Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Emilia,a coś się konkretnego stało czy po prostu sobie popłakujesz?.Czasami takie popłakiwanie dużo pomaga-oczyszcza.......Może to przez hormony?.Spójrz za okno-wiosna.Spójrz na siebie-córka rośnie w brzuszku.Masz tyle powodów do radości 🙂.
Sądzę że nie raz się jeszcze zdąży przekręcic w brzuszku 🙂
Też masz USG?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o nawet się dało zmieścić. tylko zimowe swetry schowałam do szafy do pudła. mam obawy że się nie zmieszczę w 2 szufladach. trzeba coś pokombinować z dużą szafą. pewniejakieś dodatkowe półki od dołu. jeszcze kurze do starcia tak 6mm i koniec. 🙂
w piątek idę do lekarza,a w środę na badania morfologia i mocz i już będe popijać glukozę 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia: no cóż.........to może zadzwoń po jakąś koleżankę i idzcie na spacer??.Może trochę towarzystwa kogoś bliskiego Ci poprawi nastrój??.

Mnie w poniedziałek czeka szereg badań,min. test na glukozę... 🙂.
Dziewczyny,byłyście u okulisty o zaświadczenie do naturalnego proodu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tysiaaa: tak,połozna kazała mi zrobic glukozę przed kolejną wizytą,(będę miała ją za tydzień).Już?? Bee w 23 t.c to za wcześnie?

Emilia: mam wadę wzroku od urodzenia.Nie nosze jednak okularów ani soczewek bo moja wada nie postępuje......ale zaświadczenie od okulisty muszę miec.Czy mogę miec poród naturalny,czy nie....
To czy będę mogła rodzic naturalnie okaże się na porodówce 🙂,( ja póki co chcę naturalnie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi 😘 😘 😘 😘 uśmiech na buziulkę, bo Bianka się smuci z Tobą!
Ja dla zabicia złych emocji wyszorowałam dywan 😮 Może i było to niemądre ale za to jakie oczyszczające 😁

Tysia Ty się jeszcze nie wypakowujesz? 😜

Mamusiak ja nie byłam u okulisty jeszcze ale pewnie będę musiała tam dotrzeć... przy poprzednim porodzie wada pogłębiła mi się o 1 dioptrię na każdym oku... Ale jeśli ma się zdrowe oczy to chyba nie trzeba zaświadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Emi 😘 😘 😘 😘 uśmiech na buziulkę, bo Bianka się smuci z Tobą!
Ja dla zabicia złych emocji wyszorowałam dywan 😮 Może i było to niemądre ale za to jakie oczyszczające 😁

Tysia Ty się jeszcze nie wypakowujesz? 😜

Mamusiak ja nie byłam u okulisty jeszcze ale pewnie będę musiała tam dotrzeć... przy poprzednim porodzie wada pogłębiła mi się o 1 dioptrię na każdym oku... Ale jeśli ma się zdrowe oczy to chyba nie trzeba zaświadczenia.


Fakt,jak nie ma się wady wzroku,nie trzeba miec zaświadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusiak wydaje mi się, że jeśli Ci wada nie postępuje a nie jest duża to ja bym sobie głowy nie zawracała dodatkowymi wizytami u okulisty 🙂 dodam tylko, że u mnie to co się pogorszyło po porodzie w ciągu kilku miesięcy się cofnęło do stanu sprzed porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti termin według OM mam na 18 maja więc tego terminu się z lekarzem trzymamy 😁 a według usg to już za tydzień powinnam rodzić 😁 ale w te terminy usg nie wierze bo już ich miałam tyle a Adaś wciąż w brzuszku 😁

mamusiak najlepiej ten test robić między 24 a 28 tygodniem wtedy wynik jest najbardziej prawdopodobny chociaz myśle ze w 23 to tez spoko chociaż czasem te wyniki wychodzą albo zawyżone albo zaniżone dlatego lepiej robić w dolej granicy chociaz jak położna zaleciła to ona wie co robi 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tysia trzymam kciuki żebyś nie urodziła w czerwcu hahahha moja kuzynka miała termin na 1. maja i dalej nic... 🤢 żadnych skurczy..

Ja sobie nie wyobrażam tej glukozy. W poprzedniej ciąży miałam dwa podejścia, bo pierwszy raz zwymiotowałam. Teraz nawet herbaty prawie nie słodzę więc wypić pół szklanki cukru to będzie tragedia dla mnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam skurcze ale nieregularne zobacze co mi w środę lekarz powie chociaż nie powiem staramy się już trochę małego pośpieszyć 😁 a co do glukozy to ja równiez miałam 2 podejscia a wszystko dlatego ,że po godzinie od pobrania miałam 186 a norma jest do 180 po 2 h juz było ok ale musiałam powtórzyć bo inaczej lekarz dałby mnie na profil do szpitala i przez 3 dni by mi co 2 h mierzyli cukier ale byłam przeziebiona i w tym okresie zjadłam 1L słoika miodu 😁

Doti dziękuje 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tak przeglądam właśnie imiona... i jestem zdecydowana, że córcia będzie miała na imię Laura Katarzyna.. a jeśli jednak będzie synuś, to może Feliks? To moje rodowe nazwisko ale występuje też jako imię, a że u nas nazwisko nie przetrwa za długo bo mam same siostry to może.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti: wada jest spora bo praktycznie na jedno oko to słabo widze,ale to jest wada wrodzona i nawet noszenie okularów mi nie pomorze......Hm.Byłam u okulisty 2 lata temu i kazała robic sobie badania raz na jakiś czas,więc wole iśc i byc spokojniejsza 🙂

Tyssiiaa: no właśnie czytałam o tym przedziale czasowym......Nie wiem czemu ale dostałam też dawkę 75 g a nie 50 g..........Hm ale chyba wie co mówi.Najwyżej zamiast w poniedziałek pójdę w piątek,(zawsze to kilka dni dalej) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O jaka kochana starsza siostrzyczka 🙂moja na taką się nie zapowiada zazdrośnica mała 😮
Barszczyk wyszedł pyszny,a serniczek się studzi i pięknie pachnie truskawkami,pewnie znowu zjem większość 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mój synuś dziś po drzemce w południe zaraz jak się obudził zapukał w mój brzuszek i mówi: "siostrzyczka obudź się!" Ciekawa jestem czy taki sam opiekuńczy będzie jak już dzidzia się urodzi 😁
W ramach pozbywania się złych emocji skosiłam jeszcze trawę i czuję się super 😁 Teraz odpoczywam w domku razem z synusiem, bo później jeszcze pojedziemy z mężulem do jego chrzestnej kosić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...