Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
U mnie wielka pobudka, mala wstala z "wkladka w pieluszce"....a nocnik stoi 🙃 maly czort. Powiem wam, ze podwojne pieluchy mnie nie interesuja, wiec sie musi Ella,nauczyc samodzielnosci. ma jeszcze 5 mcy z kawalkiem wiec moze zdarzy 😉! A czy ktoras z was ambitna i bedzie uzywac pieluszek wielorazowych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Bisia - super, bo znasz już płeć, widziałaś dopiero co..to tęsknisz 🙂 ja przez to, że usg brak, nikt nie kopie...to jakoś ciągle nie czuję do końca, że mam ludka pod sercem:/ Co do wymiany ciała itp - to spokojnie Gosiu, ja juz prosiłam o taką wymianę jeszcze przed ciążą...hihihi :P Jakoś damy radę!

Magda - nie, nie, nie...ambitna taka nie jestem 🙂 Stawiam na jednorazówki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zwykle jestem za wszelkimi ekologicznymi pomyslami, ale ten odpada. Moja kolezanka ambitna ( chociaz ona sie na to zdecydowala z ekonomicznych powodow ...) i jakos sobie radzi, ale chyba nie przepada. Poza tym ekologia ekologia, a przeciez jest przy ciaglym praniu pieluch jest duze zuzycie wody, energii i proszkow ....i mamusinej energii ...No ale jak kto lubi 😉 😉 😉
Ja zmykam zupe konczyc. U nas piekne slonce, wylazlysmy na chwile i mroz. Wiec po spacerku. Za pare dni ma byc prawdziwa wiosna!!! 🤪
Papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez napewno zostane przy jednorazowych pieluchach 😆, ale powiem wam tak na przyszlosc ze tetrowe pieluchy przy oduczaniu siusiania sa niezastapione 🙂 moja Amelka sie oduczyla w ciagu dwoch tyg siusiania do majtek, jak pochodzila troche z pielucha mokra przy pupie to szybko pokapowala o co chodzi.
Powodzenia Madzia teraz trudny czas przed toba ale Ella napewno madra dziewczynka i szybko sie oduczy siusiania.
Moja miala 2,5 roku, ale to bylo fajnie bo w lato ja oduczalam wiec mogla na golasa biegac.
Ja juz tez mykam spac
Dobrej nocki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 Ella ma dopiro 1,5 roku, ale wie co i jak i mi mowi kiedy i co robi i siada na nocnik ,ale potem wstaje i ucieka i nasika na dywan... 😠 troche jest za zimno na golasa i poza tym dywanow mi szkoda! A jak przyjdzie cieplo to moze pojde za wasza rada i bedzie biegac po podworku w gatkach 😉
A ja sie zakrecilam i upieklam murzynka i sie zacukrzylam. Ale dobry wyszedl. Padam z sil....A biodra tak mnie bola, ze malej podniesc nie moge. Jakby sie dalo, to bym juz poszla polezec, ale jeszcze nie ma jak, dopiero 20 u mnie. Dobranoc
p.s. Superbaba, Ty nocny marku! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZień dobry mamusie 🙂

Magdaluke
ja przy córci przez pierewsze pół roku byłam ambitna i używałam pieluch tetrowych (moja mama nawet nie pozwalała mi ząłożyc pampersa, bo sa złe i odparzaja pupe) ale po 6 miesiacach nie wytrzymałam i kupiłam pampersy i juz tylko ich uzywałam choc moja mama starsznie ubolewała nad tym, teraz tez juz zapowiedziałam ze bede uzywac tylko pampersów 😜

Ja Nadie oduczyłam siusiania jak miała 1,5 roku to nauczyła sie sikac do wc-jakos tak z dnia na dzien nam to sie udało i nawet w nocy przesyała sikać w majtki (ale raz wstawałam okolo 3 żeby ja usadzic na wc) ale u nas nocnik sie nie sprawdził, mamy nakladke na wc i to sie spodobało małej ze sika jak mamusia 🙂 ale oczywiscie to było lato wiec latała tylko w majteczkach na dworze i przeszkadzały jej mokre majtki:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dodam ż etera zmoja córcia ma 2 latka i 4 miesiace i sama juz korzysta z wc nas woła tylko ajk zrobi coś konkretniejszego zeby ja wytrzec:P wiec jest to duze odciazenie 😁

A ja zabieram sie za zrobienie sniadanka, swiezy chlebek juz czeka w kuchni, z masełkiem i dżemikiem bedzie pyszny 🙂 a dla męża frankfuterki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Dziewuszki,

weekend wita nas deszczem, wiec od rana ratuje sie kawa. znowu nie pojechalam na studia, bo wczoraj tak mnie polamalo, ze nie moglam wstac z lozka, cala noc sie meczylam 😞

Bisia rozumiem Cie - ja po kazdym usg tak "tesknie" za Bobo i mam w pamieci ten obraz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie! 🙂

U mnie rankiem jak wstałam to słoneczko zaglądało w okna a teraz gdzieś się schowało ale i tak nie jest tak szaro jak wczoraj 🙂. Ja mam ambitne plany na dziś 🙂 i zobaczymy co mi się uda zrealizować, gdyż ostatnio to zazwyczaj na planach się kończy 😁.

Odnośnie pieluch to ja mam zamiar stosować jednorazowe - z jednej strony ze względu na wygodę a z drugiej to ja mam małe mieszkanko i wielorazowych nawet nie byłoby gdzie suszyć.

Miłego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba napisał(a):


Agadka - a moze chodzi z tym wymazem o zwykla cytologie?Bojesli tak to to mozna robic w ciazy..ja mialam na poczatku, bo wrecz musze miec wpisana grupe z tego do karty porodu.
i


no wlasnie musze zapytac meza co tam dokladnie mi napisali i sie umowic jak wroce

wczoraj bylo tak ziiiimno ale dzis 8 stopni najlepsze jest to ze 20tego wracam do szkocji a 22ma byc 22 stopnie omg ale sie minelam z ladna pogoda 😁

ale kupilam juz bilet wracam do polski 21kwieciec na miesiac

boje sie strasznie bo w maju adi przyjedzie z psem po mnie autem i bede musiala z nimi wracac mam nadzieje ze bede sie dobrze czula jeszcze nigdy nie jechalam autem zatrzymamy sie na dzien w niemczech u kuzyna i dzien we francji i holandi wiec powinno byc ok ale to dalej sporo godzin w aucie a ja juz bede cos ok 27tc

w czwartek usg juz nie moge sie doczekac 😆 jakos mi brzucho stanol w miejscu nie rosne nikt mnie nie kopie wiec sie znow streuje to juz 18tydzien i druga ciaza a tu na forum juz prawie wszystkie czuja ruchy 😲 a ja ni 😞

nie wiem czemu sie pogrubilo sorki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki witam w ten szary dzionek 😞 u nas pogoda do du.....
Agadka,ale ci fajnie znowu do Polski sobie polecisz 🙂, ale ja nie mam co narzekac my juz za 4 tyg lecimy 😁 jupiiii
Zaskoczylas mnie ta pogoda mowisz ze pod koniec marca ma byc tak cieplo 🤪 super moze sie wygrzeje eheh
Co do jazdy autem to napewno jest to bardzo meczace a tym bardziej w blogoslawionym stanie.
My ostatnie dwa lata jezdzilismy autem- mi sie bardzo podobalo ale masz racje trzeba sie zatrzymac na nocleg gdzies.
Mysmy pierwszy raz jechali przez anglie,promem z Dover do Francji tam postoj na nocke i pozniej juz dluga trasa przez holandie,niemcy.
Drugim razem i jak moim zdaniem lepsze rozwiazanie promem z Newcastle do Holandii cala noc i pozniej juz tylko kawalek holandii i niemcy do przejechania- duzo mniej jechania autem bo cala anglie masz z glowy.
A na promie bardzo fajnie wyspisz sie cala nocke w lozku, mozesz zjesc pozadnie i duzo atrakcji jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
ja właśnie nasmażyłam placuszków z jabłkami a mąż mi napisał sms, że mam się ładnie ubrać, bo o 14 wróci z pracy i gdzieś pójdziemy... a ja już najedzona 🙂
Co do pieluszek - tylko pampersy, sądzę, że przy dziecku będę miała wystarczająco dużo zabawy i nie widzę sensu marnować czasu na codzienne pranie pieluch.
Jakoś kompletnie nie widzę sensu używać tetrowych skoro istnieją pampersy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja oczywiscie kupie pieluchy tetrowe bo jakies 10szt napewno sie przyda ale do innych celow niz pupcia 🙂 absolutnie pampersy 😁
moja mama twierdzi, ze teraz nie to co kiedys ze trzeba bylo gotowac te pieluchy w platkach mydlanych a potem plukac i oczywiscie z suszeniem problem i pampersy to wielkie ulatwienie, wiec kwestia ze dziecku pupa sie odparza u mnie nie wchodzi w gre na szczescie 🙃
u nas tez pochmurno az mi sie nie chcialo do sklepu wychodzic po patyki do szaszlykow, no i zamiast szaszlykow wyszedl gulasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gulasz tez dobry d-brycz 🙂
Ja to juz niewiem co bym zjadla, caly czas cos za mna chodzi ale nie mam pojecia co.
W sumie ostatnio pisalyscie o plackach ziemniaczanych- chyba zaraz zrobie z gulaszem pysznym 🙂
No i obiad z glowy 🙂
A jak z waszym apetytem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry :-)
Ja obudzilam sie z banka a nie glowa i wyc mi sie chce bo przeciez moj "umierajacy"maz opieki potrzebuje....poratowalam sie proszkami, zobaczymy czy pomoze.
No ja tak sobie wlasnie myslalam, jak moja mama trojke dzieci na tetrowych wychowala...tyle dodatkowej roboty!!! Teraz to takie wklady sa i sie je wrzuca do pralki, ale mimo wszystko. A pupka nie musi sie odparzac. Trzeba poporobowac roznych marek, mojej corci jedne podpasowaly i nic jej nie jest kompletnie. Maiha, no ja tez mam nakladke na kibelek, raz ja posadzilismy, najpierw zadowolona, a potem sie wystraszyla 😉 i koniec. Ale nie zmuszam, ona mowi siku i pokazuje sama, to ja sadzam, ale to chyba tylko zabawa z tym nocnikiem .Hehe Maiha, to swoje pol roku przezylas, co ? Przynajmniej znasz obie strony medalu i wiesz dokladnie jak to jest z tetrowymi:-)
Aguska, ja tez chce na taka fajna wyprawe i na prom! Ja nigdy promem tak nie plynelam. W ogole moj maz chce na pare dni na rejs sie wybrac, na jakies cieple wyspy, ja tez chce, ale chwilowo nie mamy pewnosci z praca ( bo ten kontrakt sie konczy) i trzeba poczekac. Cenowo to przywoicie wyglada, nie trzeba bankruowac i mi sie marzy....ALe zobaczymy. Zawsze jak jest czas i fundusze to lecimy do POlski, nigdy tak sobie wakacji fajnych nie robimy, no chyba, ze do Chicago czy Nowego Jorku, ale to dlatego, ze znajomi tam mieszkaja i czasem sie trzeba odwiedzic. A ja najbardziej lubie odwiedzac Warszawe! A co do jazdy samochodem, to moze byc uciazliwa, ale duzo przystankow, nogi rozprostowywac i powinno dac sie zniesc. Ja wczoraj zahaczylam brzuchem o kierownice przy wsiadaniu, az sie zdziwilam o co chodzi :-) Bo ja taka niska, ze musze sie mocno przesuwac do przodu coby widziec cokolwiek 😎 i sie zaczynam klinowac nieco, hehe.
Moj maly dzieciaczek jest bardziej ruchliwy, ale bez przesady, tak jak w ruchu to jeszcze za slabo go czuc. WIec sie nie martw Agadka, na pewno poczujesz niedlugo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do tych wielorazowych pieluch czy wkładów..miałam ambitnych znajomych, którzy to używali, ale wymiękli po 2 miesiącach :P Mój mąż też taki ekologiczny troszkę (nawet w domu ogrzewanie nie gazowe, ale pompą ciepła), ale chyba go nie zachęcają wielorazowe pieluszki :P Szkoda tylko, że takie drogie! Aczkolwiek moi przyjaciele wypróbowywali różne pieluchy - nie tylko te pampersa i okazuje się, że np. z Rosmanna czy biedronki są też super i nie odparzają pupek - a są o niebo tańsze!

Agadka - rozumiem Ciebie doskonale, bo mi też brzucho stanął w miejscu, a ruchów też nadal nie ma...ale nie ma się co stresować - nie rośniemy równomiernie w czasie :P Jak ruszy to hoho!

Ja dziś w nocy nie mogłam spać, więc do 13 poleżałam 🙂 Serducho nadal męczy, a dziś intensywny dzień bo aż 2 imprezki:/ Nie wiem jak dam radę balować do nocy:/ ale chociaż dobrze podjem, bo moja przyjaciółka pysznie gotuje...dziś w menu smalczyk z ogóreczkami, domowej roboty podsuszana kiełbaska, żurek i strogonof! Mniam!

Mam wrażenie, że w ciąży nie mam się kompletnie w co ubrać i wiecie co ejszcze? W ogóle nie chce mi się specjalnie stroić 😞 A malowanie..masakra..moje rzęsy przestały chcieć się malować! A przecież nie wyjdę do znajomych taka rozmemłana..grr...

Co do nauki siusiania to dziewczynki i tak szybciej się uczą...mój chrześniak to sikał w pieluchy strasznie długo i nie chciał się nauczyć:/ Ale też wiem z tych doświadczeń, że nie ma co dziecka zmuszać..trzeba pomagać ale nic na silę 🙂 Powodzenia!

Buziaki i miłego dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z pieluchami mam takie doświadczenie, że każda pupa reaguje indywidualnie na firmę pampersów. Mojej znajomej córeczka od samego początku latała w tych z biedronki, a w mojej rodzinie kuzynka musiała kupować tylko z firmy pampers , bo od innych jej córcia miała odparzenia. Ja jak będę miała możliwość to wypróbuje i te droższe i tańsze. Jak dobrze będzie mu w tych tańszych to po co przepłacać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co z tymi pieluchami to różnie ejst np ja kupowałm orginalne pampersy i sa boskie bardzo chłonne cieniutkie dla mnie dielane wszystko prócz ceny, z racji ceny przerzuciałam sie na dade z biedronki ale fajne były tak do roku , bo potem mała jak nasiusiała to miała pampersa do kolan;/ nie były tak chlonne jak pampersy, wiec znów wrozicłam do pampersów ale czatowałm na promocje :P i czasem mozna kupic orginalen z faajna cene 🙂

u mnie sie inen pieluszki nie sprawdziły np hugisy czy happy maja nylonową wklade w srodku i odparzały pupe malej ale pampersy trzeba dobrac do dziecka:P ja napewno kupie orginalne pampersy bo mam do nich zaufanie, ale chyba kupie pampers play bo sa duzo tansze(wada jest tylko to ze te przylepce nie sa elastyczne)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Bisia, racja z pieluszkami. Ja startowalam z najdrozszych, i w sumie polecam na pierwsze miesiace, huggies albo pampers sa jednak najlepsze. Potem to juz nie ma co przeplacac. Ja uzywam takiej firmy Luvs, nie wiem czy macie w PL, ale sa rewelacja, cenowo spoko, wiec wszyscy zadowloleni 🙂 Na pierwsze tyg to fajnie miec takie z wycieciem na pepuszek i jak pokazuja czy jest siku 😜
A ja dziewczyny lubie tak, zeby brzuszek bylo widac 🙂 Ale mnie moje ubrania zaczynaja denerwowac, bo bluzki podchodza w gore...a na moje wiosenno letnie ciuszki troche zimno. ALe juz zaraz wiosna!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...