Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Bede w piatek Ciotka dzwonic do gina i zobacze,bo musze sie do niego dostosoac 🙂)
Ty na srode musisz miec, tak??

Wyslalam ci info na gg... ale teraz spadam chwilowo na zakuoy

No ja w środe mam wizytę 🙂 ok to zjem obiad i wejdę na gg 🙂
Udanych zakupów :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi dokładnie tak: pampersy newborn są sprzedawane w paczkach po 43 sztuki.. to czy 2-5 czy 3-6 kg to już zależy od wielkości dziecka po urodzeniu. My pewnie kupimy jedną paczkę tych 2-5 i jedną 3-6 na początek i sprawdzimy które lepsze. Trzeba liczyć ok 8-9 sztuk na dobę, więc do szpitala jedną paczkę całą trzeba mieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzuchatki 🙂
Ja nawet nie próbuję czytać forum w wstecz bo pewnie zajeło by mi to całe wieki 🙂
Wróciłam od rodziców, brzuch trzy razy większ niż był ! ale nabawiłam się strasznych problemów z nogami, są tak opuchnięte, że nie mogę swobodnie chodzić 😞 na dodatek swędzą mnie nogi, albo krew w żyłach? jakieś dziwne uczucie, zdażyło się to wam? ciekawa jestem czy są jakieś żele/kremy które mogą przynieść ulgę?
Tusia mam nadzieję, że uda Ci się jutro dowiedzieć! mnie też strasznie zżerała ciekawość 😉 a wczoraj jak byłam na 4D znów potwierdził nam się Krzyś- więc jestem na 100% pewna!! maluch waży 650gram, nie wiem czy to nie za dużo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Raczej nie za dużo 🙂 Puchnięcie nóg to nic przyjemnego, a swędzieć może przesuszona skóra. Zapytaj w aptece o żele na opuchnięte nogi dla ciężarnych i staraj się poleżeć z nogami podniesionymi do góry.
Jak mnie zaczęły nogi i ręce swędzieć to pierwsze co pomyślałam to cholestaza ciążowa ale zaraz mi przeszły głupie myśli :P Za to na łydkach mam coś takiego, że jak delikatnie dotykam skórę, to czuję jakby była zdrętwiała..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
Cześć brzuchatki 🙂
Ja nawet nie próbuję czytać forum w wstecz bo pewnie zajeło by mi to całe wieki 🙂
Wróciłam od rodziców, brzuch trzy razy większ niż był ! ale nabawiłam się strasznych problemów z nogami, są tak opuchnięte, że nie mogę swobodnie chodzić 😞 na dodatek swędzą mnie nogi, albo krew w żyłach? jakieś dziwne uczucie, zdażyło się to wam? ciekawa jestem czy są jakieś żele/kremy które mogą przynieść ulgę?
Tusia mam nadzieję, że uda Ci się jutro dowiedzieć! mnie też strasznie zżerała ciekawość 😉 a wczoraj jak byłam na 4D znów potwierdził nam się Krzyś- więc jestem na 100% pewna!! maluch waży 650gram, nie wiem czy to nie za dużo?


w ostatnich 3 tygodniach poprzedniej ciązy tak miałam. nogi jak baloniki i ogromne swędzenie. ulgę przyniosły mi zimne, lodowate prysznice samych łydek, tak jak Doti napisała nogi do góry i dodatkowo smarowałam nogi jakimś chłodzącym żelem na opuchnięte nogi. Tobie trochę wcześniej się to przydarzyło może to wina upałów??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
Cześć brzuchatki 🙂
Ja nawet nie próbuję czytać forum w wstecz bo pewnie zajeło by mi to całe wieki 🙂
Wróciłam od rodziców, brzuch trzy razy większ niż był ! ale nabawiłam się strasznych problemów z nogami, są tak opuchnięte, że nie mogę swobodnie chodzić 😞 na dodatek swędzą mnie nogi, albo krew w żyłach? jakieś dziwne uczucie, zdażyło się to wam? ciekawa jestem czy są jakieś żele/kremy które mogą przynieść ulgę?
Tusia mam nadzieję, że uda Ci się jutro dowiedzieć! mnie też strasznie zżerała ciekawość 😉 a wczoraj jak byłam na 4D znów potwierdził nam się Krzyś- więc jestem na 100% pewna!! maluch waży 650gram, nie wiem czy to nie za dużo?


w ostatnich 3 tygodniach poprzedniej ciązy tak miałam. nogi jak baloniki i ogromne swędzenie. ulgę przyniosły mi zimne, lodowate prysznice samych łydek, tak jak Doti napisała nogi do góry i dodatkowo smarowałam nogi jakimś chłodzącym żelem na opuchnięte nogi. Tobie trochę wcześniej się to przydarzyło może to wina upałów??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już mi lekarz przepisał lek cyclo3fort ale nie słyszałam żeby ktoś brał :/ wiem, że to dość popularna dolegliwość, ale nie sądziłam że to aż tak męczące! Doti dobrze wiedzieć że to swędzenie też normalne 🙂 bo już się martwiłam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edith napisał(a):


w ostatnich 3 tygodniach poprzedniej ciązy tak miałam. nogi jak baloniki i ogromne swędzenie. ulgę przyniosły mi zimne, lodowate prysznice samych łydek, tak jak Doti napisała nogi do góry i dodatkowo smarowałam nogi jakimś chłodzącym żelem na opuchnięte nogi. Tobie trochę wcześniej się to przydarzyło może to wina upałów??


Też mi się wydaje że to wina upałów. Oby jak zrobi się chłodniej to mineło 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
a powiedz, jak wrażenia z usg 4d?

Na 4d już się drugi raz wybrałam i uważam że jest super. Mój M na zwykłym usg jakoś tak mało widzi, a na 4d jest mu dużo łatwiej. Mi podoba się że można tak dokładnie zobaczyć buźkę dziecka. Jednak trzeba uważać bo obraz często jest niedokładny, tak jakby poruszony, i dla niektórych taki widok może nie być ciekawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edith napisał(a):
wydaje mi się że przez opuchnięcie skóra się naciąga i przez to swędzi. tak jak np na brzuchu przez powiększające się dziecko też swędzi skora

Muszę chyba więcej nawilżać skórę. Może wtedy nie będzie tak swędzieć. Dobrze, że moge nosić japonki, bo w inne buty bym się chyba nie zmieściła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...