Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hejka dziewczyny
Widze ze tutaj cos nie za dobre samopoczucie 😞 kurcze mnie dzisiaj skurcze mecza jakies juz myslalam ze to bedzie to,ale przeszlo na szczescie kuzwa niech ten czas nam teraz szybciej zleci bo do glowy idzie dostac.
Jola ja niewiem czy to do zartow napisalas o tym brzuchu,ale mnie rozsmieszylas troche 🙃 mozesz dotykac brzucha nic sie nie stanie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
powaznie, czytałam juz w necie ze to zalezzy od tego czy zagrozona czy nie. jeszcze jedno pytanie, czy to normalne, ze lekarka zbadała mnie i powiedziała, ze mam łykac kwas foliowy i przyjsc za miesiac.Tylko tyle.a gdzie badana jakies???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula i co jak tam myslisz ze to wody jednak byly?
Magdaluke to juz pomalu gotowe wszystko 😉 mozesz sie szykowac juz nedlugo do porodu.
Tez tak macie ze jeden dzien jest fajny,super samopoczucie i wogole a na nastepny wszystko do dup...
Jak mnie dzisiaj wszystko dobija az plakac sie chce normalnie 🤢
Maiha,Loczek i Strzalka juz to maja za soba jak ja im zazdroszcze niekiedy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jola jak piszesz ze to 6 tydz to normalne ze lekarka nie robila jeszcze usg itp bo to za wczesnie, tutaj np pierwsze usg robia dopiero w 12 tyg w polsce miedzy 8-10 tyg zalezy od lekarza.
Kwas foliowy sie bierze w pierwszym trymestrze ciazy wiec dobrze ze ci kazala brac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Jola, zabobony ciagle zywe...mozesz glasakac brzusio. A w 6 tyg nie da sie jeszcze stwierdzic bicia serduszka, wiec lekarze robia najwczesniej chyba w 7 tyg usg. A kwas foliowy to najlepiej zaczac przyjmowac przed zajsciewm w ciaze, wiec im szybciej, tym lepiej.
Pampkina, smaka na co? Na pewno na to ciacho z jagodami, co 😉 Mi tez narobila i uciekla.
Aguska, no wlasnie dzis mam taki wstretny paskudny dzien, siedze rycze, nie wiem o co mi chodzi....przybita, niekochana, jakas taka o dupe potluc. A racja, sa dni, ze bym tanczyla. Jak wariatka normalnie.
Tesciowa jedzie. A Elka spi...w koncu, matko , co z niej za czort, mowie wam. ALe kochana jest NAD ZYCIE, i zaraz drugi taki kochas sie pojawi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguska mi to sie nastroj to zmienia codziennie, bo raz jestem ospala i senna, a innym wsciekla I zaplakana, a czasem tak jakbym gory mogla przenosic. Teraz to mi sie ogolnie czas dluzy, bo przez te upaly to sie boje z domu wychodzic, bo puchne jak balon, ale pogoda od soboty sie zmienia to moze wyjde na spacerek jakis 🙂
Jak tak was czytam to kazda juz na jakies objawy zblizajacego sie produ, a u mnie poza lekkim bolem brzucha to u mnie nic 🤢 Chociaz i tak malemu powtarzam, zeby siedzial w brzuchu, bo mama musi pare spraw zalatwic i potrzebuje minimum tygidnia 😉
Te ciasto z jagodami lub wisniami to tez za mna chodzi, tylko nie ma komu go upiec 😜 Dobrze, ze maz mi dzisiaj kupil torcik czekoladowy, bo bym padla z braku slodyczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór 🙂
Wpadłam do Was na chwileczke zobaczyć co słychać 🙂
No i mamy kolejnego przystojniaka wśród nas 🙂
Widzę ,że większośc z Was dopadły skurcze i objawy przepowiadające 😉 Mnie także już męczą i zobligowały mnie do działania zaczełam prasowac ciuszki i szyć pościel do łożeczka.mam nadzieje ,że zdąże. Dotychczas wydawało mi sie ze jeszcze duzo mam czasu.
Spokojnej nocki Wam zyczę i pozdrawiam serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie spie 😜
Tylko troche czasu w kibelku posiedzialam-kurcze jakas biegunka mnie meczy fuuuuu
Anyaz no u was to serio upaly tez niemilosierne,chociaz czujesz sie jakbys w Polsce byla 😉
Tutaj tez o dziwo cieplutko 🙂 tzn 20st ale to i tak jest upal szkocki 🤪
Magdaluke masz racje nasze dzieciaczki moga nie raz nas w rownowagi wytracic,ale sa takie slodkie ze tylko by je calowac i tulic a takie male szkraby to juz tym bardziej 😉 i juz niedlugo bedziemy znowu miec takie maluskie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buzi Mamusie! Na szybko tylko, bo o 5 budza na ktg...Ciesze sie, ze Maiha ma juz swojego Adasia 🙂 Teraz niech szybko wracaja do domku!
Ja dalej inkubuje, pozarlam sie wczoraj z lekarzami i znow wylam...w szpitalu nie jestes traktowany jak czlowiek:/ Nie biora pod uwage Twojego stanu ogolnego czy psychiki..tylko tabelki i termin 😞 Ja juz ledwo oddycham, bo Helena tak wielka ze lslabo miesci sie w brzuchu:,( Ale to nikogo nie interesuje..nawet moje nerwy i hydroksizina codziennie nie ma znaczenia..wazniejsze rowne 37tc:/ No i wg nich koncze je DOPIERO 03.08! Sluchaj 4nula co za popieprzenie..tak licza, ze konczymy pelne tyg w piatki! No comment...ja juz ledwo dycham nerwowo! Nie wchpdze do Was za czesto, bo sily zerowe i wielki dol..a po co i Was dolowac Kochane Mamusie:* Trzymac sie dzielnie prosze!
O historiach szpitalnych i porodowych nie pisze, bo tyle sie czlowiek napatrzy, ze lepiej nie mowic ile grozi rzeczy:/ Badzcie silne - trzymam kciuki!!! Buziaki
Narazie termin cc 03.08:/ Poprosze meza by dal znac Bisiakowi i moze jeszcze komus..zalezy, ktora jeszcze nie urodzi:P Cmokale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzuszki! 🙂
Znów od samego rana spać nie mogę 🤢 z godzinę się męczyłam przewracając z boku na bok co wcale nie jest już takie proste 🤔 i nie zasnęłam a jeszcze w dodatku co jakis czas brzuch mnie boli 😞. Już nie mogłam tak leżeć bezczynnie i stwierdziłam że sprawdzę co tam u Was czy czasem od wieczora się coś nie zmieniło bo ostatnio co raz więcej z nas ma objawy porodowe więc w każdym momencie może się pojawić kolejny bobas sierpniowej mamusi 🙂.
Przyłączam się do grona z wahaniami nastrojów, ja czasem mam tak że jest wszystko super a potem nagle dół i ryczeć mi się chce, czasem wystarczy kilka słów i mi łzy lecą - paranoja 🥴
Dorotko dzielna jesteś!!!!!!!!! Zachowanie lekarzy szkoda komentować - buce i tyle, a tygodnie to faktycznie jakoś dziwnie liczą. Trzymaj się tam, my tu cały czas jesteśmy z Tobą i myślimy o Tobie!!!!!!! Buziaki 😘 😘
Ale u mnie mgła za oknami - ledwo cokolwiek widać 😲 no może do rana się rozjaśni.
Miłego dzionka życzę i dobrych nastrojów! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 4nula super ze wszystko oki i Lenka jeszcze siedzi w brzuszku u mamusi 🙂

Wie może któraś co tam słychać u Maihy i Adasia? Mam nadzieję że wszystko dobrze. Może dzisiaj pochwali się swoim małym przystojniakiem i prześle którejś zdjęcie synka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie!
4nula bo to mozna od tego wszystkiego sfiksowac! a my jeszcze takie podatne 😞
wczoraj ucieklam bo jak tylko sie ciasto upieklo to 2 kawaly wchlonelam 😁 ale mi sie chcialo czego takiego 😉

Dorotka 7 dni szybko zleci zobaczysz 🙂

lece zaraz na pedicure bo jakas zapuszczona chodze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
d- brycz-no idź, idź zostało Ci tylko 10 dni do terminu 😉 trzeba się przygotować do porodu 😉
Gaja - ja też mam straszne problemy ze snem nie dość że coraz później się kładę to wcześniej się budzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie chcę znów narzekać (ale sobie "narzeknę") - jakie ciężkie noce nastały!!
d-brycz mnie rozśmieszyła z instrukcja przewracania sie na drugi bok, haha myślałam, że tylko ja zastanawiam się na początku czy opłaca mi sie przekręcić czy nie. Nie wiem czemu , ale ja żeby się przekręcić muszę siąść i dopiero się przekręcić, trochę to nielogiczne, a może ja mam za mało miejsca do przekręcania się?
Pierwsze co pomyślałąm jak się obudziłam to było " za tydzień superbabeczka i magdad będą już się szykować do porodu"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotko ja to Ci generalnie zazdroszczę bo wiesz kiedy urodzisz a u nas jedna wielka niewiadoma 🤔
D-brycz u mnie jest podobnie z przewracaniem się .. a taki ból piczki przy tym odczuwam, że aż później żałuje, że się w ogóle ruszyłam i teraz już śpie tak jak się położę do końca .. aż nie wierzę 🙂
Bisia tak generalnie to i ja nie wiem 🥴 wszędzie mam wpisane nadciśnienie spowodowane ciążą i makrosomie.
Dzisiaj przynajmniej będę znała wagę swojego dziecka boje się i się cieszę. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pampinka: to jak tylko wrocisz z usg to daj nam znac!!
madzia: i Ciebie dopadla deprecha.. 😞 kurcze ty to jak dla mnie masz najwieksze poklady energii i optymizmu!! nie daj sie !!!
babeczko: to widze ze i ty czekasz na ten 3.. nio a Twoja ginka nie moglaby tak coisk wplynac na nich zeby ciut szybciej poszlo?
bisia: do tego 3 to mozemy jeszcze duzoooo dzieciaczków przywitac 🙂 Nio ale z jednej strony tak chcialabym zeby byl chociaz 1 a z drugiej panicznie sie boje 🥴 a jak sie czujesz?? lepiej cosik??
d-brycz- o ty niedobra a ja teraz boje sie kazdego skurczu i nawet slodycze odstawilam zeby mi zoladek nie zeswirowal..A za kawalek tego ciasta to normalnie nawet nie wiesz co bym zrobila 🙃
4nula: super ze sie wszytko wyjasnilo 🙂 Nio teraz to takie czekanie jak na szpilkach 🙂
gaja: ja to normalnie spioch jestem i praktycznie przez cala ciaze bylo tak ze gdzie bym sie nie polozyla i kiedy to i tak zasnelam a teraz to tez coraz gorzej i obolala 🤢
Sorki jak kogos pominelam 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad- wczoraj było nawet znośnie z skurczami, a dziś znów fala skurczy od kręgosłupa przyszła.A Ty jak się czujesz?
Dzis chyba będę smerfem marudą- leże boli mnie żołądek, wstaje ściska mnie gdzieś od kręgosłupa, trę wciąż oczy bo mi się chce spać, a nie mogę zasnąć bo mi za duszno. W ogóle bleeeeee dzień. Tęskni mi się do tej "niezależności" ciała, chciałabym wstać nie jęcząc "o jeeeeeej", zgasic pragnienie colą a nie wciąż czuć zgagę, czytać książkę i nie odlatywać co 5 min myslami.
To chyba dziś jest mój dzień zły, jutro mam nadzieję, że będzie lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki,
Widze, ze ogona panika sie wkrada, kazda juz ma jakies objawy i siedzi jak na szpilkach 🙂 dacie rade! Ja dziwnie nie mialam zadnych objawow...
Ale fajnie, ze Maiha juz rozpakowana, nastepna to chyba Monia 😉
Bisia ciezkie noce dopiero przed Toba, uwierz .P
Szkoda, ze Dorotke tak strasznie przetrzymuja 😞

My wczoraj bylismy z malym u lekarza, ma 2870, wiec w 2 dni utyl prawie 100g, ale cukier mial 50... Boje sie, ze to hipoglikemia, ale nie znam sie i nie wiem jakie konsekwencje by ze soba niosla 😞
Poza ym jest zdrowy. Raz nawet jadl z cyca ale boje sie go nim karmic przez ten cukier, bo dajac z butli widze i kontroluje ile zjada...
Szwy zdjete, rana ponoc dobrze sie goi, ma z 20cm, nie boli ale szwy w srodku rwa, w nocy czasem az rycze z bolu, ale moge brac paracetamol w razoe czego. Ogolnie czuje sie coraz lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia: u mni tez lipa, bo w nocy bolalo i od rana dalej 😞 musimy dac rade!!! juz tak niedlugo
megi- juz przyjelam, mozesz ogadac 🙂
strzauka: maly pieknie rosnie i radzisz sobie elegancko! i taki sliczniutki jest.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...