Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Myślałam, myślałam i wymyśliłam 😁
nawet nie wiedziałam, że tak późno się zrobiło, a ja jeszcze obiadku nie jadłam,
mężulek w pracy dzisiaj będzie długo i obiad jadł na mieście, to mogę sobie powymyślac,
a więc miały już byc schabowe i mizeria, ale mi się odechciało,
i jeszcze mi się chce spagetti, pizzy, krokietów (to Twoja zasługa Kinia),
ale stanęło na naleśnikach z konfiturą z czarnej porzeczki,
tylko problem jest, fajnie by było jakby ktoś mi je zrobił 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tosia no właśnie mnie tak wizualnie też bardziej podoba sie tradycyjne drewniane ale to z kolei jest praktyczniejsze, latwo go przestawię nawet sama no i szybko sie go składa a do tego ma sporo bajerów 🙂 tylko nie wiem jak od strony wygody dla Maleństwa (czy nie za mało stabilne jak np będzie próbowała już siadać lub wstawać) Ale z drugiej strony jakby dokupić ten gruby materac gryko-kokosowy to może sie sprawdzi.. nie wiem.. 🤨
a czkawkę może ma Jasio tylko sie wtedy przytula do kręgoslupa i nie czujesz? 🙂 ehh my zawsze znajdziemy sobie powód do zmartwień- jest czkawka- źle, nie ma- też źle 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rusza się delikatnie-źle, bo za słabo, rusza się jak szalony- kurde też niedobrze, bo może coś się dzieje 😁
Z moją mamą pracuje dziewczyna, która ma 3 koleżanki w ciąży. Sama ma 2 letniego synka i śmieje się, że one wymyślają niestworzone rzeczy i ciągle pytają: dobrze, że kopie w tym miejscu? Twój też tak kopał? A nie za mały mam brzuch? Może za rzadko się rozpycha? 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i nawet zleciał mi ten samotny dzień (nie licząc Mamy do południa), Mężul będzie za jakieś 10-15min 🙂 Najważniejsze że udało mi się leżeć praktycznie cały ten czas, z wyjątkiem obiadu i siku, zarówno moje jak i Nikosia 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zrobiłam dzisiaj pizzerinki, te które reklamowali i powiem Wam, że szału nie ma, dupy nie urywa 😁 Ciasto nie chciało wyrosnąć, do tego je spiekłam i trochę boki były za twarde, nie mam głowy dziś do kucharzenia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilka a czego uczysz?? Ja też w szkole i planuję wrócić od następnego września. Początkowo mała miała zostawać później u teściów bo mają gospodarkę i są cały czas w domu a teraz się jeszcze okazało, że moja mama się zdecydowała na emeryturę od następnego września i nie muszę chyba mówić, że nie posiadam się ze szczęścia 🙂

Tosia gratuluję matury, też zdawałam z biologii ale u mnie to był głupi pomysł bo miałam z nauczycielką, która w ogóle nas nie przygotowywała i słabo ją zdałam, ale to już dawno i nieprawda 😉

Jejci wiecie taka zmęczona i nieżywa dziś byłam po tych dwóch niedospanych nocach, ok 13 się położyłam na dobrą godzinę i teraz też spałam prawie dwie 🙃
Zaraz męzulek przyjdzie ze sklepu z zamówieniem na lody czekoladowe i Bounty 🙂

A jutro glukoza 😞 feeee....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rosi ja pracuję jako logopeda w szkole, co prawda jestem też z wykształcenia polonistką ale z tym zawodem nie wiążę przyszłości 😉
A czemu musisz robić jeszcze glukozę?? Pamiętam że miałaś podejrzenia cukrzycy, ale myślałam że już wszystko sie wyjaśniło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny a ogladalyscie moze szpitale w ktorych chcialbyscie rodzic?? znaczy porodowki?? bo ja nie wiem czy mam isc.. nie wiem co powiedziec "witam chcialabym tu rodzic i moglabym zobaczyc porodowke??" nie mam pojecia moze pomozecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daria0910 napisał(a):
dziewczyny a ogladalyscie moze szpitale w ktorych chcialbyscie rodzic?? znaczy porodowki?? bo ja nie wiem czy mam isc.. nie wiem co powiedziec "witam chcialabym tu rodzic i moglabym zobaczyc porodowke??" nie mam pojecia moze pomozecie

🙂 no ja własnie tak zrobiłam, chyba dokładnie tak powiedziałam 😁. Bardzo miła położna pokazała mi sale, i wytłumaczyła co i jak wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daria też się zastanawiałam czy można sobie iśc i pooglądac, pewnie tak, ale czy nie będzie się wtedy przeszkadzac?
Ja już pojedzona, powróciłam do leżenia,
ale mi się nudzi, cały dzień sama w domu, no może nie sama, z psem i moją niuńką, która dzisiaj wyjątkowo daje popalic,
jak leżę na boku to tak wali i kopie w bok akurat, że aż mnie rzuca, nie wiem nie podoba jej się, czy co?
No i tak się pręży, że non stop wydaje mi się, że brzuch mi stwardniał, ale nie, to jedynie wypina się moje dziecię 😁
Co do czkawki - to tylko raz mała miała, więcej nie zauważyłam, a wy piszecie że kilka razy w tygodniu, to sama nie wiem,
a skąd się w ogóle czkawka bierze u naszych maleństw?

Ja wracam do pracy po macierzyńskim, chociaż z chęcią zostałabym dłużej oczywiście, tylko że po prostu nas na to nie stac, mała będzie chyba z teściową. Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie, na razie nie chcę o tym myślec.

Karola mam nadzieję, że z Franiem już lepiej, a Tobie życzę żeby Cię ominęło to choróbsko.
Kinia takiego synka to tylko pozazdrościc, taki mądry i rozumny chłopiec z niego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiedzcie mi a czytałyście znaczenie imion, które wybrałyście dla maleństw?
Bo ja przeczytałam i to był chyba błąd: w skrócie
Kamila - niesłabnąca energia, wola życia i indywidualizm, niepoprawna romantyczka - kochają filozofię, sztukę i poezję. Kamile są bardzo wrażliwe - potrzebują miłości i ciepła, ale są przy tym bardzo zaborcze. Kamile są bardzo silne, rzadko przegrywają, ale jak już osiągną jakąś porażkę to nie potrafią jej sobie wybaczyć. W ogóle są one pamiętliwe i nie potrafią wybaczyć krzywd im wyrządzonych. Nie lubią przebywać wśród ludzi, szczególnie wśród kobiet, z nimi mają częste zatargi. Nie czują też pociągu do nauki, pojmują ją w swój indywidualny sposób. Są leniwe przez co niechętne do pracy. Chcą żyć w luksusach, ale za pieniądze męża, nie za zarobione własnymi rękami. Potrafią dobrze pisać, są bardzo ciekawskie i gadatliwe, ale nie w kontaktach na żywo. Szukają miłości, ale nie są zbyt stałe w uczuciach - jednego dnia kochają a drugiego nienawidzą. Od partnera oczekują przede wszystkim grubego portfela. Są pozornie niewinne i słodkie, a w rzeczywistości wredne i egoistyczne.

Jak to przeczytałam to się przeraziłam 🙂 ale chyba nie każda Kamila taka jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witm po szkole rodzenia i od razu powiem Wam co do zwiedzania porodówki 🙂 Najlepiej jest zadzwonić wcześniej zapytać bo moze się tak zdażyć ze wszystkie sale porodowe edą zajęte bo akurat tyle rodzących będzie 🙂 to jest uwaga Pań ze szkoły rodzenia i w tedy też najlepiej zapytać co spakować do torby, co oferuje szpital, czy włase ztućce trzeba mieć, czy uranka daje szpital na czas pobytu w szpitalu (oczywiscie dla maluszka) czy koszulę do porodu należy mieć swoją czy daje szpital, czy osoba towarzysząca ma mieć jakieś specjalne odzienie itp ogólnie co byście chciały wiedzieć 🙂 one są pomocne i wszystko powiedzia 🙂

Rosi no to uległego masz tego mężula musze powiedzieć... 🙂 na Zojkę przystał na Lareta się zgodził no no no ale to pewnie dla świetego spokoju bo mój co do wózka to tylko w kolorze się odzywał a tak to stwierdził ze ja głównie będę nim manewrować to do wyboru dużo się nie mieszał a imię w sumie on wybrał tzn mi się tez podobało ale chciałam zeby uczestniczył w tej kwesti bo mój to raczej jest taki ze na większości pomysłów przystaje dla świetego spokoju chyba ze coś jest rażące tak jak teraz zmiana łóżka tłumaczę mu ze obecne łóżko nie nadaje się do dziecka w sensie że zajmuje pół pokoju bo zeby dostać się z szafy pod okno trzeba przejść po rozłożonym łóżku... ale z nowu tak wygodnie się telewizję ogląda... cóż zobaczymy jak Kajka się urodzi w tedy pewnie będziemy łoża szukać 😜

Ania ja czytałam znaczenie imienia Kaja i wsumie wyszło tak jak myśleliśmy że bedzie twardym charakterem... ale nie biorę tego do siebie w żaden sposób to tak jak z horoskopami piszą to co chcieli byśmy przeczytać i na siłę znajdujemy sobie podobne sytuacje ze no faktycznie tak było albo jest... wiec nie ma co się tym kierować!!!

Monkado ja myślałam o turystycznym ale stwierdziłam że ładniejsze jest tradycyjne po za tym mama moja nam a raczej Kajuśce funduje łóżeczko to my na turystyczne sobie pozwolimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do aktywności Naszego dziecka to dzisiaj dawała popis w skzole rodzenia 😁 😁 😁 ale naprawdę akrobatka z niej niezła była... widać było jak figluje bo brzuch mi latał 😁 😁 😁

aaaaa pisałyście o czkawce wiec czkawka powoduje skurcze przepony co skutkuje nauką oddychania po porodzie i wierzcie mi czy nie każde dziecko ma czkawkę nawet kilka razy dziennie tlyko poprostu my tego nie czujemy 🙂 więc nie macie się czym przejmować moja wyczuwalną ma wieczorami jak leżę na plecach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam sie wieczorkiem 🙂 mi tez cos maluszek taki aktywny bo co chwile mam jakies gole po prawej stronie i brzuch mi skacze, az mnie zebra bola 😁 😁 😁 co do porodowki u mnie sa tylko 2 sale porodowe wszpitalu 🥴 😮 😮 kto pierwszy ten lepszy ale sa fajne bo juz widzialam 🙂 jutro ide do mojej poloznej jestemm co ciekawego mi jutro powie pewnie nic :/
i pozniej musze sie przejsc na miasto jakas krawcowa znalesc, bo kupilam ta sukienke na slub i w opiesie wszystko idealnie na dlugosc i wogole a wczoraj sukienka przyszla i jak sie okazalo jest tylko o jakies 15cm za dluga :/ a przeciez nie ubiore szpilek tak wysokich bo chyba bym nawet kroku nie zrobiła 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
zgaga mnie cos dzis meczy chyba moj dzidzis bedzie mial duzo wlosow, ale to po tacie 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a łóżeczko kupuję normalne,
a turystyczne jak będzie potrzebne to od siostry pożyczę,
znajomi polecają do kupienia kojec, ich pierwszy syn cały dniami tam siedział i się bawił,
tylko że nie wiadomo jak będzie z naszymi pociechami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania_p napisał(a):
to jak ja nie mam zgagi to moja mała będzie bez włosów? 😁
to w takim razie chyba nie kupuję szczotki do włosów 😁


a moze bedzie na odwrot ja mam przynajmniej kilka razy w tyg. zgage to moje bedzie lyse haha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilka takie miałam zalecenie poszpitalne, że w 32tc muszę powtórzyć badanie, to będzie moja 4ta!!! glukoza 🤢 🤢 🤢 🤢

Kasielaczek wolę mówić, że ja mam dobre argumenty a nie że mąż uległy 😉 Bo w sumie to on jest uparty jak osioł ale tłumaczyłam mu ciągle, że to ja będę skazana na wózek dzień w dzień i że planujemy go zostawić dla drugiego dziecka no i że ten już "podotykany" a ten Matti byłby z neta bez "wizji lokalnej" i jak się okazało wcale by mi takiego w grochy jak chciałam nie uszyli tylko z takimi pstrokatymi wstawkami 🤢

Ja też się wybieram na porodówkę po następnej wizycie, u nas jest 6 pokoi narodzin i takie śmieszne koło porodowe wygląda jak przyrząd do sado-macho 😁
http://mychlewicz.blogspot.com/2011/03/kosmiczny-fotel-czyli-koo-porodowe.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania_p napisał(a):
to jak ja nie mam zgagi to moja mała będzie bez włosów? 😁
to w takim razie chyba nie kupuję szczotki do włosów 😁
ja w pierwszej ciąży też nie miałam zgagi, a Mały urodził się ze ślicznymi długimi włoskami, a kuzynka podczas dwóch ciąż miała straszne zgagi nawet czasem po wodzie, a dzieciaczki bez włosów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny,w Biedronce jest super poduszka + kołdra do łóżeczka za 39zł. Nie różni się niczym od tych ze sklepów dziecięcych. Tylko,że promocja jest do,środy.
Tak w razie czego,gdyby któraś tak jak ja nie miała wypełnienia do poszewek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...