Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Witam się tylko bo dzisiaj troszkę później idziemy do Rodziców. Tata ma po Nas przyjść jak wrócą od lekarza z Mamą. Weźmie Nikosia sankami 😁

Karola super że Franio jest taki dzielny, zuch Chłopczyk! 🙂 Powodzenia na kontroli 🙂

Daria najważniejsze że z Dzidzią wszystko dobrze, z Tobą też tak będzie 🙂 Trzymamy kciuki!! 🙂

Ach jaki piękny dzisiaj dzień.. udanego TŁUSTEGO CZWARTKU Dziewczyny!!!! 😁 😁 😁 Ja jeszcze żadnego pączka nie zjadłam, ale jak tylko pójdę do Rodziców to nadrobię :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hey dziewczyny 🙂 dobrze ze Was mam naprawde te slowa otuchy sie przydadza. Bylam na badaniach 2 urologow mnie badalo mam zastoj prawej nerki. Nie goraczkuje wiec musze to wytrzymac. Mam sypiac na lewym boku jakby co to mam brac tabletki jakies ziolowe (mam gdzies zapisane) ale z dzidzia wszystko ok 🙂 ciesze sie ale nikomu nie zycze takiego bolu cos strasznego. Jeszcze raz DZIEKUJE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daria0910 napisał(a):
Hey dziewczyny 🙂 dobrze ze Was mam naprawde te slowa otuchy sie przydadza. Bylam na badaniach 2 urologow mnie badalo mam zastoj prawej nerki. Nie goraczkuje wiec musze to wytrzymac. Mam sypiac na lewym boku jakby co to mam brac tabletki jakies ziolowe (mam gdzies zapisane) ale z dzidzia wszystko ok 🙂 ciesze sie ale nikomu nie zycze takiego bolu cos strasznego. Jeszcze raz DZIEKUJE 🙂


Sorki jeszcze raz ze sie wtracam w watek, ale chce Cie pocieszyc, bo mi powiedzieli w szpitalu,ze bol nerki jest gorszy niz porod 🙂 Zycze zdrowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej 🙂
Daria nie wiem czy napisać że to super czy mniej super bo Cie boli i cierpisz ale z drugiej strony z Dzidzią w porządku i to jest najważniejsze 🙂 Leż, odpoczywaj, nie przemęczaj sie, mam nadzieje ze tabletki pomogą i szybko przestanie boleć 🙂
Kasialeczek super że kolacyjka sie udała 🙂 oczywiście o gotowaniu mówić nic nie będę ale o smażeniu faworków a i owszem 😁
Dzień sie zapowiadał ciężko bo musiałam do pracy wrócić jeszcze (tzn praca z domu) bo jeszcze wyniknęły pewne sprawy ale szef jest dziś nieuchwytny i nie mogę z nim przedyskutować pewnych rzeczy więc odkładam to na jutro 🙂 a tymczasem szukam przepisu i zabieram sie za faworki 🙂 Wolę pączki ale na nie będę musiała poczekać aż mąż z pracy wróci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daria to jest kolka nerkowa? Ja miałam kokę nerkową 4 lata temu i też właśnie słyszałam ze poród jest porównywalny lub nawet lżejszy.... ból okropny ja gorączkowałam do spzitala trafiłam 4 dni leki przeciwóblowe i rozkurczowe dużo pić zeby nerka pracowała i tyle kuracji... Daria wieżę że szybko Ci przejdzie i szybko zapomnisz 🙂

Ja jeszcze nie wciumkałam zadnego pączusia ale mąż pojechał zdać rzeczy w pracy jak będzie wracał to jedziemy do cukierni po tuzin albo i więcej pączusiów pysznych cieplutkich pachnącyc mniam mniam mniam siostra zamówienie juz złożyła zebym z bita śmietaną jej kupiła 😁

Dziewczyny trochę sie boję i nie mogę się doczekać wizyty wtroekowej bo nie czuję dzidizi i jak wcześniej byłam pewna że to były jej ruchy tak teraz nie jestem przekonana 😞

W domu remont pełną para ściąga gościu płytki ze sciany w kuchni i mi dudni bo akurat na tej scianie kuje co my mamy pokój z drugiej strony 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczyny!

A ja znów cierpię, tym razem rwa kulszowa-MASAKRA! ani lezec, ani chodzic, ani siedziec-na pogotowiu bylam przedwczoraj to pan "młodszy stażysta" popatrzył na mnie i powiedział-Pani bierze 5 razy na dobe apap...
Wczorajk bylam u gina i poiwiedzial zebym kupila fastum-tylko nie wiedzialam ze jest na recepte...-ublafgalam pania z apteki o cokolwiek, co pomoze i nie zaszkodzi dziecku-porazka!

a 2 problem to to ze nie moge znalezc sukienki na slub 😞(((( oczywiscie jak zwykle bede wygladac jak ofiara losu....



szkoda slow-miłego dnia dziewczyny :***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tosiaa napisał(a):
a ja mam pierś z kurczaka, i nie mam pomysłu co z nią zrobić, bo już tyle rzeczy wypróbowałam 😞 macie coś sprawdzonego? 🙂

ja to robię często tak (bo nie nienawidzę smażonego iźle mi służy) dokupuje cukinie, czasem jeszcze pomidorka. warzywa w plastry, sól i bazyllllia. kładę na to pierś, trochę przyprawiam też włoskimi, wszystko do folii, zawijam i 35 min w piekarnik. a jak mi się chce trochę więcej kalorii 🙂 to kładę na pierś plaster sera, najlepiej mozzarella, albo robie w niej kieszonkę, a do środka taki serek twarożkowy wymieszany z oliwką i przyprawami jakimi chcę, np. pietruszka, albo włoskie, albo paprykowo. pycha i szybko sie robi, a najbardziej to uwielbiam tą cukinię !
ale sobie smaka narobiłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tosiaa napisał(a):
Witam mamusie 🙂

ogólnie nie wiem czy to z powodu ciąży, ale robiłam wczoraj dekoloryzację włosów i kolor wogóle mi nie zszedł, wyglądam jak głupia, bo od góry włosy są żarówiasto czerwone, a dół dalej czarny 😁
poranne buziaki na dzień dobry i czekam aż wstaniecie 😘


Ja robiłam dwa razy dekoloryzację, najpierw w grudniu to czarny od połowy włosów wcale nie chciał zejść, zmieniałam kolor na rudy i od góry miałam rude a od połowy czarne 🤪
Po miesiącu poszłam jeszcze raz i zaczęła puszczać czarna farba z dołu włosów. Także teraz mam całe rude ale bardzo niejednolite bo w jednym miejscu zeszło bardziej w drugim mniej itd 😠 także jeszcze nie jestem zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alicja1987 napisał(a):
Czesc Dziewczyny!

A ja znów cierpię, tym razem rwa kulszowa-MASAKRA! ani lezec, ani chodzic, ani siedziec-na pogotowiu bylam przedwczoraj to pan "młodszy stażysta" popatrzył na mnie i powiedział-Pani bierze 5 razy na dobe apap...
Wczorajk bylam u gina i poiwiedzial zebym kupila fastum-tylko nie wiedzialam ze jest na recepte...-ublafgalam pania z apteki o cokolwiek, co pomoze i nie zaszkodzi dziecku-porazka!

a 2 problem to to ze nie moge znalezc sukienki na slub 😞(((( oczywiscie jak zwykle bede wygladac jak ofiara losu....



szkoda slow-miłego dnia dziewczyny :***


Alicja jestem przekonana że znajdziesz odpowiednią sukienkę i będziesz w niej wyglądać pięknie 🙂
Ja też mam rwę kulszową, przedwczoraj nie mogłam nogi do góry podnosić bo tak mnie w pośladku bolało. Ale u mnie takie bóle pojawiają się co jakiś czas i na jakiś czas, nawet nie będąc w ciąży, mam to za mamą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daria współczuję bólu nerki, mam nadzieję że nie bęzie się odzywać całą ciąże, najważniejsze że z dzidzią wszystko dobrze i nic jej nie grozi.

Kasialeczek a jesteś pewna że to były ruchy dziecka? Czułaś pod ręką wiercenie, kopnięcia? I jak dawno się nie rusza? Na tak wczesnym etapie ciąży to dość normalne że nie czuje się stale dziecka bo jest ono jeszcze malutkie, jednego dnia może się odzywać innego nie. Ale jeśli jesteś niespokojna to może przejedź się do lekarza lub do szpitala niech zbadają ci tętno płodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ula, jutro pewnie wypróbuję, bo wydaje się pyszne, a szczególnie to z kieszonką 🙂
Karola, ja właśnie wybieram się po raz drugi za 2 tygodnie 🙂 mam czubek głowy czerowny, a resztę czarną 😁 najchętniej położyłabym tą czarną znowu, ale muszę zejść z koloru, bo nie mogę patrzeć na siebie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dzisiaj kupiłam 3 pączki, na razie tylko tyle bo rodzice mają przyjechać po południu i przywieźć-moja mama robiła, rok temu wyszły jej pyszne jak z cukierni mam nadzieję że i tym razem takie będą.

Na kontroli Franuś dostał opatrunek z maścią z antybiotykiem-mam to zedrzeć dopiero w sobotę i kupić Alatan czy coś takiego i smarować. I w poniedziałek znów do kontroli. Dziś był bardzo dzielny, nic nie zapłakał 🙂
Będąc w szpitalu poszliśmy jeszcze na patologie ciąży po moje wyniki awidności tokso, musieliśmy ponad godzinę czekać na mojego lekarza aż przyjdzie je skonsultować. Franek zaczepiał wszystkie położne, lekarzy, dyskutował z nimi, robił cześć papa, nie jedna kobitka chciała go wziąć z sobą, jeden lekarz zaprosił go do siebie do pokoju lekarskiego i dał mu pączka 🤪 zdziwiłam się że ma takie podejście do dzieci, bo pamiętam tego lekarza jaki z niego szmaciarz w stosunku do rodzących-wyzywa przy porodzie jak krzyczą (kiedyś w gazecie nawet o nim pisali).

Tosia ja jak mam pierś z kurczaka i chcę na szybko coś zrobić to smażę kurczaka w kawałeczkach w przyprawie do kurczaka, smażę warzywa mieszankę chińską, gotuję ryż, warzywa doprawiam przyprawą do potraw chińskich, wszystko mieszam i gotowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam po długiej przerwie! Ale mam zaległości, chyba z 50 stron...Juz trochę poczytałam, ale jeszcze nie wszystko. Oczywiście połowę zapomniałam 😉
Karola tak mi szkoda Twojego synka się zrobiło. Wyobrażam sobie co przeżyłaś...Oklask dla niego, że jest taki dzielny! 🙂
Pisałyście coś o farbowaniu włosów, ja właśnie zamierzam wybrać się do fryzjerki. Od dawna rozjaśniam na blond, a teraz mam takie mega odrosty! Od września nie farbowane 😁
Widzę ze troszkę kulinaria wróciły 😁 Dzisiaj Tłusty Czwartek, ja tylko tego dnia jem jednego pączka, bo tak ogólnie to nie przepadam.
Ale mnie Dzidziuś kopie, jak siedzę to się tak rozpycha, daje mi znak żebym mu więcej miejsca zrobiła i się położyła chyba 🙂
Na razie zmykam, odezwę się później!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ilka napisał(a):
Witam po długiej przerwie! Ale mam zaległości, chyba z 50 stron...Juz trochę poczytałam, ale jeszcze nie wszystko. Oczywiście połowę zapomniałam 😉
Karola tak mi szkoda Twojego synka się zrobiło. Wyobrażam sobie co przeżyłaś...Oklask dla niego, że jest taki dzielny! 🙂
Pisałyście coś o farbowaniu włosów, ja właśnie zamierzam wybrać się do fryzjerki. Od dawna rozjaśniam na blond, a teraz mam takie mega odrosty! Od września nie farbowane 😁
Widzę ze troszkę kulinaria wróciły 😁 Dzisiaj Tłusty Czwartek, ja tylko tego dnia jem jednego pączka, bo tak ogólnie to nie przepadam.
Ale mnie Dzidziuś kopie, jak siedzę to się tak rozpycha, daje mi znak żebym mu więcej miejsca zrobiła i się położyła chyba 🙂
Na razie zmykam, odezwę się później!
witaj i pisz więcej co u ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spędziliśmy kilka dni u moich rodziców i męża. Odpoczęłam, bo niewiele pozwalali mi robić 😁 Mamy gotowały to na co miałam ochotę, np. gołąbki w sosie pomidorowym, barszcz czerwony, pyzy z mięsem 😁 ech, nie stanęłam jeszcze na wagę bo sie obawiam co ona dla mnie tam kryje... 😁 😁
Teraz następna wizyta pewnie na święta, w kwietniu.
Dziewczyny czy Wy miałyście, albo będziecie robiły usg tzw. połówkowe? Moja gin kazała mi sie zapisać, jeszcze tego nie zrobiłam, ale to przez ten wyjazd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ilka napisał(a):
Spędziliśmy kilka dni u moich rodziców i męża. Odpoczęłam, bo niewiele pozwalali mi robić 😁 Mamy gotowały to na co miałam ochotę, np. gołąbki w sosie pomidorowym, barszcz czerwony, pyzy z mięsem 😁 ech, nie stanęłam jeszcze na wagę bo sie obawiam co ona dla mnie tam kryje... 😁 😁
Teraz następna wizyta pewnie na święta, w kwietniu.
Dziewczyny czy Wy miałyście, albo będziecie robiły usg tzw. połówkowe? Moja gin kazała mi sie zapisać, jeszcze tego nie zrobiłam, ale to przez ten wyjazd.
ja na następnej wizycie 28.02 będę się umawiala na usg połówkowe 🙂
fajnie że wypoczęłaś i naładowałaś akumulatorki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...