Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hejka

Bylam wczoraj na wizycie, mialam ktg - skurcze są,ale jeszcze nie takie jak być powinny, rozwarcia nie ma, szyjka miękka,ale narazie nic sie takiego nie dzieje,zeby na porodówke lecieć. Takze jak wody nie odejdą i nie zacznie sie cos dziać to przenosze ciąże ;( kurcze a tak juz mi ciężko z tym wielkim brzuchem, męcze sie juz ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Maupaulinka- domyślam się, jak Ci ciężko... i w ogóle też się obawiam, że przenoszę ;/ to chyba zasługa tych wszystkich cudownych leków, którymi nas faszerują przez ciąże..
ja brałam duphaston w I trymestrze, potem luteinę, femibion, magnez, teraz żelazo.. i się zastanawiam kiedy wreszcie mnie złapiee....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maupaulinka- domyślam się, jak Ci ciężko... i w ogóle też się obawiam, że przenoszę ;/ to chyba zasługa tych wszystkich cudownych leków, którymi nas faszerują przez ciąże..
ja brałam duphaston w I trymestrze, potem luteinę, femibion, magnez, teraz żelazo.. i się zastanawiam kiedy wreszcie mnie złapiee....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuszki 🙂

Dorotko świetnie wyglądasz a Helenka śliczna!
Ciekawe czy Monia jeszcze dziś urodzi czy jednak jutro i będzie pierwszą mamusią która urodziła w sierpniu?! Cieszę się że Monia nie ma tej pierońskiej cholestazy i może rodzić naturalnie 🙂
Sto lat dla dzielnego Miłoszka 😘
D-brycz powodzenia na wizycie - czekamy na wieści.
Mauapaulina może Lilka już niedługo się zlituje nad mamusią i wyjdzie na świat.
Bisia gratuluję kolejnego pełnego tygodnia i dodam oklask jak tylko będzie to możliwe 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
superbaba swietnie wyglada jakby tylko przyszla w odwiedziny malej a nie jak po porodzie haha

monia czekamy na wiadomosci i zaciskamy kciuki

amelia dbrycz mauapaulina napewno nie przenosicie przenoszone to 42tc tak jak moj oscar w polsce nie pozwalalaja tyle czekac a 38-42tc to dzieci urodzone na czas wiec napewno tak bedzie :* im dluzej tym lepiej dla maluszka

czarnyloczek juz miesiac matko ale zlecialo 😮

dodi nasz teoretycznie tez ma 4 ale zalicza sie do trojkolowych jest taki jak wasz wklejalam zdj wczesniej a mozna dac i nny przod ktory ma 4 kola ale dalej od siebie i wtedy jest czterokolowy...

jem sniadanie i jade papiery zalatwiac na ten glupi macierzynski 🤢

ale sie usmialam z tych spacerow z pustym wozkiem 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ble .. miałam normalnie przez 30 minut romans z kiblem takie mnie wymioty wzięły 🥴
A co do brzucha obniżonego to nie wiem 🤔 ale zauważyłam, że gumka ze spodni mi od wczoraj spada z brzucha, rodzę? 😁
A i jeszcze wczoraj nie napisałam, że już mi się szyjka skraca i mam 1,5 cm 😉 niby nic a cieszy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Melduje,że jestem dalej w dwupaku ,podobnie jak Wy ja także chciałabym juz tulić swoje maleństwo,ale z drugiej strony mam wielkiego Pietra przed porodem,na początku mój mąż obiecywał ,że będzie rodzić ze mną a teraz strach go obleciał i sie wycofał,szuka coraz to nowych powodów,zeby tylko go omineło. Jego brat był przy porodzie żony i twierdzi że to jedna z najpiękniejszych chwil jego zycia,tak samo mówi mój kuzyn,ale cóż niektórych to przerasta.W sumie jak ma mi tam zemdleć to lepiej niech nie idzie
agadka. czasem bywa cieżko ,szczególnie jak są chore,ale jak jest ok to zawsze udaje mi sie wygospodarowac jakąs chwile dla siebie,najlepiej jest wieczorkiem jak już wszyscy śpią.
superbaeczko bardzo się ciesze ,że już Helenka jest z Tobą, przepięknie się prezentujecie na tym zdjęciu ,az mi sie łezka zakręciła w oku. 😉
czarnyloczku Ale zleciało to już miesiąć 🙂 Oklask dla przystojnego Miłoszka 🙂
MoniaC Trzymamy kciuki ,żeby wszystko gładko poszło iczekamy na Twoje maleństwo 🙂
dbrycz Czas juz na Ciebie więc skurcze są jak najbardziej na miejscu.Ja też mam dzis wizyte i jestem ciekawa co mi Doktorek powie 😉Powodzenia 😉
Bisiamój brzuch już 3 tygodnie temu się opuścił a ja tego nie zauważyłąm,ale mam wpisane w karte ciąży jest tam taka rubryczka ,wysokość dna macicy.
Kobietki Kochane napiszcie jak wiecie o co kaman z położną ,trzeba wybrac przed porodem?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kambea- nie wiem czy o to chodzi ale przed gabinetem mojego gin jest napisane , że po 20 tyg mam się zgłosic do swojej położnej. Ja pytam jego "a kto jest moją położną?" i się okazało, że tam gdzie kobieta się leczy tam też ma przydzieloną położną która przyjdzie po porodzie do domu
Dziekuje za oklaski
Amelia masz racje, mi się wydaje, że przez te leki które brałam na początku ciąży duphaston potem luteine jak mi twardniał brzuch i nospe to mojemu synkowi tez sie nie śpieszy. I co najlepsze od wczoraj postanowiałm "rodzę" to mi jakoś brzuch miękki się zrobił, mąż mówi, że za bardzo się zrelaksowałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kambea no dokladnie jak moj ma byc przy porodzie i mam sie jeszcze o niego martwic "jak to biedaczek przezyje" to ja dziekuje!
brzuch mi sie opuscil calkiem niedawno chyba bo gdzies od 3 dni dopiero to zauwazylam, ale to tak jak ze wszystkimi "zwiastunami" moze ale nie musi swiadczyc o porodzie 😮 np. mojej siostrze opuscil sie na dzien przed porodem 🤪
wizyta taka jakby jej nie bylo 🤢 zwazyly zmierzyly cisnienie posluchaly tetna dzidzi i kazaly w poniedzialek czyli w dzien terminu porodu przyjsc! 🤨 a ja: jak to juz? tylko tyle?! no bo nie beda niepotrzebnie mi grzebac 😮 zatkalo mnie ale zeby zacisnelam i sobie pomyslalm ze ja juz tm nie pojde i musze urodzic w tym tygodniu! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mauapaulina napisał(a):
Hejka

Bylam wczoraj na wizycie, mialam ktg - skurcze są,ale jeszcze nie takie jak być powinny, rozwarcia nie ma, szyjka miękka,ale narazie nic sie takiego nie dzieje,zeby na porodówke lecieć. Takze jak wody nie odejdą i nie zacznie sie cos dziać to przenosze ciąże ;( kurcze a tak juz mi ciężko z tym wielkim brzuchem, męcze sie juz ;(

ja nawet jeszcze ktg nie mialam 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wszystkim 🙂 No i u mnie zaczyna się coś powoli dziać..Mała chyba wstawia się w kanał rodny bo od 3 dni łapią mnie dosyć mocne skurcze, które po jakimś czasie przechodzą. Najpierw łapało mnie na wieczór a dziś już od rana...więc coś się zaczyna dziać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotka, dzielna mama!!!! Piekna Helenka!!!!!!Kochany tata- czego jeszcze trzeba? A, szybkiego powrotu do zdrowka! Jeszcze raz najlepszego, i duzy klask za wszystko, co przeszlyscie!
Dodi, i Tobie za 37 tydz 🙂
Bisia, z Twoim klaskiem musze czekac...
Czarnyloczku i dla Miloszka nie daje rady dac oklaska....a nalezy sie za pelny miesiac i dzielna postawe!
Justynka, nie rycz, i na Ciebie przyjdzie czas i to juz niedlugo! A Monia- dziewczyny, az mi ulzylo , ze nie ma tej cholestazy, 1 ciaza na 1000...no ale, ufff! Na porodowce, jejjjjjjjjjj! Ale beda wywolywac?
No fajnie, ze Madzia i Piotrus wychodza do domku, chce zdjeciaaaaaaaaaa tych naszych maluszkow. CIekawe jak Maiha i Adas?
Mauapaulinko, no juz zaraz mozesz przenosci....ja przenosilam pierwsza 5 dni...i powiem CI, ze o tej porze juz zaczynalam cudowac i szukac pomocy "domowych sposobow". Sutki mozna masowac, tak nie tam delikatnie , tylko porzadnie, tak krecic troche, to wywoluje skurcze bo wydziela sie oksytocyna. Ale- u mnie wywolalo jeden skurcz i przeszlo i kolejny i przeszlo 🙃wiec ....czekaj cierpliwie!!!!!!!!!!!!!!!
A ja wam powiem tyle- kazda z nas urodzi predzej czy pozniej! hhihi
A mi brzuch i tak nisko w porownaniu z brzuchem z Ella wiec mi ciezko powiedziec. ALe gumka tez zjezdza od spodni, tak jak Pampkinie!
Mam takie delikatne bole brzucha, co jestem pewna, sa jakas zapowiedzia, ale to jeszcze niczego nie oznacza....
Jutro sierpien, wiec moge rodzic, hehe. No nie do konca, bo jeszcze nie porobione wszystko, ale prawie 😉. No ale wczoraj naszla mnie refleksja, mowie do meza, w przeciagu 3 najblizszych tygodni, wiem, ze przejde znowu pieklo porodu...i mi z tym zle. Ale bedzie dzidzia i z tym mi akurat dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...