziennie przekładają, może też się boją robić, albo może brak specjalistów przez okres urlopowy. Wcześniej mówili, że następnego dnia po przyjściu do szpitala mu zrobią a dziś mija tydzień... Może dziś się czegoś dowiem to na pewno dam znać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na moją teściowa nie mogę zbytnio narzekać (nigdy nie odczułam niechęci z jej strony) i już w kilku sytuacjach stanęła po mojej stronie 🙂. Tylko to zawsze jest inaczej jak się mieszka osobno bo przy wspólnym mieszkaniu to choćby nie wiem jak bardzo ktoś chciał dobrze to i tak pojawiają się konflikty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...