Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam się również w dwupaku po ciężkiej nocy z bólami - myślałam, że rodzę, ale nic z tego. Chciałabym już urodzić, ale jednocześnie boję się coraz bardziej 😞

Czarnyloczku jak radzicie sobie z pieskiem, grzeczny jest? Pewnie mąż z nim wychodzi? Ja nie wiem, co zrobię, jak Paweł pojedzie na statek 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No Dodi rzeczywiście możesz już urodzić 🤪
Odziwo wogóle nie zwraca uwagi, czasem jak karmię małego na krześle to Homer skoczy na krzesło obok i powącha główkę albo nóżkę i merda ogonkiem 😉
No niestety mąż wychodzi z nim o siódmej rano a wraca dopiero po szesnastej, więc w ciągu dnia muszę raz z nim wyjść 😞 Teraz już wiem kiedy Junior ma mocny sen i lecę z psem na dosłownie dwie minuty na siku, bo Junior jest niestety jeszcze za mały do nosidełek, a wynosić Go i wnosić na drugie piętro na pięć minut się mija z celem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
Ja rowniez 2w1 dalej 🤨
Agadka a myslalam ze moze cos cie ruszylo 🙂 ale chyba tak jak piszesz nie ma tak latwo 😠
ja nocke przespalam super bez bolow wiec znowu sie wyciszylo wszystko,zobaczymy co jutro polozna powie.
Amelia widze ze ty juz tez wysiadasz biedna, zobaczymy co ci lekarz dzisiaj powie-daj znac 🙂
Dodi i ciebie bole dopadly 🤢 kurcze te przepowiadajace moga wykonczyc, a coraz wiecej z nas je ma
No i ten strach przed porodem-niby by sie juz chcialo ale z drugiej strony niewiemy jaki ten porod bedzie 😮 ja tez tak mam ze chce i nie chce eheh
Czarnylocze i dobry sposob znalazlam z Homerkiem szybko na siku i juz 🙂 a i za chwile maly bedzie wiekszy wiec bedziesz mogla go brac ze soba 🙂
Superbabeczko mam nadzieje ze to nic powaznego i znajdziesz jakies wyjscie zeby jednak isc do tego lekarza-moze lepiej sprawdzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi napisał(a):
Witam się również w dwupaku po ciężkiej nocy z bólami - myślałam, że rodzę, ale nic z tego. Chciałabym już urodzić, ale jednocześnie boję się coraz bardziej 😞

Czarnyloczku jak radzicie sobie z pieskiem, grzeczny jest? Pewnie mąż z nim wychodzi? Ja nie wiem, co zrobię, jak Paweł pojedzie na statek 🥴



Dodi, a kiedy znów jedzie? na statek? w ogóle nic Cię nie bierze?
Magdaluke? a Ty jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry my dalej 2w1 😁....a to ci niespodzianka....(taaa)

a ja stalam sie juz uzytkownikiem 😞 nie ma juz odliczacza :/

aguska to daj znac jutro

a gdzie anyaz bo jej wroze ze jutro urodzi haha

amelia daj znac po lekarzu
jak juz sie zacznie to nie bedziesz sie bala tylko bedziesz blagac zeby juz urodzic i tyle....
teraz jest stres ja tez sie troche boje....ale coz musimy przez to przejsc...

superbaba to chyba nie zostaje cinic innego jak przlozyc:/ az taka la pogoda w polsce sie zrobila??

czarnyloczek fajnie ze on taki grzeczny no a na siku musisz go wziasc raz dziennie jak maly podrosnie to bedziecie razem szli a teraz to ciezko rzeczywiscie a moze jakas sasiadka by okiem rzucila jak z nim schodzisz

dodi ty tez masz stresa jak pies zaraguje...moj jest teraz tylko na dole a ja pewnie z mala u gory wiekszosc czasu wiec moze jakos to bedzie...najbardziej mi szkoda ze jak mala podrosnie nie bede jej mogla na kocyku na podlodze zostawic nawet na dwie minutki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kobietki 🙂 Ja tez sie boje ale wolalabym juz urodzic a niestety na ktg jakies napiecia brzucha wychodzilo ale za slabe jeszcze i czekam dalej czy moze samo cos sie ruszy ale dzisiaj rodzic nie bede. Tata wciaz ma nadzieje ze jutro wnuczka mu prezent zrobi na urodziny 😉 A wiecie moze co u D-brycz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka my na swoim mieszkamy dopiero od roku, a to jest stara kamienica i starsi ludzie-większość to margines 🤔 I jestem tylko na dzień dobry ze wszystkimi i tak zostanie 😉 Nie wpóściłabym obcej baby do mojego Skarba 🙂 W ostateczności mogę pójść do sąsiada by wyszedł mi z psem, ale wolę sama 😉
Wczoraj D-brycz pisała że Iza tak się wierciła na KTG że nic nie można było odczytać 😜 i wczoraj na pewno nie rodziła.
Nirmala to Twoje dziecię może urodzi się w urodziny dziadka jak Magdaluke 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia nic a nic mnie nie bierze 😞 A mąż będzie do końca września, ale im później urodzę, tym krócej będziemy razem.

Agadka ja też nie zostawię dziecka z psem, chociaż jest mały, ale psu niewiara, skacze sobie po łóżkach i kanapach jak chce 🤢 Z sąsiadami też dziecka nie zostawię, żeby psa wyprowadzić, a już na pewno nie zostawię dziecka samego w domu. Jedyna nadzieja w nosidełku, kupiliśmy takie specjalne w którym nawet maluch może leżeć, zobaczymy. Tylko, że ja to przynajmniej 3 razy będę musiała wyjść, nie wiem jak to ogarnę 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ja cały czas czytam Was aby być w miarę na bieżąco 🙂 Ostatnio nie mam czasu odpisywać ale to akurat nie przez małą bo ona jest słodka i grzeczna i szczerze mówiąc (pfu pfu ) jak na razie to nie odczuwam że mam dziecko 🙂
Troszkę się przeziębiłam i teraz martwię się o małą...już ma lekki katarek i od wczoraj strasznie jej się ulewa to normalne ?? Dziś nam odpadł pępowina i nie wiem czy się cieszyć czy się martwić i czy dalej powinnam te miejsce psikać tym preparatem czy już nie ?? I ogólnie moja małą ma jakiś taki wystający pępek to normalne ??
Ale mi się pytań nazbierało...
W sumie dziś pierwszy raz mała została z teściową bo musieliśmy sprawy urzędowe załatwić i powiem wam że jakoś tak dziwnie...nie wyobrażam sobie jakbym miała ją tak z kimś zostawiać i np iść do pracy 🤢 I chyba sobie tym wypadem piersi przewiałam bo mnie strasznie bolą 😞 A i co ciekawe ja mam strasznie mało mleka i nigdy mi nie ciekło więc nie używałam wkładek bo nie widziałam potrzeby no ale jak pojechałam dziś bez wkładek to mi zrobiły niespodziankę i mleko wyleciało więc musiałam szybko szukać sklepu z wkładkami ☺️
Dziewczyny będące w szpitalach współczuje Wam i trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie 😘
Dodi i Gaja - to że jesteście ostatnie w tabelce to nie znaczy że ostatnie urodzicie w końcu ja miałam termin pośrodku was i już moja mała ma tydzień 🙂
Aguśka - tak jak pisałaś o tych truskawkach i małej w brzuchu to jesteś pewna że to dziewczynka ?? Pytam się bo coś mi się kojarzy że tylko raz miałaś potwierdzone ?
Magdaluke - oj malutki mógłby już się pojawić na świecie bo widzę że się już strasznie męczysz. Gdybyś za 12 dni rodziła to akurat w urodziny Elli 😉
Agadka - ale mnie zaskoczyłaś z tymi pawiami 😉 w sumie w życiu bym nie powiedziała że ktoś je może trzymać w ogródku...i tak zastanawiałam się że taki paw na samochodzie to musi być ciekawy widok 😉 a nie macie problemów ze ściągnięciem takiego ptaszyska z auta ?
Megi - dobrze że już w domku 🙂 Rozumiem że rodziłaś siłami natury pewnie ciężko było ? Mikołaj duży chłopak jak znajdziesz chwile to napisz jak poród 🙂
Gaja - daj znać jak po wizycie 🙂
Amelia - Ty dziś też masz wizytę ? jak tak to napisz co i jak Ty bez szyjki i czopa to już chyba powinnaś rodzić 😮
Suuperbabo - oj mam nadzieje że w końcu lepiej się poczujesz bo ile można cierpieć !!
Ciesze się ze u Moni i Marcelinki jest w miarę dobrze 🙂
Co z Pampinką ktoś ma z nią kontakt jak się czuje po porodzie bo coś tam chyba nie tak było ??
d-brycz też się chyba nie odzywa ktoś wie co u niej ??


A co do sexu , masowania piersi i brzucha a nawet odciąganie pokarmu to daje 80% szans na przyśpieszenie porodu 🙂

Ale się rozpisałam 🤪
Chyba wybaczycie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj 4nula 😉 Fajnie że Malutka jest grzeczna-mój też taki był na początku 😜 A teeeeraz szok 🙂
Po odpadnięciu pępowiny lepiej czyścić pępek przez parę dni jeszcze, najbardziej po kąpieli osuszać. Mojemu też odstawał jak odpadła, a teraz jest ślicznie wklęśnięty 🙂 Jeśli jej się ulewa po każdym jedzonku w większych ilościach to chyba nie za bardzo normalne. Albo może po prostu je za dużo i nie mieści się jej w żołądku i nadwyżka wraca.
A tak wogóle to kto Ci powiedział że masz mało pokarmu?? 😠
Ja też tak mówiłam na początku a im częściej stymulowałam laktatorem i przystawiałam maluszka miałam więcej, teraz jak mały je to nie nadąża połykać i mu bokami się wylewa, taki zachłanny 🙃
A poza tym teraz okrywaj piersi jak nigdy. Nie chciej ich przeziębić 🥴 Wystarczy jak wiatr zawieje jak będą lekko przykryte. Wiąże się to z ogromnym bólem i gorączką 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula pawie uciekaja przed ludzmi ale jak nikt nie patrzy to wszedzie wlaza a jak one wysoko umia latac w szoku bylam!!!! przez to ze ona sobie same chodza to czesto je jakies zwierze zabije ale co roku mamy z 4-5nowych dzidziusiowych pawi :/

dodi no ja tez bym sie bala zostawic dziecko same szczegolnie ze ty calkiem sama wiec przynjamniej te dwa trzy razy dziennie musisz isc...a kupka to dluzej niz szybkie siku jak u czarnegoloczka..

ja mam to szczescie ze adi weznie leona przed praca o 7 ja potem go tylko wypuszcze do ogrodka o 12 i adi znow spowrotem o 5 wiec looz...

dbrycz pewnie dzis alo jutro wywolanie?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnyloczku - no u nas właśnie dziś strasznie wieje i chyba przewiało mi je bo strasznie bolą 😞 ja ściągam od prawie tygodnia i mam max 15 ml 😞 zresztą mój pokarm jest nie pełnowartościowy jak to stwierdziła położna gdyż mała się nim nie najada 😞 co prawda walczę cały czas pije dużo wody , bawarkę i herbatkę na laktacje jem dużo nabiału ale jak na razie to guzik daje 😞 jeszcze z miesiąc wytrzymam może się uda ale chyba dłużej nie dam rady walczyć 😞 jak na razie to karmię ją tym i tym ale mój pokarm to dla niej bardziej napój niż pokarm.
A z tym pępkiem to mnie uspokoiłaś 🙂 bo się wystraszyłam że coś nie tak 🙂 A i małej trochę mniej będę dawała i zobaczę co z tego wyjdzie 🙂

Agadka - ja pawia to chyba w zoo widziałam i to chyba z 15 lat temu 😉 a że fruwają to też nie miałam zielonego pojęcia aż wstyd się przyznać ale nie wyobrażam sobie takiego dużego latającego ptaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj dziewcyznki, wczoraj w nocy umarla babcia Lukea, tak nagle, nie wiemy czemu, znalezli ja nieprzytomna i zmarla w szpitalu, tym , w ktorym bede rodzic. Boze, a przeciez moglo sie zdarzyc , ze wlasnie bym byla na porodowce...oczywiscie pol nocy nieprzespane, od 7 rano na nogach, ledwo zyje. I pewno jak znam zycie dzis sie zacznie. Nawet nie rozmawialam z tesciowa ( to jej mama) i nie wiem co to bedzie, jak to teraz bedzie...A dwa dni temu ja widzielismy i nawet takie ladne zdjecia zrobilam...echh. Nie moge sie otrzasnac. Nie iwem co u was, wybaczcie, jak dam rade sie skupic, to was poczytam. A i jeszcze mnie zaczely lapac jakies skurcze, pewno ze stresu, myslalam, ze zwariuje, mowie, nie moge jechac tej nocy do szpitala....no ale przeszlo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula guzik prawda że bawarka pomaga, a herbatek na laktacje odradziła mi położna więc nie piłam. Niech mąż Ci kupi karmi klasyczne po jednym na wieczór 😘 A położna próbowała Twojego mleka że tak stwierdziła?? głupia baba.Z nabiałem nie musisz przesadzać. Jedz prawdziwe masło do kanapek i jedz regularnie to będzie lepiej. Przystawiaj małą do piersi bo dziecko więcej ściągnie niż laktator. Przystawiaj ją przed każdym karmieniem. Do obu piersi a potem dopiero dawaj sztuczne. Możliwe też że za łapczywie je i łyka za dużo gazów i potem jej się cofa. Więc dawaj częściej a mniej 🙂

Magdaluke przykro mi 😞 Wciąż tego nie rozumiem... Człowiek normalnie funkcjonuje, chodzi cieszy się życiem i nagle Go nie ma 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnyloczku - dlatego się nie poddaje 🙂 może się uda ciesze się każdym jednym ml podanym bo wiem że zawsze to coś daje 🙂 po jakim czasie powinno się iść na pierwszą wizytę do przychodni ? bo mi pielęgniarka powiedziała że jak zacznę chodzić z małą na spacery to abym przyszła 😮 i w sumie głupia jestem a wtedy jakoś mi wypadło z głowy aby się zapytać kiedy dokładnie.
Magdaluke - przykre 😞 tym bardziej że nikt się tego nie spodziewał...aż nie wiem co napisać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke- przykro,, strasznie przykro 😞 trzymajcie się tam mocno.

Ja od lekarza wróciłam. Po pierwsze, to szyjka jeszcze istnieje..;/ jest rozwarcie od strony zew. na 1 cm. a poza tym to jakoś ani widu ani słychu o porodzie.. Termin jest na niedziele z usg i mówi, że bardzo prawdopodbne że wtedy ruszy a jeśli nie- to w poniedziałek do szpitala. Czop chyba też jeszcze jest, bo dziś po tym grzebaniu mi znów troche wyleciało..ale malusio. A poza tym -UWAGA- mały waży już 3600 !!! 😉 kawał chłopaka;D
Oby do niedzieli ruszyłooo, obyyyy..... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke bardzo mi przykro 😞 trzymaj sie i staraj sie myslec pozytywnie
4nula ulewanie u noworodkow to normalna rzecz nie martw sie tym,ale mozesz dla swojego spokoju sie lekarza spytac
Moja amelka bardzo ulewala przez pol roku prawie i lekarka mi mowila ze takie maluszki nie maja dobrze wyksztalconego ukladu pokarmowego i niekiedy tak sie zdaza
Co do pepuszka to niewiem czy ma byc wystajacy moze inne dziewczyny cos poradza
amelia to maly nie taki maly 😁 i miejmy nadzieje ze cie ruszy do tej niedzieli 😜

A ja wlasnie zauwazylam na wkladce sluz z niteczkami krwi 🤪 nie duzo tego wiec zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie,ale brzucho cos boli jak na okres wiec mam nadzieje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke przykro mi bardzo 😞 nawet nie doczekała żeby zobaczyć prawnuka, czarnyloczek ma racje ludzie tak nagle odchodzą

4nula, mi połozna powiedziała że na pierwszą wizytę do przychodni mam iść jak dziecko będzie miało 3 tygodnie, jak oddawąłam dekalrację od małego do przychodni to mi t smao powiedzieli że za 3 tygodnie do kontroli, co do pępka to nie martw się za kilka dni będzie wklęsły i ładniutki, ja tak jak zcarnyloczke po kąpieli czyszcze jeszce patyczkiem i pstrykam osceniseptem mimo że pepuszke odpadł jakiś czas temu, co do karmienia to jak ty jests chora a karmisz piersią to dzecko dostaje w mleku coś co sprawai że ono sie od ciebie nie zarazi-tak mi lekarak powiedziala jak ja sie przeziębiłam (to było jeszcze przy córci) co do ulewania hmm może jej mleko nei pasuje-może zmień na inne, mój Adas wymiotował wieczorem i próbowałam różnych rzeczy, kąpanie przestaiałam w czasie itd a w końcu zmieniąłm pore podanai witamin zamiast wieczorem podaje rano i przestał wymiotywac wie cto chyba to

jej ale amcie ztymi pieskami kłopot no ale faktycznie ciezko zostawic dziecko samo w domu i wyjsc z psem ale jakos musicie sobie poradzic ale za niedługo dzieci beda duze to z wami beda mogły wychodzic 🙂

czarny loczku mi tez nie podobało sie jak adas w nosidełku lezy bo tak an siedzaco był i wymyśliłam ze podłoze mu pod pupe kocyk zwinełam w kostke na to dałam te podkładke dla noworodków i teraz pasuje 🙂 mały jest w pozycji barzdiej leżacej niz siedzącej 🙂

ach teraz czekamy na reszte dziewczyn az urodzą 🙂


ja uciekam zmyc podlogi znaim Adas śpi a Nadia z tatą na spacerze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jeszcze co do wielkości dzieci według usg to nie wierzcie tym sprzetom, mnie mój lekarz tydzień przed porodem i w szpitalu dzień przed porodem tez roboli mi w szpitalu usg i oba lekarze stwierdzili ze dziekco będzie miało 2,5 kg max jak urodziłam i położna powiedziała że Adas ma 3,5 kg to 3 razy pytałam ją czy jest pewna bo wiecie pomylić sie o 100-200 czy 500 gram ok ale aż o 1 kg??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...