Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Initram zabieraj się za opis porodu 😉 Jak sutki, dają radę? 😉 Ja mam taki nawał pokarmu teraz, że jak karmię jedną piersią to z drugiej jak z fontanny tryska 😁
Emi chyba do puki się z małą nie zgracie lepiej robić mniej mleczka i dorabiać. Chociaż wiem że to męczące... ale jednak "kase" wylewasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
marylu z tym ze ona po spaniu wciagnie takie 90 ml 😁
a i jeszcze jedno pytanko do doswiadczonych mam 🙂 moja mala jest strasznie zarta moze jesc co 1.5 godziny co 2 i to wciaga wlasnie srednio 80/90 czy to normalne?

Emi, ja co prawda doświadczona jeszcze nie jestem, ale nam w SR mówiono, że dziecko należy karmić wg tzw. zasady "na żądanie dziecka". Ono wie najlepiej, kiedy jest głodne i ile potrzebuje. A najlepszym wyznacznikiem czy jest dobrze karmione będzie tak naprawdę tylko prawidłowy przyrost wagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira na żądanie to przy karmieniu piersią! Broń Cię Boże przy MM! Z piersi nigdy nie wiesz ile dziecko wyciągnie i dlatego ma być na żądanie. Z MM musi być przestrzegana ilość mleka w ciągu doby żeby nie przekarmić, nie utuczyć dziecka.
Karmienie sztuczne: zaleca się mleka modyfikowane tzw. początkowe oznaczone cyfrą 1. W pierwszych 3-4. tyg.ż. niemowlę powinno być karmione 6-8 x na dobę (często również w nocy), następnie 6 x na dobę.
1. Wielkość porcji w pierwszych 10. dniach życia można obliczyć ze wzoru:
Wielkość porcji (w ml) = 10 x (dzień życia - 1)
Przykład: noworodek 10-dniowy powinien otrzymać 10 x (10-1) = 90 ml mleka modyfikowanego na każdy posiłek.
2. Orientacyjną wielkość porcji po 10 dobie życia obliczyć można według wzoru:
Wielkość porcji (w ml) = 100 + (miesiąc życia x 10)
Przykład: niemowlę 4-miesięczne powinno otrzymać: 100 + (4 x 10) = 140 ml na każdy posiłek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Emi z becikowego kasa chyba po 2-4 tygodniach jest. Mi powiedzieli że MUSZE mieć PESEL Małej żeby złożyć wniosek.... 🤨 😠

a to dziwne bo u mnie na tym wniosku jest ze zobowiazuje sie dostarczyc PESEL zaraz po jego nadaniu 😮
akurat becikowe pojdzie na szczepionki pytalam poloznej to jedne 110 zl ( jedna dawka ) i rotawirusy 2 dawki z czego jedna 300 zl 😮
doti przydatna sciagawka 🙂 to u mnie wychodzi ze po 100 ml ale mysle ze 90 jej wystarcza czasem nie wypije wszystkiego nawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokladnie, jak Doti pisze 🙂 Wyprzedza mnie ze wszystkim...

My na pewno czekalismy na PESEL czyli okolo 4 tygodnie, a pozniej jeszcze na pewno ponad miesiac na pieniazki. Choc w duzych miastach trwa to na pewno dluzej...

I absolutnie NIE NA ZADANIE!!! Tak, to tylko cyc 🙂)
A MM stac nie moze, jak mala nie wypije, to niestety do wylania ;//
Z tylu na mleku tez mniej wiecej jet ile mala powinna wypijac 😉

Malzon zakupil olej rycynowy... ale najpierw kupil, a pozniej stwierdzil, ze pic nie mam 🙂 Glupol 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My jutro idziemy na wizytę patronażową do pediatry. wcześniej podskoczę do urzędu pytać o PESEL bo mówili że po 2 tygodniach powinien być...muszę od M wziąć dowód żeby podanie o becikowe zanieść...

Lusia dalej nie śpi.... od 14! Przysnęła tylko na pół godzinki.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My dziś cały dzień na nogach - od rana, jak poszliśmy na zakupy z M, potem gotowanie, pranie itp, a na koniec spacer. Wracając myślałam, że nie dojdę do domu, tak mnie krzyż napieprzał. Ale ten Wojtek ciężki nieziemsko 😞
Dzięki za opis jak wygląda indukcja porodu naturalnie, tak się właśnie zastanawiałam skąd się bierze sygnał, że to już.... Czyli jednym słowem nic nie poradzę, że młody nie ma ochoty wyjść jeszcze 😠 Taka podłamana ostatnio jestem tym uparciuchem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki żegnam się na dziś 🙂 ja już po prysznicu, Lusia wykąpana i wreszcie zasypia... Cycka nie chciała bo jej się lało mleko, wolała smoczusia 🙃 Zaraz jeszcze muszę Mateusza zaciągnąć do mycia. M zażyczył sobie pizzę na kolację, już zamówiona i teraz tylko poczekać aż dowiozą. Ja sobie powącham przynajmniej... Pewnie zjem same brzegi ciasta hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny a ja małej dałam bebilona wypiła dość jakies 60ml ale za godzine ryk...dałam jej odciagnietego mojego i dupa tez nic....nie tak dawno ją wykapalismy i wypila NANa 30 i teraz śpi takze czekam na nastepne karmienie....kurcze juz takiej małej nie dogodzisz...a i włączyłam miedzy karmieniami herbatke z rumianku...tylko kurcze nie wiem jak ją podawać dzisiaj jej dałam trochę to jakoś tak nie wiem albo jej nie smakuje albo była już glodna wlasnie po histeriach swoich...mmmm zobaczymy co dalej dobranoc kobitki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak Was podczytuję karmiące Mamusie i widzę, że karmienie cycem wcale do łatwych nie należy 😞 Pomijam bolące sutki, nawał pokarmu etc, bo tu można zagryźć zęby i jakoś wytrzymać, ale strasznie bym nie chciałam dawać mleka modyfikowanego. Mam nadzieję, że moja Mała będzie jednak w stanie najeść się tym, co ja wyprodukuję i ża ja wyprodukuję wystarczająco dużo... 🥴

Sandra, z osób, które kojarzę z forum zostałaś Ty, Pati, Karolka, Tusia, Efek, Isa, Malgosia, Szczesliwamama, September, Wanilka, Latka_11 i ja. Czyli 12 osób 🙂 Nie wiem jak pozostałe osoby z listy. Czy kogoś pominęłam? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...