Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzień dobry Mamuśki. Ja już na nogach od godziny, no tak prawie na nogach bo zaraz wracam z gazetą do łóżka 🙂
U mnie dziś od rana sypie śnieg 😞 a miała być wiosna...

Kurcze dziewczyny, mam problem. Wczoraj byliśmy u teściów i mieli świeże wyroby ( zabijali świniaka) i posmakowałam szynki. Potem dopiero doszło do mnie, że wędzone to nadal surowe mięsa nie? I się teraz boję o listerie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rosi007 napisał(a):
Dzień dobry Mamuśki. Ja już na nogach od godziny, no tak prawie na nogach bo zaraz wracam z gazetą do łóżka 🙂
U mnie dziś od rana sypie śnieg 😞 a miała być wiosna...

Kurcze dziewczyny, mam problem. Wczoraj byliśmy u teściów i mieli świeże wyroby ( zabijali świniaka) i posmakowałam szynki. Potem dopiero doszło do mnie, że wędzone to nadal surowe mięsa nie? I się teraz boję o listerie 😞


Rosi nie wiem jak to jest, ale jak napisałaś to dopiero uświadomiłam sobie że ja też jadłam takie wyroby na świeta jak byłam u rodziców. Nie pomyslałam że może nie powinnam...Nic mi nie było a do tej pory, robiłam już badania - morfologia, mocz itd. i nic nie wykazało, także może to nic groźnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się i ja mąż spać Nam dzisiaj nie daje wrrrrrrr 😠 😠 😠
dziewczyny a w sklepie to jaką sprzedają? bo jak pisze że wędzona to jest ona też gotowana? ja w sumie nie jadam surowego miesa bo nie lubię blee 😮 😮 ale edzone tak tylko nie wiem czy ono jest gotowane 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już też mam mętlik w głowie, bo jeszcze jest możliwość wędzenia na zimno i na ciepło 🥴 Na początku ciąży też miałam czas na łososia wędzonego i jadłam go w sporych ilościach,ale musiał być ok bo wszystko jest w porządku.

Dziewczyny skoro macie jutro czy dziś wizyty to spytajcie swoich ginów, ja mam za tydzien i też zapytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂
a u nas szaro i ponuro, ale nie sypie i nie pada więc może na spacerek sie wybiorę 🙂
oj zazdroszczę Wam że już jutro idziecie do swoich lekarzy, napiszcie oczywiście wszystkie co i jak 🙂 ja idę dopiero w czwartek a te dni zaraz przed wizytą strasznie mi sie dłużą 🙂
Rosi objawy listerii są chyba podobne jak w grypie więc jakby Cie coś zaczęło łamać w kościach to biegusiem do lekarza! ja też w sumie jadłam wędzonego kurczaka bo tak na mnie patrzył zza lady.. dopiero też później pomyślałam że może powinnam olać to jego patrzenie.. 🙂
Ania mnie gin nie wysyła do rodzinnego ale i tak do niego chodzę po skierowania na badania (mocz, morfologia itp) żeby zrobić za darmo a nie prywatnie, zawsze to troche kasy zostaje w kieszeni 🙂 Jajniki, a raczej jajnik lewy też mnie boli, raz bardziej raz mniej i też mnie to troche niepokoi ale zapytam w czwartek lekarza a Ty też napisz jutro co Ci Twój powiedział 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby się w razie któraś zdecydowała na gimnastykę to znalazłam bardzo fajny zestaw ćwiczeń 🙂

http://www.prozdrowie.pl/Pokaz-slajdow/Ciaza-i-Dziecko/Ciaza/Fitness-w-ciazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, my z Frankiem dzi spalimy do 9 30 🙂

W nocy bolal mnie brzuch na dole i krzyz, ale krzyz to mnie boli co noc od lezenia chyba. Ostatnio dosc czesto zdarzaja mi sie takie bole w nocy, musze o nich powiedziec lekarzowi na wizycie, ale to dopiero za tydzien 😞

Napisze wam cos jeszcze: dwa tygodnie temu jak wstawalam z lozka i naprezylam brzuch to w lewym boku brzucha (na calej dlugosci) poczulam silny bol, jak by mi sie cos tam urwalo! I teraz co jakis czas, jak np przekrecam sie z boku na bok w nocy to czuje jak mnie w tym miejscu rwie cos....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola to pewnie coś naciągnęłaś. Ja ostatnio też tak miałam, przy gwałtownym ruchu (przekręcałam się czy coś na siedząco) tak mnie pociągnęło w boku, że aż się się mój M przestraszył bo krzyczałam z bólu. Ale to było ewidentnie jakieś ścięgno czy mięsień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien doberek, dziewczyny ja tez uwazam ze wedzone to jak surowe a poza tym niebezpieczne sa bakterie ktore powstaja podczas wedzenia...tak wiec prosze uwazac co jecie ja jestem fanka serow i nie wiem czy mozarele moge jesc ....bo czytalam ze musi tez lezakowac i to jest nie dobre dla kobiet w ciazy.
u mnie tez dzis pomuro mialam postanowienie cos w domu zrobic ale mam lenia i chyba wroce za raz do lozka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola87 napisał(a):
A was w ogóle brzuch nie boli? Nic a nic? Zero? Tylko ja mam takie dolegliwości? Nie chodzi mi o skurcze czy o twardnienie tylko o ból w dole brzucha coś podobnie jak na miesiączkę?
A krzyż??


Karola mnie czasami łapie taki ból jak na miesiączkę, ale nie trwa długo czasami kilka sekund czy minut więc nawet o nim nie myślę. A Ty masz takie dłuższe te bóle?? Na plecy/krzyż na razie nie mam co narzekać, czuję wieczorami że coś pobolewa, ale póki co da się z tym żyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, ale słyszałam, że ból jak na miesiączkę jest niebezpieczny. Karola może watro jednak podjechać na pogotowie i się upewnić, że z maluszkiem ok?

Mnie jajniki też pobolewają czasem ale trochę tylko, a o plecach to już pisałam, że czasem mnie mąż zbiera z pozycji leżącej bo się podnieść nie mogę, ale do przeżycia ważne, że córcia w porządku, wszystko dla niej zniosę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rosi007 napisał(a):
Ja nie wiem, ale słyszałam, że ból jak na miesiączkę jest niebezpieczny. Karola może watro jednak podjechać na pogotowie i się upewnić, że z maluszkiem ok?

Mnie jajniki też pobolewają czasem ale trochę tylko, a o plecach to już pisałam, że czasem mnie mąż zbiera z pozycji leżącej bo się podnieść nie mogę, ale do przeżycia ważne, że córcia w porządku, wszystko dla niej zniosę 🙂


Jak bym miała gdzieś podjechać to tylko do szpitala ale tam od razu zostawiają na 3 doby, nie prowadzą usług ambulatoryjnych, tak mi powiedziano jak byłam ostatni raz. Poza tym nie boli mnie tak bardzo żebym gdzieś jechała, no-spy też nie muszę brać bo to lekki ból ale dość dokuczliwy. I nie trwa cały czas tylko czasami. Jak lekarz na wizycie zdecyduje obserwację w szpitalu to ok, sama nie będę wywoływać zamętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola ja miałam takie bóle przez dość dlugi czas, stąd jestem na L4 i biorę do tej pory duphaston, Rzeczywiście jak napisała Rosi taki ból jest niebezpieczny.. ostatnio te bóle nie zdarzają mi sie już na szczęście tak często i trwają dosłownie parę sekund/ minut więc nie panikuje.. Kiedy masz wizytę? Jeśli masz takie bóle to postaraj sie w miarę możliwości jak najwięcej leżeć, domyślam sie że przy małym Dziecku nie będzie to proste, ale wykorzystuj dosłownie każdą chwilę żeby odpocząć i poleżeć, odlóż na bok wszystkie sprzątania, gotowania itp mąż będzie musiał być wyrozumiały, być może to nic, po prostu zwykły ból, ale uważam że lepiej dmuchać na zimne.. 🙂
A krzyże też mnie bolą ale jak już pisałam problem z kręgosłupem mam już od paru dobrych lat, także u mnie to normalny stan 🙂
Tosia oprócz wszelkich specyfików naturalnych typu herbata z cytryną, mleko z miodem, czosnek, inhalacje i aptecznych typu prenalen i na gardło tantum verde (któraś już pisała o tym, mnie też jak byłam przeziębiona lekarz to przepisał) pozostaje... leżenie w cieplutkim łóżeczku i czekanie aż przejdzie 🙂 aaaa! ja kupiłam ostatnio w aptece sok z żurawiny 100% (zupełnie naturalny, bez cukru, konserwantów itp), zawiera dużo naturalnej witaminy C, a poza tym dobrze działa na układ moczowy, pani mi go poleciła na takie wlaśnie okresy przeziębień, możesz sprobować może pomoże 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...