Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Widzę ze ile mam tylko różnych opinii 😉 Wg mnie to za duży jest wybór w tych wszystkich środkach, kosmetykach itd 😉
U nas za oknem słychać koncert Metaliki, mimo że scena oddalona o jakieś 6 km 😁
Kasialeczek a Ty do tej położnej zgłosiłaś się do najbliższego ośrodka zdrowia (tam gdzie będziesz miała pediatrę, chodziła na szczepienia z Kają itd)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Rosi weź męża ze sobą jak zobaczy wózek na żywo to zmięknie 🙂 a poza tym niech spóbuje go w praktyce bo na prawdę świetnie sie go prowadzi, podbija, zawraca dla mnie jest rewelacyjny, no i cena też niezła jak na laret 🙂

Ilka zazdroszczę tego koncertu 🙂 pewnie stoisz teraz na balkonie i "trzepiesz" głową 😁

Kasialeczek mam nadzieję że spacer pomoże Ci sie zrelaksować.. 🙂 tak to już jest z tymi chłopami, z nimi ciężko, bez nich jeszcze gorzej.. mam nadzieję że szybko sie pogodzicie bo szkoda czasu i nerwów na kłótnie 🙂

a u nas z kolei na szkole mówili że kąpać co 1-2 dni ale lepiej codziennie z powodów o których dziewczyny już pisały 🙂 do wody wlewamy emolienta ale później już nie oliwkujemy ani nie kremujemy (ewentualnie coś na odparzenia), a jak zmieniamy pieluszkę to tak jak Kasialeczek pisała- przecieramy pupkę samym sterylnym gazikiem zamoczonym w zwykłej przegotowanej wodzie (przygotowanej wcześniej w miseczce), chusteczki tylko na wyjścia albo można wprowadzić po 2-3 miesiącu bo wcześniej skóra Maluszka może okazać sie zbyt delikatna.. pępuszek dezynfekujemy octeniseptem, oczyszczamy nosek, uszków nie myjemy patyczkiem- takie mądrości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja od kolezanki z klasy dostalam do kapieli OILATAUM SOFT, SUDOKREM, KREM BAMBINO, OCTENISEPT, kilka MAŚCI I KREMOW ALANTAN PLUS. A tak ogolnie to za bardzo nie wiem co mam jeszcze kupic 😞( tyle tego a nie chce kupic za duzo zeby pozniej nie okazalo sie nie potrzebne... zrobilam liste ale tego jest tak duzo... dobrze ze Wy na bieżąco piszecie przynajmniej moge zobaczyc co musze miec bo za bardzo nie wiem i jestem zla na siebie ale z drugiej strony skad mam wiedziec to pierwsze dziecko a tych srodkow jest tak duzo 😞 😞 i do tego wszystko drogie a jeszcze czeka nas zakup wozka poscieli kocykow odebrac auto od mechanika 😞 😞

Dobrze ze piszecie i moge na bieżąco notowac to co najpotrzebniejsze OKLASKI DLA WSZYSTKICH :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia brzuszek naprawde sliczny, a co do tych chlopow to ja tez nie mam slow....ciagle im trzeba mowic czego potrzebujemy i co powinni zrobic niczego sie nie domyslaja, ja twoj ze wystraczy czuly uscisk i poczucie ze jest i sprawa zalatwiona on chce pana zgrywac i tylko niepotrzebnie cie denerwuje.
co do kapania to ja mysle ze lepiej codziennie zwlascza latem, dziecko tez sie poci choc nam sie wydaje ze tylko spi, a kosmatyki te o ktorych pisalyscie dostalam kiedys od mojej ciotki cala serie dla mnie i nawet nie wiedzialam ze sa takie dobre dla noworotkow ale mam jeszcze plyn do kapieli i zel tak wiec juz odlozylam dla filipa a co tam bedzie mial sliczna i gladka skore tylko wiecie ze one sa bezzapachowe a przynajmniej dla mnie to taki smieszny zapach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Smerfetka jeszcze mi daleko do lampki 😁 😁 muszę pobuszować trochę po allegro i poszukać takiej ale wcześniej chce te wszystkie maści, kremy, smoczki, kocyki, gruszki itp pokupować
A dziś wpadło mi do glowy, bo ja panicznie boję sie małych latających stworzonek które gryzą, że muszę koniecznie do każdego okna moskitierę kupić żebym nie musiała na szybciorasa z Kornelią pod pachą do sąsiada uciekać 😁 😁
ok spadam powoli pod pierzynkę, dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasielaczek współczuję, staraj się nie denerwować. Przyznam się Wam, że ja też tak kiedyś miłam z moim M. W lutym to było i też mi takie fochy za nic strzelał i traktował jak powietrze a ja siedziałam i ryczałam non stop. W końcu powiedziałam dość zadzwoniłam do brata (był akurat w Pl) i poprosiłam żeby po mnie przyjechał, spakowałam się i pojechałam na noc do rodziców. Wtedy go ruszyło powiedziałam mu tylko na odchodne, że ja już tak nie mogę, że mała jest najważniejsza a nie jego fochy i nie mam zamiaru jej narażać przez te nerwy i żeby się zastanowił co jest dla niego w życiu najważniejsze bo skoro założył rodzinę to niby wybrał ale chyba nie do końca zdaję sobie z tego sprawę i takie tam. Następnego dnia wróciłam i pogadaliśmy na spokojnie. Od tamtej pory nie robi takich numerów, bo wie, że narażając mnie na nerwy naraża też Zojkę.

Ale ciekawostkę nam napisałaś 🤪 o tych masażach ☺️ Ale te krótko-szyjkowe muszą dać sobie spokój...niestety ☺️ Ale ja już mojego M uprzedziłam, że po 37tc będzie potrzebował dobrej kondycji 😉

Smerfetka ja lampkę wykreśliłam z listy z powodu cięć budżetowych 😉 Stwierdziłam, że wezmę jedną z pokoju najwyżej zmienię klosz na ciemniejszy, mam gdzieś taki co był za ciemny więc się pewnie nada. Koszule nocne też ucięłam, kupię jedną a na "dzień" w szpitalu wezmę normalne koszule ciążowe i takie cienkie piżamowe spodenki przewiewne. Bo te koszule to też wydatek ok 100zl a poza szpitalem ich pewnie nie ubiorę.

Aaaaa chyba jadę jutro po ten wózek 🤪 Jak powiedziałam M to spytał tylko czym pojadę, bo on jutro musi wziąć nasze auto do pracy 🤪
A i nie pamiętam, która z Was pytała kiedyś o ISOFIX, najtańszy fotelik z tym systemem to ok 500zl 😮 i nas też to czeka bo mamy to w aucie a od 2006 są montowane obowiązkowo we wszystkich autach więc głupota chyba tego nie wykorzystać. Czytałam dziś, że fotelik jest wtedy bardzo dobrze zamocowany i w razie wypadku nie ma prawa się ruszyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do pępuszka to ja będę robić tak jak przy pierwszym dziecku czyli nie będę niczym przemywać (nawet nie będę moczyć) i sam odpadnie 🙂 Franiowi odpadł chyba w 4 czy 5 dobie życia. Dopiero jak odpadł moczyłam patyczek do uszu w wódce i przykładałam 3 razy dziennie żeby ten strupek jeszcze odpadł.
Kasialeczek pamiętam,że ja ze szkoły rodzenia też dostałam instrukcję z tym masażem krocza, jednak tego nie uskuteczniałam 🙂
Kurcze współczuję sytuacji z mężem, ja swojego czasami mam po dziurki w nosie ale widzę że nie tylko ja. Nigdy nie odzywamy się do siebie nie dłużej niż pół dnia, z czego i tak to on zawsze pierwszy przychodzi, pyta co mi jest itd ale sam nigdy z siebie nie przeprasza... ciężko mu to słowo przychodzi oj bardzo ciężko... chyba ten typ tak ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczorkiem 🙂

Poczytałam Was i oto co zapamiętałam..

Kąpiel...
Tak jak Karola napiszę jak to było u Nas.Kąpaliśmy codziennie, do wody dolewaliśmy Emolium, myliśmy zwykłym mydełkiem dla Dzieci np. Bambino czy Nivea, nie oliwkowaliśmy w ogóle, pupkę zawsze smarowaliśmy Sudecremem. Pępuszek przemywaliśmy 70% roztworem spirytusu, przez pierwsze dni gazikami a później patyczkami, odpadł w 9dniu 🙂
Co do chusteczek to My na początku mieliśmy duży zapas Johnsona a później kupowaliśmy jakie były w promocji zazwyczaj Pampers albo Cleanic. Z tym że Nikoś tolerował na prawdę wszystko i mogliśmy zmieniać jak chcieliśmy. To wszystko zależy od Dziecka, jedno przyjmie wszystko, a drugie będzie miało na wszystko uczulenie.
Co do tego przemywania pupki wodą to szczerze mówiąc nie spotkałam się żeby jakaś Mama tak robiła, My zawsze chusteczkami.

Kasialeczek weź 3 głębokie oddechy i policz do 10 😁 A tak serio to postaraj się nie denerwować ze względu na Kajusię 🙂
Ja ostatnio też gorzej żyję z Mężem, a właściwie od wizyty.. ciągle mi mówi że mogłam bardziej na siebie uważać i takie tam, jakby był obrażony ;/ Z jednej strony ma rację, ale teraz przecież nie o to chodzi kto miał rację tylko o wsparcie jakiego potrzebuję..

Co do Smyka to też uważam że jest bardzo drogi. Kupiliśmy tam kilka drobiazgów, nie pamiętam już wszystkiego ale na pewno fajny przybornik do paznokci i gruby kocyk (coś ok. 90zł). Chcieliśmy też kupić tam laktator ale była bardzo duża różnica w cenie między Smykiem a Allegro i wybraliśmy oczywiście Allegro 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilka co do położnej to tam gdzie chodzisz do przychodni to znaczy jesteś zarejestrowana gdzie korzystasz z lekarza rodzinnego i ta wypełniasz deklaracje o położnej srodowiskowej.

Rosi ja bym tak zrobiłą jak Ty tylko wiesz mieszkamy z teściami a nie chce zeby oni jeszcze się denerwowali wystarczająco teraz chodza poddenerwowani tą sytuacją w domu i teściowa co chwila przychodzi do mnie i pyta czy M dzwonił, czy rozmawialismy, ze powinniśmy się przeprosić, ze Kaja się też tym denerwuje a moja teściow aprzez to noce nie przesypia... ona juz taka jest po za tym ja nie chce martwić dodatkowo mojej mamy bo bym zwaliła się jej na głowę... wiecie myślałam do koleżanki iść na noc tylko nie wiem czy takim zachowaniem nie doleje oliwy do ognia 😞 Ja się boje tego ze jemu teraz pasuje takie życie bez "kontroli" nie ma ograniczenia w niczym... może się napić o to jedno piwo więcej kóre ja mu zabraniałam, moze posiedzieć o godzinę dłużej keidy ja bym już szła do domu... tylko zastanawiam isę skąd ma pieniadze bo z konta nie wypłacał... Nawet nie chce myśleć ze długi gdzies po znajomych robi... bo znowu się denerwuje....i jeszcze martwię się tym bo on rano jeździ samochodem a wstaje o 6 a nie ma go jeszcze i czy nie wypije za dużo... znowu rycze... 😞 koniec idę poleżeć bo tak to się zapłacze...

Chyba się przytrułam mlekiem... piłąm kawę o 19:30 a teraz mi nie dobrze, goni mnie do kibelka i coś mi słabo... czuję się jak na jawie...

W ogóle to dziękuję Wam za miłe słowo kochane jesteście...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
faktycznie Kasia zaszalałaś 🙂 moje nocne czuwania na razie chyba się skończyły 🙂
dzisiaj pospałam do 7 🤪 i wstałam z bólem głowy,
i to tak mnie łupie, że szok, mam nadzieję, że to nie na tą zmianę pogody niby od jutra,
bo mężulek jak jechał rano do pracy to mówił, że czuje że jutro też będzie ładnie 🙂

wczoraj nie miałam neta, tzn. raz był za chwilę nie było i tak w kółko
to nie zaglądałam do Was, a widzę że owocnie było, zaraz poczytam,

Kocyk w smyku faktycznie drogi i to jak, ale naprawdę śliczny,
spoko nie będę go kupowac, nie martwcie się, jeszcze na głowę nie upadłam

muszę siąśc i zrobic tą listę, koleżanka która dwójkę wychowuje powiedziała że mi pomoże, żebym za dużo niepotrzebnych rzeczy nie kupowała na początek, bo mogą okazac się niepotrzebne,
ona np. w ogóle nie używała sudocremu, bo nie był potrzebny, ale jakiś mały słoiczek to chyba trzeba miec, bo co będę męża goniła jak okaże się byc potrzebny

Kasialeczek sytuacji z mężem szczerze współczuję, widzę że to ten sam tym co mój
oj wiele przeszłam z moim cichych dni, i też niby nie wiedział o co chodzi, a się nie odzywał,
stwierdzał, że jak mi przejdzie to zacznę rozmawiac,
teraz jak jestem w ciąży jest ok. chociaż czasami nas nerwy ponoszą,
a mój mężulek to nerwus jest i to taki, że ho ho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny. Widzę ze temat pielęgnacji gorący. u mnie też 🙂. Ja kupiłam juz tak:z nivea płyn do kąpieli, puder( ale czytam ze chyba niepotrzebnie), żel do mycia ciała, mały sudocrem, krem bambino, ziajke oliwkę na 1- miesiąc i do masażu, ziajke mleczko do ciała, chusteczki clear..., płatki kosm. ceratkę, 3 podkłady dla dziecka, 2 pieluchy flanelowe, 5 tetry. Oprócz tego 3 butelki, termometr do wody, gruszkę, nożyczki, szczotkę.
zostają pieluchy, wanienka, przewijak, możne jeszcze jakieś gadżety.
A te specjalne koszule, staniki, majtki poporodowe, wkładki laktacyjne to ewentualnie pod koniec czerwca kiedy mój lekarz podejmie decyzję czy mogę karmić i czy nie będzie cesarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u każdej z Was jest Pepco a u mnie nie ma,
szkoda bo widzę że tam tanio
Ula a możesz miec cesarkę, są jakieś wskazania?
bo u mnie też zobaczymy: mała ciągle pozostaje nóżkami w dole, ale to jeszcze chyba ma czas żeby się obrócic, czasami nawet jej się udaje 🙂 bo czuję że inaczej kopie, ale to było z dwa razy,
a na ostatniej wizycie okazało się że mam żylaka w pachwinie i chyba robi się na wardze sromowej,
no i jak urośnie to wtedy cięcie 😞 na razie nie rośnie bo go sobie oglądam, tylko takie sine jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie jest skomplikowanie. Mam zółtaczkę typu c i czekam na wyniki wiremii, czyli jak bardzo złośliwie szaleje wirus w mojej krwii 🤢. po 20 czerwca bedą, jesli wirusa bedzie duzo to cesarka i zakaz karmienia, więc czekam. z moich zwykłych badań( alat, aspat) teraz w ciąży to wynika ze jestem całkiem zdrowa 🤪 to wpływ ciąży, więc mam nadzieję że wirus się uśpił, no zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja też mam nadzieję
ale z drugiej strony to chyba wole cesarkę, no naciskać nie będę. gorzej z karmieniem, żeby chociaż przez pierwsze tygodnie karmić. Dużego parcia nie mam na naturę, ja też wychowana na butelce jestem prawie od 2 tygodnia życia, i na iloraz inteligencji to nie wpłynęło 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...