Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mi znajoma odradzała sudocrem bo on ponoć mega wususza ok mozna stosować ale jak odparzenie już się pojawi a nie zapobiegawczo zapobiegawczo to właśnie linomag najlepszy 🙂

ja kończe sprzątanie tzn narazie odkurzanie łącznie ze scianami już półki regipsowe przy oknach odkurzyłąm wszystkie meble i po za nimi i musze odpoczynek zrobić bo nie wyrabiam tak 🙂 wiecie ja już robię generalny pożądek na przyjscie Kajki bo nigdy nic nie wiadomo a jak nie urodze do 40tc to zrobię jeszcze raz :-) nawet posciele wyprałam i jak będę w spzitalu to mężul ma zmienić na swieże i pachnące zeby dzidzia w czystości została przyjęta (wiem wariatka ze mnie ale to 1 dzidzia to szaleje) wessałąm pół kg truskawek i trochę czereśni i idę dlaej ogarniać burdelos 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ilka napisał(a):
http://isr.atspace.com/r2/p1/p1.htm

no Ilka jak to czytam to normalnie poród mi się zbliża 😉 😁

Dotarła chyba burza i do mnie, zaczęło grzmiec, pewnie się rozpada jak będę miała wyjśc z domu i jechac do lekarza 🙂 a póki co jest tak duszno, że zaraz ducha wyzionę,
w łazience spędziłam 1,5 godziny 😮 ale za to jestem wszędzie gładziutka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się dopiero teraz bo dziś spałam razem z Zojką ☺️ ☺️
Wybaczcie dziewczyny ale nie doczytam wszystkiego bo od wczoraj wieczora dopisałyście 20stron!

Karola gratuluję załatwienia takiej ważnej dla Ciebie sprawy! Dobrze, że taks ie ułożyło.

Pisałyście o rozstępach, ja już wspominałam, że w ciąży nie miałam ale dwa dni po porodzie mi się zrobiły chociaż myślę, że są niewielkie. Ale też się wkurzyłam, bo cały czas się smarowała i masowałam a tu po porodzie wyskoczyły. A na dodatek przed chwilą mi się śniło, że z piersi mi się takie puste flaki zrobiły 🙃

Pochwalę się Wam, że moja córcia kochana spała praktycznie o 21.00 do 11.00 rano z dwoma przerwami 10-15min (o 2 i 6 ) na expresowe jedzenie 🤪 za to jak ją nakarmiłam o tej 11 to jak mi kupę zwaliła to od stóp do głów do przebrania nawet kocyk był brudny 🤪 🤪 🤪 i między palcami stóp musiałam ją myć 🤪 aż położna się śmiałą bo dziś była.

U mnie dizś pogoda śpiąca nie wiem jka u Was. Zaraz zadzwonię do męża, żeby pizze czy coś na obiad kupił bo nawet mi się gotować nie chce 😞
Zaraz rozdam po oklasku komu się da bo mam zaległe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rosi fajnie że Zojeczka dała Ci dzisiaj pospać, mi Nikoś taką noc zafundował dopiero chyba mając 9mcy 🤪 U Niego ze spaniem to nie za ciekawie, bo na początku budził się co 20-30min, później z 5 razy w ciągu nocy i dość dłuuuuuuuugo to trwało. No i dopiero od niedawna ma jedną (sporadycznie dwie) pobudki na mleko. Czasami nawet częściej muszę wstać bo coś Mu się przyśni albo smoczka nie może znaleźć.. na szczęście to rzadko. Także mam nadzieję że drugi Synuś pod tym względem będzie "lepszy" 😉
A teraz ciągle sobie przypominam jak w pierwszej ciąży łudziłam się że Nikoś jak skończy 3mce, zacznie przesypiać całe noce 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poczytałam kilka stron wstecz, więc się wypowiem chociaż na te tematy 🙂 Ja dostałam sudocrem taką próbkę w szpitalu i raz użyłam bo coś tam się na dupce zrobiło. Tylko trzeba pamiętać, żeby użyć tylko tyle tego kremu, żeby nie było białej warstwy tylko wszystko powinno się wchłonąć (ja o tym nie wiedziałam) bo później ciężko bardzo to domyć. Poza tym "razem" nie używam do dupki nic tylko często zmieniam pieluszki i dupka jest jak ta lala 🙂 Tylko stópki smaruje jej emolium emulsją do ciała bo jako wcześniak ma suchą skórę.

Jeśli chodzi o przeciekające cycolki to ja jeszcze na porodówce położnej mówiłam, że nie wykarmię małej bo nic mi nie leci a ona podeszła nagniotła i się kropelki pokazały 🙂 Przez pierwsze dwa dni miałam bardzo mało mleka, jak odciągałam laktatorem dla małej to czasem było tylko 1-3militry, taka większa plamka na dnie słoiczka, ale czytałam w ulotkach od nich, że w pierwszych dniach to dziecku wystarcza i tak było. Także nie martwcie się natura jej mądrzejsza od nas 😉

Chyba sobie zrobię naleśniki.... 🤔

Aaaa i jeszcze z jedzeniem (bo później też będzie ten problem) w szpitalu kazali nam jeść wszystko tylko obserwować maluszka i dopiero jak coś to eliminować. I tak robiłam i się okazało, że nawet osławione truskawki mogę jeść a to podobno takie alergeny silne. Zojce mleczko smakuje nawet po 0.5kg truskawek i miseczce czereśni 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rosi mój M zawsze jak siedzę na brzuszku to o Ciebie pyta, w sensie sprawdza czy masz czas na siedzenie na forum teraz 😁 A ja miałąm zapytać Cię o Twoją wagę po porodzie? Dużo Ci odeszło od razu kg? Ty chyba ogólnie dużo nie przytyłaś przez ciąże, czy pomyliłam Cię z kimś innym? ☺️ 🤨

Ula to fajnie ze wszystko już ustalone. A dlaczego masz mieć cc? Pewnie pisałaś ale ja jakąś sklerozę chyba mam 😮

O nie, Jasiek włożył mi nóżkę w żebra i tak się wypiął że ciężko mi oddech złapać 🤔 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinia to trzymam kciuki, żeby drugi synek był łaskawszy dla mamusi. Mi mój M ostatnio powiedział, że męczy go to MOJE nocne wstawanie 😮 bo on się wtedy i tak budzi (oczywiście tak pół żartem bo jakby poważnie to powiedział, to doszłoby do rękoczynów 😉 )

Ilka to pozdrów męża i powiedz, że nie jest źle. Na forum zaglądam w prawdzie raz dziennie ale to dlatego, że jeszcze dochodzę do siebie po porodzie i wolniej mi idzie ogarnięcie mieszkania i takie tam. Ja przytyłam 16kg i zostało mi 8kg. Ale powiem Wam szczerze, że w szoku jestem jak mi brzuch spadł! praktycznie mam płaski tylko talii nadal nie mam i biodra mam szersze bo w moje stare rzeczy wchodzę ale nie dopinam do końca.
A dziś jak moja królewna tak pięknie spała to ja też musiałam w nocy koszulę zmieniać bo mi pociekło ostro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rosi przeczytałam mojej Kamilce głośno na głos, żeby dobrze słyszała, że dzieci w nocy dają mamusi pospac 😁 może się zastosuje, bo przynajmniej teraz to w nocy nie śpi

no i po burzy, pogrzmiało, później zaczęło lac i świeciło słońce no i trwało to 5 minut a teraz jest tak duszno, że przed wyjściem do lekarza czeka mnie kolejna kąpiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam, żółtaczkę c. Lekarka dziś mówi że wyniki super, karmić mogę( no chyba że brodawki popękają to już nie), ale ona daje skierowanie na CC, tylko ode mnie zależy czy chcę sn czy CC. Ja jednak wybieram ustalony termin porodu niż niespodziankę, do szpitala mam 150 km to raz, a dwa mam też problemy anestezjologiczne, nie założy u mnie pielęgniarka wenflonu, musi to robić anestezjolog i wbijać się do serca- do żyły pod obojczyk. Więc nie wyobrażam sobie że jadę z bólami na porodówkę i jeszcze będą przy mnie godzinami majstrować 😠. Juz raz miałam odmę na płucach przez taki zabieg na szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojjj dziewczyny zostawic was na troche i doczytac nie moge od rana.... czytam, czytam i konca nie widac hehe 😁 a ja wam powiem, ze moja alergia wrocila tzn mam na trawe i od wczoraj nie moge wyrobic kicham , katar i oczy mi caly czas lzawia...

Rosi fajnie, ze malutka dala ci pospac a ja(my) nadal czekamy na zdjecia bo mialas chyba dodac nowe jak sie nie myle ☺️ ☺️

ula fajnie, ze wiesz kiedy bedziesz miec cc.... ja to sie caly czas martwie, zeby sama tylko w domu nie byla jak sie wszystko zacznie 🥴 🥴

ania daj znac jak tam u lekarza byla....

i juz nie pamietam co wiecej skleroza mnie dopada.... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...