Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jedzcie wszystko póki można 😁 Ja np teraz bardzo uważam, pewnie za miesiąc mi przejdzie ale na początku to chyba normalne takie przewrażliwienie.

Jeszcze kilka rzeczy Wam napiszę, których dowiedziałam się w szpitalu. Masujcie szyjkę, jak możecie. mnie np położna objechała dlaczego tego nie robiłam i zapytala "dlaczego pani nie zrobiła wszystkiego żeby sobie pomóc?" - nie wiedziałam że to takie ważne... Później zabronili mi używać sudocrem 🤨 Powiedzieli że to dla starszych już dzieci. Dali mi dwa opakowania alantanu i rzeczywiście fajny jest, także polecam. Musiałam odrzucić nawilżane chusteczki, bo Jaśkowi zaczęła robić sie od nich bardzo brzydka pupa w szpitalu. I teraz używam tylko wacika i przegotowanej ciepłej wody i pupsko do zacałowania 😁 Także u mnie póki co chusteczki tylko na wyjazd lub do przetarcia rączek, nóżek...No i co tam jeszcze...a! bardzo dużo schodzi tych podkładów poporodowych, ja zużyłam 3 opakowania i później mąż już kupił mi maxi podpaski i majty też się przydają.
Wiecie, mnie co prawda nie nacinali, bo pękłam trochę sama, założyli mi rozpuszczalne szwy ale teraz jak siadam to tak mnie doopsko boli że szok. nie wiem kiedy ja dojdę do siebie, ale już mam powoli dość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ilka ale ładna historia 🙂 Jak byłaś w stanie płakać ze szczęścia na sam koniec to faktycznie piękne chwile przeżyłaś i poród będzie dla Ciebie miłym, wzruszającym wspomnieniem.
Dobrze zrozumiałam, parłaś dwie godziny? Znam ten ból 🤢
Wycałuj od nas swojego Skarba i prosimy o fotki 🙂
Z kroczem z dnia na dzień będzie coraz lepiej 🙂

Ania takie nieregularne i nie bolesne skurcze nie wróżą rychłego porodu także proszę się nie martwić 🙂

Kasialeczek,Tosia ale Wy niecierpliwe jesteście 🙂 poskakajcie po schodach 😉
Ja na wywołanie pierwszego porodu pomyłam wszystkie drzwi porządnie i byłam z mamą na zakupach a w nocy mnie porządnie wzięło!

Byłam w kościele, zaraz będę wcinać obiad, mąż przyjeżdża i jedziemy wszyscy na wieś do rodzinki. Maleństwo troszkę się rozruszało bardziej, ale jeszcze kilka dni temu był bardziej żwawy! We wtorek chyba przejdę się do tego doktorka na wizytę, może zleci jeszcze ktg no i dopytam o szczegóły zabiegu bo nawet nie wiem czy mam przyjechać z pustym żołądkiem do szpitala czy będę czekać dwa dni aż mi zrobią cc.
Ciekawe jak Monkado się czuję po cięciu 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilka super ze masz takie ladne wspomnienia...ja po przeczytaniu troche sie uspokoilam ....dziekuje Ci kochana bo ja mam naprawde stracha ze nie dam rady.U mnie ciagle pada....i na poprawde humoru robie frytki....zaczelam troche posciel do lozeczka prasowac i na lozeczko zakladac ale to nie na moje sily dzisiaj...baldachim chyba zostawie na pozniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasialeczek ja też nie wiem jak zrobić ten masaż, ale jak położna do tego się dorwała to myślałam że jej skopa tak zasadzę że odleci na drugi koniec sali 😜
Karola ja czułam te skurcze parte od 9 ale musiałam sie powstrzymywać do 10.30, tzn na tyle na ile mogłam a od 10.30 pół godziny trwała ta druga faza porodu.
Rozdaję Wszystkim zaległe oklaski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To już nie chodzi o niecierpliwość, tylko o moje zasrane okropne samopoczucie w upale 😞 😞 Można zwariować, jest tak gorąco, że nawet spociłam się układając ubrania w szafce.
Mam barszczy zabielany 🤪 Wreszcie jakaś dobra wiadomość 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola wiesz ja jestem uzależniona od mojego męża bo on później nie będzie miał urlopu wiec dobrze by było 6 lipca urodzić 😁 zeby później cały tydień od 9 miał wolne i był ze mną potem tydzień teściowie i oni nad moze ja dichdzę do siebie i mogę już być sama 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tosia mi sie tez zdaje, ze po terminie mnie wezmie dopiero a ja juz tu robie wszystko i nic malenstwu jest dobrze w brzuszku i jeszcze taki apetyt dostalam ze hoooo,,, u mnie dzis nie zsladnie ide sie do lozka polozyc moze zasne bo cos mi sie oczy zamykaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasialeczek ale masz super plany, no życzę żeby się spełniły 🙂
mąż wywalił futrynę i prawie pół ściany odleciało 😮 no to czeka nas murarka
a brzuchol nadal robi sobie co chce, ale już nie patrzę na zegarek, tylko się denerwuję niepotrzebnie

a gorąc jest taki, że normalnie płakac mi się chce, siedzę i nie mam na nic siły, jeśli mi się nie chce,
a już tym bardziej obiad gotowac, na szczęście mojemu też nie chce się jeśc to później coś zjemy,
na razie bób się gotuje i mam zapas owoców: czerwoną porzeczkę, agrest, maliny, truskawki a czereśnie już się skończyły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale nudy dzisiaj masakra 😮

teść poszedł do sklepu poprosiłam go żeby kupił lody byle jakie byle nie czekoladowe no i zapytał czy mogą być śmietan 😮kowe mówię ok i kupił śmietankowe z rodzynkami a jeszcze bardziej niż lodów czekoladowych nienawidze rodzynek 🤢 😮 🥴 🤔 cóz idziemy z mężulcem jeszcze raz po orzechowe 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamcia poszła po lody, ciekawe jakie będą w sklepie 🤪 Jak już mam zjeść takie z pojemniczka to najbardziej jestem za czekoladowymi, ale zdecydowanie bardziej wolę sorbety i wszystkie lody wodne 🤪 Szkoda, że po nie bym musiała iść do galerii, a chyba nie porywam się na spacer, bo nie dojdę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂
My też jeszcze z małym together 🙂
Ja przez ten dzisiejszy upał jajo zniosę 🙂
Rano nie zdążyłam nawet na brzuszka wejść bo mąż mnie porwał na rewie po sklepach. i tak nam zeszło do południa potem obiadek i chwila odpoczynku a teraz się topie przed laptopem:./

Ilka Twój opis porodu przyprawił mnie o łzy.

Z tym masażem to nam na szkole rodzenia mówili ze uelastycznia szyjkę i nie trzeba ciąć ani nie pęka wtedy.. tylko że ja jestem wstydzioch i sie za to nie wzięłam 😞 😞 to najlepiej zacząć robić 2-3 miesiace przed terminem codziennie.

Mh.. malinki i arbuzik z lodówki 🙂 zapowiada się dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja byłam u Nas w sklepie z myślą kupna lodó i wiecie co nie ma już lodów litrowych tzn tych dużych wszystkie wykupil ludziska 😠 a sklep w więcej senie zaopatrzył 🤢 ale zjadłam małęgo rożka zielonej budki truskawkowego... kurde od początku maja poluję na rożki orzechowe i u Nas nigdzie nie ma kurde z produkcji je wycofali czy jak 😮 Tosia u mnie są grycany w Leviatanie sorbety właśnie był truskawkowy ale ja nie przepadam za sorbetami wolę ze śmietanką 😁 właśnie mi się zapiekanka piecze i jak zjmy to idziemy do pubu pograć w darta a późneij fina euro... a jutro rano KTG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...