Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Bisia - ci wszyscy lekarze co nie karzą robic badań to cioty. Baby-love - U mnie juz nieda sie ukryc ze jestem w ciąży chociaz brzuszek jeszcze nie wyprzedzil piersi to i tak jest na tyle duzy ze widac. Ja dzisiaj dowiedziała sie że mam synka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dodi - ja tam po Tobie tego nie widzę. 😉 wyglądasz bardzo ładnie i masz bardzo zgrabny brzuszek, zresztą jak i inne mamy na tym forum.
Jak obserwowałam mamy na innych forach to maskara co druga wygląda jakby była w ciąży blizniaczej. ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baby-love napisał(a):
dodi - ja tam po Tobie tego nie widzę. 😉 wyglądasz bardzo ładnie i masz bardzo zgrabny brzuszek, zresztą jak i inne mamy na tym forum.
Jak obserwowałam mamy na innych forach to maskara co druga wygląda jakby była w ciąży blizniaczej. ;/


Baby-love dziękuję, może dlatego, że przed ciążą miałam bardzo dużą niedowagę i teraz ważę tyle, ile powinnam już dawno temu. Wiele osób mi mówi, że nie widać po mnie tej ciąży, ale waga nie kłamie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tymbardziej, że mówicie, że prawie każda z was spodziewa się chłopca, a kobiety o których mówiłam spodziwają się dzewczynek ( niektóre nawet się chwalą, że ich małe córeczki w 20 tyg ważą już 500g. :P ) Na prawdę z waszą wagą jest wszystko ok. 🙂
dodi - dodi przed ciążą mówisz, że miałaś niedowagę, a teraz wyglądasz jak w sam raz i wszystko Ci się wyrównało. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megi23 napisał(a):
Bisia - ci wszyscy lekarze co nie karzą robic badań to cioty. Baby-love - U mnie juz nieda sie ukryc ze jestem w ciąży chociaz brzuszek jeszcze nie wyprzedzil piersi to i tak jest na tyle duzy ze widac. Ja dzisiaj dowiedziała sie że mam synka.


Gratulacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi napisał(a):
Megi23 napisał(a):
Bisia - ci wszyscy lekarze co nie karzą robic badań to cioty. Baby-love - U mnie juz nieda sie ukryc ze jestem w ciąży chociaz brzuszek jeszcze nie wyprzedzil piersi to i tak jest na tyle duzy ze widac. Ja dzisiaj dowiedziała sie że mam synka.


Gratulacje 🙂


Ja również gratuluję wszystkim mamom, które już poznały płeć no i tym, którzy jeszcze jej nie znają. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
megi gratuluję kolejnego chłopaczka 😉

pampinka na mdłości dobry jest IMBIR (ja mam go z niemiec w formie herbaty, można parzyć też surowy) i fakt - pomaga, ale jest dla mnie strasznie nie dobry w smaku :P

bisia Tobie to ja współczuję tak walniętego lekarza, masakra :/

Moja ginka jest superfajna 🙂 A ja od początku ciąży mam 8kg na plusie puki co 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to ja tak jak dodi przytyłam 6 kg ( tylko, że dodi jest wysoka, to wygląda jak supermodelka z pięknym brzuszkiem, tak jak i strzauka ( zgłoszę Was na okładkę gazety:P ) ja ze swoim wzrostem jeszcze się "obniżyłam " brzuszkiem" optycznie ). Kwestia przytycia wydaje mi się indywidualna, moja koleżanka która nosi rozmiar xl przytyła 9,5 kg przez całą ciążę ( lekarz cieszył się z tej wagi), mi z rozmiarem s lekarz zalecił nie przejmowanie się wagą i tycie tycie.
Dużo także zależy ile w czasie ciąży wody w sobie zatrzymamy, organizm nie jest głupi, czasem w czasie ciąży zatrzymuje to co jest mu potrzebne w utrzymaniu dzidzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia ale się Ciebie żarty trzymają :P (mam na myśli tą gazetę 😉 )
Ja to pierwsze 5kg przytyłam na samym początku, a teraz powolutku się powiększam 😉 na szczęście tylko w brzuszku, od tyłu to nikt by mnie o ciążę nie posądził - i oby tak zostało do końca, to będzie mniej do zrzucania po urodzeniu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki wkoncu skonczylam nadrabiac zaleglosci w czytaniu was 🙂 3dni mnie nie bylo a tu 4o stron do nadrobienia 🙂
Agadka spoznione zyczenia urodzinowe duzo zdrowka,szczescia i radosci i gratulacje corci 😉
Witam nowe mamusie 🙂 coraz wiecej nas
Magda i Agadka zdjecia slubne cudowne 😉 ja moje wstawie dopiero za tydz jak juz w Polsce bede tam mam albumy slubne.
Bisia ten twoj lekarz to serio jakis kretyn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbaba jak sie czujesz? mam nadzieje ze choroba popuszcza juz, przeranbane mamy z tymi chorubskami. Mnie ostatnio trzymalo przeszlo 2 tyg, ale na szczescie przeszlo 🙂 wiec i tobie wkoncu przejdzie-glowa do gory.
Dziewczynki ja na usg wkoncu w piatek ide jupiii nie moge sie doczekac juz.
Agadka jak to usg polowkowe tutaj wyglada, zrobili ci dokladnie? Ciekawa jestem bardzo bo w 12 tyg jak mi robili to trwalo to moze z 5 min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ufff...spalam troszke i chyba goraczka spadla ze 2-3kreski! Zaraz kapiel i jade do gin na kontrole 🙂 Cos sie dzis Helenka mal rusza, az soe martwie..ale moze razem z mama gorzej sie czuje...dzieki za troske babeczki:*

Baby-love - z tymi mdlosciami to wcale nie chodzi o diete w ciazy niestety 😞 Jedna po prostu ma wieksze stezenie hormonu, inna mniejsze, plus czasami uwarunkowania rodzinne tez. Ja mialam mdlosci 24h do 13-14 tyg..myslalam ze zdechne juz! Potem juz tylko pare raz + 1-2 rzygi 🙂 Wiec ja Ci Pampinka bardzo wspolczuje, bo wiem dokladnie co przezywasz! Mi na to nie pomagalo nic niestety..imbir tez mnie draznil:/Jedyne co polecila lekarka i jako tako..jak nadchodzila to pic wody duzo i troszke popuszczalo:/ No i w ogole to moze wreszcie bede mogla z jakas babka isc na spacer, skoro Ty z Warszawy 🙂 Musimy sie jakos zgadac...

Bisiu - tego Twojego lekarza-palanta to bym udusila za te teksty 😞Dobrze, ze ta moja jest gajna i moge bez problemu do niej z kazda pierdola dzwonic!

...i juz zapomnialam co jeszcze chcialam napisac 🙂 A co do wagi to ka nie wiem ile liczyc przytycia...na poczatku dchudlam do 46,5, teraz mam 48,5 czyli keszcze nie waga sprzed ciazy - 49:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baby-love napisał(a):
Agadka ja jestem z Krakowa. 🙂 skądś Cię kojarzę po zdjęciu, chyba z innego forum. ;p zaczynałaś gdzieś indziej? 🙂


na mamazone i ebobas ale zdecydowalam sie na to forum tylko 🙂 najlepsze dziewczyny 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aguska101 napisał(a):/Dziewczynki ja na usg wkoncu w piatek ide jupiii nie moge sie doczekac juz.
Agadka jak to usg polowkowe tutaj wyglada, zrobili ci dokladnie? Ciekawa jestem bardzo bo w 12 tyg jak mi robili to trwalo to moze z 5 min.


wiesz co ze mna jest troszke innaczej bo sprawdzaja serce dokladnie a badanie musi byc dluzsze niz 5 min 😁 napewno u mnie chyba z 30 min trwalo zanim wszystko poogladala i pomierzyla daj znac po jakie wrazenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baby-love napisał(a):
dodi - ja tam po Tobie tego nie widzę. 😉 wyglądasz bardzo ładnie i masz bardzo zgrabny brzuszek, zresztą jak i inne mamy na tym forum.
Jak obserwowałam mamy na innych forach to maskara co druga wygląda jakby była w ciąży blizniaczej. ;/


mnie tez sie ciagle pytaja czy bede miec blizniaki ?!? coz poradzimy....nie kazda ciaza jest idealna jak z gazety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia88 napisał(a):
ja w poprzedniej ciąży( którą niestety straciłam) chodziłam do lekarzy w swojej miejscowości, żaden z nich do 9 tyg ciąży nie zalecił mi nawet podstawowych badań krwi i moczu. Jak spytałam czemu nikt mi nie karze zrobić żadnych badań ( a zgłaszałam, że źle się czuję) to mi odp " dziecko jak ma się urodzić to się urodzi, nie potrzebne są badania" . Po poronieniu widziałam lekarza 2 razy ( z 3 dni jakie spędziłam w szpitalu) nikt nic mi nie raczył wyjasnić. a jak poszłam po wypis to mnie przyjął na korytarzu i powiedział 'poroniła pani, taki pech"


bisia jesli wolno spytac to jak wysoka ciaze poronilas? wydawalo mi sie ze mowilas ze macie grob dla dzieciatka nie wiedzialam ze w polsce po poronieniach mozna tak robic? pewnie przycyzny ci nie podali nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to była wczesna ciążą, ok9-10 tyg. Nie mamy grobu naszego dziecka. Po fali zaniedbań ze strony lekarzy doprowadzających do smierci dzieci, mamy które straciły dzieci złożyły wspólne pismo do kościoła o to by w naszej miejscowości był grób dla nienarodzonych dzieci. Jest to taki symbol pamięci dla naszych dzieci, których ciałek nie dostaliśmy
Przyczyny nie podali, nawet łaskę zrobili, że mnie na korytarzu przyjęli, bo chciałam spytać co może być normalne po poronieniu ( czy moge krwawic, kiedy będę miała okres, czy mogę dzwigać itp) bo nawet to mi nie powiedzieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa rozumie bisia to fajnie ze macie takie miejsce

ja jak poronilam pierwsza ciaze w 12 tygodniu mi powiedzieli na usg ze nie ma tetna i wyslali mnie do domu musialam pracowac i czekac az w 14 tygodniu poronilam to byla jakas maskra bo nie widzialam co z tym zrobic nie bylo tego az tak duzo ale jednak wiedzialam ze to moje dziecko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka - my z Bisia chyba podobnie w 7-9tyg? Co Gosiu? u nas jest taki jeden duzy grob nienawodzinego dziecka i tam mozna sobie pojac z kwiatkiem czy balonikiem..co kto tylko potrzebuje. My z mezem akurat staralismy sie jakos to sami ogarnac i nie wracac do tego, ale dla tych co potrzebuja to jest specjalne miejsce. Dobrze Bisiaku mowie?

Kazda z nas dobrze wyglada..czy przytyla 2kg czy 8kg! U kazdej moze byc roznie, bo czasem wody plodowe duzo waza!!! Grunt chyba, zeby starac sie nie przekroczyc 18-20kg bo wtedy grozi zatrucie ciazowe (moja mama miala z siorka)...

Ja juz nogi w starterach i zaraz pedze sluchac tetna dzidzi..cos w tym jest, ze jak Ty zle sie czujesz to bobas chyba tez to czuje...bidulek. Buzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megi23 napisał(a):
Bisia - ci wszyscy lekarze co nie karzą robic badań to cioty. Baby-love - U mnie juz nieda sie ukryc ze jestem w ciąży chociaz brzuszek jeszcze nie wyprzedzil piersi to i tak jest na tyle duzy ze widac. Ja dzisiaj dowiedziała sie że mam synka.



gratulujeeee chlopczyka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...