Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aguska101 napisał(a):
4nula dziwne by to bylo zebys miala juz rozwarcie na 5cm i by cie do domu odeslali,ale serio z tego artykulu tak wynika 😮
Mi sie zawsze wydawalo ze 1 palec to 1cm


To jakby tak miało być i kobieta rodząca miałaby rozwarcie jak dwie dłonie to żadna by nie czuła porodu tak by gładko szło każdej 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jakie nowiny u Magdy, pięknie 🙂

A ja dzisiaj aktywnie - nawet byli u nas znajomi z półroczną córeczką, zobaczyłam teściów w akcji podczas opiekowania się dzieckiem, co wychodzi im bardzo dobrze. Ale jednak mam nadzieję, że nie będą mi Marty kraść wciąż, bo widać, że strasznie ciągnie ich do dzieci i strasznie to lubią 🙂 A ja chcę małą najbardziej dla siebie ☺️

Jutro mąż wymyślił jakiś wyjazd, ale nie dam się namówić...bo nawet siedzieć nie umiem i żebro mnie boli strasznie...już jestem na ostatnich nogach chyba, jakoś czuję, że to wszystko się zbliża i odczuwam małą panikę 😮 🤢 😮 🤪 😮 😘 🤨 😮 Wy też?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cudne te Wasze bobasy!
Co do rozwarcia to przy 5cm wioza Cie juz na porodowke, wiec by Cie ze szpitala bie wypuscili...mysi to byc jakos inaczej liczone! Naslujalam sie tu i napatrzylam...ostatnio laska wlasnie leciala na porofowke bo jej sie zrobilo rozwarcie na 4,5cm..i zaraz musiala dostac znieczulenie, bo przy 7-8 to juz nie bardzo daja!

Ja mam dzis jakis smetny dzien i znow panika przed cc 😞A poplakuje sobie co i raz:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry....heh dobra noc raczej....

ja dzis w agoni wiec dopiero teraz zajrzalam a tutakie wiesci no prosze 🙂 kolejny chlopaczek a miala wkoncu cc?? bo wiem ze ze wzgledow okulistycznych miala miec??
jesli tak to kolejny chlopaczek i kolejne cc.....jeszcze kilka dni i mamy sierpien 🙂

przepraszam dzis nie odpisze kazdej z osobna ale sil brak

u mnie beznadziejnie po nieprzespanej nocy zadzwonilam na cos ala pogotowie dostalam dentyste na 12 wiec pojechalam ale dostalam tylko kolejny antybiotyk wiec dalej sie mecze z bolem chwilami jest do zniesienia a chwilami placze z bolu....coz tylko czekac az antybiotyk zacznie dzialac
nie spie juz tyle czasu ze az mi sie w glowie kreci ale sprobuje sie wkoncu polozyc bo nie daje rady

teraz dzidzia musi grzecznie czekac w brzusiu bo nie mam sil na porod haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
weszlam jeszcze na moje forum szkockie z czasow ciazy oscarka bo sa tam 4 mamy na 2012 dwie juz urodzily ja i jedna z terminem na 15pazdziernik a tam taka wiadomosc

"urodzilam maly lezy w inkubatorze wazy 770 gr wiec sporo jak na 24 tc sam oddycha ale zaintubowali go bo jest za maly i sie meczy."

nie moge w to uwierzyc a mialam byc nastepna oby maluszek nabieral sil i byl zdrow! takie malenstwo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, zaraz 7 rano u was, a my dopiero do domu wrocilismy.
Tak musialam wejsc, zeby zobaczyc jak Piotrus sie miewa i Madzia! Jeszcze raz serdeczne gratulacje!!!
Dziewczyny zdjecia maluszkow i maluszkowych stopek przepiekne 🙂. I racja, robcie zdjecia codziennie, kazdego dnia dzieci sie zmieniaja, doslownie. Ja moge liczyc zdjecia malej ELli w setkach jak nie w tysiacach, ale era fotografii cyfrowej na to pozwala, wiec czemu nie!
Agadka, mam nadzieje, ze szybko zab przestanie bolec po antybiotykach ...a to malenswto 770 g to...ech...plakac sie chce, ale trzeba wierzyc, ze bedzie dobrze. Dzisiaj takie maluchy maja szanse. I tego trzeba sie trzymac.
...nie pamietam juz co pislayscie dziewczynki, ja tak przeczyalam na szybko...bo u nas tez juz pozno. Dzien tak mi gdzies uciekl, pojechalysmy na ta impreze dla panny mlodej, i super zobaczyc sie ze znajomymi, ale mowie wam, taka fajowa elegancja, slicznie zrobily babeczki, w domku , stoliczki piekne w kwiatach, jedzonko podane na talerzach, hehe, smiesznie. No i co, tesciowa, jak to moja tesciowa od razu wywalila salatke na bialy obrus, ale to normalne 😉 No a potem myslalam, ze umre i nie dojade do domu, tak mnie glowa bolala i - nogi mi podpuchly, co jest dla mnie nowoscia. I jak dotarlam do tesciow to prosto do lozka i tabletke i spalam....I postanowmilismy Elle zostawic babci ( ja sie poryczalam oczywiscie, ale mala happy) i z mezulkiem pojechalismy na wypasiona kolacje i do kina, a jutro moja impreza wiec popedzimy z rana do Elluni bo i tak musimy byc u babci.
No ciekawe czy ktoras postanowi urodzic w niedziele :-)
Trzymajcie sie babeczki. Buziaki!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megi23 napisał(a):
zaczełam 40 tydzień a tu ani widu ani słychu ze porod sie zbliża. Cos czuje ze przeniose i urodze po terminie. 11 mam się zgłosić do szpitala o 7 rano na czczo jak nie bedzie oznak porodu.

bo jakbys urodzila do 11 to jeszcze w terminie 😉 bo to przeciez porod w okresie od 38 tyg do 42 tyg to porod w terminie. wiec teoretycznie dopiero po 11 to u ciebie ciaza przenoszona.
nie martw sie 🙂 nie znamy dnia ani godziny 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny nie rozpisujcie się tak bo nie nadążam czytać normalnie 🙃 🤪
Mam nadzieję że u Maihy i Magdad i ich pociech wszystko dobrze 😉
Magdaluke to fajnie że dobrze się bawiliście, a teraz może się wyśpisz przed porodem skoro nie ma Eli 😉
Agadka szkoda że znów antybiotyk, że wogóle boli Cię ten ząb szkoda 🥴 A co do dzidziusia to cuda że takie rzeczy czyni medycyna. Tam gdzie ja rodziłam na intensywnej w inkubatorze leżała dziewczynka, potem się odwiedziłam że leży już tu drugi miesiąc bo urodziła się w 24tygodniu z wagą 700gram 😞 Ale na szczęście radziła sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez juz sie niecierpliwie 😞 wszystko mnie denerwuje, jestem spuchnieta, ciezko mi cokolwiek zrobic a najbardziej wkurza mnie ta pogoda! chce mi sie tego deszczu juz jak nie wiem 😞 i takiego powietrza swiezego mmmmmmmmm pomarzyc mozna 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki
Widac ze niedziela 😉 pustki tutaj
Megi D-brycz no u was to juz mogloby sie zaczac 😆 ale malenstwa same zdecyduja kiedy wyjsc
A staracie sie teraz byc bardziej aktywne? Wiecie jakies dluzsze spacery itp zeby cos przyspieszyc?
Chociaz wiem ze jedna to ruszy a druga moze robic niewiadomo co i i tak nic z tego.
Magdaluke super fotka w avatarku,brzucho niezle wielki 😉 no i fajnie ze dzien szybko zlecial i Ella u babci a wy mozecie troszke odsapnac.
No i milej zabawy dzisiaj to wkoncu twoja imprezka 😆

U nas dzisiaj fajna pogoda sloneczko swieci,ale wiaterek od morza wieje chlodny wiec wymarzona dla ciezarowek 😉,jakbym mogla to bym wam troche tej pogody przeslala zebyscie sie meczyc nie musialy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke fajnie spedzony dzionek 🙂 moje na razie wygladaja identycznie: karmienie, przewijanie, karmienie, przewijanie, kapanie, karmienie itd :P

Agadka strasznie malenki dzieciaczek, ale wierze, ze sobie poradzi!
D
ziewczyny czy to nie za wczesnie na smoczek? Maly ssie wszystko, pieluche, raczki, kciuk, co tylko sie da, nawet mega najedzony, czasem az placze i jak dalismy mu smoczek to jest wniebowziety, chyba ma bardzo silny odruch ssania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka napisał(a):

Dziewczyny czy to nie za wczesnie na smoczek? Maly ssie wszystko, pieluche, raczki, kciuk, co tylko sie da, nawet mega najedzony, czasem az placze i jak dalismy mu smoczek to jest wniebowziety, chyba ma bardzo silny odruch ssania...

U mnie w szpitalu położne dawały smoczki jednodniowym dzieciaczkom jak płakały po jedzeniu i mówiły by takim maluszkom dawać jak najczęściej bo mają właśnie silny odruch ssania. Mały już ma drugiego bo tamtego wyrzuciłam jak dostał pleśniawki.
Więc uszczęśliwiaj smoczkiem Damianka dalej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki..
poczytałam Was troche..ale sił mi brakuje kompletnie. Przynajmniej wiem co u was..
Ten upał mnie wykończy;/ nie moge az chodzić bo mam tak spuchnięte nogi, a nadgarstki mnie ttak bolą że nie jestem w stanie nic zrobić;( w nocy,jakbym zaczęła rodzic to ja nie wiem ;( ledwo sie ruszam taka jestem zastana;( brakuje mi już sił ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amelia11111 napisał(a):
Hej brzuszki..
poczytałam Was troche..ale sił mi brakuje kompletnie. Przynajmniej wiem co u was..
Ten upał mnie wykończy;/ nie moge az chodzić bo mam tak spuchnięte nogi, a nadgarstki mnie ttak bolą że nie jestem w stanie nic zrobić;( w nocy,jakbym zaczęła rodzic to ja nie wiem ;( ledwo sie ruszam taka jestem zastana;( brakuje mi już sił ;(

u mnie dokladnie to samo 😞 Aguska sama widzisz nawet wyprawa do lazienki to juz mega wyczyn 🙃 u nas 33 stopnie wiec nawet sie oddycha za ciezko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

U nas kolejny dzień upału, ledwo dycham, ale słyszę, że coś grzmi, może jakaś burza oczyści powietrze. Ja się dziś szykuję na mężusia 🤪 To znaczy i tak jestem gruba, nie mam w co się ubrać, nie umiem się dokładnie ogolić ani obciąć paznokci, ale przynajmniej się staram 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi- na pewno Twój mąż doceni starania 😉
d-brycz- tez bolą Cię nadgarstki? rety; to jest cos jak zespół cieśni nadgarstków... straszny dyskomfort..mam nadzieje,ze po porodzie mi przejdzie.. ja przez to w ogóle nie mam sił w rękach..jakby mi przyszło trzymac sie rączek od fotela porodowego to ja nie wiem jakbym dała radę.. chyba mnie będzie mąż z tyłu pchał..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...